לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2012, 19:35
  yuvalas yuvalas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
לחצים מטסט מעשי ברכב פרטי

שלום,

התחלתי ללמוד נהיגה ברכב פרטי לפני כמה חודשים, כבר ניגשתי לשני טסטים, ובשבוע הקרוב אגש לטסט השלישי.
אני חושב שאני נוהג באמת מצוין והסיבה שאני לא עובר (ולא מאשים את הטסטרים כמובן), היא שאני פשוט נכנס ללחץ מטורף כשאני שומע את המילה "טסט" ולא מסוגל "לטפל" בכמה דברים בתנועה במקביל.
הטעויות שהיו לי בשני הטסטים הנ"ל נחשבות לשוליות ביותר וזה מעיד על בעיה בלחץ.
כמו"כ, לקחתי שיעור כפול לפני הטסט - בראשון נהגתי מעולה, ובשני המורה אמר שהוא מתחיל לעשות לי סימולציה של טסט. מאותו רגע הכל נהפך ויכולתי להגיד על עצמי שללא ספק נהגתי לא טוב בכלל.
בטסט הראשון לקחתי "רסקיו" אבל אז הייתי מעט חולמני, ובטסט השני לקחתי "רסקיו" לצד כמה פחיות XL וכן קפה. הטסט השני היה גרוע יותר מן הראשון כך שככל הנראה קפאין איננו הפתרון.
שמעתי את הטיפים מהורים וחברים - "תהיה רגוע", "אל תחשוב על זה שזה טסט", "תלך לישון מוקדם" אבל שום דבר לא עוזר.
בשיעורים אני נוהג הרבה יותר טוב מהרבה נהגים בעלי רישיון שנוסעים על הכביש, ועל כן במקרה שלי אני חושב שהטסט לא משקף את יכולותיי בנהיגה.

מה אתם מציעים לעשות? האם יש איזו תרופה (כדור, טיפות - הכל הולך) שתרגיע אותי מאוד אבל גם לא תטשטש?

תודה רבה מראש!
יובל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2012, 20:54
  yuvalas yuvalas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אגיד לך משהו שאולי יהיה לך צורם לשמוע"

תראה, לנהוג אני ללא ספק יודע. כשהמורה לידי אני נוסע מעולה ללא כל התערבות. הוא סומך עליי בעצמו בעיניים עצומות - מדבר בטלפון, כותב דברים תוך כדי וכו'.
כמו"כ אני יודע להתמודד עם סיטואציות לא צפויות בדרכים.
הבעיה שלי שכאשר אני יודע שבוחנים אותי - אני מתחיל להילחץ. אפילו עם המורה שלי - זה שנהגתי איתו כמעט 40 שיעורים (כולל אלו שבין הטסטים), אני נלחץ כאשר הוא עורך לי "סימולציה" של טסט.
אני מרגיש מוכן ובשל לנסיעה בדרכים, גם לבדי, ליד חברים, ליד הורים וכו'. כאשר אני נמצא במצב שאני נבחן על אופן הנהיגה שלי - אני מפשל.
המורה שלי היה בהלם שנכשלתי עוד בטסט הראשון (!!). הוא אמר לי שהוא היה בטוח שאותו נבחן שניגש איתי בטסט הזה היה צריך להיכשל ודווקא שאני הייתי צריך לעבור.
אין לי כל ספק שאני אדע להתמודד בהמשך עם הנסיעה בכביש - אני בוגר לגילי, אחראי מאוד, לא "ממהר" לאף מקום וכו'.
עוד שני דברים שגורמים ללחץ שלי הם: 1. אני מממן את שיעורי הנהיגה לעצמי, ואחרי העבודה הקשה שרוצים לחסוך "קשה לי" להוציא עוד ועוד כסף. 2. החוק החדש שנכנס לתוקף ב1.1.13 שדורש 6 חודשי ליווי מלחיץ אותי לעבור מהר (ואנחנו מתקרבים לתאריך הזה, ועם זמני המתנה של כחודשיים בין טסט לטסט - אין לי עוד הרבה הזדמנויות).

אני מקווה שאתה מבין - כי באמת מה שאני צריך כרגע זה לעבור את הטסט. אחרי זה - אני ממש לא מודאג.

ישן 26-09-2012, 21:02
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yuvalas שמתחילה ב "לחצים מטסט מעשי ברכב פרטי"

מה שמפחיד כאן זה שאתה מנסה לעבור את הטסט בעזרת עזרים כימיים שירגיעו אותך במקום לעבור את הטסט בכוחות עצמך.

אני הייתי בלחץ אדיר ונכשלתי פעם אחת בטסט הפנימי ופעם אחת בטסט החיצוני.
אם אתה נוהג יפה עם המורה ורק בטסט אתה נכשל אז זה אומר שאתה עברת את השלב של לא לדעת לאיך נהוג מבחינה טכנית ועכשיו אתה "רק" צריך לעשות עם עצמך עבודה פסיכולוגית של הכנה עצמית. זה כמו כשאתה לומד למבחן ויודע הכל בבית אבל לקראת המבחן ובזמן המבחן מרגיש לחץ חריף. הפתרון הוא להתגבר על התחושה הזו של "אני במבחן/בטסט עכשיו! " ע"י זה שלא תאפשר לעצמך לחשוב באובססיביות על זה שאתה בעיצומו של טסט - המחשבה הרעה הזו גורמת לך לנסות לתכנן כל פעולה ברכב כדי שהכל יהיה מושלם במקום פשוט לנהוג כמו שאתה יודע. כמו שרומק אמר לך - תנסה להעמיד פנים שאתה פשוט מקפיץ חבר הביתה או משהו בסגנון.
ישן 27-09-2012, 19:23
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yuvalas שמתחילה ב "לחצים מטסט מעשי ברכב פרטי"

צר לי לבשר לך, אין הרבה מה לעשות מלבד להמשיך לעשות עוד שיעורים.
אתה אולי חושב שאתה נהג טוב, אבל אף אחד לא נהפך לכזה אחרי 40 שיעורים, וגם לא אחרי 400. לנהג טוב אתה הופך אחרי שנתיים שאתה מסתובב עם שלט נהג חדש. מה ההבדל? ההבדל הוא שנהג טוב הוא מנוסה. הנסיון הזה אומר שלא מעניין אותך מי יושב לידך ומה הוא עושה, אתה תעשה את כל הפעולות אוטומטית ובלי לשגות.
עצם זה שמישהו - כלשהו - יושב לידך ובגלל זה אתה לא נוהג כמו שצריך, אומר שאתה לא מוכן לעלות לכביש לבדך.

אגב, "רסקיו" זו סתם עבודה בעיניים. תמצית של שטויות שמשלמים עליה מחיר מופרך. תאכל חצי חבילת שוקולד לפני, אפקט טוב פי כמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר