לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2012, 20:05
  משתמש זכר Almost Almost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.12
רוסים והחברה הישראלית, איפה עובר הגבול?

לפני שאתם ממהרים לשפוט אותי ולקרוא לי "גזען מניאק", אני רוצה להדגיש שאין לי שום דבר נגד עולים מרוסיה ומברית המועצות לשעבר. להפך, אני חושב שליוצאי חבר העמים יש הרבה מאוד יתרונות (לדעתי) שלישראלי ממוצע אין, הינה כמה מהם:

1. הם אנשים אינטליגנטים במרבית המקרים. הרוב המוחלט שאני מכיר אוהב לקרוא (ביניהם יש לא מעט שקוראים קלאסיקות עולמיות). הם אנשי אשכולות, יש להם ידע כללי נרחב מאוד ולנהל איתם שיחות רציניות יכול להיות מאוד מעניין. מיותר לציין שיש להם הישגים לימודיים גבוהים ולאלה שאין, עקב חוסר השקעה, עדיין יש ידע כללי נרחב שמפצה לדעתי.
2. הם קיבלו ערכי חינוך טובים והכוונה שלי לערכים כגון: נימוס, סבלנות ושאפתנות. כמו כן הם חונכו תחת ערכי תרבות ואטיקט. ברוב המקרים אין להם התנהגות ברברית והכול אודות ההורה שלא התבייש בזמנו להגיד את המילה הכול כך שנואה על ההורה הישראלי, את המילה "לא". כמובן שהוא גם לא חשש להעניש את ילדו ולעשות לו נו, נו, נו עד שלא מאוחר. מה גם שהם יותר רגועים, לא מרבים לצעוק ולהתכווח על כל שטות – הם שקטים. לעומתם, ישראלים מאוד עצבניים וגסי רוח.
3. למרביתם יש טעם טוב במוזיקה. הם בדר"כ מאזינים לז'אנר הרוק המגוון וכמובן מיותר לציין שכמעט ולא קיים רוסי שלא אוהב את הלהקות האגדיות כגון: The Beatles, Pink Floyd, AC/DC וכמובן איך שכחתי את ה- Scorpions. אני חס וחלילה לא רוצה להפלות את אלה שמאזינים למוזיקה ים תיכונית, תשפטו בעצמכם. מה שגם משמח, שלא מעט מהם מאזינים למוזיקה קלאסית – ליצירות עולמיות.
4. אני אוהב את הקישורים שלהם שמתבססים על אחד משלושת הדברים הבאים:
– ציור ואומנות
– נגינה על כלי נגינה כלשהו
– ספורט: התעמלות קרקע, כדורסל וכמובן ריקוד
בדר"כ רוסי ממוצע שולט באחד מהדברים הנ"ל. אני חושב שזה מועיל, כי זה מפתח יצירתיות.
5. מרביתם שולטים בשפה האנגלית באופן מעולה וחלקם אף שולטים בה ברמת שפת אם. כל זה אודות העובדה שהם קוראים ספרים באנגלית.
6. ועכשיו ל- "קינוח" שאפילו מיותר לציין אותו. כולנו יודעים שהן הנשים הרוסיות והן הגברים הרוסיים מטופחים ונראים מצוין. אישה רוסיה בעלת פנים יפות ועדינות וגוף סקסי זה בניגוד לאישה ישראלית ממוצעת שבדר"כ בעלת פנים יפות אך גוף לא יפה, או שגוף יפה אך פנים לא יפות, או לא זה ולא זה. חוץ מזה, הן שומרות על עצמן: הן מקפידות להריח טוב, מקפידות להתלבש נקי ועם טעם (אפילו אם לא יקר) וכמובן מקפידות לטפח את עצמן. בנוסף, הן נשיות ועדינות ומה שחשוב לא גבריות וכאן אני בכלל לא מדבר על מראה חיצוני, אלא על התנהגות. אפילו אם האישה הישראלית מאוד יפה ואטרקטיבית, עדיין חסרה לה נשיות ועדינות, כי היא נשארת גסה, צעקנית, עצבנית ועקשנית (וזה בדיוק ההבדל בין יופי ונשיות למי שמתבלבל וחושב שזה אותו הדבר) – אם כזאת התנהגות אני חושב שאוותר על כל יופי שקיים על פני העולם. לעומתה, אישה רוסיה ההפך הגמור (כבר דיברנו שרוסים יותר רגועים).

אני לא רוצה להגיד שישראלי הוא חיה פראית, לא מתורבתת – חס וחלילה לא! אני בעצמי ישראלי צבר שחי בישראל דורות על גבי דורות. פרט לכך, אני גאה להיות ישראלי. יש ישראלים שכל ששת הדברים הנ"ל מתארים גם אותם. יש רוסים ששום דבר הנ"ל לא יכול להתאר אותם. יש ויש, אבל אנחנו מדברים כאן על ישראלי ממוצע ורוסי ממוצע ובדיוק כאן חל ההבדל שמסוכם בששת הדברים הנ"ל. לכן, מניאק אולי אני כן, אבל אני רחוק מלהיות גזען.

עכשיו לעיקר. יש שתי קבוצות קיצוניות שלתוך כל אחת מהן ניתן "לשים" כל יוצא או יוצאת חבר העמים. בדיוק באותו אופן שאנחנו מסדרים מדפים.
1. רוסים בהכחשה: כאן נכללים אותם רוסים שמסרבים לקבל את המוצא שלהם ויעשו הכל בשביל להיטמע באופן טוטאלי בחברה ישראלית. הם מחליפים שמות, לא דוברים רוסית אפילו במקרה ויפנה אליהם רוסי שלא שולט כל כך בעברית. לא רואים ערוצים רוסיים, לא שומעים מוזיקה רוסית, כמעט ואין להם חברים ממוצא הרוסי, אין להם מבטא רוסי ובקיצור בסופו של דבר הם משתלבים מעולה בחברה הישראלית שלנו ומוחקים את ה- "רוסי" שנמצא בהם באופן טוטאלי. הם כן משרתים בצבא ואפילו בגאווה רבה מאוד וכמובן הם מזדהים עם העם היהודי והיהדות בפרט. כמו כן אין להם בעיה להקים מערכת יחסים עם מוצאים אחרים.
2. הרוסים ה- "כבדים": כאן נכללים אותם רוסים שמסרבים להשתלב בחברה ישראלית. הם מדברים ברוסית תמיד ובכול מקום, הם קוראים ברוסית (ואף פעם אגב לא בעברית), כותבים ברוסית. מיותר לציין שהם לא מסתכלים ערוצים ישראליים, אלא רק רוסיים. הם שומעים מוזיקה רוסית ותמיד יסרבו לשמוע שיר בעברית. מרבית החברים שלהם הם רוסיים, אולי אחד או שניים יהיו ישראליים צברים (וגם זה בספק). הם מבלים במקומות רוסיים, הם בונים במרבית המקרים מערכות יחסים רק עם רוסים, הם רחוקים מהדת ובמיוחד מיהדות (אפילו במקרה והם יהודים הם יסרבו להזדהות עם יהודתם ולא יסרבו לענוד שרשרת צלב או את סמל החיים על צווארם) וכמובן יקראו לילדים שיש להם או יהיו בעתיד אך ורק בשמות רוסיים וחס וחלילה לא בשם יהודי או לפחות בשם ישראלי. מרביתם לא משרתים בצבא, כי לדעתכם "זאת מערכת ביוקרטית ודפוקה והמדינה לא שווה את הזמן שלנו בצבא" לכן, או שהם משתמטים ישר או שהם מוצאים דרכים לצאת מצבא אח"כ. כמו כן מיותר לציין שיש להם מבטא רוסי ולפעמים כבד למדי.

כמעט ולא תמצאו את החצי המושלם שמשלב בתוכו גם מפה וגם משם. השאלה שלי היא למה? רוב הטענות שלי הם כמובן כלפי קבוצה מספר 2, כי אם אתם שואלים אותי אני לא רואה משהו ממש חריג בקבוצה מספר 1, פרט לעובדה שהם מתביישים במוצא שלהם. לא צריך להיות עד כזאת רמה קיצוניים כמובן, אין צורך להתבייש במוצא יהיה אשר יהיה. חוץ מזה, בכל השאר אני תומך בהם וחושב שזה נכון להשתלב בחברה שהם חיים, חשוב לא להימנע מהשתלבות בה. לעומתם, קבוצה מספר 2 מאוד קיצונית. לא פעם יצא לי לפגוש הורים רוסיים לילדים צברים שמלמדים אותם קודם את השפה הרוסית ורק אח"כ עברית. זה מאוד מוזר ולא מובן, לפחות לא לי . לא פעם יצא לי לפגוש צבר ממוצא רוסי שיש לו מבטא רוסי כבד והרבה שגיאות כתיב בעברית, אבל הכי חשוב זה שיש לו רוסית רהוטה, רוסית ברמת שפת אם כמו אצל הוריו למרות העובדה שהוא נולד בישראל. חס וחלילה, שלא תחשבו שיש לי משהו נגד השפה הרוסית. להפך, היא שפה עשירה ממה ששמעתי וחוץ מזה לדעת שפה נוספת יכול להיות מועיל. אני פשוט מצפה מאזרח ישראל (במיוחד אם הוא נולד בישראל), שישלוט בעברית ברמה מכובדת. לא פעם אני נתקל בצברים ממוצא רוסי שיש להם שמות כלל לא מקומיים, אלא רוסיים.

ובקשר לשמות אגב רציני להגיד כמה דברים. הורים יקרים לפני שאתם קוראים לילד שלכם תחשבו פעמיים. לא, אני לא מבין ולא אבין מעולם למה הורים ממוצא רוסים קוראים לילדים שלהם שנולדו אגב בישראל בשמות רוסיים? מה רע בשם ישראלי? הואלאח חייב להיות תנכי אם אתם לא בקטע, אבל מה רע בשם איתי? מה רע בשם יובל? מה רע בשם שני? אבל הם מתעקשים לקרוא לילדים שלהם דווקא בשמות רוסיים.
במה השם אלכסנדר (על שם אלכסנדר מוקדון שאומנם לא היה אנטישמי, אבל גם לא חובב גדול בכול הקשור ליהודים) טוב יותר? במה השם יוליה (על שם יוליוס הקיסר שגם לא ממש שמח ליהודים) טוב יותר? במה השם פולינה (על שם אליל אפולו, אל השמש, ועל שם הבחורה שהקימה את הכנסייה ברוסיה הפרבוסלבית זהו שם מאוד נוצרי תחשבו לרגע) והשם כריסטינה (על שם ישו הקדוש גם שם מאוד נוצרי) יותר טובים? יש עוד הרבה אחרים שהם נטו שמות נוצריים כמו קונסטנטין, אולגה, מריה, אלכסיי ועוד. וזה פשוט בושה שליהודים יקראו בשמות הנ"ל. אם כבר אתם קוראים לילדים שלכם בשמות שכאלה, לפחות תוסיפו שם נוסף שיהיה שם עברי. ככה יהיה גם שם רוסי וגם שם עברי, מה רע?

למה למרות כול האנטי הזה: אנטי שמות עבריים, אנטי שפה עברית, אנטי השתלבות בחברה ישראלית ועוד הרבה אנטי אחר אתם נשארים לחיות בארץ? שיהיה דיון פורה לכולם. אני מצפה לדעות רציניות.
שבת שלום

נערך לאחרונה ע"י Almost בתאריך 28-09-2012 בשעה 20:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:43

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר