לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2012, 11:37
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מצטער - טעיתי במונחים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא כל כך הבנתי מה אמרת. דגלי..."

אכן מדובר באפשרויות תצורה בקובץ .CONFIG
High Resolution Timer
Preemptible Kernel
Tickless System (Dynamic Ticks)
אפשרויות אלו מאפשרות להשתמש בטיימרים מדוייקים מאוד, ואפילו לדחות פעלות קרנל כדי לבצע פעולות "דחופות"

יצרנית חומרה ייעודית כותבת דרייברים, נותנת את הקוד שלו ללקוחות ומספקת סביבה שהחומרה נבדקה איתה.
החומרה הישנה נבדקה עם מעבד ספיציפי וסביבה מסויימת מאוד, והיצרנית הסכימה לבדוק באגים בדרייבר רק בסביבה הזאת

החומרה החדשה נבדקה בהפצת FEDORA סטנדרטית, והיצרנית מבטיחה שהיא תתמוך בהפצות גדולות אחרות, מה שמאפשר המון חופש.

לכן עולה השאלה, האם יש הפצות שנבדקות באופן שוטף בתצורת RT (האפשרויות שצויינו) או שנצטרך לבצע תמיכה שוטפת משמעותית מה שיש לו משמעויות מבחינת כוח אדם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2012, 07:47
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מצטער - טעיתי במונחים"

כן, אני יודע מה הן עושות...

השאלה היא עדיין קצת מוזרה - מה זאת אומרת הפצות "שנבדקות"... בהפצות פשוט... משתמשים. זה לא שיש מישהו שמחזיק מעבדה של דברים שרצים ב RT ומוציא דו"ח בכל פעם שיוצאת גירסא חדשה, לבדוק "מה השתנה".

יותר מזה, הדברים האלה הם בקרנל, ובעצם, לא ממש תלויים בהפצה (כי זה לא "תוספת" על הקרנל). לכן, לדעתי, אם אתה מקמפל ממילא את הקרנל לבד [ואני משער שעבור מערכת RT, אתה תעשה את זה, כדי להעיף דברים שמיותרים מהסביבה שלך], לא משנה מה תעשה, זה לא אמור להשפיע על פעילות המערכת, בהנחה שרק הקוד שלך רץ. רק באגים בקומפיילר ו/או ב libc וכד'... וזה... יכול לקרות בכל מקום.

אם אתה רוצה בכל זאת שם של הפצה... אני הייתי הולך לכיוון מה שה enterprise "אוהב", משום שיש סבירות גבוהה שאם מישהו הולך על פתרון סטנדרטי, הוא ילך על הבולשיט של "נתמך", כגון RHEL או העתקו החינמי CentOS, ואם הרבה חברות עושות את זה, יש סיכוי יותר טוב שההפצות בשוק הזה יתקלו יותר במערכות RT, שהן, באופן טבעי, משהו שאנשים לא עושים לבד בבית.

נשמע הגיוני?

נ.ב. אם זה היה תלוי בי - הדרישה שלי בכלל הייתה אחרת - הבטחה לתמיכה בגירסת ה stable האחרונה של: הקרנל, הקומפיילר, וכל הספריות שבהן הקוד של המוצר משתמש. כשזה המצב, אם יש באג, פשוט משדרגים הכל (אפילו מקוד מקור) לגירסאות האחרונות - ושהיצרן ישבור את הראש. ואז ההפצה לא משנה. אבל אולי אני חושב כך סתם כי אני איש ג'נטו...

ישן 02-10-2012, 19:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נהדר - תודה"

זה ממש לא מה שאמרתי. אין קשר בין מי משתמש, לאיזו איכות תמיכה אתה מקבל. רק לסבירות של מי ימצא איזה באגים...

אם היצרן שלך עושה את הפיתוח שלו על הפצה מסויימת, ההגיון הוא להשתמש בה אם רוצים לקבל תיקונים הכי מהר. מצד שני, אם מראש הולכים על מוצר שיודעים שהוא בעייתי - למה להכניס את הראש למיטה חולה. יש הרבה מאוד חומרה בעולם שהדרייברים שלה נמצאים ב "mainline kernel" - ופשוט מתוחזקים כבר על ידי הקהילה. בד"כ דרייברים כאלה יהיו יציבים הרבה יותר מאשר כאלה שמפותחים מחוץ לקרנל, וצריכים לרדוף אחרי הפיתוחים בו... אז אם יש לך אפשרות לחומרה שכבר נתמכת בילט-אין בקרנל - אולי עדיף.

התמיכה שלך, בייחוד אם מדובר בבאגים שנבעו משינויים בקרנל שנעשו בהפצה על ידי מי שמפיץ את ההפצה שלך (וככל שההפצה יותר "ביתית", כגון פדורה ואובונטו, להערכתי הסיכוי גבוה יותר לשינויים שכאלה) - תהיה רק מהיצרן - או מצד ג' שאת שירותיו תשכור לצורך העניין...

לכל זה אין הרבה קשר ל RT

ישן 02-10-2012, 00:40
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "האם יש הפצה חינמית סבירה שמתאימה לRT?"

ממה שאני מבינה ממך שאתה אומר RT אתה מתכוון

לשאלתך כן, יש דבר כזה חינמי, או יותר נכון להגיד חופשי, מדובר בקרנל Real Time

לרוב הוא משמש בהפצות ומערכות שנועדו לתעשייה ושליטה על מכונות CNC שהבם סטייה בזמני הסיגנלים שמחשב שולח משמעותה סטייה בעיבוד של המוצר.

מקום טוב להתחיל בו:
https://rt.wiki.kernel.org/index.php/Main_Page

אם אתה מחפש הפצה מוכנה עם קרנל זמן אמת, אתה יכול להתקין את ההפצה linux-cnc היא מבוססת אובונטו ומגיעה עם ממשק גרפי וקרנל זמן אמת מובנה.
http://www.linuxcnc.org/index.php/english/download

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר