לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2012, 18:15
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
חולות תל ברוך: אירוע הצלה

חולות תל ברוך כיכבו כאן כמה וכמה פעמים בהקשר היסטורי - היותם אתר קרבות במלחמת העולם הראשונה. אך יש להם זכות קיום אחרת, חשובה בהרבה: זהו השטח הפתוח, הטבעי, הבתולי, האחרון של תל אביב.
כידוע או לא, תחת השם "תוכנית 3700" אמורה לצוץ עיר שלמה על פני החולות האלה, בין שדה דב בדרום להרצליה בצפון. קבוצה נפלאה של אנשים לקחה על עצמה משימה שנראית בלתי אפשרית: לנהל מאבק ציבורי שבסופו יביא לביטול התוכנית, בעלי חלקות הקרקע, והכרזה על האיזור כשמורת טבע. שמורת הטבע הראשונה והמיוחדת של תל אביב.
מי שביקר בגבעות ובחולות יודע שהם עמוסים בצמחייה מיוחדת, ציפורים, זוחלים ויונקים - ממכרסמים ועד שועלים ותנים. כולם שרדו איכשהו בתא השטח הקטנטן והמאוים. אלא שעשרות שנים של הזנחה הפכו את המקום למטונף. שיפוצניקים חסרי לב וקבלנים נטולי מצפון שופכים שם פסולת כאוות נפשם. ניתן להניח שזה הקל על העירייה להציג את האיזור כנטול ערכי טבע, כמטרד שנותר רק לבנות עליו מגדלים-מגדלים.
מחר, שבת ה-15.9.2012, ייערך במקום סיור היכרות להצגת יופיו וכל מה שיש בו. "על הדרך", ננקה אותו. יישור קו, הרמת פסולת, מיונה וריכוזה. לדעתי, בתור מי שמסייר שם שנים ומכיר כל שיח ואבן, תוך כמה שעות יכול להתחולל שם נס אמיתי.
נפגשים ב-8:00 בכביש שעולה לכיוון הבסיס הקטן, הלוא הוא תל-רקית מימי הטורקים..
פרטים נוספים בקבוצת הפייסבוק של האירוע - כאן .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2012, 20:58
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "חולות תל ברוך: אירוע הצלה"

טוב לשמוע על יוזמות כאלו.

לאחרונה גם יש התעוררות בחולון לגבי חולות חוסמסה היפהיפיות.
אם כי תמיד אנחנו בפיגור מול הקבלנים שמרפדים את הדרך לדחפורים בשטרות כסף.
ותמיד העיריות בשיתוך עם משרדי פרסום ממולחים מצילות איזה דונם אומלל,מגדרות
ובונות "טיילת טבע" קטנטנה,ואח"כ משווקות עצמן כ"סביבתיות".

גם בחולון אחרי שמחקו כמעט את כל החולות מתוכננת "טיילת חולות" (בין בניינים מכוערים
שמתוכננים ברזרבה האחרונה.), ואני מתאר לעצמי שגם בתל ברוך, יהיה איזה כיסויי תחת
בדמות מטר על מטר של חול עם איזה פסל סביבתי.

לדור העירוני הבא כבר לא יהיה טבע בעירו. את החוויה של פעילות לילה בשטח הוא יקרא רק
בספרים. ודיונות הוא יראה רק בטיול השנתי.
ישן 26-09-2012, 12:41

אחרי ח-300 באה ח-500 +פרופגנדה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אוי..."חוסמסה"...אני עדיין זוכר את החולות הללו (ואני ממש לא חולוני)....."

אני מניח שאתה מתכוון לשכונה הזוועתית ב-ח-300,
שם גם קיימו תנועות הנוער את הפעילות הלילית, כי שטח חולי זה היה קרוב יותר למרכז הוותיק
של סוקולוב-אגרובנק.

היו לחולון 2 "מלבנים" ענקיים של חולות ,שנותרו בתחילת שנות ה-80.
את העתודה הראשונה ח-300 מחקה וכמעט לא נותר לה זכר, אני מניח שעשרות קבלנים התעשרו.
וביינתיים הדיירים מבסוטים מהרפליקה של רמת אביב ג. (עוד כמה שנים שהכל יהפוך לצפוף,והשיש
ידהה ויאבד את הברק הם יגלו שעדיף היה לבצע פינוי בינוי בבנייני הרכבות המקיפים את השכונות,
ולתת להם ולילדיהם קצת טבע לפתח את עצמם, ולגוון את חייהם).

בעתודה האחרונה בחולון (אגב לידיעת אנשי העירייה חולון זה מהמילה חול.)
שנמצאת מדרום ל-ח-300, כ4200 דונם, של דיונות מהמהמות.
הוכרזה לפני כמה שנים תוכנית המייעדת אותה לגורל דומה לאחותה הצפונית ז"ל.
הלא היא ח-500.

עם אותו טריק יחצ"ני של "פרוייקט טבע שמראה איך אנחנו שומרים על הנכסים".
שבו כ-400 דונם (פחות מ-10%) יהפכו לפארק חולות מרגש.
כאילו אפשר לטייל או לעשות פעילות מעניינת כלשהי באיזה מוזיאון מלאכותי.
מוקף ביניניים\מצבות שייש.
http://www.holon.muni.il/Lists/List...orm.aspx?ID=318

אני מניח שעוד מעט נשמע מעיריית תל אביב בקמפיין שלטי חוצות,
על : "פארק סביבתי חדשני משולב טיילת בחולות תל-ברוך".
וזה יהיה סימן סופי לכך שגורלם נחרץ סופית .

נערך לאחרונה ע"י hayal pashot בתאריך 26-09-2012 בשעה 12:44.
ישן 27-09-2012, 18:48

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב "האויב של "טוב" הוא "יותר טוב""

לא ברורה לי עמדתך,
האם ההגדרה של 400 דונם מתוך 4,200 (למעשה יותר מ10,000 אם כוללים גם את שטח
החולות הצפוני שנמחק בעשור האחרון) כ"פארק חולות".
היא "טובה" או "טובה מאד", אשמח להסבר.

בעיני בכל מקרה אין פה שום שיפור,יש המשך תהליך הפקרות פושע וגס.
אני בכלל לא חושב שהמצב היום טוב ממה שהיה בשנות ה-70 ,80.
מה שמוטי ששון עשה בחולון (וכנראה יעשה) זה פשע סביבתי.
שניתן היה למנועו בקלות שלא תיאמן.

אם אתה גם לוקח בחשבון שבעשורים הקודמים היו עסוקים בדברים אקוטים יותר,
והמדינה הייתה במצב למידה אז העשור הנוכחי הוא הגרוע מכולם במונחי שמירת הסביבה
היום אין מאות אלפי עולים מרוסיה\אפריקה שחייבים למצוא להם קורת גג,
אין הכרח קיומי להקים מפעלים כימיים תעשייתים במהירות שיא.
דור המתכננים הנוכחי הוא הגרוע מכל קודמיו.
ישן 27-09-2012, 21:24
  עמית 171 עמית 171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
"הרע במיעוטו", מכיר?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "לא ברורה לי עמדתך, האם ההגדרה..."

מבחינת שמירת שטחים פתוחים נטו, המצב האופטימלי הוא של הקפאת הבנייה בשטחים חדשים, ומעבר לפינוי-בינוי בלבד. זה לא מעשי מסיבות רבות.

גידול האוכלוסייה בארץ (הגבוה יחסית למדינות המערב) מכתיב המשך בנייה ופיתוח, ועקב נורמות קלוקלות במדינה, גם קשה לגרום לפרנסי המדינה לממן רכישת קרקעות פרטיות לשימור - ובמקום זאת יש נטייה לאפשר בנייה בקרקעות מסוג זה (ורוב הקרקעות בחולות חולון הן בבעלות פרטית).

בעיניי דווקא הדור הנוכחי הוא ההוגן ביותר ביחסו לטבע עד היום, והסיבה העיקרית שאתה רואה את חצי הכוס הריקה היא שכיום יש הרבה יותר אנשים משהיו בעבר, ולכן גם לחצי הפיתוח הם הכבדים ביותר. אבל בשורה התחתונה, ההישגים הציבוריים כיום משמעותיים משהיו בעבר.

http://www.inature.info

ישן 27-09-2012, 23:37

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עמית 171 שמתחילה ב ""הרע במיעוטו", מכיר?"

אכן אני מסכים עם תחילת דבריך ,הפתרון שציינת הוא הפתרון האלמנטרי והברור למדינה כולה,
ובטח בחולון בה היה גידול אוכלוסיה מינורי משנות ה-90 שיכל להיפטר בנקל ,אפילו ללא פינוי בינוי .

הדרך לפתרון שכוללת את ההתמודדות עם קרקעות או זכוייות בבעלות פרטית יכולה להיפטר ע"י
ראשות עירונית\ועדה מחוזית מחוייבת , שתבצע ניוד זכוייות ,זה נעשה כבר במקומות שונים,
אין כמובן צורך לרכושם.

לבעלי הקרקע לא מעניין איפה ימומשו זכוייותיהם אין להם שום אספקט סביבתי בהשקעתם,מעניינת
אותם השורה התחתונה הכספית בלבד, ובמקרה חולון הם אף היו רואים רווח להשקעתם מהר יותר
מאשר בנייה על קרקע טרום פיתוח, שחיכו לה12 שנה ויחכו עוד 4,5 שנים במקרה הטוב,
זה הוכח בת"א שנויידו זכוייות ממבנים היסטורים לצפון.

לגבי זווית ראית הדברים, כשאני מפטפט איתך אני לוקח בחשבון שאתה אינך גורם "אובייקטיבי",
אתה ,כמוני ,אדם שבא מנקודת מבט שהטבע העירוני חשוב, ולא ברור לי מדוע אנו צריכים להשלים
עם לעג לרש בדמות מצבה מצחיקה לטבע שהושמד, טבע כפי שאתה מראה יפה באתרך,אינו רק
נוף, הוא גם חיים מגוונים,אוויר פתוח, וסביבה "פראית".

ישנם מספיק גורמים במשחק שמטרתם "לרסן" אותנו, לחלק מהם אפילו דעה (שהיא לגטימית),שאין
צורך בכלל שיהיה טבע בערים.אפילו הם יכולים לספק מחקרים שמראים שצפיפות אורבנית מועילה
לנפש,מנקודת המבט שלנו,המצב חמור בצורה קשה, ולדעתי אנחנו בכלל לא מיעוט באוכלוסיית
מישור החוף, ואין שום סיבה שנבוא מנקודת מוצא וותרנית כזאת,

המיעוט הוא הצד השני, הקבלנים הנדלניסט"ים, ופקידי עירייה שחלקם מושחת וחלקם בור בנושא,
אין סיבה להמעיט ברע שהם מרעיפים עלינו, או בכלל לקבל מהם פתרונות רעים כלשהם.

נערך לאחרונה ע"י hayal pashot בתאריך 27-09-2012 בשעה 23:40.
ישן 28-09-2012, 01:08
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
יש הרבה פתרונות אחרים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אכן אני מסכים עם תחילת דבריך..."

נכון, יש מצוקה קשה של דירות חדשות, האוכלוסייה גדלה והשטחים הפנויים מצטמצמים. אך לעניות דעתי דווקא על רקע הצטמצמות השטחים הפתוחים המדינה צריכה להכיר בהם כערך, כאוצר לאומי, ולשמר אותם. את האחרונים שבהם. אם בכל איזור תל אביב רבתי נותרו רק חולות תל ברוך (למי שלא מכיר, וכדי לסבר את האוזן, מדובר בקטע שאורכו 3-4 ק"מ ורוחבו מאות מטרים בודדים) כשריד לאיך שנראה איזור השרון בעבר - זה חשוב יותר מ-11 אלף יחידות דיור יוקרתיות, שיירכשו על ידי אזרחים זרים ויעמדו ריקות, וממילא לא יפתרו את מצוקת הדיור של מעמד הביניים מינוס. ולמי שמטיל בכך ספק אני מציע לבקר בשעות הלילה את השכונה החדשה יחסית שמדרום לחולות תל ברוך: הגוש הגדול. מדובר בשכונת רפאים שבנייניה עומדים חשוכים וריקים, עם דירה או שתיים מוארות בכל בניין.
האדמות המדוברות נרכשו לפני 70 ו-80 שנה. בעליהן הנוכחיים הם יורשי-היורשים. עשרות שנים הן עומדות במרכזם של סכסוכים עסקיים ועסקות קומבינציה סבוכות. לא יקרה אסון אם המדינה - כן, המדינה - תאמר ליורשים האלה: סליחה, תגנזו את החלום, קבלו פיצוי ראוי וסעו לשלום. כך נעשה, למשל, בחוף בצת - והשמיים לא נפלו.
אז איפה לבנות בכל זאת? פינוי-בינוי, זו התשובה. למשל: כל השכונות הדרומיות של תל אביב - מהתקווה, עבור לשפירא, אבו-כביר וכו' - יכולות, למעשה חייבות, להיראות אחרת. הבנייה המיושנת, הנמוכה ברובה, יכולה לפנות מקום לבנייה מודרנית, כולל בנייה לגובה. זה גם יפתור שלל בעיות חברתיות שקיימות שם. ואפשר לציין גם את כל השטח ש"ממול" לחולות - הקטע שבין רמת אביב ג' בדרום למתחם גלילות בצפון. חלקו שייך לרמת השרון והרצליה, אבל מה זה באמת משנה אם מוניציפלית קוראים לזה תל אביב או לא. זה שטח כשיר לבנייה, שרובו ככולו מזבלות פיראטיות.
בקיצור, עם קצת רצון - יש אלטרנטיבות. והתושבים ייהנו משמורת טבע עירונית נדירה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר