לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2012, 09:46
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cabin fever שמתחילה ב "משטרה לא תעזור כי הילדים לא..."

לא מדוייק
כתוב בתאור הסרט

ציטוט:
נסיעה באוטובוס (קו 4) הסתיימה במעבר לאוטבוס חלופי וחלונות שבורים... לאן החברה הישראלית מדרדרת ? פגיעה בזקן נזק לרכוש -זה גן חיות או מה ?
-כל הזכויות שמורות למקסים פולסקי , ואין להשתמש בסרטון ללא אישורי-
תגובת משטרת ישראל: כל הכבוד למשטרת ישראל!
לוחם יס"מ שהיה ביום חופש ושמע את הצעקות מהאוטובוס מחלון ביתו, ירד מביתו קיבל את תיאור שני הקטינים, איתר ועצר אותם
אחד מהקטינים שוחרר על ידי בית המשפט , ואילו הקטין השני שהוא אינו בר עונשין הועבר לטיפול שלקצין מבחן.
לציין כי לאחר מספר ימים אותו קטין נעצר שוב בחשד למעשים מגונים ושוחרר שוב על די בית המשפט.
הוא נמצא כעת בהרחקה אצל סבו.
כל הכבוד למשטרת ישראל!

לגבי Starship Troopers -
זה הפרק בכיתה שהמורה מסביר איך בעבר פחדו להעניש ילדים אז הם התפרעו וכ'ו ?

נערך לאחרונה ע"י totaljack בתאריך 04-10-2012 בשעה 09:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2012, 10:47
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "קודם כל, מהניסיון האישי שלי,..."

היא באה זה מוטל בספק- לפני כמה שבועות טיילתי עם הכלבה שלי, ליד בית אבות סיעודי חבורה של ילדים (לא אומר מאיזה עם הם כדי לא לעלוב במישהו, אבל בוא נגיד שהם ניזונו בעיקר מכבשים ולאבנה) מתפרעים.

מה זה מתפרעים? זורקים אבנים, עושים רעש, מקללים, משמיעים מוזיקת פלאפונים בפול ווליום, מתפסים על מכוניות, מניפים קרשים וצינורות ברזל. שבת ב8 בבוקר.

המאבטח של הבית אבות נעל את עצמו בפנים ולא ידע מה לעשות.

התקשרתי למשטרה. ענתה מוקדנית מנומנמת וביקשה כתובת. התקשתי להסביר לה אז ניסיתי לתאר לה ("ליד הבית אבות ככה וככה, ליד הבית ספר הזה והזה, אני חושב שזה רחוב X") והיא מצידה אמרה שהיא "רק מוקדנית והיא לא יודעת מה הנקודות שאני מדבר עליהן", עניתי לה ב"סבבה, אבל המשטרה שתזעיקי היא מהעיר, לא מהמוקד הארצי והיא בטוח תכיר את המקומות האלו" היא המשיכה להתווכח אתי ובסוף ניחשתי את שם הרחוב (בסוף הסתבר שזה אכן היה שמו) והיא אמרה שהיא תשלח ניידת.
ביליתי עוד רבע שעה באיזור מרוחק עם קשר עין ושום ניידת לא הגיעה. כשחזרתי בטיול צהריים שאלתי את המאבטח אם המשטרה בסוף הגיעה והוא אמר שלא, בסוף הילדים פשוט התקפלו והלכו מעצמם, אחרי שהזיקו לכמה מכוניות ולקיוסק שהיה ליד.
אני בספק אם יש המון תעסוקה בשבת 8 בבוקר.

זה רק טיפה בים.

אז ברור שהמשטרה עסוקה בהמון דברים, אבל בסופו של דבר צריך לדעת להאציל סמכויות גם לאנשים אחרים להתמודד עם סיטואציות כאלה.

זה שנהג אוטובוס יכול לסוע ישר לתחנה זה טוב ויפה. לילד לא יעשו כלום חוץ מנו-נו-נו והנוסעים כבר לא יגיעו ליעדם בזמן. זה ממש לא פתרון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 11:28
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]את האירוע של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אתה מבין שאותו אירוע הוא דוגמה למה שקורה כשאזרחים מנסים לקחת את החוק לידיים, ורק מוכיח את הנקודה שלי, נכון?
נכון - היה שם מחדל משטרתי (ואני בטוח שהוא ממש לא היחיד), אבל אם אותו בחור לא היה מחליט לעשות את העבודה שהמשטרה כשלה בה, ונוגח לערס חמום מוח בפנים, אשתו לא הייתה אלמנה היום.

לא, הוא מוכיח שלושה דברים:

1) המשטרה לא יכולה להיות נוכחת בכל מקום.
2) המשטרה לא תמיד יעילה, גם כשהיא נוכחת.
3) צריך יותר האצלת סמכויות. זה לא חייב להיות לכל אזרח אגב, זה יכול להיות משהו ייצוגי, אבל זה צריך להיות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 11:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. יש שם גם חיילי הגנ"ש (אני..."

ציטוט:
א. יש שם גם חיילי הגנ"ש (אני יודע, כי הייתי אחד מהם כמה וכמה פעמים).

לרוב חיילי ההגנ"ש יש פחות סמכויות והכשרה מקצועית מפטרוזיליה טרייה.
באירוע אמת- חיילי ההגנ"ש (לרוב) יופקדו במקום שבו הם יזיקו הכי פחות (אני מכיר כמה יישובים שבהן הפקודה היא שבאירוע אמת האבט"שניקים צריכים לנעול את עצמם בחדר, לאבטח את עצמם ולא להסתובב לאף אחד בין הרגליים. בצדק)
ציטוט:
ב. כיתת כוננות של ישוב זה משהו אחר לגמרי. זה גוף מסודר שבראשו עומד רבש"צ, שמועסק על ידי המדינה. האנשים האלה עוברים הדרכות ואימונים. זה לא דומה בכלל לאזרחים שעושים מה שבראש שלהם, כדי להתמודד עם עבריין מסויים. אם כבר זה יותר דומה לשיטור קהילתי, שכמו שכבר אמרתי, אני חושב שיכול להוות פתרון לא רע להרבה בעיות.

מתי אמרתי שלכלל האזרחים צריכה להיות סמוכות בלתי מעורערת?

אגב, ביליתי כמה חודשים בשיטור קהילתי. סמכות אתה אומר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 12:05
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]א. יש שם גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לרוב חיילי ההגנ"ש יש פחות סמכויות והכשרה מקצועית מפטרוזיליה טרייה.
באירוע אמת- חיילי ההגנ"ש (לרוב) יופקדו במקום שבו הם יזיקו הכי פחות (אני מכיר כמה יישובים שבהן הפקודה היא שבאירוע אמת האבט"שניקים צריכים לנעול את עצמם בחדר, לאבטח את עצמם ולא להסתובב לאף אחד בין הרגליים. בצדק)

לרב חיילים ההגנ"ש יש הכשרת רובאי 03 ומעלה. זה אמנם לא מספיק בשביל לבצע פעילות חשאית בלב מדינת אויב, אבל זה בהחלט מספיק בשביל לעשות פטרול, ולראות אם יש מישהו שמנסה לטפס על הגדר, ובמידת הצורך לדווח על פעילות חשודה בקשר ו/או לעשות מעצר חשוד (והיה לי חייל שנשלח להגנ"ש ועשה בדיוק את זה).
לגבי הקטע של לנעול את עצמם בחדר - זה נשמע כמו הנפצה. אני אשמח לדעת אילו ישובים אלו, כי אני בעצמי עשיתי הגנ"ש בארבעה ישובים שונים, ושלחתי חיילים לעשות הגנ"ש בעוד כמה וכמה ישובים.

ציטוט:
מתי אמרתי שלכלל האזרחים צריכה להיות סמוכות בלתי מעורערת?

הדיון פה הוא על אזרחים שעושים את מה שנראה להם נכון, לרבות הפעלת כוח, כדי לפתור בעיה, מבלי שניתנה להם שום הכשרה מתאימה (כמו מה שקרה באוטובוס). בשום שלב לא התנגדתי לשיטור קהילתי או יוזמות אחרות, שיתנו לאזרחים מסוימים הכשרה וסמכויות כאלה ואחרות.

ציטוט:
אגב, ביליתי כמה חודשים בשיטור קהילתי. סמכות אתה אומר?

אני לא מכיר את הנושא לעומק, ולכן אני לא יכול להתווכח. בהחלט יכול להיות שיש מקום להרחיב את הסמכויות.

ישן 04-10-2012, 13:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מה לא נכון? שיש לרובם הכשרת..."

זה שיש לך 03 לא אומר שתדע לעשות משהו בזמן אמת. אם כבר, סיכוי גדול שתעשה נזק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-10-2012, 14:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כלומר כל מערך האבטחה של צה"ל,..."

לא, הוא מבוסס על הטוב ביותר שהמערכת יכולה לקיים, בהנתן המשאבים הקיימים. אפשר לדבר על אידיאל, ואפשר לדבר על הריאליזם - האידיאל הוא שהמשטרה תטפל בכל הפרה של הסדר. בפועל, גם במדינות בהן סד"כ המשטרה גדול יותר ומקצועי יותר (בעומס נמוך יותר), עדיין יש התלות במערכת האזרחית ובסיוע של אזרחים בשמירה על הסדר. בדומה לכך, האידיאל הוא ששמירה על ישובים תתבצע על ידי סד"כ מיומן. בפועל המשימה הזו מתבצעת ע"י סד"כ מאומן בקושי.

כורח המציאות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-10-2012, 14:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם הסיכוי הגדול הוא שכוח..."

כוח הגנ"ש ממלא מספר תפקידים שלא קשורים ישירות ללחימה. אני מעדיף לא לפרט יותר מדי בשביל להסביר את ההגיון שבדבר. לא התפקיד היחיד שלו היה ככוח לוחם, אכן עדיף שלא היה קיים.

ישן 05-10-2012, 00:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אבל ברור שהתפקיד שלו הוא לא..."

מה זה כוח מאבטח, אם לא כוח שאמור להלחם בשעת הצורך? אבל לא על זה אני מדבר.

ישן 04-10-2012, 14:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]חוץ ממה ששי..."

ציטוט:
לא הם לא, כי יש פקודה שמונעת זאת מהם. למעט לוחמים במסלול שסיימו כבר את ההכשרות המתאימות.

אין לי כוח להכנס לגנרטור מים, אז תדמיין שעשיתי זאת-

"מה אם אומר לך שאתה טועה?"
ציטוט:
אם היא מהווה יותר נזק מאשר תועלת, למה שלחו אותם לשם?
אתה ידע כמה עולה מהנדס רס"ן שעושה שבוע הגנ"ש לצבא?!

אה רגע, יש פה חוסר הגיון, תן לי כמה שנים להתאושש מהתדהמה.

מעבר לכך- אל תעוות את דברי. בעת אירוע מבצעי הנוכחות שלהם מהווה יותר נזק מתועלת.

שוב- עם סייגים. כוחות מאומנים ואורגנים יכולים להיות תרומה משמעותית. לאבט"שניקים ג'ובניקים גם יכולות להיות משימות חשובות שאינן מבצעיות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 12:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לרוב חיילי..."

ציטוט:
לרב חיילים ההגנ"ש יש הכשרת רובאי 03 ומעלה.

נו בני, אנחנו בדיון רציני, עכשיו זה לא הזמן לדאחקות.
ציטוט:
זה אמנם לא מספיק בשביל לבצע פעילות חשאית בלב מדינת אויב, אבל זה בהחלט מספיק בשביל לעשות פטרול, ולראות אם יש מישהו שמנסה לטפס על הגדר, ובמידת הצורך לדווח על פעילות חשודה בקשר ו/או לעשות מעצר חשוד (והיה לי חייל שנשלח להגנ"ש ועשה בדיוק את זה).

יש פה המון אספקטים שאתה כנראה אפילו לא יודע איך להתייחס אליהם, החל מהאורגניות של כוח האבט"ש ועד הכרת היישוב.

רבש"ץ מכיר כל חור וכולרה ביישוב, הוא מכיר את כל האנשים והילדים והפועלים הפלסטינים, הוא יודע להבדיל בין ילדים שעושים שטויות לבין חדירה מסוכנת. הוא גם מכיר את כל האנשים שעובדים אתו.

אבט"שניקים לרוב אפילו לא מכירים אחד את השני.
ציטוט:
לגבי הקטע של לנעול את עצמם בחדר - זה נשמע כמו הנפצה. אני אשמח לדעת אילו ישובים אלו, כי אני בעצמי עשיתי הגנ"ש בארבעה ישובים שונים, ושלחתי חיילים לעשות הגנ"ש בעוד כמה וכמה ישובים.

כן, כי זאת לא תהיה עבירה על ב"מ בכלל.

אתה מוזמן לסמוך עליי או לצאת למחקר בנושא, לא רק שזאת פקודה נפוצה- אני מאמין שהיא הרווחת.
ציטוט:
הדיון פה הוא על אזרחים שעושים את מה שנראה להם נכון, לרבות הפעלת כוח, כדי לפתור בעיה, מבלי שניתנה להם שום הכשרה מתאימה (כמו מה שקרה באוטובוס). בשום שלב לא התנגדתי לשיטור קהילתי או יוזמות אחרות, שיתנו לאזרחים מסוימים הכשרה וסמכויות כאלה ואחרות.

לא, הדיון פה הוא על אזרחים שמגינים על עצמם ועל הזכויות שלהם בגלל הואקום שנוצר בתחום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 12:35

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]לרב חיילים..."

ציטוט:
נו בני, אנחנו בדיון רציני, עכשיו זה לא הזמן לדאחקות.

לא הבנתי, אתה טוען שזה לא נכון, או שרובאי 03 זה לא מספק כדי לבצע הגנ"ש?

ציטוט:
יש פה המון אספקטים שאתה כנראה אפילו לא יודע איך להתייחס אליהם, החל מהאורגניות של כוח האבט"ש ועד הכרת היישוב.

רבש"ץ מכיר כל חור וכולרה ביישוב, הוא מכיר את כל האנשים והילדים והפועלים הפלסטינים, הוא יודע להבדיל בין ילדים שעושים שטויות לבין חדירה מסוכנת. הוא גם מכיר את כל האנשים שעובדים אתו.

אבט"שניקים לרוב אפילו לא מכירים אחד את השני.

אה, אל תבין אותי לא נכון. אין ספק שברובם המוחלט של המקרים כיתת הכוננות של הישוב היא כוח הרבה יותר אפקטיבי מכוח ההגנ"ש, גם בגלל הסיבות שציינת, וגם בגלל שהם בדרך כלל יוצאי יחידות מובחרות, ומחזיקים בבית נשקיה שלא תבייש גדוד. לרגע לא טענתי אחרת.

ציטוט:
כן, כי זאת לא תהיה עבירה על ב"מ בכלל.

בערך באותה מידה כמו להגיד שיש הוראה כזו בישובים מסויימים, גם בלי לציין אילו ישובים אלו.

ציטוט:
אתה מוזמן לסמוך עליי או לצאת למחקר בנושא, לא רק שזאת פקודה נפוצה- אני מאמין שהיא הרווחת.

אני לא צריך לעשות מחקר בנושא, אני מכיר אותו לא רע בכלל. אני גם הייתי בעצמי בהגנ"שים, וגם פיקדתי על חיילים בהגנ"שים, ומעולם לא קיבלתי או נתתי פקודה כזו.

ציטוט:
לא, הדיון פה הוא על אזרחים שמגינים על עצמם ועל הזכויות שלהם בגלל הואקום שנוצר בתחום.

כלומר אתה טוען שברגע שיש ואקום, כל אחד יכול להגן על עצמו איך שהוא חושב לנכון?

ישן 04-10-2012, 13:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]נו בני, אנחנו..."

ציטוט:
לא הבנתי, אתה טוען שזה לא נכון, או שרובאי 03 זה לא מספק כדי לבצע הגנ"ש?

אה, זה בפירוש לא נכון.

בקשר לאיזה רובאי נדרש בשביל הגנ"ש- זה תלוי איפה ומה. יש הגנ"שים בראשל"צ ויש הגנ"שים באזח"ע.
ציטוט:
אה, אל תבין אותי לא נכון. אין ספק שברובם המוחלט של המקרים כיתת הכוננות של הישוב היא כוח הרבה יותר אפקטיבי מכוח ההגנ"ש, גם בגלל הסיבות שציינת, וגם בגלל שהם בדרך כלל יוצאי יחידות מובחרות, ומחזיקים בבית נשקיה שלא תבייש גדוד. לרגע לא טענתי אחרת.

החצי הראשון של המשפט שלך נכון, החצי השני לא. ביישובים מסויימים עם אוריינטציה מסויימת יש הרבה יוצאי יחידות אבל מרבית היישובים לא כך. אנשי הכיתת כוננות מחזיקים בבית ציוד כוננות ולא נשקיה. מקסימום את הנשק הארוך שלהם ואקדח אישי, זה הכל.

זה לא המקום לדון בכך, אבל לכח אבט"ש אין שום יכולת להוות מענה במצב אמת, פרט ל"לא להסתובב בין הרגליים". אפשר להיעזר בו ככוח נוסף אבל בפירוש לא ככוח עצמאי (אלא אם מדובר בכוח אורגני ואיכותי של לוחמים, מצב נדיר).
ציטוט:
בערך באותה מידה כמו להגיד שיש הוראה כזו בישובים מסויימים, גם בלי לציין אילו ישובים אלו.

להגיד שיש בסיסים בצה"ל שיש להם יותר חורים מגדר זה לא עבירת ב"מ. להגיד על אילו בסיסים מדובר ואיפה החורים נמצאים זה כבר כן.
ציטוט:
אני לא צריך לעשות מחקר בנושא, אני מכיר אותו לא רע בכלל. אני גם הייתי בעצמי בהגנ"שים, וגם פיקדתי על חיילים בהגנ"שים, ומעולם לא קיבלתי או נתתי פקודה כזו.

1) עם כל הכבוד, לא רק ש"עשיתי ופיקדתי על הגנ"שים", מרבית הידע שלי לא נשאב משם.
2) חמוד שחשבת שאתה נותן את הפקודות בהגנ"ש, בפועל זה הרבש"ץ שנותן את הפקודות.
ציטוט:
כלומר אתה טוען שברגע שיש ואקום, כל אחד יכול להגן על עצמו איך שהוא חושב לנכון?

אני טוען שאין דבר כזה ואקום. ברגע שאחד מתחיל להיווצר הוא אוטומטית מתמלא ע"י כוח אחר.
אם המשטרה לא ממלאת את תפקידה זה רק חלק מחוקי הטבע שאזרחים יתחילו לקחת את החוק לידיים, או שכנופיות של פושעים ישתלטו על איזורים ויספקו להם "בטחון" תמורת "מס". רואים את זה יופי יופי בכל מדינה כושלת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 14:22

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]לא הבנתי,..."

ציטוט:
אה, זה בפירוש לא נכון.

אבל זה דווקא כן.
בהתחשב בזה שמרביתם של חיילים ההגנ"ש באיו"ש הם קצינים, ובכך שכל בוגר בה"ד 1 מוכשר רובאי 03...

ציטוט:
בקשר לאיזה רובאי נדרש בשביל הגנ"ש- זה תלוי איפה ומה. יש הגנ"שים בראשל"צ ויש הגנ"שים באזח"ע.

הגנ"ש בראשון? אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם אמ"ת? הגנ"ש זה באיו"ש או בעוטף עזה (ויש המגדירים גם את עוטף עזה כאבט"ש ולא הגנ"ש, אבל אאל"ט זו לא אבחנה רשמית).

ציטוט:
החצי הראשון של המשפט שלך נכון, החצי השני לא. ביישובים מסויימים עם אוריינטציה מסויימת יש הרבה יוצאי יחידות אבל מרבית היישובים לא כך. אנשי הכיתת כוננות מחזיקים בבית ציוד כוננות ולא נשקיה. מקסימום את הנשק הארוך שלהם ואקדח אישי, זה הכל.

LOL נשק ארוך.
יצא לי לראות אנשי כיתת כוננות עם נשקים שלא יביישו לוחם סיירת מטכ"ל. כוונות טריג'יקון ואקילה, ידיות הסתערות יו-ניימ-איט.
פעם אחד מהם הראה לי את המטול רקטות שיש לו בבית. אני כבר לא זוכר אם זה היה לאו או RPG...
פעם אחרת חבר היה אמור לעלות למשפט תא"ל על כך שאיבד אפוד קרמי. אמרו לו שיוותרו לו אם הוא יוכל "להשלים" אחד. אבא של חבר אחר שגר בהתנחלות נתן לו אחד כי "היה לו כמה אקסטרה".

ציטוט:
זה לא המקום לדון בכך, אבל לכח אבט"ש אין שום יכולת להוות מענה במצב אמת, פרט ל"לא להסתובב בין הרגליים". אפשר להיעזר בו ככוח נוסף אבל בפירוש לא ככוח עצמאי (אלא אם מדובר בכוח אורגני ואיכותי של לוחמים, מצב נדיר).

תלוי איזה מצב אמת. אכן יש מצבים בהם כוח הגנ"ש לא יכול ולא אמור לטפל, יש גם מצבים בהם כיתת הכוננות לא מטפלת, ומביאים כוחות מבחוץ. אבל בוא באמת לא ניכנס לזה.

ציטוט:
להגיד שיש בסיסים בצה"ל שיש להם יותר חורים מגדר זה לא עבירת ב"מ. להגיד על אילו בסיסים מדובר ואיפה החורים נמצאים זה כבר כן.

להגיד שליחידה מסויימת יש פקודה לבצע פעולה מסויימת זו עבירת ב"מ גם אם לא אומרים איזו יחידה זו.

ציטוט:
1) עם כל הכבוד, לא רק ש"עשיתי ופיקדתי על הגנ"שים", מרבית הידע שלי לא נשאב משם.
2) חמוד שחשבת שאתה נותן את הפקודות בהגנ"ש, בפועל זה הרבש"ץ שנותן את הפקודות.

1. אז מאיפה? אני לא מצליח לחשוב על מקור אמין יותר מלהיות בעצמך במקום.
2. אני יודע הייטב מה חלוקת הסמכויות בכל הנוגע לחיילי הגנ"ש, ואני גם יודע אילו פקודות הם קיבלו מהרבש"צ.

ציטוט:
אני טוען שאין דבר כזה ואקום. ברגע שאחד מתחיל להיווצר הוא אוטומטית מתמלא ע"י כוח אחר.
אם המשטרה לא ממלאת את תפקידה זה רק חלק מחוקי הטבע שאזרחים יתחילו לקחת את החוק לידיים, או שכנופיות של פושעים ישתלטו על איזורים ויספקו להם "בטחון" תמורת "מס". רואים את זה יופי יופי בכל מדינה כושלת.

והנה אני חשבתי שאנחנו מדברים על מה שאנחנו חושבים שצריך להיות ועל הדרך בה אנו מאמינים שבה צריך לנהוג, ולא מתארים את המצב הקיים.
כן, יש אנשים שלוקחים את החוק לידיים. אין לי ויכוח איתך בכלל בנקודה הזו.

ישן 04-10-2012, 14:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אה, זה בפירוש..."

ציטוט:
אבל זה דווקא כן.
בהתחשב בזה שמרביתם של חיילים ההגנ"ש באיו"ש הם קצינים, ובכך שכל בוגר בה"ד 1 מוכשר רובאי 03...

אבל. זה. לא. נכון.

אתה אולי היית עושה הגנ"ש במסגרת כזו שהיה נדמה לך שמרבית החבר'ה הם קצינים. בפועל גם נגדים וגם חוגרים (02 רחמנא ליצלן, לא ש 03 של בוגר נחשון רחוק מכך) עושים אבט"שים. לא יודע סטטיסטית מי יותר מי פחות וכמה ההפרש, אבל אתה פשוט טועה.
ציטוט:
הגנ"ש בראשון? אתה בטוח שאתה לא מתבלבל עם אמ"ת? הגנ"ש זה באיו"ש או בעוטף עזה (ויש המגדירים גם את עוטף עזה כאבט"ש ולא הגנ"ש, אבל אאל"ט זו לא אבחנה רשמית).

למיטב ידיעתי הגנ"ש זה השם החדש של אבט"ש, אבל אני לא בקיא בז'רגון אז תאלץ לסלוח לי.

כן, אבט"ש/הגנ"ש/קמר"ש הלור"ל בראשון ובמקומות הזויים אחרים.
ציטוט:
LOL נשק ארוך.

נשק ארוך= קרי לא אקדח.

היות והדקויות כנראה כ"כ משנות לך אז הכוונה לרוס"ק M-16 לבדיקה בשוטפת או איך שלא אומרים את זה (רוזה בת 16 מנקה ושוטפת?)
ציטוט:
יצא לי לראות אנשי כיתת כוננות עם נשקים שלא יביישו לוחם סיירת מטכ"ל. כוונות טריג'יקון ואקילה, ידיות הסתערות יו-ניימ-איט.

והפואנטה שלך היא?
ציטוט:
פעם אחד מהם הראה לי את המטול רקטות שיש לו בבית. אני כבר לא זוכר אם זה היה לאו או RPG...

גם לי היה לאו בבית וכך לחצי מהחברים שלי. אחרי שיורים בו הוא שימושי כמו מאפרה עם שני פתחים.
ציטוט:
פעם אחרת חבר היה אמור לעלות למשפט תא"ל על כך שאיבד אפוד קרמי. אמרו לו שיוותרו לו אם הוא יוכל "להשלים" אחד. אבא של חבר אחר שגר בהתנחלות נתן לו אחד כי "היה לו כמה אקסטרה".

גם לרס"פ שלי ברובאית היה מספיק אקסטרה כדי לחמש את כל המורדים בסוריה, שוב, לא ברורה לי הפואנטה אליה אתה חותר.

ציטוט:
תלוי איזה מצב אמת. אכן יש מצבים בהם כוח הגנ"ש לא יכול ולא אמור לטפל, יש גם מצבים בהם כיתת הכוננות לא מטפלת, ומביאים כוחות מבחוץ. אבל בוא באמת לא ניכנס לזה.

ברור ויש גם מצבים שבהם הכוח שמוקפץ לא יכול לטפל ומביאים את סיירת מטכ"ל, שוב, מה אתה רוצה להגיד בזה?

הפואנטה שלי היא ברורה- לכוח קמר"ש הלור"ל אין משמעות מבצעית. התרומה שלו בעת אירוע תתבטא לרוב בלא להפריע. לכוח הכוננות של היישוב יש המון חשיבות מבצעית והוא הכוח הראשון שמגיב בעת אירוע אמת.
ציטוט:
להגיד שליחידה מסויימת יש פקודה לבצע פעולה מסויימת זו עבירת ב"מ גם אם לא אומרים איזו יחידה זו.

ליחידות פצ"ן יש פקודה לשמור על גבול הצפון. תזעיק את הקב"ם.
ציטוט:
1. אז מאיפה? אני לא מצליח לחשוב על מקור אמין יותר מלהיות בעצמך במקום.

כי יש להיות אבט"שניק ויש להיות חלק מהסמכויות שעוסקות באבטחת יישובים.
(ויש להיות שניהם)
ציטוט:
והנה אני חשבתי שאנחנו מדברים על מה שאנחנו חושבים שצריך להיות ועל הדרך בה אנו מאמינים שבה צריך לנהוג, ולא מתארים את המצב הקיים.
כן, יש אנשים שלוקחים את החוק לידיים. אין לי ויכוח איתך בכלל בנקודה הזו.

אה, ברור שהייתי רוצה שיהיה כוח משטרה מיומן, אמין, מצויד היטב, שופע כ"א וזמין לכל קריאה בשניות. אבל גם כשאנחנו מדברים על הרצוי צריך לדבר בגבולות ההיגיון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 15:36

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אבל זה..."

ציטוט:
אבל. זה. לא. נכון.

אתה אולי היית עושה הגנ"ש במסגרת כזו שהיה נדמה לך שמרבית החבר'ה הם קצינים. בפועל גם נגדים וגם חוגרים (02 רחמנא ליצלן, לא ש 03 של בוגר נחשון רחוק מכך) עושים אבט"שים. לא יודע סטטיסטית מי יותר מי פחות וכמה ההפרש, אבל אתה פשוט טועה.

למיטב ידיעתי הגנ"ש זה השם החדש של אבט"ש, אבל אני לא בקיא בז'רגון אז תאלץ לסלוח לי.

כן, אבט"ש/הגנ"ש/קמר"ש הלור"ל בראשון ובמקומות הזויים אחרים.

יש הבדל בין הגנ"ש לאבט"ש, אחד הוא ביישובים באיו"ש, והשני הוא בבסיסים.
להגנ"ש באיו"ש יוצאים רק קצינים ואנשי קבע. לאבט"ש בבסיס במרכז הארץ, בהחלט אפשר לשלוח גם חוגרים.
אני מקווה שזה סוגר את הפרק הזה.

ציטוט:
נשק ארוך= קרי לא אקדח.

היות והדקויות כנראה כ"כ משנות לך אז הכוונה לרוס"ק M-16 לבדיקה בשוטפת או איך שלא אומרים את זה (רוזה בת 16 מנקה ושוטפת?)

והפואנטה שלך היא?

גם לי היה לאו בבית וכך לחצי מהחברים שלי. אחרי שיורים בו הוא שימושי כמו מאפרה עם שני פתחים.

גם לרס"פ שלי ברובאית היה מספיק אקסטרה כדי לחמש את כל המורדים בסוריה, שוב, לא ברורה לי הפואנטה אליה אתה חותר.

הפואנטה היא שיש להם הרבה יותר אמל"ח וציוד מ"נשק ארוך ואקדח".
ואתה באמת חושב שאני לא יודע להבדיל בין טיל לאו שירו לאחד שלא?

ציטוט:
ליחידות פצ"ן יש פקודה לשמור על גבול הצפון. תזעיק את הקב"ם.

והמפקדה של הפיקוד נמצאת בצפת. רוצה לחלוק תא בכלא?

ציטוט:
אה, ברור שהייתי רוצה שיהיה כוח משטרה מיומן, אמין, מצויד היטב, שופע כ"א וזמין לכל קריאה בשניות. אבל גם כשאנחנו מדברים על הרצוי צריך לדבר בגבולות ההיגיון.

כן כן... ברור שהיינו רוצים משטרה יותר טובה וחזקה.
אתה מבין הייטב שהויכוח הוא על המצב הרצויו ועל מה שאנשים צריכים לעשות, בהנחה שהמשטרה שלנו היא כמו שהיא.

ישן 04-10-2012, 17:02
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל. זה. לא...."

ציטוט:
יש הבדל בין הגנ"ש לאבט"ש, אחד הוא ביישובים באיו"ש, והשני הוא בבסיסים.
להגנ"ש באיו"ש יוצאים רק קצינים ואנשי קבע. לאבט"ש בבסיס במרכז הארץ, בהחלט אפשר לשלוח גם חוגרים.

זה לא. כי אם ככה עשית את ההבדל הרי שאתה טועה. שולחים גם את מי שאינו איש קבע או קצין (וגם את מי שאינו בעל הכשרת 03) להגנ"ש.

ציטוט:
הפואנטה היא שיש להם הרבה יותר אמל"ח וציוד מ"נשק ארוך ואקדח".

מה? לא.
פרט לאירועים מאוד מאוד מאוד מיוחדים (אם זה היה בפורום צו"ב אולי אילן ויפי בלורית אחרים היו מעידים על היישובים בגזרתם) כיתות הכוננות מצוידות אך ורק ברוס"רים/רוס"קים (קרי: נשק ארוך) ובכלי נשק אישיים (אקדחים) ותו לא.
ציטוט:
ואתה באמת חושב שאני לא יודע להבדיל בין טיל לאו שירו לאחד שלא?

כנראה שכן, היות ו-
1) זה לא טיל זה רקטה.
2) בהודעה שלך לא ידעת להגיד אם זה היה RPG או לאו והם דומים בערך כמו שאני דומה לבראד פיט. RPG קל לראות אם חמוש או לא והוא רב פעמי. לאו צריך להסתכל בתוך הזביל כדי לדעת אם חמוש או לא.
3) להחזיק לאו חמוש בבית זה לא רק וואחד עבירה על החוק, להשיג אותו זה פרוצדורה לא פשוטה כלל (לשאלתך- יישובים לא מקבלים אותם בהקצאה מצה"ל, כי כאמור- רק נשק ארוך וקצר).
ציטוט:
כן כן... ברור שהיינו רוצים משטרה יותר טובה וחזקה.
אתה מבין הייטב שהויכוח הוא על המצב הרצויו ועל מה שאנשים צריכים לעשות, בהנחה שהמשטרה שלנו היא כמו שהיא.

מעולה ועל כן כל הערותיי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 10:40
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "באמת אתה בעד שאנשים ייקחו את..."

אם אתה עומד בתור בסופר ומישהו עוקף אותך אתה קורא למשטרה? אם אתה מחפש חנייה פנויה בחניון מפוצץ ובוחר להמתין לצד מישהו שעומד לצאת מחניה תפוסה ומשומקום בא מישהו וגונב לך את החניה - אתה קורא למשטרה? לא, בני אדם מתמודדים בעצמם עם מגוון של סיטואציות למרות שתאורטית הן יכולות להסלים.

אף פעם לא קיבלתי את הרושם שמשטרת ישראל כה עשירה בכוח אדם וכסף עד שהיא יכולה לטפל בכל אירוע ולכן אני לא רואה את ההיגיון שבלהטריד אותם בכל פעם שמתרחש אירוע מהסוג שראינו בסרטון. זה כמו שאנשים עם קוץ קטן ביד לא הולכים לבית חולים וגוזלים זמן של אחיות ורופאים כשיש חולים אמיתיים שזקוקים להם. פשוט לוקחים פינצטה ושולפים החוצה את הקוץ.

הנוסעים והנהג פשוט שלפו החוצה את הקוץ. זה הכל. לא צריך משטרה בשביל זה.
ישן 04-10-2012, 11:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם אפשר לפתור סיטואציה בלי..."

במצב כזה אתה בפועל מעניש את האזרחים יותר משאתה מסייע להם.

בוא ניקח את אירוע האוטובוס, אם הנהג היה בוחר להתקשר למשטרה/לסוע לתחנה הוא היה צריך לעכב את כל הנוסעים ולנעול את הדלתות. בהגעה של השוטרים/לתחנה היה צריך איכשהו למנוע מהילד לברוח, סביר להניח שעל הדרך הוא היה משתולל עוד יותר ועושה עוד יותר נזק, כולל אולי לתקוף את הנוסעים, כשהיה מבין שמשהו מתרחש. עכשיו מגיעים השוטרים וכל הנוסעים צריך להתעכב עוד לתשאול וכו'. הנהג בטח יתעכב עוד יותר ולכן האוטובוס לא יחזור לעשות את הקו שלו. הנוסעים יצטרכו לרדת במקום רחוק מאוד מהמקום אליו תכננו להגיע וכנראה שיצטרכו לתפוס עוד מספר אוטובוסים רק כדי לחזור לנתיב.

עסק של כמה שעות טובות (אני מעריך בשעתיים לפחות) וגם כמה וכמה שקלים (את זה קשה לאמוד).

כך שעדיף כבר לסבול מאשר להזמין משטרה ולסבול עוד יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-10-2012, 16:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "ילדים ערבים הציקו לנוסעים באוטובוס אז העיפו אותם החוצה"

מפתיע לגלות שהם ערבים...
ולרב פקד בני חצ'קון- כן, זה בהחלט משנה. תראה איך ילדים ערבים מסתובבים בחוץ בלי השגחה של מבוגר, תראה את אחוזי הפשיעה בקרב המגזר הזה, בעיקר עבירות אלימות (שרלוונטיות לפה). אתה יכול להאשים את הממשלה שלא דאגה לתשתיות ציבוריות או מתנסים, אתה יכול להאשים את היהודים שמביטים בהם בבוז ולכן גורמים להם לשנוא יהודים, תעשה מה שאתה רוצה. אבל אתה לא יכול להגיד שזה לא נכון. אלו אותם ילדים שנוהגים כבר בגיל 14 בכבישי הכפר בלי לשמור על חוקי התנועה, אם הם בכלל שורדים את גיל 5 בו הדוד שלהם דורס אותם ברוורס.

לגבי התגובה להם- אני לא הייתי נוגע בהם, לא מערבים כוח פיזי באירוע של קללות וצעקות. ברגע שהם פגעו באדם אחר פיזית, לגיטימי להתערב, גם מבחינת החוק. בניגוד לדבריך על כך שאסור לקחת את החוק לידיים- החוק מאפשר לך למנוע פשעים, גם בכוח קטלני אם צריך. זה לא משנה אם זה פיגוע ברחוב, זקנה שנשדדה או או אישה שמותקפת על ידי אנס. אם תראה צעיר גוהר על אישה בפארק כשהיא בוכה ולא תתערב בגלל החשש שיש לו סכין, אני מרחם עליך. מה תעשה, תעמוד בצד ותקרא למשטרה מבלי לעשות כלום? אם תראה בחור חוטף תיק מזקנה והולם בה כדי שתשחרר אותו, לא תתערב? לא תרוץ אחריו? אם תראה מחבלים יורים על החברים שלך, תסתתר מאחורי ההאמר? לא תגיב באש למרות שאתה מזהה את מקור האש?

מה עוד, עכשיו אתם אומרים שהילד היותר בגיר (נראה כמו בן 12 בלחץ) חשוד בהטרדה מינית.. אני צופה לו עתיד מזהיר. חבל שלא נדרס בירידה מהאוטובוס, לאו דווקא על ידי הדוד שלו.

ישן 04-10-2012, 19:01
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עוד אשכול סג"ל(*) אדיר שגיליתי מאוחר מדי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "ילדים ערבים הציקו לנוסעים באוטובוס אז העיפו אותם החוצה"

בכל מקרה כמי שכמה וכמה פעמים מינה עצמו לשריף וקצין חינוך ילדים ונוער באוטובוס, כל המקרים היו לפני למעלה משבע שנים אגב, אני יוצא בתוקף נגד מקרים של אכיפת החוק בידי אזרחים בצורה זו! ולא, לא הפכתי שמאלני מאלה שמוכנים שכולנו נמות העיקר שזה יהיה לפי החוק כלשונו, פשוט בעידן מצלמות האבטחה ובמיוחד אוייבו הגדול של האזרח האוכף: הסלולארי (מאפשר תיעוד של האזרח אוכף החוק בידי שמאלנים או כל מיני וואנביז חובבי פרסום+מאפשר לחוליגן הקטן להזעיק עזרה לתחנה הקרובה). לא שווה להסתבך עם המשטרה. חברים! המשטרה לא נבראה להגן עליכם, בדיוק כפי שבחדר מיון לא בהכרח יצילו אתכם. צאו מהסרט הזה ותורידו פרופיל.

* אשכול סג"ל=אשכול סקס, גזענות ולינוקסבוט.

ישן 05-10-2012, 23:26
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "|אוסום| אני לא באמת מתרגז......"

ציטוט:

אני לא באמת מתרגז... יש לי פשוט מין קטע דפוק כזה שאני לא יכול לראות משהו לא נכון בעייני, ולא להגיב. נכון יש את האנשים האלה שמסוגלים בשלב מסויים של ויכוח להגיד "סבבה בוא נעזוב את זה" למרות שהם עדין חושבים שהאדם השני טועה - אז אני לא אחד האנשים האלה.

זה נקרא- משטרת PC

אגב, זה חמוד שאתה קורא לי ילד, למרות שכנראה יש לי כמה שנים עליך. זה אומר שאני משדר שאני צעיר ברוחי.

אני מזכיר לך שתאריך הלידה שלך נמצא בפרש. אז אלא אם זייפת אותו, אני גדול ממך בכמה שנים.

ישן 05-10-2012, 18:30
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

ערבים לומדים להתנהג כמו ילדים טובים אחרי שמשהו מעמיד אותם במקום. יצא לי להעמיד חמולה של ערבים חסרי חינוך בפארק מים בצפון ובאופן מדהים הם ביקשו סליחה כמו ילדים טובים של אימא מיד ועברו מיד לחלק אחר של הבריכה מרוב פחד.
הטיפשים האלה חשבו שהכפכף של אח שלי זה משחק שאפשר לזרוק אחד על השני. אישית יותר דאגתי לקרוקס שלי שעלו לי 250 ש"ח שהיו ליד הכפכפים של אח שלי, אבל כאשר הערבי הלך לזרוק את הכפכף של אח שלי התגובה שלי הגיעה מיד.

בכפר הערבי או בעיר שלהם הערבית יש חמולה וכל מי שמטריד משהו מחמולה אחרת לוקח סיכון שהחמולה האחרת תנקום בו ובחמולה שלו, ולכן איפה שהם גרים הם מתנהגים כמו ילדים טובים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-10-2012, 19:35

בתגובה להודעה מספר 190 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "כל עניין החמולות הזה מצחיק..."

חתונה עם בת דודה/בן דוד או קשר דם מדרגה 3 קיים גם אצל היהודים בישראל סתם לידע כללי וזה שומר על אותם גנים במשפחה, אבל כל זמן שאין מחלה כזו או אחרת בגנים זו לא בעיה עד כמה שידוע לי.

יש קבוצות אוכלוסיה בישראל אצל היהודים עד היום שאם האחות הייתה נשואה לגבר והיא מתה ויש לה אחות שלא נשואה, מחתנים את האחות עם הבעל של אחותה ז"ל כמו אצל הערבים.
אנחנו חולקים עם הערבים הרבה מנהגים, אבל רוב קבוצות האוכלוסיה שלנו התקדמו בניגוד לגיס החמישי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-10-2012, 21:48

בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "חתונה עם בת דודה/בן דוד או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
חתונה עם בת דודה/בן דוד או קשר דם מדרגה 3 קיים גם אצל היהודים בישראל סתם לידע כללי וזה שומר על אותם גנים במשפחה, אבל כל זמן שאין מחלה כזו או אחרת בגנים זו לא בעיה עד כמה שידוע לי.

רב האנשים נושאים בגנים שלהם מוטציות רציסיביות, שלא באות לידי ביטוי, ואין דרך לדעת מראש על קיומן. כאשר אנשים נישאים בנישואי קרובים, הסיכוי לקבל ילד שנושא מוטציה רציסיבית כפולה באותו גן עולה באופן משמעותי (בגלל שהוריו קרובי משפחה, יש סיכוי גבוה יותר שהם יחלקו את אותן מוטציות). מן הסתם ככל שהקרבה המשפחתית גבוהה יותר, כך הסיכון גדול יותר, אך גם נישואי בני דודים זה עניין לא מומלץ מבחינה בריאותית.

ישן 08-10-2012, 02:01

בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "מי אתה שתגיד שאסור לי לפמפם..."

תפמפם את אחותך אם זה מה שאתם אוהבים לעשות יחדיו, אבל להתחתן או לקחת איתה משכנתא כאילו אתם בעל ואישה אסור לכם.
אתה יוצא כאן קומוניסט לא קטן, כי המדינה תהיה צריכה לשלם על הבעיות של ילד כזה בסופו של דבר.

אה ולגבי הקפיטליזם שלך בארה"ב, הם האלה שגרמו לאותו משבר כלכלי, כאשר הם רצו להסיר כל פיקוח ולתת לבנקים ולשאר החברות יותר כוח, מה שבשנות ה 80 לפני רייגן לא היה להם וגם בוש האהוב שלך נתן לזה יד. inside job מציג כיצד הכלכלה של ארה"ב הגיעה אל המצב שלה כיום ואולי תקרוס שוב עד שלא יגיע נשיא שיתקן את זה.

ישן 08-10-2012, 07:34
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תפמפם את אחותך אם זה מה שאתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
תפמפם את אחותך אם זה מה שאתם אוהבים לעשות יחדיו, אבל להתחתן או לקחת איתה משכנתא כאילו אתם בעל ואישה אסור לכם.
אתה יוצא כאן קומוניסט לא קטן, כי המדינה תהיה צריכה לשלם על הבעיות של ילד כזה בסופו של דבר.

אה ולגבי הקפיטליזם שלך בארה"ב, הם האלה שגרמו לאותו משבר כלכלי, כאשר הם רצו להסיר כל פיקוח ולתת לבנקים ולשאר החברות יותר כוח, מה שבשנות ה 80 לפני רייגן לא היה להם וגם בוש האהוב שלך נתן לזה יד. inside job מציג כיצד הכלכלה של ארה"ב הגיעה אל המצב שלה כיום ואולי תקרוס שוב עד שלא יגיע נשיא שיתקן את זה.

השם ישמור, מה נסגר איתך?
רשמתי במפורש
ציטוט:
המדינה גם לא צריכה לדאוג ששרוקי ישלם על הטיפולים של הבן במקרה ויוולד עם בעיות כתוצאה מהיחסים ביני לבין אחותי

אז מה פתאום לשלם עליי? ולמה שיהיה אסור לי להתחתן עם אחותי ולקחת משכנתא? מי נתן לך את הזכות לאסור עליי את זה?!

ומה הקשר לשטויות שאתה מפריש על ה"קפיטליזם שלי"? עשה טובה ותקרא לפני כמה הודעות של שרוקי בפורום אקטואליה, תחכים קצת. בחייאת, תפסיק גם להיות מושפע מכל מיני סרטים שאתה רואה, זה לא עושה לך טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:37

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר