לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2012, 01:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני חושב שמישהו קצת מתבכיין ורץ לעיתון לספר שהם "משתמשים בשירותים כימיים בלבד"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תנאים מבזים בכיפת ברזל: "בגולני היו מורדים""

מעניין שגם לדעתם בגולני היו מורדים על כזה דבר... אולי כדאי לספר להם שאצלנו בשיריון היינו אומרים תודה אם לפעמים רק היו לנו לפחות שירותים כימיים? קצת מיים באוהלים וזהו, נשברים? כמה שעות הם עושים מארבים כלואים בתוך הכלי בכל יום? מעניין איך לא מרדתי בסדיר (אפילו שאני לא מגולני)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2012, 14:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי nicknone שמתחילה ב "ממש לא! כולם צריכים לקבל אוכל..."

להכניס אוכל אזרחי זה אכן לא פתרון. גם לא סיבה למנוע מהחיילים אותו כאשר הוא אפשרי - אחד לא קשור לשני. המסו"לית כיסתחה את עצמה כאן פעמיים - גם להמנע מקילקולי קיבה וגם להמנע מ"תרומות אזרחיות", ולכשרות כאן אין שום קשר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-10-2012, 15:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nicknone שמתחילה ב "בקיצור אנחנו מסכימים, רק..."

לא, אנחנו לא מסכימים.

הצבא לא אוהב להראות כאילו הוא לא דואג לחיילים שלו, אז פעם אחת מוצאים את תירוץ הכשרות, ופעם אחרת התירוץ הוא תרומות.
בתור קצין במקרה הזה האחריות שלך היא לחיילים שלך, ולא לתדמית של הצבא. קצין שלא מוכן לחטוף על הראש בגלל שהוא עשה את הדבר הנכון בשביל החיילים שלו (כאשר שאר הצבא לא ניזוק), לא ראוי לפקד על חיילים, לא כל שכן לדרגות קצונה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-10-2012, 23:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בבה"ד 1, אומרים שהמשמעת איננה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
בבה"ד 1, אומרים שהמשמעת איננה ניתנת לבחירה או לחלוקה.
בבה"ד 1, אומרים לצוערים שבטקס הסיום אסור להורים להביא אוכל שבושל מחוץ לבסיס כי אלה פקודות הצבא וכשרות וכו'.
בבה"ד 1, כל טקס סיום נגמר באורגיית זלילה של אוכל ביתי בגנצו, בהשתתפות הסגל, אחרי שצוערי הבה"ד תחת פיקוח עובדי הרס"ר וטאיטו בעצמו, טרחו וסידרו שם כיסאות והכל כדי שיהיה נוח לאכול.

אז כן, זה בסדר גמור.
יש לזה מונח שאני בטוח שאתה מכיר ולכן אין צורך שאכתוב אותו.
האם זה בסדר או לא? שכל-אחד יחליט לעצמו.
אתה באמת חושב שזה בסדר, או שאתה מתכוון ש"ככה זה וזה מה יש"?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-10-2012, 20:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא, אנחנו לא מסכימים. הצבא..."

בטח שלא מסכימים. פה אתה בעד ההכנסה של האוכל מבחוץ ואילו באשכול הקודם התנגדת להכנסה של האוכל ("לא התנגדתי, אבל רק תמכתי במשפט נגד מי שאישר להכניס את האוכל" זה להתנגד).
במקרה הזה הטיעון נגד ההכנסה הוא כשרות, ובמקרה ההוא הטיעון נגד ההכנסה היה "תרומות מבחוץ".
אני לא רומז חלילה שההבדל בין התגובה שלך לאיסור הכנסת אוכל מבחוץ קשורה לשאלה האם אוסרים בגלל טעמי כשרות או בגלל נושא התרומות, אבל זה בהחלט נראה ככה.

ובקשר למה שאמרת עכשיו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בתור קצין במקרה הזה האחריות שלך היא לחיילים שלך, ולא לתדמית של הצבא. קצין שלא מוכן לחטוף על הראש בגלל שהוא עשה את הדבר הנכון בשביל החיילים שלו (כאשר שאר הצבא לא ניזוק), לא ראוי לפקד על חיילים, לא כל שכן לדרגות קצונה.
צבא שמכריח (לא פעם, לא במקרה ולא בטעות) את הקצינים שלו בין דאגה לחיילים שלו לבין מילוי פקודות לא ראוי לכך שיענדו את דרגות הקצונה שלו. צבא שדואג יותר לתדמית שלו מאשר לעובדות שמייצרות את התדמית אינו ראוי לקצינים הראויים שאתה כותב אודותיהם.
מזל שהצבא לא יכול לשפוט עיתונאים. אחרת היה שופט גם את אלה שכתבו על מלחמת לבנון השניה. הרי "הצבא לא אוהב להראות כאילו הוא לא דואג לחיילים שלו" ולא דואג לציוד ולאספקה עבורם בתוך שטח האויב...

ישן 06-10-2012, 23:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לתרומות מבחוץ יכול להיות פן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
לתרומות מבחוץ יכול להיות פן יותר בעייתי מאשר כשרות (שאם לא משתמשים בכלי אוכל של הבסיס, נשמרת בצורה סבירה גם אם מישהו יביא את המנה הבדואית האגדית "גמל ממולא").

למשל, במבצע "עופרת יצוקה" ארגון מסויים "תרם" ווסטים ללוחמי צה"ל, ואחרי המבצע דרש אותם בחזרה וגם תבע את הרס"פ שקיבל אותם..
לחלוטין לא בציניות - אתה תומך בדברי, מתנגד להם, או שזה בכלל אוביטר?

לגבי הסיפור שהבאת: זה נשמע די לא נעים ואפילו מביך, אבל אני בספק שמי שתורם פיצה ירצה את הפיצה המשומשת על ידי החיילים בחזרה, אם אתה יודע למה אני מתכוון... (כך שאת החשש הזה לפחות אין)

ישן 07-10-2012, 03:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "בטח שלא מסכימים. פה אתה בעד..."

הבעיה שלי באשכול הקודם היתה יצירה של מצג שווא, כאילו לחיילים אין מה לאכול - ןאז הקצין הלך וביקש מאזרחים שיצילו אותם ויביאו להם אוכל.
לו הוא לא היה עושה את זה, או לו באמת לא היה להם מה לאכול, לא הייתי אומר שום דבר.

ישן 07-10-2012, 03:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הבעיה שלי באשכול הקודם היתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הבעיה שלי באשכול הקודם היתה יצירה של מצג שווא, כאילו לחיילים אין מה לאכול - ןאז הקצין הלך וביקש מאזרחים שיצילו אותם ויביאו להם אוכל.
לו הוא לא היה עושה את זה, או לו באמת לא היה להם מה לאכול, לא הייתי אומר שום דבר.
כיצד זה שונה מהמצב פה?
שם היה אוכל, אבל היה קר. אבל הבכיינים החליטו שאוכל קר = אין אוכל, וזה מצג השווא שהקצין הרע הציג ואתה מתרעם עליו. נכון? יפה. מאוד
גם פה יש אוכל, אבל מדי פעם הוא מגיע באיחור. לא באיחור של שבוע, אלא באיחור של מספר שעות. פה גם יוצרים החיילים האמיצים משוואה דומה: אוכל באיחור = אין אוכל, וגם זה מצג שווא. מדוע מצג השווא הזה מקובל עליך?

ישן 05-10-2012, 04:48
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תנאים מבזים בכיפת ברזל: "בגולני היו מורדים""

צריך להפריד בין כמה דברים.
תנאים קשים כחלק מהכשרה (טירונות , מסלול וכולי)
תנאים קשים שנובעים מסוג הפעילות (אימון בשטח , מארבים וכולי)
ותאנים קשים כי משהוא לא דואג מספיק לתנאים יותר טובים.

תנאים קשים לא צריכים להיות ערך בצבא , אם יחדה X עושה מערבים ולכן התנאים קשים זה לא אומר שיחדה Y צרכה לסבול מאותם תנאים לצורך עקרון ההדדיות.
הרי רוב האנשים פה לא יחשבו שחיילים שמשרתים בגלילות צרכים לישון באהלים ולאכול מנות קרב כי אחרים עושים את זה (אני בכוונה לא נותן כדוגמא את הקריה כי זה מייד יעורר דיון על נחיצות 99 אחוז מהמשרות שם).

אין סיבה אמיתית שבפריסה מעבר לכמה ימים לא יחברו את הקראון לביוב זמני (בור ספיגה או פתרון אחר יותר ידודתי) זה אפשרי והפתרונות קימים (מכל ספטי למשל).
אין שום סיבה שארוחות לא יגעו בזמן , משהוא רק צריך לדאוג לזה , ומשהוא צריך לדפוק על השלוחן (ולפעמים להפוך אותו) באותו בסיס שחדר האוכל שלו מספק את המנות.
ואגב אני לא רואה שום בעייה שקראון נוסף עם מועדון יוצמד לסללות.
לא צריך להקשות את החיים סתם , בנוסף מחסור בשרותים נורמלים מעבר לזמן מסויים יגרום להתפרצות מחלות.
ישן 05-10-2012, 07:12
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "|מצדיע|"

השאלה בכיינות של מי, של החיילים או של הכתבה?
לא שאני מצפה למשהו מהתקשורת בארץ, אבל יש כמה דברים מוזרים בכתבה:
- "מחיילי כיפת הברזל נימסר...": מאיזה חיילים בדיוק? ממתי חיילי צה"ל מדברים עם התקשורת ללא אישור דו"צ וללא נוכחות נציגי דו"צ וב"מ? לא מאמין לזה!
- "התנאים הסניטריים..": אני אישית מכיר את הקבלן האזרחי שמספק שירותי סניטציה ללפחות שתי סוללות כפ"ב בדרום, בשביל תנאי שדה הם מקבלים את השירות כנדרש כולל ביקורים תכופים של "יונק הדבש" (הלוואי על הרבה יח' שדה ואפילו מוצבים - אני זוכר הצפות ביוב במוצבים, זוועה!)
- "אוהלים ולא קארוונים": נו ברור, זו יחידה שאמורה לדלג ולהתנייד במהירות הבזק, אוהלים זה חלק מהעניין כמו הרבה יח' צה"ל אחרות.
-"ראש עיר לקח את החיילים להתקלח בקאונטרי-קלאב": הרי לכם סילוף עובדות, לקחו את החיילים ליום כיף בקאונטרי-קלאב, הביאו אחרים שיתפעלו את המערכת והם הלכו ליהנות כהוקרה של העיר לפעילות שלהם, מה עשו מזה? "לקחו אותם להתקלח כי הם לא התקלחו כמה ימים!"

בטוח שאפשר לשפר להם את התנאים, אבל את זה אפשר להגיד על הרבה יח' שדה אחרות.

אגב, סחטיין על גולני שהפכו להיות מודל

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-10-2012 בשעה 18:55.
ישן 05-10-2012, 07:19
  chaklook chaklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.10
שטות שעושים 20 שנה זאת עדין שטות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "למה בכינות , גם בתקופתי היו..."

זה שפעם היה מקובל לזלז לחלוטין בתנאי סניטריה לא הופך את הענין לרעיון גאוני לחיסכון בתקציב. זכור לי אימון בסדיר שהשרותים היו בורות פתוחים של בול פגיעה והעכברים שוטטו חופשי. גם זכור לי שרוב הגדוד, כולל עבדכם הנאמן התאשפז במהלך אותו אימון בגלל הרעלות מזון ומים. זכור לי גם מגפות של שילושולים. זכור לי גם שחלק גדול מהגדוד נהנה עד היום מצלקות, לפעמים בפרצוף, בגלל שושנת יריחו מאותו אימון מהולל. זכור לי אי ציות של מפקדים לשעות עוצר אימנים שגרמו למקרי התייבשות. לסיכום את הכסף שהצבא חסך על סניטריה הוא שילם בעלות של ימי אישפוז ופיציים של עשרות אלפי שקלים למספר חילים שחטפו שושנת יריחו בפנים.שלא לדבר על ההשלכות המבצעיות שברגע נתון בין רבע לשליש מהחילים אינם או מתפקדים באופן חלקי.
ישן 05-10-2012, 07:13
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "צריך להפריד בין כמה..."

יש שני עניינים מקבילים ולא מחוברים.
אחד הוא הקניית מיומנויות ונורמות התנהגות שטח ופריסה לחיילים, כאלו שיאפשרו לחרבן בשטח בלי לעורר התפרצות שלשולים וכו'. זה לא קשה, הידע קיים אי-שם בכמה יחידות מיוחדות בצה''ל, שאולי אל חלקן צה''ל יאפשר הצצה נדירה לטובת הצורך המבצעי הדחוף, שלא לומר לוחץ.
עניין שני הוא התנהלות הצבא- להבין שיש אופי פעילות מסוים ולהחליט לאיזה נושאים נותנים מענה במשאבים ואז לבצע. דווקא בציר זה לחיל האויר אמור להיות יתרון לפחות לכאורה על הצבא הירוק.
פעם הזדמן לי לקרוא באיזשהו ספר דבברי שבח של חייל לסמל שלו על כך שלא וויתר ובאמצעות חניכה וענישה לימד את כל החיילים לטפל בכפות רגליהם במלחמת העולם הראשונה בחפירות בחורף, וכך הם הכי פחות סבלו ונפגעו ממחלות של כפות רגליים לחות ובלתי מאווררות- "רגלי חפירות"http://www.starmed.co.il/FirstAid/ClimateInjuries/ColdInjuries
סתם לדוגמא.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 05-10-2012, 18:08
  red-junior red-junior אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.08

נשגב מהבנתי למה לוחם בצבא מערבי במאה ה21 אמור לישון באוהל אחרי שהוא כבר סיים עם ההכשרה.
איך למען השם אין כסף לבנות מגורים ושירותים נורמאליים בתוך תקציב של 40 מיליארד שקל?
איך יכול להיות שחייל שעושה יומיות(עזבו מודיעין,סתם עובד כלום)נהנה מחדר עם מזגן ולוחם שחי בקו יושן באוהל או מגורים מתפרקים במקרה הטוב?הרי עובדה שהכסף קיים.

פינוק?בשייטת ובסיירת מטכ"ל לא נראה לי שהלוחמים ישנים באוהלים בשגרה.האמת שאני חושב שיש להם תנאים שלי אין בבית(ובצדק).לא נראה לי שזה פוגע להם במשהו בכשירות המבצעית.
אף אחד לא נעשה יותר מחושל מלישון באוהל או לחרבן בשירותים כימיים שלא פינו אותם חודשים,או להחליף בגדים בחושך כי אין חשמל חודשיים במוצב,או להתעורר עם בוקר טוב לחולדה שישנה לידך..זה רק יוצר יותר מרמור,חיילים יותר שבוזים,פחות סד"כ.אבל למי אכפת,פעם היה יותר גרוע.
ראש של הצבא הסובייטי..
ישן 05-10-2012, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם אפשר בהתראה קצרה לקפל את..."

אתה יודע לגרוס מספרים. תעשה חישוב של כמות ההובלות הנדרשות לסוללה כזו, לעומת אחת המצויידת במבנים ארעיים. אני חושב שהתשובה תהיה ברורה מאליה.

ישן 06-10-2012, 01:13
  The_last_Apachi The_last_Apachi מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "חיילים לא אמורים להתבכיין, אבל אין סיבה שיסבלו סתם"

די! ת"פ שמהת"פ. עברתי קו בפודרה של עוטף עזה - האוהלים, בריצה למקלחות של בסיס סמוך (שבחזרה ממנו הייתי מג'ויף כמו לפני המקלחת) עם סנדויצ'ים פגי תוקף בבוקר ובערב ועם מפל"ג שהשתדל להקשות על החיים שלנו (הצעירים) ככל יכולתו וקו לפני כן בהר דוב, שההליכה למקלחות הייתה כרוכה לפעמים בלבישת שכפ"ץ (כשהיה מותר להתקלח) והספקה שהייתה מגיעה פעם בשבוע-שבועיים והכל בסדר.

הם מתלוננים על חולדות בשטח? אין בעיה, בואו פשוט נעביר את החיות האלה ממקום מחייתן הטבעי, למקום שיהיה יותר נוח לחיילי הסוללה. אין לי ספק שאותם החיילים היו מתלוננים על שועלים ברמת הגולן ועל חזירי הבר בכרמל. קצת מאמץ מיוזמתם של החיילים עצמם, ואפשר להביא חצץ לאוהל והופ! בעית השלוליות באוהל נפתרה. קצת כבוד עצמי וקקי סטיק בכל השירותים הכימיים וגם עליהם אפשר לשמור יותר נקיים.

חוץ מזה, הקו הוא לא אינסופי, אני די בטוח שזמן נכבד הם מעבירים אח"כ בתנאים יותר טובים משהיו לחלק גדול מקוראי/כותבי הפורום הזה.

ישן 06-10-2012, 10:35
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "די! ת"פ שמהת"פ. עברתי קו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
די! ת"פ שמהת"פ. עברתי קו בפודרה של עוטף עזה - האוהלים, בריצה למקלחות של בסיס סמוך (שבחזרה ממנו הייתי מג'ויף כמו לפני המקלחת) עם סנדויצ'ים פגי תוקף בבוקר ובערב ועם מפל"ג שהשתדל להקשות על החיים שלנו (הצעירים) ככל יכולתו וקו לפני כן בהר דוב, שההליכה למקלחות הייתה כרוכה לפעמים בלבישת שכפ"ץ (כשהיה מותר להתקלח) והספקה שהייתה מגיעה פעם בשבוע-שבועיים והכל בסדר.

הם מתלוננים על חולדות בשטח? אין בעיה, בואו פשוט נעביר את החיות האלה ממקום מחייתן הטבעי, למקום שיהיה יותר נוח לחיילי הסוללה. אין לי ספק שאותם החיילים היו מתלוננים על שועלים ברמת הגולן ועל חזירי הבר בכרמל. קצת מאמץ מיוזמתם של החיילים עצמם, ואפשר להביא חצץ לאוהל והופ! בעית השלוליות באוהל נפתרה. קצת כבוד עצמי וקקי סטיק בכל השירותים הכימיים וגם עליהם אפשר לשמור יותר נקיים.

חוץ מזה, הקו הוא לא אינסופי, אני די בטוח שזמן נכבד הם מעבירים אח"כ בתנאים יותר טובים משהיו לחלק גדול מקוראי/כותבי הפורום הזה.

סליחה עם כול הכבוד לגדוד לוחם יש רוטציה -4 חודשים קוו ו4 חודשים אימון (פחות או יותר כמובן) , נכון אתה יכול ליפול על קוו נוראי מבחינה לוגיסטית או קשה מבחינה מבצעית (קוו עזה לדוג') אבל תמיד לאחר מכן יגיע אימון או אפילו קוו יותר טוב מבחינה לוגיסטית.

הבעיה שלהם אין את "הפריבילגיה" הזאת וזה נורא שוחק להיות באותם תנאים (מאוד קרובים לתנאי טירונות) 3 שנים.

מה הבעיה להקצות להם 3 מכולות לסוללה + מקלחות שדה , ומבחינת אוכל אני בטוח שאין בעיה להביא להם מהסיס הקרוב (אם זה אפשרי כמובן) .
מניסיון אם היה שמה כמה פלאפלים קצת יותר בכירים התנאים היו שונים...
נכון זה יעלה עוד קצת כסף אבל אני בטוח שזה יהיה שווה את זה.

מי שמדבר על זה שהם בכיינים שינסה לחשוב שהוא יהיה באותם תנאים כול השירות שלו , ונכון שהם לוחמים , אבל לא מדובר פה על משימה לוגיסטית בלתי אפשרית.
ישן 06-10-2012, 11:08
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
מי שמדבר על זה שהם בכיינים שינסה לחשוב שהוא יהיה באותם תנאים כול השירות שלו
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "[QUOTE=The_last_Apachi]די!..."

אני למשל, שירתתי שנתיים רצוף במחנה קבע בסיני. תנאי המגורים שלי היו כדלקמן: מגורים באהלים 11, שירותי בול - פגיעה, חפורים בקרקע המדבר, מקלחות שדה, בד"כ רק עם מים קרים, סופות חול יום- יומיות (מי מכיר את הציקלון המסתובב במרחבי המליז?). באימונים (והיו לפחות 5 בשנה, ישנים על קרקע המדבר. לא היו שק"שים נורמליים וגם לא מזרוני צוות. עכברים וחולדות, מים קפואים החורף....וזה עוד כלום לעומת מה שעברנו בשבעת חודשי המילואים של 73-74.
אני לא חושב שתנאים כאלה צריכים להיות גם לחיילי צה"ל כיום, אך מכאן ועד תנאי הבכי ששומעים כאן, רב המרחק.
ואתה, לפני שאתה שולח אותנו "לחשוב שהוא יהיה באותם תנאים", תחשוב טיפה מה עברו חיילים שנלחמו במלחמות אחרות.

ישן 06-10-2012, 19:58
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "מי שמדבר על זה שהם בכיינים שינסה לחשוב שהוא יהיה באותם תנאים כול השירות שלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
אני למשל, שירתתי שנתיים רצוף במחנה קבע בסיני. תנאי המגורים שלי היו כדלקמן: מגורים באהלים 11, שירותי בול - פגיעה, חפורים בקרקע המדבר, מקלחות שדה, בד"כ רק עם מים קרים, סופות חול יום- יומיות (מי מכיר את הציקלון המסתובב במרחבי המליז?). באימונים (והיו לפחות 5 בשנה, ישנים על קרקע המדבר. לא היו שק"שים נורמליים וגם לא מזרוני צוות. עכברים וחולדות, מים קפואים החורף....וזה עוד כלום לעומת מה שעברנו בשבעת חודשי המילואים של 73-74.
אני לא חושב שתנאים כאלה צריכים להיות גם לחיילי צה"ל כיום, אך מכאן ועד תנאי הבכי ששומעים כאן, רב המרחק.
ואתה, לפני שאתה שולח אותנו "לחשוב שהוא יהיה באותם תנאים", תחשוב טיפה מה עברו חיילים שנלחמו במלחמות אחרות.

והמשפט שחיכיתי לו - זה המשפט האחרון שכתבתה , ואם אתה חיית בתנאים כאלה שנתיים , וכול אחד שחיי בתנאים כאלה ירשום שהוא חיי בתנאים כאלה - זה בסדר?אם אין אפשרות אחרת וזה מה יש אז אין בעיה (סה"כ צבא ולא קייטנה) , אבל מדובר כולה בכמה מכולות מקלחות שדה ואוכל אני בטוח שצהל הגדול יכול לארגן את זה בלי בעיה.

דרך אגב , אם מדברים על בכי , שנינו יודעים שמי שכתוב בעיתון לא תמיד נכון , סיכוי גבוה מאוד שהכתב ניפח את זה . רוצה לראות בכי אמיתי תסתכל על כתבות שנעשו בגדודים על ביטול הפז"ם (וכן יש גם כמה כתבות על התנאים , גם מחירניקים גיבורים ולא רק נ"מ)
ישן 06-10-2012, 10:32
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02

טוב עשה הלוחם שהלך לעיתונאי ו"התבכיין". יש פרסומת מאוד מוצלחת למניעת עישון פסיבי שהמוטו שלה: "ביישנים מתים". האמרה הזו רלוונטית לגבי רוב תחומי החיים. אין שום סיבה שעבור מספר פלוגות שבהגדרה חייבות להיות ניידות לא ירכשו כמה מכולות מגורים מצוידות במזגנים, ימצאו פתרון הגיוני למטבח וכו'. יתרה מכך, המכולות הנ"ל חייבות להיות חלק מפק"ל הסוללה ובמידה והן לא תקינות/חסרות- להתייחס כאל פאק בכוננות.
עכברים/חולדות הם פגע תברואתי! תנאי מחייה מסוימים מהווים סביבת גידול פורה עבורם- מחסור בצפרדע ו'או מקומות לאיסוף זבל, מטבח לא תקין, שירותים לא תקינים כו' מהווים סכנה בריאותית הפוגעת במבצעיות= אי הגנה על האזרחים. הטיעון של החיילים סופר לגיטימי והכרחי!

הנטייה שלנו היא להסתכל על דברים פסולים שנעשו לנו ולומר "לא התבכיינו" במקום "זה היה פסול"...

*יש לציין שבשום מקום לא ראיתי שהחיילים כתבו ש"יש יותר מדי תורנויות שמירה"/תלונות על הדרישות המבצעיות מהם- רק מחזק את העובדה שהם לא בוכים אלא פשוט מעלים טענות לגיטימיות!
ישן 06-10-2012, 11:10
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "טוב עשה הלוחם שהלך לעיתונאי..."

לאן נעלם גרור מטבח? בכל אימון שהביאו אחד כזה הרמה זינקה לשמיים.
חולדות וכו' זה בעיית מפקד שלא מבין שיחידה צבאית זה לא רק הכלים היורים אלא כל הדברים שגורמים לחיילים להפעיל בהצלחה את הכלים.
זה מזכיר באופן חשוד את אי יכולת הצבא להכניס מעבר לגבול את ההספקה ליחידות המתמרנות ב-2006, כשבתקשורת ראו משאיות עם שפע מזון וציוד ממתינות על בגבול ולעתים ערימות אוכל נזרקות כי הכוח במרחב המגע לא יודע לעשות את החלק שלו בשרשרת ההספקה.
גדוד טנקים אמור לאבטח בעצמו את הדרגים שלו ולחבר אותם אל הטנקים לתיקון ומלא מחדש. בשטח האויב. למה חיל האויר לא מצליח לגרום לחיילי הסוללות שלו שבתוך הארץ להרגיש שיש בעל בית לסוללה ולהיות אלופי הארץ בדילוגים מדוגמים?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-10-2012, 11:51
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Blackwarder שמתחילה ב "צה״ל התרגל להיות צבא עם..."

זה ממש לא נכון, פשוט יכולים להקל קצת את התנאים של החיילים בשניה וחצי בערך. יש לצה"ל את כל האמצעים להביא מכולות מקלחת ותגלחות, ומכולת שירותים, מטבחון נייד עם חדר אוכל.
נגיד שלא הביאו מטבחון, יש נגררי כירה, שמאפשרים בישול ולא חסרים אמצעים.
זה זרוק כמו מים בצבא.
יכול להיות שזה מתקשר לתפיסה פוליטית, שלא להראות שצה"ל הופך את הסוללה למחנה קבע וכל הסיפור הזה כדי לא להיתפס בחולשתו.
רבותיי בכל מחנה קיימות בעיות, תברואה פותרים ע"י הגיינה והקפדה עליה, מזון ע"י אספקות, וסניטריה ע"י תורנויות ניקיון במהלך היום.
האדם כייצור מלכלך ומזהם כל הזמן, עליו להקפיד על כל הנושא הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:03

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר