לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2012, 08:09
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
לא ניתן לגשת לקבצים במחיצה אחרת בהתקנת WIN7 על VHD (פרטים בפנים)

לפני כחודשיים התקנתי WIN7 על גבי VHD שנוצר ב- XP (בדרך הזו).

ההליך יצר dual-boot רגיל וכאשר המחשב עולה ניתן לבחור באחת משתי מערכות ההפעלה.

עד עכשיו הכל עבד יפה (יכולתי לגשת מה- WIN7 למחיצה שעליה מותקן ה XP ולכל הקבצים בה) ואף להריץ תוכנות ומשחקים שהותקנו עלייה.

מעולם לא ניתן היה לגשת מה XP למחיצה של ה- 7, בגלל שמדובר ב VHD (המחיצה של ה 7 היא בעצם קובץ vhd.* על הכונן הפיזי שממנו רץ ה- XP).

היום כאשר הדלקתי את המחשב, לאחר בחירה ב- WIN7 הוא ביצע את ה chkdsk שמופיע לפעמים כאשר לא מכבים את המחשב בצורה מסודרת. הוא ביצע כמה תיקונים והמערכת עלתה.

הבעיה היא שכעת לא ניתן לגשת כלל למחיצה שעליה מותקן ה- XP. מתקבלת שגיאה "D:\ isn't accessible. Access is denied"

הוא אפילו לא יודע מה הגודל שלה.

אני חושד שזה קשור לפעולה של ה chkdsk, מכיוון שהוא טיפל בכמה reparse records, שלפי מה שהבנתי קשורים בין השאר להרשאות והפניות ב- NTFS.

ניסיתי לבצע mount ו- attach מחדש לקובץ ה vhd אך המצב לא הסתדר.

יש למישהו רעיון? שימי אולי?
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2012, 09:01
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין לי מושג, והאמת שלא הצלחתי..."

לא מדובר במכונה וירטואלית.

אני אנסה להסביר את המצב שוב:

יש לי כונן פיזי אחד, עם מחיצה אחת (כן, אני יודע שזה לא חכם) בה מותקן XP.

רציתי לבצע dual-boot עם win 7, אך הייתי חייב מחיצה נוספת. לא רציתי ליצור מחיצה חדשה מחשש לאיבוד מידע, אז קראתי קצת וראיתי שאפשר לעבוד עם קובץ vhd.

כך שכרגע יש לי ב c:\windows את ה xp, וב c:\ ישנו קובץ win7.vhd שהוא בעצם המחיצה עליו מותקן ה- 7.

כאשר אני בוחר להפעיל את ה- 7 אני רואה את שתי מחיצות, c ו- d. ה- c זה של ה- 7 וה- d של ה XP ושאר כונן c. אני יודע שהאותיות התהפכו ב- 7 אבל זה לא הפריע לי.

היום בבוקר, לאחר שה chkdsk של ה- 7 רץ בהפעלת המחשב, לא ניתן לגשת מה- 7 למחיצה d ומתקבלת השגיאה שציינתי (ולא ניתן לראות אפילו באיזה גודל היא).

למה לא לעבוד עם VMware? עד כמה שאני יודע לא ניתן להריץ דרכה משחקים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 12-10-2012 בשעה 09:03.
ישן 12-10-2012, 10:49
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לא מדובר במכונה..."

הא, אז להקטין את הכונן, כאן הייתה הבעייה שלך.

צר לי, אבל חוץ מ take ownership כרגיל, אני לא יודע מה עוד לעשות.

לכשתרצה להקטין את הכונן שלך הכלי הבא עשוי להיות שימושי: http://sourceforge.net/projects/gpa...-1.iso/download (לצרוב ולעשות boot מזה)

אני כמובן לא לוקח עליו אחריות. אני רק יכול להגיד לך שהשתמשתי בו השבוע בפעם הראשונה על מחשב עם חלונות 7 (האמת שמתוך דיסק און קי שיצרתי עבורו כי לא היו לי דיסקים לצריבה), זה לקח בערך 10 שניות, ופיניתי 20 גיגה למחיצה של לינוקס. אחרי העלייה מחדש של המחשב, chkdsk רץ אוטומטית (כנראה ש gparted מדליק דגל במערכת הקבצים שאומר למערכת ההפעלה לבדוק את הכונן) - ללא שגיאות - והמערכת המשיכה לרוץ כרגיל, ולינוקס הותקן בהצלחה על אותה מכונה.

ועדיין אני לא לוקח אחריות גיבוי אתה בכל מקרה צריך לעשות אם יש לך מידע חשוב על המחשב, ככה שאני לא מבין את התירוץ ומה יקרה אם מחר ימות לך הכונן הקשיח?

כמו שהבנת, אין לי משהו חכם להגיד בדרך שלך לפתרון הבעייה. ההצעה שלי היא לא לעבוד עם קומבינות. לא בחלונות בכל אופן. זה תמיד נשבר, sooner or later.

נ.ב. פורומים ברשת מזכירים כלי שנקרא MediaHeal בכל הקשור ל VHD-ים. אני חושב שזה תלוי במהות ה Corruption. ניסית לראות אם יש משהו ב Event Viewer? ניסית להריץ את זה בתור דיסק שני במכונה וירטואלית חדשה? ועוד...

ישן 12-10-2012, 16:17
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "לא הצליח, לא דרך ה GUI ולא..."

אתה מאפשר לchkdsk לסיים את הפעולה שלו?
בתום הפעולה, אם היא מסתיימת תקין הוא אמור לא לעלות יותר, אם הוא פועל שוב אחרי אתחול זה בגלל שהכונן שלך מסומן "מלוכלך"
http://www.sevenforums.com/crashes-...tfs-volume.html
מהניסיון שלי אי אפשר לנקות את הדגל הזה באופן ידני, אני חושב שמשהו בתצורה של הכוננים שלך עושה את זה.
למרות שהכוננים מחולקים כמו שצריך עכשיו אני ממליץ להפעיל gparted (אני מניח שזה מה ששימי המליץ קודם) כדי לכתוב את הגדרות המחיצות מחדש לכוננים, לאתחל, לתת לchkdsk לסיים את העבודה שלו ולדעתי זה יסדר את הבעייה.
לגבי הרשאות - system הוא המשתמש של המכונה, בחלונות בגדול יש 2 סוגים של אדמין, אחד לפני שהמשתמשים בכלל מתחברים למחשב (אפשר לקרוא לו "המשתמש של מערכת ההפעלה") והשני הוא המשתמשים עצמם, אם מערכת ההפעלה עצמה לא יכולה לגשת למערכת הקבצים אז גם המשתמשים שלה לא יוכלו, זו הסיבה לדעתי למה לא הצלחת לגשת לכונן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר