לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2012, 22:16
צלמית המשתמש של dj marky mark
  משתמש זכר dj marky mark dj marky mark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
שאלה שאלה - מילואים ואישור לימודים.

אהלן חבר'ה.

עוד שבועיים אני מתחיל מכינה אוניברסיטאית והופך להיות סטודנט מן המניין.

עוד כמה חודשים (פחות מ 3) יש לי מילואים.

כשהגעתי למזכירות המכינה בבקשה לקבל אישור לימודים כדי לשלוח לקצינת הקישור שלי (סטודנטים מקבלים הקלה במספר ימי המילואים) קיבלתי תשובה - "לא כרגע, עוד מוקדם מידי" (בלי שום קשר, למה מזכירות כ"כ אנטיפטיות? יחס כ"כ מזלזל).

כשניסיתי להסביר לה שבפלוגה שלי יש עוד הרבה סטודנטים כמוני וככל שאשלח את האישור מוקדם יותר ככה היסכויים שלי להפסיד שיעורים יהיו יותר נמוכים, במיוחד כשזה מכינה שלומדים שם כל יום (כולל שישי), ולהפסיד שבוע/שבועיים לימודים זה קריטי - זה פשוט עניין לה את התחת והיא עדיין סירבה לתת לי את האישור, לפחות לא בחודש הקרוב.

חוץ מזה שהעניין ממש הכעיס אותי - יש לי מה לעשות עם הסיטואציה הזאת? או שזה ככה בחיים ואני יושב בחיבוק ידיים ומחכה שהמזכירות תעיל בטובה לתת לי את הטופס?

אשמח לקבל עצות.
תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2012, 07:54
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
יש לך במוסד בו אתה לומד 2 כתובות לפניה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dj marky mark שמתחילה ב "שאלה - מילואים ואישור לימודים."

1. אגודת הסטודנטים: בכל אגודה יש רכז מילואים.

2. דיקאן הסטודנטים: כתובת לכל עניין אוניברסיטאי במוסד הלימוד. הוא גם אחראי לקיים את חוק זכויות הסטודנט (שבתוכו יש גם את זכויות המשרתים במילואים).

בהצלחה בלימודים,

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 14-10-2012, 07:59
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dj marky mark שמתחילה ב "שאלה - מילואים ואישור לימודים."

יש שני גורמים שקשורים בעניין:
1) משרד הקישור - ברגע שיש לך אישור לימודים (כאמור, גם שובר על שכר לימודים יכול להספיק) תדאג ליצור קשר ולעדכן את עובדת היותך סטודנט לתואר ראשון במערכת. המשמעות היא שהצבא מוגבל במספר ימי המילואים שהוא יכול לזמן אותך אליהם במהלך שנת לימודים (21).

2) מפקד ישיר (עדיף מ"פ או מקבילו) - תסביר לו את המצב שבו אתה נמצא ותנסה להגיע אתו להסדר שיספק אותך (מבחינת לימודים) ואותו (מבחינת יכולת הפלוגה לעמוד במשימה ויכולתו לתת מענה לשאר החיילים שפנו אליו).

כמו שאתה בטח מבין, העובדה שאתה סטודנט לא משחררת אותך אוטומטית (גם לא בתקופת מבחנים, אגב). בסופו של דבר, כל עוד לא הגעת ל-21 יום (שוב, בשנת לימודים) מי שיקבע אם תצטרך להתייצב הוא המפקד שלך.

אגב, אתה יכול גם לפנות לולת"ם בבקשה לקיצור/פיצול/ביטול תקופת השירות. אני ממליץ שתפנה אליהם רק לאחר שדיברת עם המפקד שלך ובמידה ולא הצלחתם למצוא פתרון מספק - ליחידה זה עדיף כי זה מאפשר לה גמישות רבה יותר במתן מענה לכל החיילים ולך זה עדיף כי ולת"ם עשויה (בסבירות די גבוהה, מניסיון) לדחות את הבקשה שלך או לתת לך קיצור לא משמעותי, ואז אתה "תקוע" עם מה שהועדה קבעה.

בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה בלימודים!

http://www.baking.co.il

ישן 15-11-2012, 12:11
צלמית המשתמש של roei-a
  roei-a roei-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dj marky mark שמתחילה ב "תודה רבה לך ולכל שאר החבר'ה"

נכון החוק מאפשר לזמן אותך בתור סטודנט במכינה עד 12 ימים.
כשאני הייתי במכינה משום מה שלחו לי זימון ל 24 ימים שזה כפול מהמותר (בטח נתנו תירוץ שהם לא יודעים שאני סטודנט, כי לא משנה כמה פעמים שלחתי את האישור הם לא שומרים את המידע הזה יותר משבוע).
בכל מקרה פניתי לולת"ם כי אחרי שהבנתי שבמשרד הקישור יש בלאגן אז החלטתי שזה המקום לפנות אליו וביטלו לי לגמרי את הצו.

במשרדי הקישור עובדים כמו בימי הביניים אתה יכול לשלוח להם היום אישור והם לא מזינים את האישורים למחשב ולכן כמה זמן לאחר מכן אתה יכול להתקשר ולקבל תשובה: "אתה סטודנט? לא ידענו אתה צריך לשלוח אישור".
אתה: "אבל שלחתי לכם בתחילת שנת הלימודים, מה כל שבוע אני צריך לשלוח לכם אותו כדי שתדעו שהסטטוס שלי לא השתנה?"
חייל\חיילת קישור: "אני לא יודע\ת מה להגיד לך אני כרגע לא רואה אצלי אישור כזה".
אחרי שתחווה את השיחה הזו פעם אחת תבין עם מי יש לך עסק במשרדי קישור האלה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר