לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2012, 13:08
  jadadaia jadadaia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.11
הצרפתי השחור

שלום
בין "דיכאון" קיץ אחד למשנהו, החלטתי להתנסות בעבודת מיסוכים עם המסקינטייפ של טמייה ועוד כמה דברים קטנים.
הדגם שנבחר הוא דגם המיראז' ה"מדוייק" של אקדמי שנקנה מיניב.
הדגם נבנה כמטוס מיראז' מספר 60 המפורסם .... http://www.mako.co.il/pzm-magazine/...6b18f931006.htm .... קצת על טייסו אבי לניר ז"ל ועל הקרב שנתן למטוס את כינויו : המיראז' השחור.
לצורך הבנייה נעזרתי בתמונות של המטוס עצמו + תמונות של דגם המטוס שנבנה על יד שלום חן ומופיע ביומן שלו : http://www.degem.net/vbulletin/prin...hp?t=8021&pp=50
בדגם עצמו השתמשתי ברוב המדבקות שמגיעות עם הדגם בתוספת מספרי זנב שלא בפונט הנכון ובמגני דוויד חליפים בצידי הגוף
תמונות לפני :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התוספות הקטנות הן :
חלק פנימי של המנוע שנלקח מדגם אף-16
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

החלק הפנימי של מבנה הגלגלים מגיע פתוח ורואים לתוך גוף הדגם. הגלגל הקדמי נאטם בעזרת חלקים פלסטיק שטוחים שנלקחו מעץ החלקים + חוטי נחשות שהודבקו עם סופרגלו. החלק האחורי נאטם בעזרת קרטון של נייר טואלט וצופה בפוטי של טמייה, שוייף והודבקו גם פה חוטי נחושת(בגלל הנחושת הדגם שווה יותר )

עבודת חירוץ\חריטה קטנה באמצע הכנף בערך בנסיון לדמות את הכנף יותר לכנף של מיראז' .... נעשה בעזרת חימום על נר של המכשיר שמופיע בפתיל דיזה שלי.

עבודת מסקינטייפ על הזנב, הפסים הכהים והפס האדום בצידי הגוף והריבוע האפור מאחורי הטייס.

הדגם עצמו נצבע ברוול 99 ועבר שכבת סס"פ. מה שמוביל אותי לשאלה הבאה :
ביומן של שלום הוא רשם שהוא השחיר את הדגם בעזרת טינר מעורבב עם טיפה שחור על הדגם שנצבע בעזרת צבעי אלקלד. אצלי זה פשוט יוריד את הצבע .... נסיון עבר.
שחור אקרילי מעורבב עם מים או אלכוהול עלול ליצור "עננים" על הדגם.
נסיון ריסוס כרגע לא ילך בגלל אי תקינות של האיירבראש שלי כרגע.
איזה עוד אופציות יש לי "להשחיר" את הדגם ?

כמו כן .... לניר היה טייס ב:101 והמטוס היה של 117 .... עד כמה זה היה פופולרי להחליף טייסים בין טייסות לא בזמן "מלחמה" ?

נ.ב

הצביעה של הדגם הפעם פחות חשובה לי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2012, 23:21
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "הצרפתי השחור"

לקחת על עצמך משימה לא קלה. בהצלחה.
לא הבנתי למה הטינר שבתוכו יש דילול של שחור-יפגע בצביעה הראשונית?
לפי מיטב הנסיון שלי, הסס"פ נותן שיכבה אקרילית שמגנה על הצבע שמתחת.

ברור שתהיה חייב לעשות המון נסיונות כדי להגיע לתוצאה הרצויה.
אני לא הייתי צובע בשחור אקרילי, אלא נשאר עם האנמל.

אודה, בכל שנותי לא ניסיתי לדמות מטוס שנכנס לתוך פיח של המטוס שהתפוצץ לפניו.
אשמח "להתגלח על הזקן שלך".
במקרים שבהם הייתי צריך לדמות פיח השתמשתי בתהליך של דריבראש.

ישן 04-10-2012, 21:30
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "זה מה שקרה לי עם טינר מעורבב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jadadaia
זה מה שקרה לי עם טינר מעורבב עם שחור.
אני אנסה את שוב .
חשבתי גם לעשות מדורה קטנה ו״לעשן״ את המטוס תוך כדי זהירות רבה שהדגם לא יחליט לעבור למצב דליק.
לא יודע אם זה משימה קשה או קלה .... אבל בגלל שזה דגם שנועד לאימונים, אז זה יוסיף לי ידע לעתיד

ראשית. ההגדרה "דגם לאימונים" קצת מבלבלת, דגם לאימונים הוא דגם שנועד לבדוק טכניקות חדשות (כמו שאתה, באמת מנסה) אבל המטרה הסופית היא "דגם לתפארת" ולא דגם שיושלך לפח.

לגבי ההליך הקודם (שלא הצליח) האם ביצעת ציפוי בסס"פ לפני מריחת הוואש?

לגבי "מדורה קטנה". אז כך, המטוס האמיתי התכסה בפיח שחור עקב התפוצצות המטוס שנפגע, כלומר הפיח נמרח במהירות גבוהה וכל המטוס (כמעט) כוסה בפיח, דבר שלמיטב הבנתי לא תצליח לשחזר ע"י מדורה קטנה (תקבל שטחים לא זההים של פיח שחור), מה גם שהפיח יפגע בכל נגיעה בדגם.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 04-10-2012 בשעה 21:33.
ישן 04-10-2012, 23:21

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YAMITS שמתחילה ב "דולב !! אתה גם מחפש לאלתר אף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YAMITS
דולב !! אתה גם מחפש לאלתר אף על פי שזה דגם של מטוס חדש שיצא מהמפעל.
אם עשית פה עבודת צביעת מכחולים זו צביעת המכחולים ברמה הגבוהה שראיתי עד כה.

אבירם

שלום

מה הכוונה בדגם חדש שיצא מהמפעל ?
לגבי הצביעה .... הצביעה היא לא משהו ויש יחסית הרבה "בעיות" צבע שלא רואים בתמונות .... ואכן נצבע במכחול כי האיירבראש שלי כרגע הרוסה.

לאשר :
דגמים שלי כיום לא נזרקים לפח, אלא נתרמים או נעשה בהם שימוש לצורך למידה.
הדגם הנ"ל הולך להחליף דגם זהה וישב על המדף בכבוד.
אחרי ניסיון עם נר, הבנתי שהפיח ירד בכל נגיעה .... אבל מה יקרה לפיוח של מדורה על הדגם אם הוא ירוסס בלקה אחר כך ? .... הפיח יעוף ?
ישן 05-10-2012, 18:07

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "[QUOTE=YAMITS]דולב !! אתה גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jadadaia
שלום

מה הכוונה בדגם חדש שיצא מהמפעל ?
לגבי הצביעה .... הצביעה היא לא משהו ויש יחסית הרבה "בעיות" צבע שלא רואים בתמונות .... ואכן נצבע במכחול כי האיירבראש שלי כרגע הרוסה.

לאשר :
דגמים שלי כיום לא נזרקים לפח, אלא נתרמים או נעשה בהם שימוש לצורך למידה.
הדגם הנ"ל הולך להחליף דגם זהה וישב על המדף בכבוד.
אחרי ניסיון עם נר, הבנתי שהפיח ירד בכל נגיעה .... אבל מה יקרה לפיוח של מדורה על הדגם אם הוא ירוסס בלקה אחר כך ? .... הפיח יעוף ?

לדעתי זה אותה תוצאה.
לגבי ריסוס עם לכה על פיח, צריך לבדוק ולקוות שלא יצא גבשושי מדי.

ישן 07-10-2012, 12:57

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "שלום רב, ככלל, הדגם נראה כמי..."

חג שמח

1) תודה.
2) הושקעה יותר מחשבה איך לעשות את השחור מאשר הצביעה כי מחשבתי הייתה שהשחור יסתיר את בעיות הצביעה הקטנות שיש( מקווה).
3) לא בדקתי את המיקום של הטורבינה לפני ההדבקה כי מטרתי הייתה פשוט לחסום את חלל הגוף. אבל אם נבנה את הדגם הנ״ל שוב(דגם של אקדמי 1/48), ניקח את זה בחשבון .... תודה שוב.

כנראה הבנתי למה השחור עם טינר פגע לי בצבע בזמן הנסיונות .... כאשר השתמשתי בצבע של מר.הובי, הוא פשוט אכל לי את הצבע אקרילי של טמייה בצביעה עם מכחול וזה הוואש שהשתמשתי בו לניסיונות.
ננסה עכשיו עם שחור של המברול/רוול מדולל בטינר לראות אם זאת הבעייה.

כמו-כן, שאלת המשך למיראז׳ הבא שבתוכנית .... יש את התמונה של מיראז׳ 745 שהוברק ומופיע בתמונה עם רבין בטקס לקראת שיחרורו למילואים(כמדומני .... מופיע גם בחוברת של סט המדבקות של ישראדקל .... כרגע אין לי דרך להעלות את התמונה).
אני לא מכיר/יודע איך להגיע לתוצאה עם צבעי המברול(צבעים שאני עובד איתם בעיקר). אז בזה אני אצטרך את עזרתכם

תודה וחג שמח
ישן 23-10-2012, 14:41

תמונות סופיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "הצרפתי השחור"

שלום

תמונות סיום הפרויקט שלא בדיוק יצא כמו שרציתי. פעם הבאה שיהיה לי דגם כזה, ננסה בעזרת איירבראש .... ועדיין הוא יישב לי על המדף בגאווה.
כמובן שהאנטנה מקדימה נעלמה בטיסת אימונים ולכן הוחלפה במחט שנחתכה בקצה.
שמתי לב ש:
1) גלגלים קצת עקומים ואין לי מה לעשות עכשיו.
2) החופה לא נסגרה טוב וגם בזה אין לי מה לעשות עכשיו.
3) המחט הייתה עקומה קצת ולכן נאלצתי לישרה.
4) מדבקה על הכנף בולטת יותר מהשנייה בגלל שכאשר הורדתי את החומר ששמתי ליצירת הכתמים הכסופים, ירדה גם המדבקה ונאלצתי לשים אחת חדשה.

ההשחרה נעשתה בעזרת ערבוב של 10ML טינר של המברול + המברול 21 בתוך קופסת צבע של טמייה עד אשר השחור תופס את כל תחתית הקופסא. צריך רק לעבוד בזהירות רבה כאשר מורחים את זה כדי לא לפגוע בצבע מתחת.

להלן תמונות סיום :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עכשיו יש זמן לחזור לאינדיאני
ישן 23-10-2012, 20:57

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "תמונות סופיות"

התוצאה אולי לא מושלמת, אבל הנסיון להתמודד עם נושא מורכב כזה ראוי לשבח.
מספר הארות והערות.
ההשחרה כהה מדי - בעיקר בחלק האחורי של המטוס, בתמונות של המטוס האמיתי יש הבדל משמעותי בהשחרה של חרטום המטוס מול החלק האחורי.
השוני בין שני הסמלים על הכנף מפריע מאד.
מריחות המכחול בגחון המטוס מחייבות שיפור בביצוע.
במטוס האמיתי. הברק של גוף המטוס בלט מאד מתחת לפיח השחור, אצלך הברק נעלם לחלוטין.

המלצות:
1. באם התוצאה הסופית מספקת אותך, אז זה מצוין,
2. במידה והתוצאה הסופית לא מספקת אותך, ניתן להסיר את כל הצבע והמדבקות מהמטוס ולהתחיל הכל מהתחלה. ניתן להסיר את הצבע בעזרת מסיר שומנים קר תוך הקפדה על אמצעי זהירות המצויינים על אריזת החומר.
3. מאחר ואינך משתמש באיר בראש. אני מציע להתאמן בשיטת הדרי בראש לקבלת האפקט הרצוי.

שוב. כל ההערות שניתנו הן מתוך כוונה לעזור ולא לקטול.

ישן 24-10-2012, 01:52

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

שלום

כל נושא ההשחרה .... אני יודע שלא הלך לי כמו שצריך.
הבעייה היא שכאשר אתה מדלל צבע עם כמות גדולה של טינר(יחסית), כל פעם שתטבול את המכחול ותתחיל לצבוע, תהיה לך נזילת צבע שצריך לדעת איך לעבוד עם זה .... וכרגע אני לא יודע כל כך.
נושא המדבקה הוסבר.
יש מצב שאולי מריחת הלכה גם הגבירה את "סימניי המכחול".
כרגע הדגם מספק אותי ויחליף את אותו דגם על המדף .... הורדת הצבע לא באה בחשבון כי אין לי את המדבקות .... לכן אצטרך דגם נוסף כזה בשביל התנסות שנייה או תרומה של אותם מדבקות.

גם אם היית אומר לי(או בונה דגמים אחר) שהדגם מגעיל הייתי מקבל את זה בהבנה כי גם אני חושב שהוא לא יצא משהו וגם יש לך ניסיון רב יותר ממני בבניית דגמים.

עדיף להגיד את האמת בפנים ולא ללכת סחור סחור

תודה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר