לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2012, 10:24
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בת 19 "מתה" מוות מוחי, וחזרה לחיים לפני שלקחו את אבריה לחלקי חילוף

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4295174,00.html
הוריה של קארינה מלכיור מדנמרק, שנפגעה בתאונת דרכים לפני כשנה והייתה במצב של מוות מוחי, כבר הסכימו לנתקה מהמכשירים ולתרום את איבריה להשתלה. רגע אחרי הניתוק היא זזה - והיום שוב הולכת ומדברת, מדווח "ידיעות אחרונות".

באותו הזמן פנתה רשת טלוויזיה מקומית לבית החולים והציעה להכין כתבה על תרומת איברים ולעקוב אחרי חולה שלא ניתן להצילו.

יחד עם בני משפחתו של החולה והרופאים המטפלים רצו אנשי הטלוויזיה להראות את התהליך כולו - עד להשתלת האיברים באדם אחר. קארינה נבחרה, ומשפחתה הסכימה להשתתף בכתבה.

לידיעה בשלימותה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4295174,00.html

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 22-10-2012 בשעה 10:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2012, 10:37
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בת 19 "מתה" מוות מוחי, וחזרה לחיים לפני שלקחו את אבריה לחלקי חילוף"

תחזית: הולך להיות מבול של אנשים שיבטלו את הכרטיס אדי שלהם.

חייב לומר שממש עברה בי צמרמורת בזמן הקריאה. אם זה אמיתי אז זה פשוט מדהים במובן המדהים ביותר שבו משהו יכול להיות מדהים.

איכשהו, אני לא מתפלא שהרופאים לא עשו לה את כל הבדיקות הנדרשות לפני שהכריזו עליה כאחת שצריך להפוך אותה למחסן לחלקי חילוף. כל מי שזכה ב"עונג" של ביקור בבית חולים יודע שצריך להילחם נגד תחנות רוח כדי שהקמצנים ידאגו לתת לך דברים שיכולים לעזור או לכל הפחות להבהיר את מקור הבעיה. למשל, הם תמיד ינסו שתסתפק בצילום רגיל במקום CT או MRI כי הם עולים יותר כסף.

בקיצור, סיפור מדהים שאני מחכה לשמוע עליו עוד. מסקרן אותי לדעת איך ההיבט המשפטי יסתיים.
ישן 22-10-2012, 11:11

מאיפה הביטחון המופרז הזה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בטח שאפשר - במצב של מוות מוחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
בטח שאפשר - במצב של מוות מוחי אפשר לדעת בוודאות, גם רבנים מתירים זאת.

ציטוט:
"שלושה ימים אחרי התאונה כונסו בני המשפחה - האם, האב, אחותה הגדולה של קארינה ואחיה הצעיר - להתייעצות מול המצלמות. הרופאים הציגו בפני בני המשפחה את צילומי סריקת מוחה הפגוע של קארינה. לדבריהם, היה מדובר במוות מוחי - אבחנה שמשמעותה אחת: אפסו סיכוייה של קארינה לחיות. הם שאלו את בני המשפחה אם יסכימו לנתק את בתם ממכשירי ההנשמה ולתרום את איבריה".

ובקשר לרבנים, גם בין הרבנים לא כולם תמימי דעים בנושא הזה, כידוע. וגם מבין המתירים חלק מהם נמצאים תחת הלחץ של התקשורת לזרום עם הזרם...

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 22-10-2012 בשעה 11:16.
ישן 23-10-2012, 18:22
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כושל נשמע לי סביר בהחלט. בעל..."

וואי נט היא סוג של קבלן כתבות, לא כל הכותבים שם יושבים בחדר אחד ומחליטים מה לכתוב.

בהחלט יכול להיווצר מצב שמדור יהדות, לדוגמא, הוא העל אג'נדה הפוכה לחלוטין ממדור החדשות.
באופן כללי זה נכון לעוד תחומים באתר - אתה יכול לראות לפעמים במדור מחשבים כתבות שנראה כאילו כתב אותן ילד בכיתה ד', ובאותו מדור תופיע כתבה מקצועית שמכסה נוסה מסויים בצורה נהדרת.

זה דרך אגב מביא גם סוג טיפה שונה של טוקבקים, במיוחד בכתבות מקצועיות - טוקבקי שנאה שנובאות מכך שאתר מסויים כותב לוואינט ולא האתר המתחרה לו (בדרך כלל הערות קטנוניות, ולא בהכרח נכונות, על רמת המקצועיות של הכתב)

ישן 22-10-2012, 11:05
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בת 19 "מתה" מוות מוחי, וחזרה לחיים לפני שלקחו את אבריה לחלקי חילוף"

אני יודע שאתה ממש מאושר שפחות אנשים יזכו לחיות היום לעוד כמה שנים טובות בזכות הכתבה הזאת.
אבל מדור יהדות של ynet עשה טעטות גדולה מאוד בתרגום - היא לא מתה מוות מוחי ולא הוגדרה ככזאת! היא הייתה במצב של צמח - במדינת ישראל לא תורמים איברים במצב של צמח

חשוב להזכיר שהכדורגלן אבי כהן ז"ל היה חתום על כרטיס אד"י, על אף שהרופאים קבעו מוות מוחי חבורה של פאנטים הפעילו לחץ כבד על המשפחה לא לתרום איברים. התוצאה שהוא נפטר ובניגוד לרצונו הוא לא תרם איבירים.

ציטוט מהודעת בית החולים:
‘From a medical point of view, no mistakes have been made. The girl was never declared brain-dead, that was never the case.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/art...ns-donated.html

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 22-10-2012 בשעה 11:11.
ישן 22-10-2012, 11:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני יודע שאתה ממש מאושר שפחות..."

ציטוט:
אני יודע שאתה ממש מאושר שפחות אנשים יזכו לחיות היום לעוד כמה שנים טובות בזכות הכתבה הזאת.
אני סתם תוהה עד כמה אמירה כזאת על כותב אחר תואמת את חוקי הפורום.

ציטוט:
אבל מדור יהדות של ynet עשה טעטות גדולה מאוד בתרגום - היא לא מתה מוות מוחי ולא הוגדרה ככזאת! היא הייתה במצב של צמח - במדינת ישראל לא תורמים איברים במצב של צמח
גם שטויות בבולד הן שטויות!!11111לפי הקישור שאתה בעצמך הבאת היא הייתה בתרדמת ולא במצב של 'צמח'.

ציטוט:
ציטוט מהודעת בית החולים:
‘From a medical point of view, no mistakes have been made. The girl was never declared brain-dead, that was never the case.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/art...ns-donated.html

כותרת המשנה של הכתבה שאתה הבאת אומרת:
Carina Melchior was in a coma and was not expected to wake up

השורה הראשונה בכתבה היא:
Miracle: Doctors had turned off the life support machines when Carina Melchior woke up from her coma

מישהו - לא משנה מי, ובלי להזכיר שמות - אולי קרא משפט מאוד מסובך באנגלית שבו אכן הוזכר מצב צמחי, וטעה בתרגום. המשפט, שנמצא מתחת לתמונה השניה בכתבה, אומר:

Hospitalised: When her brain activity began to fade, doctors believed there was very little chance of survival, and if she ever was to recover, she would be in a persistent vegetative state

המשפט אומר שאם מצבה ישתפר, היא תהיה במצב וגטטיבי מתמשך. זה איננו המצב שבו היא נמצאת.
תרדמת ומצב וגטטיבי הם דברים שונים. אפילו ויקי מודעת לזה: http://en.wikipedia.org/wiki/Persis...#Classification

ב-YNETיהדות בלבלו הכל ולא יודעים לתרגם. מזל שאתה היית כאן כדי להעמיד דברים על דיוקם.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-10-2012, 12:32
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

עכשיו שמעתי דיון ברדיו ב"עושים צהרים". מסתבר שמי שתרגם את הידיעה מהעיתון הדני פישל. היא מעולם לא הוכרזה כמי שעברה "מוות מוחי" (שבישראל מוגדר כמוות של גזע המוח, ממנו לא ניתן להתאושש) אלא כמי שמצבה חסר סיכוי.
בניגוד לחוק בישראל, המתיר לבקש תרומת איברים רק ל-א-ח-ר הכרזה על מוות מוחי, בדנמרק מותר לבקש זאת גם במצבים המוגדרים "חסרי סיכוי.

מה שהיי הופס כתב נכון (אם כי ההערה האישית למדינאי היתה מיותרת לחלוטין ולא שירתה בכלום את ענייניות התגובה).
קומה או תרדמת אינם מוות מוחי. מוות מוחי הוא כזה שכאשר מנתקים את מכונת ההנשמה אין לאדם אפשרות לנשום בכוחות עצמו. יש לא מעט אנשים בקומה שנושמים לבד - כלומר, אין נזק לגזע המוח (וראש הממשלה לשעבר שרון הוא דוגמה טובה לכך). הם אמנם לא מגיבים לסביבתם ונמצאים במצב וגטטיבי, וגם ישארו במצב כזה לו יתעוררו, אבל רפואית אינם מוגדרים ככאלה שעברו מוות מוחי.

בין was not expected to wake up לבין brain-dead יש עדיין מרחק (רפואי) עצום. ממצבים של קומה יש אנשים שהתעוררו, גם לאחר חודשים ארוכים. ממוות של גזע המוח לא ניתן להתאושש (פגיעה במרכזי הנשימה, בליעה הקאה והרפלקסים האחרים שלנו, וכן פגיעה בקוצב הלב).

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 22-10-2012, 13:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "עכשיו שמעתי דיון ברדיו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
עכשיו שמעתי דיון ברדיו ב"עושים צהרים". מסתבר שמי שתרגם את הידיעה מהעיתון הדני פישל. היא מעולם לא הוכרזה כמי שעברה "מוות מוחי" (שבישראל מוגדר כמוות של גזע המוח, ממנו לא ניתן להתאושש) אלא כמי שמצבה חסר סיכוי.
הפסקת פעילות של כל המוח, לא רק מוות של גזע המוח.
חוק מוות מוחי-נשימתי, סעיף 4, ס"ק (א) אומר:
קביעת מוות מוחי-נשימתי תיעשה לפי הוראות שיקבע המנהל, ובלבד שיכללו תנאים אלה:
(1) הסיבה הרפואית להפסקת התפקוד המוחי ידועה וברורה;
(2) קיימת הוכחה קלינית להפסקה מוחלטת של נשימה עצמונית;
(3) קיימת הוכחה קלינית להפסקה מלאה ובלתי הפיכה של תפקוד המוח כולו, לרבות תפקוד גזע המוח;
(4) הוכח, לאחר בדיקה מכשירנית, כי יש הפסקה מלאה ובלתי הפיכה של תפקוד המוח, לרבות תפקוד גזע המוח;
(5) נשללו מצבים רפואיים העלולים לגרום לטעות בתוצאות הבדיקות כאמור בפסקאות (1) עד (4).
ההדגשה שלי.

ישן 23-10-2012, 09:40
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אין לי מושג בקטע הפיזיולוגי...."

מה שאמרתי זה שאם יש פגיעה בגזע המוח ("מוות" של החלק הזה בבסיס המוח), לא תוכל להתבצע נשימה עצמונית (ולכן לפני שמבקשים אישור על תרומה בארץ יש לבדוק יכולת זו). יכול להיות מצב בו גזע המוח לא נפגע אבל יש פגיעה בשאר חלקי המוח ואז תוכל להתבצע נשימה וכן רפלקסים אחרים, אבל המוח לא באמת יתפקד. ישנן מדינות (ודנמרק בתוכן) בהן במצב של נזק לחלקים נרחבים במוח ותרדמת עמוקה שהיא תולדה של זה הנמשכת זמן רב, מגדירים את המצב כ"חסר סיכוי". לא מגדירים כמוות (כי זה לא), אבל כן מבקשים מהמשפחה לאשר תרומת איברים. במקרה הנ"ל, קרה מה שמוגדר לעיתים כ"נס רפואי" והבחורה התאוששה והחלה להגיב. זה מוגדר כ"נס" כי עדיין אין באפשרות עולם הרפואה להסביר התאוששות כזו, חלק מכך עקב הבעייתיות לבדוק זאת in vivo על חולים (אני לפחות, רואה בכך בעייה אתית רצינית).

לגבי אפשרות של חלקי מוח אחרים לתפקד ללא גזע המוח - אין לי מושג, ואני מניחה שעקב טראומה לגזע המוח אלא אם תהיה הנשמה מיידית, יגרם נזק איסכמי כ"כ חמור למוח בתוך דקות, שאני בספק אם יש תיעוד רפואי למקרה כזה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-10-2012, 09:57
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
אני רק לא מבין מה הקשר לתרומת איברים.

רופאים הם בני אדם, וגם הם יכולים לעשות טעויות. לפעמים הטעויות יכולות לנבוע מהתנהגות רשלנית, ולפעמים לא. בכל מקרה לטעויות כאלה יכולות להיות השלכות טרגיות.
עם זאת, אני לא ממש מבין איך הסיפור הזה מהווה טיעון נגד תרומת איברים. הרי כמו שהרופאים טעו פה, במקרה שבו הוסכם לתרום את האברים, הם יכולים היו גם להכריז על אדם שאין כוונה לתרום את איבריו כמת, בטעות, ואותו אדם ייקבר בחיים, והיו לא מעט מקרים בהם דבר כזה קרה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4086748,00.html
http://news.walla.co.il/?w=/13/2532377
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3579125,00.html

ישן 23-10-2012, 12:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני רק לא מבין מה הקשר לתרומת איברים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
רופאים הם בני אדם, וגם הם יכולים לעשות טעויות. לפעמים הטעויות יכולות לנבוע מהתנהגות רשלנית, ולפעמים לא. בכל מקרה לטעויות כאלה יכולות להיות השלכות טרגיות.
עם זאת, אני לא ממש מבין איך הסיפור הזה מהווה טיעון נגד תרומת איברים. הרי כמו שהרופאים טעו פה, במקרה שבו הוסכם לתרום את האברים, הם יכולים היו גם להכריז על אדם שאין כוונה לתרום את איבריו כמת, בטעות, ואותו אדם ייקבר בחיים, והיו לא מעט מקרים בהם דבר כזה קרה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4086748,00.html
http://news.walla.co.il/?w=/13/2532377
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3579125,00.html
למרבה המזל, המחוקק הבין את הקשר.
במקרה שיש כוונה לתרום איברים, יש סכנה שתהיה מוטיבציה נוספת להכריז על מוות.
הם לא יכלו לטעות פה כמו שהם טעו במקרה שלא הייתה כוונה לתרומת איברים, אלא יכלו לטעות פה יותר מאשר במקרה שבו אין כוונה לתרומת איברים.
כל שיקולי הטעויות קיימים בשני המקרים, אבל במקרה של תרומת איברים יש מוטיבציה נוספת בתרחיש שבו מתכוונים לתרום איברים.
לכן נקבע בארץ שההכרזה על מוות נעשית באופן נפרד ובלתי-תלוי מאשר הטיפול בתרומת האיברים.

ישן 23-10-2012, 13:10

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]רופאים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
למרבה המזל, המחוקק הבין את הקשר.
במקרה שיש כוונה לתרום איברים, יש סכנה שתהיה מוטיבציה נוספת להכריז על מוות.
הם לא יכלו לטעות פה כמו שהם טעו במקרה שלא הייתה כוונה לתרומת איברים, אלא יכלו לטעות פה יותר מאשר במקרה שבו אין כוונה לתרומת איברים.
כל שיקולי הטעויות קיימים בשני המקרים, אבל במקרה של תרומת איברים יש מוטיבציה נוספת בתרחיש שבו מתכוונים לתרום איברים.
לכן נקבע בארץ שההכרזה על מוות נעשית באופן נפרד ובלתי-תלוי מאשר הטיפול בתרומת האיברים.

אני נוטה להאמין שרופא, שכל תפקידו הוא לשמור על חיי המטופל שלו, לא יהרוג אותו, רק כדי לקחת את אבריו, ולהציל מטופל אחר. אם אנחנו חושדים ברופאים שיקבעו מוות באופן שקרי, רק כדי לקחת את האברים לתרומה, למה אנחנו לא חושדים בהם שיטפלו בחולה באופן קלוקל, בכוונה להביא למותו כדי לקחת את איבריו? אני, באופן אישי, נוטה לתת לרופאים יותר קרדיט. אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שהסעיף שקובע כי הרופאים שיקבעו את המוות לא יהיו קשורים בשום צורה לתרומות אברים, נועד בעיקר כדי להרגיע את החולים ובני משפחותיהם, ולא כדי למנוע מצב אמיתי של ניגוד עניינים, שלדעתי אינו סביר בעליל.

בכל מקרה, הסעיף שאתה מדבר עליו, מחזק עוד יותר את עמדתי שאין שום סיבה רציונלית שהסיפור בכתבה הנ"ל יגרום לאנשים לא לחתום על כרטיס אד"י, או לא להסכים לתרומת אברים, שכן אם קביעת מוות נעשית בנפרד מההחלטה לתרום או לא לתרום אברים, הרי שקביעת מוות בשוגג תישאר קביעת מוות בשוגג, בין אם הוחלט לתרום את האברים, או סתם לקבור את הגופה.

ישן 23-10-2012, 13:23
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]למרבה המזל,..."

ציטוט:
אני נוטה להאמין שרופא, שכל תפקידו הוא לשמור על חיי המטופל שלו, לא יהרוג אותו, רק כדי לקחת את אבריו, ולהציל מטופל אחר. אם אנחנו חושדים ברופאים שיקבעו מוות באופן שקרי, רק כדי לקחת את האברים לתרומה, למה אנחנו לא חושדים בהם שיטפלו בחולה באופן קלוקל, בכוונה להביא למותו כדי לקחת את איבריו? אני, באופן אישי, נוטה לתת לרופאים יותר קרדיט. אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שהסעיף שקובע כי הרופאים שיקבעו את המוות לא יהיו קשורים בשום צורה לתרומות אברים, נועד בעיקר כדי להרגיע את החולים ובני משפחותיהם, ולא כדי למנוע מצב אמיתי של ניגוד עניינים, שלדעתי אינו סביר בעליל.

בכל מקרה, הסעיף שאתה מדבר עליו, מחזק עוד יותר את עמדתי שאין שום סיבה רציונלית שהסיפור בכתבה הנ"ל יגרום לאנשים לא לחתום על כרטיס אד"י, או לא להסכים לתרומת אברים, שכן אם קביעת מוות נעשית בנפרד מההחלטה לתרום או לא לתרום אברים, הרי שקביעת מוות בשוגג תישאר קביעת מוות בשוגג, בין אם הוחלט לתרום את האברים, או סתם לקבור את הגופה.
אני לא בטוח אם אפילו אחרי ההסבר (בפעם המיליון, שהופיע באינספור כתבות, ואני בטוח שגם בדברי ההסבר לחוק) אתה עדיין לא מבין, או שאתה משחק אותה כי אתה חושב שלהתחכם ככה עושה אותך מאאאגניב.

לא "חושדים ברופאים שיקבעו מוות באופן שקרי, רק כדי לקחת את האברים לתרומה", במובן של שקר מכוון. זו הנפצה שלך, שלא אמרתי, ולא נובעת בשום צורה מהדברים שכתבתי. מנסים למנוע ניגוד עניינים (באופן כללי, לא רק במקרה הזה) לא כי חושדים שכולם נוכלים וחארות ומרמים, אלא כי אפילו מי שמנסה להיות 'הכי בסדר בעולם' עלול לטעות כשיש לו אינטרסים ומניעים מנוגדים. ועל זה אתה זוכה שוב ב כפול. אחד על 'חוסר ההבנה' ואחד על זה שאני כותב א' ואתה מגיב כאילו כתבתי שורש-5 של י"ג בריבוע.

לגבי הסיפא של דבריך - בישראל, בהנחה שאתה סומך על כך שמקיימים את הנהלים, ושאין קשרים בלתי-פורמאליים בין הגורמים, וכו', באמת שהחשש מפני חתימה על כרטיס אדי צריך להיות קטן משמעותית. (ליתר דיוק - מאחר וכרטיס אדי איננו מחייב, החשש צריך להיות נמוך למדי ממילא. אבל אפילו אילו כרטיס אדי היה מהווה הסכמה מספיקה, שלא דורשת אישור משפחה, כל עוד הרופא המטפל וזה שקובע מוות אינם מודעים לכך שלפציינט יש כרטיס אדי, החשש צריך להיות קטן למדי.)

ישן 23-10-2012, 13:37

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אני נוטה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני לא בטוח אם אפילו אחרי ההסבר (בפעם המיליון, שהופיע באינספור כתבות, ואני בטוח שגם בדברי ההסבר לחוק) אתה עדיין לא מבין, או שאתה משחק אותה כי אתה חושב שלהתחכם ככה עושה אותך מאאאגניב.

לא "חושדים ברופאים שיקבעו מוות באופן שקרי, רק כדי לקחת את האברים לתרומה", במובן של שקר מכוון. זו הנפצה שלך, שלא אמרתי, ולא נובעת בשום צורה מהדברים שכתבתי. מנסים למנוע ניגוד עניינים (באופן כללי, לא רק במקרה הזה) לא כי חושדים שכולם נוכלים וחארות ומרמים, אלא כי אפילו מי שמנסה להיות 'הכי בסדר בעולם' עלול לטעות כשיש לו אינטרסים ומניעים מנוגדים. ועל זה אתה זוכה שוב ב כפול. אחד על 'חוסר ההבנה' ואחד על זה שאני כותב א' ואתה מגיב כאילו כתבתי שורש-5 של י"ג בריבוע.

מדהים כמה אתה מסוגל לחפור בסמנטיקה, ולהתעלם מהעיקר...
סבבה, אני אנסה לנסח את עצמי מחדש, בתקווה שהפעם לא תמצא איזו נקודה אזוטרית להיטפל אליה, כדי להוכיח עד כמה אתה חכם:
אני לא מאמין שרופא, שכל תפקידו הוא לדאוג לחיי המטופל שלו, ייתן לאפשרות של תרומת אברים להשפיע על סוגיה מהותית כמו קביעת מוות, במודע או שלא במודע.
במילים אחרות, גם ברמה המודעת וגם ברמה הלא מודעת, אני מאמין שרופא ישאף בראש ובראשונה להציל את חייו של המטופל שלו, לפני כל דבר אחר. ולכן ניגוד האינטרסים לא קיים כאן, גם לא ברמה הלא מודעת.

ישן 23-10-2012, 13:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]אני לא בטוח אם..."

ציטוט:
מדהים כמה אתה מסוגל לחפור בסמנטיקה, ולהתעלם מהעיקר...
סבבה, אני אנסה לנסח את עצמי מחדש, בתקווה שהפעם לא תמצא איזו נקודה אזוטרית להיטפל אליה, כדי להוכיח עד כמה אתה חכם:
אני לא מאמין שרופא, שכל תפקידו הוא לדאוג לחיי המטופל שלו, ייתן לאפשרות של תרומת אברים להשפיע על סוגיה מהותית כמו קביעת מוות, במודע או שלא במודע.
במילים אחרות, גם ברמה המודעת וגם ברמה הלא מודעת, אני מאמין שרופא ישאף בראש ובראשונה להציל את חייו של המטופל שלו, לפני כל דבר אחר. ולכן ניגוד האינטרסים לא קיים כאן, גם לא ברמה הלא מודעת.
חחחחחחחחחחחחחחח טוב אחי אז אתה משקר ואני חופר. מה יותר גרוע?
נראה לי שאני במקום טוב יחסית.

"אני לא מאמין". יופי לך.
לך יש האמונות שלך. לאנשים אחרים יש את האמונות שלהם. ביוש!!111

ישן 23-10-2012, 10:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אפשר לחשוב שניחנו בחיי נצח, למקרא הפאניקה שאוחזת בכמה אנשים

כאילו שהמקרה האחד למי יודע כמה שבו סיכויי התעוררות מלכאורה מוות מוחי של אדם יבוטלו בגלל "ניתוק ממכונות", היה יכול להסתיים בחיי נצח מאושרים לולא הרופאים הרשעים היו מתערבים.

אני בטוח שאיפושהו שם בחוץ ישנם כמה מקרים שבהם אדם שקם מוקדם בבוקר לתפילת מנחה נהרג בתאונת דרכים, שהייתה נמנעת לו היה נוהג כמנהגי (חילוני) וממשיך לישון ובכל זאת אני לא בא וטוען כי "יקיצה לצורך מילמול תפילה" הורגת... אני אפילו מכבד את אלה הטוענים כי במצתבר היא מאריכה חיים.

אני מניח שלו נעשה תחרות: כל מקרה מתועד של מוות עקב התערבות המדע החילוני יפורסם, ומנגד כל מקרה מתועד של סיום חיים עקב מעורבות ישירה בפעילות דתית מתוזמנת גם הוא יתועד ויובא לפורום - אתה תפסיד בגדול.

עריכה: יקיצה לצורך ת]פילת שחרית.

ישן 23-10-2012, 12:16

אתה יודע כמה תאונות דרכים אפשר היה למנוע אם לא היו נוסעים בשבתות וחגים?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אפשר לחשוב שניחנו בחיי נצח, למקרא הפאניקה שאוחזת בכמה אנשים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
נעשה תחרות: כל מקרה מתועד של מוות עקב התערבות המדע החילוני יפורסם, ומנגד כל מקרה מתועד של סיום חיים עקב מעורבות ישירה בפעילות דתית מתוזמנת גם הוא יתועד ויובא לפורום.

הנה הקישור ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה:
http://www.cbs.gov.il/publications12/1492/pdf/tab_d.pdf

השבתות והחגים זה 15% לערך.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 23-10-2012 בשעה 12:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:46

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר