לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2013, 21:17
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
משרד הביטחון הודיע על פירוק האגודה למען החייל

משרד הביטחון הודיע על פירוק האגודה למען החייל

במשרד אימצו את החלטות הוועדה שהמליצה על הקמת "האגודה החדשה לשירות החייל" שתתמקד בגיוס תרומות ובחלוקתן לחיילי צה"ל

שנה וחצי לאחר דו"ח ועדת מינטקביץ', שהמליץ על סגירת האגודה למען החייל, במשרד הביטחון הודיעו היום (חמישי) כי הם יחלו ביישום ההמלצות לארגון מחדש של מערך גיוס התרומות לחיילי צה"ל וחלוקתם.

לפי המלצות הוועדה ותוכנית משרד הביטחון, האגודה למען החייל וקרן ליב"י יפסיקו לפעול במתכונתן הנוכחית היוצרת כפילות בגיוס התרומות לחיילי צה"ל. במקומם תוקם "האגודה החדשה לשירות החייל", שתורכב משני גופים חדשים – האחד יתמקד בגיוס תרומות בארץ ובעולם, והשני יהיה גוף תפעול שיהיה אחראי על חלוקת התרומות עצמן ועל התמיכה בחיילי צה"ל.

בראש כל אחד מהגופים יעמוד מנכ"ל נפרד. לפי הנחיית מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי שני, במשרד הביטחון יחלו בהקמת הגופים החדשים בעוד כחודש וחצי. התהליך צפוי להסתיים עד סוף השנה.

הוועדה בראשותו של אריה מינטקביץ', שהציגה את מסקנותיה בסוף 2011, מצאה שורת ליקויים חמורים בפעילות האגודה למען החייל, שבראשה עומד אביגדור קהלני. לפי הוועדה, מתוך תקציב של 274 מיליון שקלים שעמד ברשות האגודה למען החייל ב-2010, רק כ-48 מיליון שקלים היו תוצאה של גיוס תרומות אקטיבי של האגודה – פחות מחמישית מתקציבה. הוצאות גופי המנהלה והמטה של האגודה באותה שנה, עמדה על 32 מיליון שקלים. הוועדה עצמה טענה כי האגודה למעשה שימשה כ"צינור להעברת תרומות שגייסו אחרים בחו"ל", דוגמת ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF).

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2021922

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2013, 01:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "משרד הביטחון הודיע על פירוק האגודה למען החייל"

בסיפור הזה כבר היינו
ציטוט:
במקור נכתב על ידי להקת כוורת
עד שיום אחד, הבחין בזקן עומד על אם הדרך ובוכה.
שאלו יודוקוליס בפה צוחק: מה לך זקן כי תבכה ללא מעצורים???
אמר לו הזקן בפה עונה: הלכו לי הברקסים! חוץ מזה יש לי קוץ ברגל.
הוציא לו יודוקוליס את הקוץ, ושם לו חדש.
הזקן אמר: איי!!!! ונעלם

בהזדמנות זו, כדאי לפרק את מועדון יותר (ולהקים במקומו את מועדון "מאוד")
לפרק את הארגון שדואג (לעצמו למשכורות) למילואימניקים "בהצדעה" (ולהקים את "בהערכה")

כמובן שבכל ארגון, איגוד ועמותה שיפורקו יש מנכ"ל וצוות עובדים שלא אשמים בהחלטה של משהב"ט להתייעל. לכן הם זכאים ל"מצנח זהב" בצורת משכורת לשנה נוספת, רכב, טלפון ולימודים על חשבון המשרד.
במקרה שמישהו מהעובדים הנ"ל יתחיל לעבוד בארגון שהוקם במקום זה שנסגר, הוא יצטרך להחזיר את הרכב והטלפון, לטובת קבלת חדשים.

בל נשכח את צוות הקופירייטרים, הקריאייטיב והגרפיקה שיצטרך לעמול קשה בכל ארגון חדש על יצירת השם והסמל החדשים (שישדר עצמה, וגם צורך בתרומה, אבל שלא יוציא אותנו מסכנים... וציונות גם...).
השם והסמל החדשים יודפסו על מדבקות, ניירות פירמה, כרטיסי ביקור, כרזות וכו' (את כל הניירת הנ"ל של האגודה למען החייל וליבי אפשר לזרוק לפח) וכמובן, שיהיה "קמפיין" כי צריך "לפרוץ" ולייצר "מיתוג" ו"בידול" ובלה בלה בלה שיעלה עוד הון תועפות.

כל הנ"ל נכתב באירוניה, אבל קשה להינתק מההרגשה שחלם זה כאן.

ישן 17-05-2013, 05:26
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
תפקיד המדינה לדאוג לרווחת החייל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בסיפור הזה כבר היינו..."

לפני מספר שנים שוחחתי עם תורם אמריקאי יהודי חם ונושא התרומות עלה בשיחה. הבחור שאל על הנסיון האישי בשירות הצבאי. דבר ראשון אמרתי תודה. ציינתי שזה תמיד מחמם את הלב לראות את השלטים שמציינים את התרומה.

לאחר הוקרת התודה אמרתי לו שעדיף היה אם כספי התרומות היו מופנות למלגות לימודים לחיילים, קורסים מקצועיים, עזרה לנזקקים מבוגרים, חינוך לציונות, פיתוח נוער בפריפרייה ולמחקר רפואי של תרופות יתום. הבחור נראה מופתע ושאל מדוע. השבתי לו שלדעתי הצנועה תפקיד המדינה לדאוג לרווחת החייל ושהעלות של תחנות הסעה, מועדוניות, ביגוד חם, ספריות, וחדרי כושר היא סעיף פעוט בתקציב משהב"ט.

הוספתי לבסוף שמדינה שמדורגת 26 בעולם בתוצר לאומי גולמי שלא מספקת אמצעים חיוניים בסיסיים לחייליה צריכה לעבור ניעור רציני בצמרת מקבלי ההחלטות. הבחור חשב מספר רגעים הנהן וצחק תוך שהוא מזכיר את המילה היידית "שטייטל". אני לא יודע אם שינה את דעתו.
דרך אגב דיי **ה לראות נבחר ציבור ישראלי עם חיוך מדושן וסיגר בפיו עומד זחוח באירוע התרמה בחו"ל וזוכה לתרועות על עשיית אפס למען זכויות החיילים בשירות סדיר ומילואים. נחמד לפחות שהוא לא בממשלה המכהנת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר