לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2013, 22:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "לאור המצב בסיני, אין סכנה בכך שכל ה"ביצים" בסל אחד (בסיסי צה"ל וחיה"א בנגב)?"

צחוק צחוק- פעם הייתי בסיור במוזיאון חה"א, והסבירו לי שבשנות ה-60' צמרת צה"ל היתה מודאגת מהקמת בסיס חצרים- הוא תפס שטח שהיה אמור לשמש לבלימה במיקרה של התקפה מצרית.

כמה זה נכון- איני יודע.
לגבי ימינו-
* מלחמה כוללת: אני מניח שההשפעה זניחה, וחיובית בסה"כ; סיני מפורז, כלים שיגיעו ממערב לתעלה לנגד יגיעו גם למרכז הארץ.
* טרור: גם כאן, השפעה זניחה וחיובית. אני מבין מהתקשורת כי מהלך הירידה דרומה מלווה בתקציב גדול, ומניח שהבסיסים החדשים יהיו מוגנים טוב יותר מקודמיהם במרכז הארץ- ובוודאי טוב יותר מהישובים שסביבם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2013, 14:51
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
מה היא בדיוק הסכנה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "לאור המצב בסיני, אין סכנה בכך שכל ה"ביצים" בסל אחד (בסיסי צה"ל וחיה"א בנגב)?"

פלישה והשתלטות קרקעית על הנגב ע"י בדואים מסיני?או פגיעה מדוייקת בכל בסיסי חה"א במקביל בצורה שלא תאפשר המראה או נחיתה מאף אחד מהמסלולים תוך כדי השמדת מערך המסוקים?גם אז זה קורה(לא שיש גורם בסיני בעל יכולות שקרובות לכך בכלל)במדינה קטנה כמו ישראל ההבדל(מבחינת זמני הגעה ליעד)בין מטוס שממריא מרמת דוד לאחד שממריא מבסיס בנגב הוא פחות מ5 דקות.
סיני אכן הופך שוב לזירת לחימה רק שאנחנו לא מעורבים בה בצורה ישירה,אנחנו נספוג לכל היותר רק"ק פה רק"ק שם ואולי כמה פיגועי ירי,ממש לא מתקפה כוללת לאורך הגבול שתכלול גם שיתוק חה"א.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר