לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2012, 15:53
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
שחיתות בתל אביב או למה בעצם אנחנו צריכים את העיתנות

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1855113

בעל עסק קטן שסירב להתפנות עיכב הקמת פרויקט נדל"ן ענק בדרום תל אביב. חברה בבעלות אחיינו של שוטה חובל ועבריין מוכר למשטרה קיבלה יותר ממיליון שקלים כדי לפתור את הבעיה - ואז נכנס לתמונה עיזאת חמאד, ראש משפחת פשע יפואית. כך נבנית העיר תל אביב, פרק שני בסדרה

את הסיפור הזה לא היינו מכירים ללא עיתון הארץ והעיתונאים שלו.
אז נכון שמהפורום מתקבל הרושם שמי שיושב שם חי על משכורת דמיונית מהאיחוד האירופאי, ושכל עיסוקו מהבוקר עד הערב קשור לאיזה הסכמים עלומים עם ממשלת סודן.
בפועל בלי עיתונות טובה לא נדע על הסיפורים הללו והאינטרס להלחם בשחיתות יהיה קטן יותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2012, 16:08
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
עיתונות טובה היא אינטרס ציבורי ממדרגה ראשונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שחיתות בתל אביב או למה בעצם אנחנו צריכים את העיתנות"

אין ספק שהארץ הוא ראש לשועלים מבחינת איכות. הצרה בעיתונות מגוייסת כמו זו שבישראל (והארץ הוא המגוייס מכולם מבחינה פוליטית), היא שהאמינות נפגעת, ואז האפקט של מעט התחקירים הרציניים שמתפרסמים הוא אפסי (לא קראתי את הסיפור שהבאת משום שאינני נכנס לאתרים של שוקן, אז אני לא יודע אם הסיפור נופל בקטגוריה של תחקיר רציני ודיווח מקצועי). בכל נושא שיש לו דריסת רגל אפילו קטנה בנושאים פוליטיים, אפשר וצריך להניח שהדיווח מוטה, ויותר מכך, חייבים להניח שהכיסוי התקשורתי הוא מאד מאד סלקטיבי, והבחירה מה לחשוף ומה לא לא נעשית משיקול של טובת הציבור.

בשורה התחתונה, למרות שבהארץ יש איכות, הוא לא עיתון טוב, משום שהוא מגוייס מדי, ובמדינה שנמצאת במערכת בחירות תמידית תחת שיטה דמוקרטית פרלמנטרית לא יציבה הוא מתפשר הרבה יותר מהסביר על האמינות והמקצועיות שלו.
ישן 02-11-2012, 19:08
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שחיתות בתל אביב או למה בעצם אנחנו צריכים את העיתנות"

מספר בודד של תחקירים טובים ואמיתיים לא מחפה אפילו על מאמר שטנה אחד מלא שקרים של גדעון לוי/אמירה הס ושאר שונאי ישראל שכותבים בזבלון הזה. הנזק שהפמפלט הזה גורם לנו כמדינה גדול לאין שעור מהרווח שמעט התחקירים הטובים שנכתבים בו מביאים לנו. אני בטוח שגם זאב רוזנשטיין עזר פעם לזקנה לחצות את הכביש, זה לא הופך את שאר המעשים שלו לנסבלים. בעידן האינטרנט, הפורומים והבלוגים לא יקרה כלום אם העיתון הזה ייסגר, אדם שירצה לחשוף שחיתות יוכל לעשות את זה און ליין או בעיתונים האחרים שעדיין קיימים.

ישן 03-11-2012, 19:28

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני צריך גם במה לעמירה הס..."

יש הבדל בין הבעת דעה לבין כתיבת שקרים גסים. אם אדון לוי רק היה מביע דעה לא היית שומע ממני מילה, אבל הוא משתמש גם בשקרים כדי להצדיק את הדעות שלו וזה כבר לא לגיטימי. מבחינתי אין פה קשר לפוליטיקה בכלל, אני אתנגד לשקרנים מהימין בדיוק כמו שאני מתנגד לשקרנים מהשמאל. אני לא מבין איך מי שמגדיר את עצמו כציוני יכול לקבל שקרים כאלה שגורמים לנו נזק אדיר ולא מוצדק מבחינה בין לאומית. אני לא מבין איך אנשים כמוך, אנשים שמגדירים את עצמם כציונים (אני מניח שאתה מגדיר את עצמך כציוני, תקן אותי אם אני טועה),ועיתונאים ועורכים אחרים (גם בזבלון הזה וגם בעיתונים אחרים) מוכנים לקבל שקרים גסים כאלה בלי לפצות פה. אני חושב שאין שום תירוץ בעולם שיכשיר את השקרים האלה, לא חופש העיתונאות, לא חופש הביטוי ובטח ובטח לא שני התחקירים הטובים שהם מצליחים לפרסם בשנה. לעיתון שלא מונע פרסום שקרים כאלה אין זכות קיום לדעתי נקודה.

ישן 03-11-2012, 20:08
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יש הבדל בין הבעת דעה לבין..."

האמת שאני כבר ממזמן לא בטוח מה ההגדרה של ציוני.
בשביל חלק מהכותבים פה אני מניח שאני לא כזה ולא כל כך איכפת לי.
האם אני אזרח שומר חוק המועיל למערכת? אני מניח שיותר ממרבית האוכלוסייה. הן בתחומי העיסוק שלי, הן בתשלום המיסים והן בהליכה עקבית למילואים.
האם אני חושב שזכותי כיהודי לחיות בארץ הזאת? בהחלט כן.
האם אני רוצה שהערבים יגורשו מכאן בכוח? ממש לא ואני אלחם במרץ כנגד מהלך כזה גירוש.
האם אני רוצה שיפונו התנחלויות? בהחלט כן.
איך אני חי עם הסתירה והדואליות בן המוכנות שלי לגרש יהודים מביתהם ולא מוכן לגרש ערבים מבתיהם? קשה לי אבל אני מתמודד.
האם אני ציוני? תגדיר אתה ציונות...

לחלק הראשון של מה שכתבת. עיתונאים משקרים לא פעם, מעוותים את האמת ומציירים אותה כמו שנוח להם. אני מבטיח לך שאם תשב אפילו בלי זכוכית מגדלת על הכתבות של בשבע ושל מקור ראשון אתה תמצא מקומות בהם הם מציירים את האמת אחרת, ושוב אני לא מתרגש מזה כי האמת מתגלה.
בעיניי הנזק של גדעון לוי קטן ממה שאנחנו מייחסים לו.

ישן 03-11-2012, 20:46

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האמת שאני כבר ממזמן לא בטוח..."

איך שוודי שקורא את השקרים של לוי במהדורת האינטרנט באנגלית של הארץ יגלה את האמת? הרי גם שהזבלון הזה כבר מפרסם תיקונים והבהרות (הם אף פעם לא מתנצלים כשתופסים אותם משקרים) הם בד"כ אף פעם לא מפרסמים אותם באתר האינטרנט באנגלית. כמו שכבר כתבתי מבחינתי ההבדל בין לוי לעיתונאים שקרנים אחרים הוא שלוי גורם לנו נזק בין לאומי כי השקרים שלו מגיעים לכל העולם באדיבות אתר האינטרנט באנגלית של הזבלון ומשמשים תחמושת שקרית לשונאים שלנו. הנזק של לוי ושקרנים מסוגו הוא גדול מאד כי הוא מאפשר לאלו שמתבססים על השקרים האלה לפגוע בלגיטימציה שלנו להתקיים כמדינה. אני מקווה שברור לך למה פגיעה בלגיטימציה שלנו להתקיים היא מסוכנת, בלי קשר לשאלה אם אתה מגדיר את עצמך כציוני או לא.

ישן 02-11-2012, 19:13
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אומרים גם שקים סונג איל

הפגין רגש אהבי כלפי חולדת המחמד שלו. היה דואג באופן אישי להאכיל אותה, מלטף אותה, רוחץ אותה וסורק את שערה בעזרת אחד מילדי המהפכה שהוא שלף משכונות העוני של פיונגיאנג שהוא נתן לו אוכל בתמורה לכך שיטפל בחולדתו האהובה.

סיפור זה מוכיח שבניגוד להשמצות כלפי קים סונג איל, מדובר במנהיג חם ולבבי הדואג לעמו ואפילו לבעלי החיים במדינתו. חסרי אבחנה בין טפל ועיקר בוודאי ישירו עכשיו שיר הלל למנהיג האדום ולחולדתו.

*מי שקרא את הסיפור הקצר שלי, יכול להעריך אותי על כך שהצלחתי לא להפר את חוקי הפורום וגם לא את חוק גודווין

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-11-2012, 19:14
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

והחלק הראשון בסדרה.

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1840228

היית כה נחרץ בהגנה על העיתונות שלא שמת לב מה הבאת לפה- דוגמא לשחיתות וחוסר היעילות של השלטון המקומי וחבורת פקידים תאבי כוח ורודפי בצע. אני אזכור לך את הפוסט הזה בכל ויכוח עתידי שלנו, כן? כל פעם שתטען שרגולטור צריך לדאוג לכולנו כי אנחנו לא יודעים כלום, אזכיר לך מה יכולים לעשות הרגולטורים, כמה כסף וכוח עוברים תחת הידיים של פקידי מדינה או עובדי עירייה, וכמה קל להם לקחת קצת לעצמם, בצורה חוקית ומסריחה או פלילית.

ישן 03-11-2012, 19:49
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והחלק הראשון בסדרה. ..."

ישששש משהו שקרא את הכתבה.
אין לי ויכוח אתך על הצורך במלחמה בשחיתות ושהשלטון הוא כר פורה למושחתים.
בלא מעט דברים לגבי הרגולציה אנחנו מסכימים.
מצד שני, במידה ויש מערכת שיפוט טובה, משטרה יעילה ועיתונות חוקרת לא פעם מעשי השחיתות יחשפו.
החלק המכעיס בסיפור הזה, שעל שוטה ושות' כולם ידעו תמיד ומשום מה, לא בדיוק משום מה אלא בגלל תרבות שלטונית דפוקה, בחרו להעלים עין.
עם על עבירות מהסוג הזה יהיה מאסר ממושך ביחד עם חילוט מלא של הנכסים כנראה שנקטין במידת מה את השחיתות.
אבל, לגבי הטענה שלך של אזרחים כמליוני רגולטורים - אני מקבל שלא פעם היא עדיפה. לא פעם, אבל לא תמיד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר