לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2012, 22:22
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "אחי שמשרת בגזרת עזה (סדיר) אמר לי שלא היה מספיק אוכל"

לא היה אוכל של שגרה או שלא היו די מנות קרב?

לא סביר לצפות מגופי הספקה לפעול בתנאים תקציביים של הכרח בחסכון, ולצפות שבמקרה של גיוס חירום, כבר בטווח הזמן הקצר יהיה די מזון־בסגנון־שגרה לכל. גם מגופים אזרחיים בסגנון 'מבושלת' אין לצפות להחזיק מלאים שיספיקו לצרכי האכלת הסד"כ של גיוס חירום פתאומי.

בשביל אירועים חריגים כאלו מחזיקים מנות קרב בימ"חים, אם כי גם אני נתקלתי במקרה משבוע שעבר שבו לא הוציאו די מנות קרב מהמחסנים, מאחר ולא ציפו לסד"כ גיוס של 100% (אם כי נסיון העבר של גיוסי חירום היה צריך ללמד שבגיוסי חירום מגיעים לסד"כ גבוה מאוד באחוזים מהכח אותו מבקשים לגייס).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2012, 11:44
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "מילואימניקים שהתגייסו למבצע "עמוד ענן" התלוננו על בעיות באספקה"

אינני יודע לגבי איכות וכמויות האספקה, אבל בנוגע לתקינות המשאיות והמובילים שעסקו בהורדת רק"מ, תחשמושת ואספקה אחרת, יש לי ספקות רבים בנוגע רמת התחזוקה שלהם.
ביום א' לאחר התחלת המבצע היחידה שאני מתנדב בה (יחפ"צ) נקראה לתת כיסוי על כביש 6 במידה ויהיו כלי רכב תקועים. מעדויות של צוותים מקבילים לי שהיו בקטעים הצפוניים (אני הייתי בקטע הדרומי למחלף שורק שהיה שקט יחסית) מבלי לפרט כמויות היה צורך לטפל בלא מעט מובילי טנקים ומשאיות שנתקעו על אם הדרך ולסייע בהזזתם למקומות בטוחים. כמו כן נצפו משאיות ומובילים נוספים תקועים במקומות אחרים מחוץ לכביש 6.
לא מעט משאיות (כנראה מימ"חים) קירטעו ונעו בקושי רב.

המראה היה מאד מטריד ומעלה תהיות לגבי המצב בימ"חים ופה מדובר במבצע מוגבל יחסית בהיקפו.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 28-11-2012 בשעה 11:59.
ישן 29-11-2012, 22:26
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אצלנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "מילואימניקים שהתגייסו למבצע "עמוד ענן" התלוננו על בעיות באספקה"

אני שייך לצוות המוביל של היחידה שלי, כמה ימים לאחר תחילת המבצע גייסו אותנו תו"כ התראה מספקת ולא ע"י החייגן הרגיל. כשהגענו לימ"ח לקח יותר מדי זמן לחייל אותנו, וכאן מדובר על צוות קטנטן שאמור להתחייל מיידית ולהתחיל מייד לעבוד - לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היו מגייסים את כל היחידה.

מבחינת ציוד המצב היה בסדר גמור, ולשם שינוי גם נתנו לנו לבצע מטווח נורמלי של כמה מחסניות ואפילו בנשקיה ניקו ותיקנו כמה תקלות קטנות בנשק לפני שיצאנו לפעילות (מעולם לא קרה בתרגילים). קיבלנו מנות קרב בכמות לא מספיקה, בכל מקרה הסתדרנו בלעדיהן (ארוחות בבסיסים מארחים, עצירות בדרך במהלך הפעילות).

אוכל חם צבאי קיבלנו רק בלילה האחרון - חמגשיות במגשית פלסטיק אטומה. אכלתי רק את הסוג השני (בקר סצ'ואן עם אורז), להפתעתי היה טעים ודי משביע. חברי לצוות אמרו שגם השווארמה היה טוב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-11-2012, 11:09
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=FiReBall]אחרי הפעם..."

כל המנות קרב החדשות עמוסות בטונה. פשוט קטסטרופה!
לשמחתי לנו בימ"ח עוד היו מנות יחסית ישנות (עדיין בתוקף. בדקתי) עם עלי גפן וזיתים.

מבחינת מזון: יומיים ראשונים מנות קרב + קרקרים. אין לחם טרי.

החל מראשון בערב מזון טרי:
א. בוקר: ירקות טריים, לחם, גבינות, מעדנים
א. צהריים/א.ערב: סנדביצ'ים/חמגשיות (עוף, שניצל, שווארמה, סצ'ואן עם ירק מבושל+פחמימה) + פיתה/לחמניה, פרי טרי (+/-) ופחית שתיה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר