לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2012, 18:10
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
פרסומי עיתונות: שת"פ מבצעי בין יחידות צה"ל ומשטרת ישראל

כתבה מעניינת על פעולות שחיילים עושים במקום (או ביחד עם) המשטרה על מנת להתאמן ושאלת החוקיות שמרחפת מעל העניין הזה. הינה כמה ציטוטים:

"... כשקציני מרחב לכיש קיבלו בקשה משייטת 13 להתאמן בתצפיות נגד פורצים, הם לא היססו ואפשרו ליחידה להתאמן בשטח היישוב. לפני כחודש הגיעו צוותים של השייטת ליישוב, ולא הרבה אחרי שהתמקמו בנקודת מארב סמוכה ליישוב זיהה הצוות תנועות חשודות. אנשי התצפית הכווינו את צוות היירוט שתפס חוליית פורצים שעשתה דרכה ליישוב. אחרי שאנשי היחידה תפסו את החשודים, העבירו אותם הלוחמים לידי השוטרים המרוצים.

"קשה לסרב לדבר כזה", אומר ל-mako קצין משטרה ממרחב לכיש. "הם באים עם אמצעים שאנחנו יכולים רק לחלום עליהם, חבר'ה ברמה גבוהה שיודעים עניין ועושים עבודה מצוינת. הם הגיעו לפה ותפסו פורצים בלי שום בעיות.

א', עד לא מזמן בלש באחת מהתחנות של מרחב נגב, מספר על מקרה שאירע לא מזמן ... "הוצאנו צווי מעצר וחיפוש נגד מספר סוחרי סמים בבאר שבע. כדי שהימ"מ יתאמנו על פריצה לבתים. הם היו אלו שביצעו את הפריצה הראשונית, כשהם אמורים להיכנס לכמה בתים במקביל. זה היה משהו מטורף. הם התגנבו לשכונה ד', שזה לא סיפור פשוט. באחד הבתים הם הרדימו כלב. הימ"מניקים הרכיבו מטענים על הדלתות ואז פוצצו אותם. הם נכנסו תוך שניות לבית מכל חור שהיה בקיר. אחרי פחות מדקה הם פשוט התקפלו ואנחנו לקחנו את העצורים ועשינו את החיפוש".

תגובת דובר צה"ל:
"ככלל חיילי היחידות המוזכרות לא נוטלים חלק בפעילות שיטור למטרות פליליות יחד עם משטרת ישראל. המקרה המוזכר בכתבה נמצא בבדיקה"
.

http://www.mako.co.il/pzm-weekend/A...3973&Partner=mw

מהכתבה עולה שהבעיה העיקרית פה היא שלחיילים אין תעודת מתנדב במשטרה ולכן זה חושף אותם אישית לתביעות. לאור זה שכולם מרוויחים מאימונים האלה (חוץ מהעבריינים...) נראה לי שראוי להסדיר את העניין הזה על מנת שהפעילות הזו תוכל להמשיך ולהתנהל ללא ביקורת על ההיבט החוקי שבה.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 09-11-2012 בשעה 18:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2012, 09:26
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "גם אם זה יעבוד מצויין פתרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
גם אם זה יעבוד מצויין פתרון זה בטוח לא, פתרון יהיה להבריא את המשטרה להקצות את התקציבים וכוח האדם ולא להיסמך על השאריות של צה"ל. וגם בפלסטר הזה טמונות לא מעט בעיות אפשריות מעבר לעניין העקרוני: אם אותם לוחמים יוסמכו ויוכשרו לבצע משימות משטרתיות כראוי, ואחרי שהם יאמצו את כל הנהלים הנכונים שמטרתם שמירה על הציבור והחוק, האם אחרי כל זה לא יווצר מצב שה"אימון" יהיה כל כך מסורס שהוא כבר הרבה פחות רלוונטי למה שהם אמורים לבצע מול האוייב?

נכון מאד.
מצדיק כל מילה.
הרשו לי לצטט את אחד המדריכים בקורס רכזי מודיעין במ"י "אם תביא מידע מתאים, תקבל אפילו F15".

מובן שלעולם לא נקבל F15 אולם ידוע שברגע שהמידע שמתקבל, יועמדו לרשותך מירב האמצעים החוקיים למיצוי המידע.

ישן 10-11-2012, 13:53
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "דווקא הפתרון צריך להיות הסדרה..."

לא זה לא. זה לא פיתרון לכלום ולא ישנה כלום.

הפתרון האמיתי הוא הכנסת משטרת ישראל לסטנדרד של תקנים ותפעול שמתאים למשטרה מודרנית במאה העשרים ואחת עם עוד שוטרי סיור, עוד חוקרים ועוד תובעים שיכולים לעבד את המידע הזה. ושיפור ץנאים כזה שאשכרה ישאיר שוטרים טובים במערכת .

אחת הבעיות הקשות של משטרת ישראל היא עזיבה של שוטרים טובים בממוצע אחרי 5 שנות שרות מה שמשאיר את המערכת עם שוטרים שחוקים מצד אחד או לא מנוסים מצד שני.

אין תחליף לניסיון ולידע של סייר מנוסה, אין תחליף לניסיון ולידע של חוקר מיומן ואין תחליף לניסיון וליגולות הטכניות של אנשי מז"פ.

עוד יחידת קומנדו שתתגנב בחצרות של פרדס כץ זה ממש לא מה מה שצריך.

ישן 10-11-2012, 15:14
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ההצעה הזו היא בדוק הרעה החולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
ההצעה הזו היא בדוק הרעה החולה של משטרת ישראל היום וזה מה שהביא את שתי המכות הלא כתובות שח"ם ומשמר אזרחי.

משטרה אמורה להישען על כוח אדם שלה, שזמין למשימות שלה ולא תלוי בשיתוף פעולה\רצון טוב של אזרחים או גופים אחרים.

מכות שלא כתובות?
למה?
המשא"ז הוקם כגוף וולנטרי שיפעל במסגרת מאד מוגדרת.
לחץ המערכת (מ"י) הביא את המשא"ז למה שהוא היום (סיור, בילוש,תנועה,חבלה, ימייה, חיפוש והצלה,מש"ל ועוד) וכל הסממנים של המשא"ז המקורי אבדו.
שח"מ? היה עוד לפניו חיילות חיב"ה שגם להן היה תפקיד מוגדר מאד.

אז ככה, גם המשא"ז וגם השח"מ מהווה כר פורה לאנשים צעירים המוצאים במ"י דרך חיים ומתגייסים גיוס מלא (ואני מכיר עשרות רבות של כאלה).

אם היית מצליח להוכיח לי שאם המשא"ז והשח"מ לא היו קיימים, אז היו מגייסים יותר שוטרים ומשפרים את תנאי השירות של המגוייסים, אז הייתי, אולי (לא בטוח) מסכים איתך.

אבל מהכירי את החומר, אני לא משוכנע שהגיוס היה גובר. להפך כמות השוטרים היה נשארת באותה רמה, אולם עומס העבודה היה גדול יותר ואז השחיקה הייתה חזקה יותר ואז היו יותר שוטרים פורשים ועל זה כבר נאמר "נשאר קרח מכאן ומכאן".
הרי את התקציב לא יגדילו, את כמות הניידות לא יעלו, את השכר ניסו להעלות אבל "פקידוני האוצר" הטילו ווטו או שכירסמו בזה כך שלא נותר כמעט כלום לשוטרים.
אז מה שאתה מציע זה לזרוק את המעט שעוד נשאר.

מעבר לכל זאת, אני חושב שהמשא"ז מהווה תחליף טוב לתנועות הנוער שכמעט נעלמו מהעין ומאפשר לנוער וחברה צעירים למצוא את "דרך הישר" ולא את "מידרון הפשע".
לדעתי השח"מ מאפשר לצעירים שאינם יכולים לשרת ביחידות קרביות לתרום תרומה משמעותית, במקום לשבת בבית על איזה ג'וב בצבא כאחראי על הפינה השמאלית של גן הירק.

מעבר לכל זאת. לגבי הפעלת חיילים במסגרת משטרתית, אז כך: כאשר חייל מתנדב למשא"ז, עליו להביא אישור מיוחד ממפקדו המאשר זאת, מעבר לכך חל איסור מוחלט להשתמש בכל סממן צבאי בפעילות משטרתית (מדים צבאיים או נשק צבאי).
זאת לא אומרת שאין "סיוע הדדי" בין מ"י לבין יחידות צה"ל השונות (למשל לוכדי עריקים) אבל הסיוע הוא מאד מצומצם ומאד מוגדר.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 10-11-2012 בשעה 15:16.
ישן 10-11-2012, 15:40

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
מכות שלא כתובות?
למה?
המשא"ז הוקם כגוף וולנטרי שיפעל במסגרת מאד מוגדרת.
לחץ המערכת (מ"י) הביא את המשא"ז למה שהוא היום (סיור, בילוש,תנועה,חבלה, ימייה, חיפוש והצלה,מש"ל ועוד) וכל הסממנים של המשא"ז המקורי אבדו.
שח"מ? היה עוד לפניו חיילות חיב"ה שגם להן היה תפקיד מוגדר מאד.

בדיוק הנקודה שלי. ראו כי טוב וממשמר שכונה הפכו את המשאז לייצור ששולח זרועות לאיפה שהוא לא אמור להיות- בילוש, סיור וכיו"ב. אם הפורמט המקורי היה נשאר, אתה יודע מה, אפשר לחיות עם זה, אבל המצב כיום שבלי מספר קבוע של מתנדבים אי אפשר להוציא משמרות בחלק גדות מהמרחבים והתחנות, הוא בלתי נסבל.

ציטוט:
אז ככה, גם המשא"ז וגם השח"מ מהווה כר פורה לאנשים צעירים המוצאים במ"י דרך חיים ומתגייסים גיוס מלא (ואני מכיר עשרות רבות של כאלה)..

נו? אז? מה זה כבר משנה?

ציטוט:
אם היית מצליח להוכיח לי שאם המשא"ז והשח"מ לא היו קיימים, אז היו מגייסים יותר שוטרים ומשפרים את תנאי השירות של המגוייסים, אז הייתי, אולי (לא בטוח) מסכים איתך.

לא יודע לגבי תנאי שירות, אבל אם מ"י הייתה נשארת על מצבת כ"א של שנות השבעים (למעשה היא עדיין כזו) ללא מכפילי כח מדומים (וזה בדיוק מה שכל הימע"ר, ימע"ן, מתמ"יד וכל השאר ) למערכת לא הייתה בריריה אלא לגייס אנשי מקצוע.
היום זה נוח, אין מצבה לכמות מינימלית של 2 שוטרי סיור בשש ניודת סיור של ירקון למשמרת לילה, אז מביאים מתנדבים ושח"ם. אתה יודע מצויין שבלי המשמר האכזרי ושחם יחידות כמו סיור ירקון, דן, לא היו מצליחים להוציא אפילו ארבע ניידות סיור למשמרת. שלא לדבר על מתנ"א ואתנ"ים מרחביים.

ציטוט:
אבל מהכירי את החומר, אני לא משוכנע שהגיוס היה גובר. להפך כמות השוטרים היה נשארת באותה רמה, אולם עומס העבודה היה גדול יותר ואז השחיקה הייתה חזקה יותר ואז היו יותר שוטרים פורשים ועל זה כבר נאמר "נשאר קרח מכאן ומכאן".
הרי את התקציב לא יגדילו, את כמות הניידות לא יעלו, את השכר ניסו להעלות אבל "פקידוני האוצר" הטילו ווטו או שכירסמו בזה כך שלא נותר כמעט כלום לשוטרים.
אז מה שאתה מציע זה לזרוק את המעט שעוד נשאר.

פקידוני האוצר עושים בסופו של דבר מה שאומרים להם. אל תסיט את זה לכיוון פקיד זה או אחר. זו מדיניות ממשלתית ואם השר רוצה, יהיו תקנים.
בלי קשר, היו חייבים לגייס, אחרת, לא הייתה משטרה, זה ככה פשוט. היו מוציאים שלוש ניידות סיור בלילה במקום שש. היה רק צוות בילוש אחד, במקום שניים, אי אפשר היה להרים מבצעים באת"ן. למעשה הממגזר היחיד שלא היה נפגע הוא האח"ק כי רק לשם בינתיים לא דחפו מתנדבים. היינו מגיעים לשיתוק מערכתי לפני עשרים שנה בערך. מבחינתי שח"ם ומשא"ז הם למעשה מכונות ההחייאה של המשטרה. אז כן, הם משאירים את הגוף בחיים, אבל עם רמת תפקוד מינימלית.

ציטוט:
מעבר לכל זאת, אני חושב שהמשא"ז מהווה תחליף טוב לתנועות הנוער שכמעט נעלמו מהעין ומאפשר לנוער וחברה צעירים למצוא את "דרך הישר" ולא את "מידרון הפשע".

אין מחלוקת על כך, ואין מחלוקת על כך שהמשאז הקלאסי נחוץ והמשטרה חייבת להיות מעורבת בקהילה. אני לא מדבר על הקלאסי, אני מדבר על כל שאר היחידות: סיור בילוש תנועה.

ציטוט:
לדעתי השח"מ מאפשר לצעירים שאינם יכולים לשרת ביחידות קרביות לתרום תרומה משמעותית, במקום לשבת בבית על איזה ג'וב בצבא כאחראי על הפינה השמאלית של גן הירק.

זה אולי נותן משמעות לשירות של החייל, אבל דופק לכל שאר האזרחים במדינה את השירות שהם מקבלים מהמהשטרה.
שוטר סיור הוא אחד התפקידים הכי חשובים במשטרה: על פיו ייפול ארוע. טיפול לא נכון שלו בארוע אלמ"ב בבוקר יכול להסתיים בגופה שהצח"מ יטפלו בה בערב.
לעבודת משטרה דרושה בגרות נפשית ושיקול דעת מסויימים, שני דברים שלא בדיוק תמצא אצל בני 18.

תוסיף לזה את המציאות שבה שח"מ ומתנדב מוציאים ביחד ניידת סיור במרחב יפתח בלילה לעיתים קרובות מדי ותקבל צוות כסת"ח שלמעט ארוע הפרעת מנוחה, לא כשיר לטפל כמעט בכלום.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 10-11-2012 בשעה 15:44.
ישן 10-11-2012, 19:57

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]מכות שלא..."

הרשה לי לחלוק על דעתך לגבי ימע"ר/ימע"ן לפחות במרחב שבו שרתתי עד 2011, היחידות האלו היו ברמה מקצועית גבוהה, לפעמים יותר משוטרי הקבע, (אחד המתנדבים היה בעברו מדריך של הגדעונים ועוד)כך שלא הייתי מכנה אותם "מדומים".
לגבי הפעלת ניידת סיור ע"י שני מתנדבים או שוטר שח"ם ומתנדב. לפי הנחיות מטא"ר אלו לא נידות מבצעייות, אלא ניידות "מסייעות".
הנוהל מחייב שוטר קבע אחד בכל ניידת המטפלת באירועים, ותפקיד ראש הצוות לנתב את הניידות לאירועים לפי רמת שוטר הקבע בניידת (בניגוד לניתוב ע"י אביב/מרכז או כל משל"ט אחר). כל חריגה מנוהל זה עלולה להסתיים באסון.
לגבי "שליחת הזרועות של משא"ז" זה כמו הוויכוח מה קדם למה הביצה לתרנגולת או התרנגולת לביצה? הפניית מתנדבים למקצועות משטרתיים באה בעקבות דרישה של מ"י (וכמובן הענות המתנדבים).

ישן 11-11-2012, 01:10

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
הרשה לי לחלוק על דעתך לגבי ימע"ר/ימע"ן לפחות במרחב שבו שרתתי עד 2011, היחידות האלו היו ברמה מקצועית גבוהה, לפעמים יותר משוטרי הקבע, (אחד המתנדבים היה בעברו מדריך של הגדעונים ועוד)כך שלא הייתי מכנה אותם "מדומים".

תפריד בין חומר אנושי משובח לשוטר טוב. אז א' היה מדריך בגדעונים, אז הוא יכול להוריד שלישייה במטרת ראש מעשרים וחמש מטר, מה זה קשור לעבודה במחלק נוער? יש עוד כמה דברים שהפקחנים (בילוש נוער בכינויו הרשמי) עושים. להוציא מנה מתחת של נרקומן זה אולי רק חמישית מסה"כ העבודה שלהם שהיא עם אוריינטציה חקירתית יותר מאשר הבילוש. הדבר תקף גם לבילוש שם יש אינטראקציה עם מקורות מודיעינם בצורה יומיומית. זה גם לא מקום למתנדבים, לא משנה כמה מוטיבציה יש להם.

ואתה יודע מה, גם אם הוא סופר שוטר מתנדב, הוא רק אחד, על כל אחד כמוהו יש עשרים שהם לא יותר ממשקולות בניידת וזה היחס של שוטרי הקבע אליהם.

ציטוט:
לגבי הפעלת ניידת סיור ע"י שני מתנדבים או שוטר שח"ם ומתנדב. לפי הנחיות מטא"ר אלו לא נידות מבצעייות, אלא ניידות "מסייעות".

הנוהל מחייב שוטר קבע אחד בכל ניידת המטפלת באירועים, ותפקיד ראש הצוות לנתב את הניידות לאירועים לפי רמת שוטר הקבע בניידת (בניגוד לניתוב ע"י אביב/מרכז או כל משל"ט אחר). כל חריגה מנוהל זה עלולה להסתיים באסון.

עכשיו הצחקתי אותי, הם לוקחים ארועים כמו כולם כי אם יש לקצין יחידה שלושה ניידות באמצע ארוע ונכנס ארוע אלמ"ב, הוא ישלח את הניידת שיש לו פנוייה גם אם יושבים בה שח"ם ומתנדב.
מה האלטרנטיבה? לתת לאשה להישחט?
וזה רק לגבי לקיחת ארועים...מה עם כל מה שקשור לפעילות שהצוות יוזם כשאין ארוע? בדיקות, חיפושים על בדוקאים וכו'?

ובכלל, מי שמנתב את הניידות זה המוקד. קצין יחידה אמור להיות בהאזנה אבל אין בנאדם שיכול להיות עם האוזן על הקשר או העיין על המסך 8 שעות רצופות, בטח לא במרחבים כמו ירקון או יפתח עם המאתיים ומשהו ארועים שיש להם במשמרת ממוצעת.

אני מקווה שאתה מבין מהצורה שאני כותב, שיש לי קצת קשר למערכת המשטרתית. נכון?

ציטוט:
לגבי "שליחת הזרועות של משא"ז" זה כמו הוויכוח מה קדם למה הביצה לתרנגולת או התרנגולת לביצה? הפניית מתנדבים למקצועות משטרתיים באה בעקבות דרישה של מ"י (וכמובן הענות המתנדבים).

מה זה משנה מי התחיל את זה? צריך להפסיק עם זה וזהו.

ישן 11-11-2012, 01:26
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לצערי, אתה משקף בדיוק מה שחוויתי אני בתור מתנדב בסיור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]הרשה לי..."

אומנם עברו כבר כמה וכמה שנים ונאמר לי כאן בפורום שהמצב השתפר אבל מדבריך אני מסיק שמעט מאוד השתנה. אני זוכר את התדריכים לפני משמרת לילה כשבחדר כחצי מהנוכחים הם מתנדבים, ואם מכלילים גם שח״ם אז שוטרי קבע (כולל הגרועים שבהם) הם המיעוט. מבין המתנדבים היו צעירים (כמוני...) בעלי רקע פיזי וצבאי טוב (אבל הכשרה משטרתית מינימלית) וכאלו מבוגרים וחסרי תועלת למעט לצרכי הרתעה (בכל זאת, למדים יש אפקט על חלק מהאזרחים). בסוג הראשון של המתנדבים יש תועלת. היו מקרים מסויימים שהתפקוד שלי עלה על זה של שוטרי קבע שהיו איתי. זה נכון בוודאי באירועי פח״ע שם מתנדבים עם רקע קרבי ו/או תושיה טבעית היו אלו שעצרו את המחבלים או חיסלו אותם. במקרים רבים אחרים לא היה לי מושג מה לעשות והייתי בגדר מלוווה או שומר ראש שקט של שוטר הקבע. הסוג השני מהווים לדעתי יותר נזק מתועלת. בתקופתי היו לפחות 2 מקרים שברגע חירום המתנדב/ת לחלוטין הפסיקו לתפקד והשוטר נותר ללא גיבוי ותחת איום קשה ומי שלבסוף התערב וסייע לו היה אזרח רגיל עם תושיה. בקיצור, כל עניין המתנדבים הוא בעייתי בהעדר מיון טוב יותר של מועמדים והכשרה רצינית יותר.
ישן 11-11-2012, 10:18

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]הרשה לי..."

אני לא יודע באיזה תחנה/יחידה אתה שירתת, מנסיון שלי "המשקולת בניידת", במיוחד בניידת בילוש שבה הצוות כולו 2-3 אנשים לא נשארים בניידת. הם מקבלים את התפקידים "המועדפים" של שמירת עצורים או תצפייות ארוכות על מגרשי חניה, ולא מעבר לכך. המתנדבים היותר פעילים והיותר "נמרצים" פועלים יחד עם השוטרים בכל הפעילות (הייתי וראיתי).

בעצמי ראיתי תפיסות של חומרים ע"י מתנדבים - בזמן פעילות של ימע"ר/ימע"ן.
בעצמי נוכחתי במקרה שבאחד החיפושים התגלו כדורים שלא היו מוכרים לבלשים אולם המתנדב (שהפך את נושא הסמים המסוכנים לתחביב) זיהה את הכדורים והמעבדה האנליטית אישרה את הדיאגנוזה של המתנדב.

נכון שחל איסור שמתנדב (אפילו שיש לו את כל האישורים והסיווגים המתאימים) יחשף לפעילות של רכזי מודיעין. אבל למרות זאת, נוכחתי במספר מקרים שהיו רכזים (רכזים מעולים עם מידעים מדהימים) שיצאו עם מתנדבים מסויימים לביצוע עבודת מודיעין נטו (אגב, חלק מאותם מתנדבים מסויימים התגייסו למ"י, התקדמו בסולם הדרגות ואחד מהם התמנה לעורך דין בפרקליטות - כיום הוא כבר פרש ומנהל משרד עורכי דין בעצמו)
הרי תסכים איתי שמתנדב ימע"ר/ימע"ן שהוכיח לאורך שנים שהוא מקצוען אמיתי יועדף על פני שוטר שסיים קורס בלשים לפני חודשיים (אולי זה מנוגד לנוהלים אבל רכז שיוצא לשטח חייב לדעת שמי שמגבה אותו הוא בעל מקצוע ולא שוטר טירון).

אז אני יודע שיש תחנות/יחידות שלא השכילו לשלב את המתנדבים בצורה חכמה-ושם זה נכשל, לעומת זאת יש תחנות/יחידות שלמדו "איך לאכול" את נושא ההתנדבות, ולברור את "המוץ מהתבן" ולקבל מכפלת כוח אמיתית.

ישן 11-11-2012, 11:45

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "ניתן לראות הבדלים תהומיים בין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי G_Zhukov
ניתן לראות הבדלים תהומיים בין מתנדבים לשוטרים מן המניין בתפקוד בארועים של מתנ"א כשג'יפים מהיחידה שלי מגיעים אליהם.
בד"כ המתנדבים מאד פאסיביים וצריך להמריץ אותם לצאת מהפאסיביות, לעיתים יש לכך השלכות בטיחותיות.

ככלל, שיטור זה מקצוע והמתנדבים אמורים היו להיות רק תוספת, כשלמעשה הפכו לעיקר.

אם הם פסיביים, אז תנפנפו אותם מהמקום,
מי שלא מועיל, אז שגם לא יפריע,
חד וחלק. ללא כל סנטימנטים.

לגבי מקצועייות. אני בהחלט מסכים איתך, שיטור זה מקצוע הדורש מיומנות.
במהלך שנותי הרבות במ"י נתקלתי גם במתנדבים מקצועיים וגם "בבטטות".
כמו שיש שוטרים מקצועיים ויש שוטרים........

למשל מקרה שאני נתקלתי בו שהיה "פיגוע פלילי" שבו מילכדו רכב של "דמות המוכרת למשטרה" השוטרים והקצינים הסתובבו בשטח שלא עבר טיהור של חבלני מ"י, ואז מתנדב תפס פיקוד והחל "לנהל את האירוע".

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 11-11-2012 בשעה 11:50.
ישן 09-11-2012, 19:22
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "פרסומי עיתונות: שת"פ מבצעי בין יחידות צה"ל ומשטרת ישראל"

כמו שאמרת יש הבדל מאוד גדול בין ימ"מ לשייטת 13 הימ"מ היא הרי יחידה משטרתית והמשטרה משתמשת בהם במקרים רבים שמצריכים את היכולות שלהם.
המקרה עם שייטת 13 לא כל כך ברור לי , כי מצד אחד אכן לפי הכתבה נעשה שימוש ביחידה צבאית , אבל מדובר פה בתצפית בלבד ולא בהתערבות או בביצוע מעצר.
הרי תצפיות , כל עוד לא נעשה עברה על חוק הגנת הפרט או חוק האזנת סתר יכולה להתבצע גם על ידי אזרח רגיל , אזרחים שצופי על גנבי בקר ומודעים למשטרה אבל אולי אני טועה.
אני בטוח שאחד ממשתתפי הפורום שבקיא בחוק הרבה יותר ממני יכול לשפוך קצת אור על הנושא.
לגבי תעודת מתנדבים לחיילים , הייתי נזהר מזה , חיילים כפרטים שרוצים להתנדב בזמנם החופשי כן , חיילים שהיחדה מנדבת אותם זה קצת בעייתי לדעתי.
ישן 10-11-2012, 12:49
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "פרסומי עיתונות: שת"פ מבצעי בין יחידות צה"ל ומשטרת ישראל"

אימון טוב של הימ"מ הוא אימון "חם", לומר לא התגנבות בלשב"יה. אלה בכפר/עיר. פריצת דלת איכותית זה לפרוץ דלת של בית, לכן הימ"מ "אוהב" להצטרף לפעילויות מסויימות שמהן הוא יכול גם להפיק אימון איכותי . לרוב הצוותים שמצטרפים הלו צוותי מסלול או לוחמים בהכשרה ספציפית. ואין כמו אימון איכותי על אמת
בקשר לשייטת ושאר היחידות המפורטות, הם רוצים להתאמן לבריאות, המשטרה צריכה אמצעים. כאן מוצאים את עמק השווה. פשוט ישנו שילוב בין אמצעים מיוחדים וכוח מיוחד. אני בספק שלוחמי השייטת יודעים מה החוקים כפי שהשוטר יודע, וכמו כן מספיק שיהיה "שוטר" אחד בצוות בכדי שזה יהיה חוקי

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 10-11-2012, 13:32
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08

יש לי את הפתרון האולטימטיבי, מכיוון שליאור טוען שיכולה להיות בעייתיות מסוימת עם בתי המשפט הרחמניים שלנו, אני מציע להתייחס לעבריינים הכבדים, ראשי משפחות פשע שאוכלים כל פינה טובה במדינה וגורמים נזק לא פחות מיורי הקסאמים ע''י פגיעה בבטחון האישי, (רק לפני יומיים נורה אזרח בחולון) כאל מחבלים לכל דבר וכך השייטים יוכלו גם לתצפת, גם להשתמש באמצעים שהיו משתמשים לצורך חיסול נגיד....של גנרל סורי באיזה מזח בביירות..(סתם דוגמא דמיונית) וכך כולם יוצאים נשכרים, השייטים מתאמנים על רטוב והמדינה קצת יותר נקיה..

ישן 10-11-2012, 21:32
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
אנא הסבר
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "במקרים כאלו אין משמעות לזהות..."

את הנוהל הכללי של התערבות/השתלטות אין צורך לפרט.

אבל מה זאת אומרת "לא משנה זהות היחידה המבצעת?" בייחוד תחת נושא האשכול הזה? אם מדובר באירוע אזרחי אז לפי חוק חייב טיפול משטרתי ואם מדובר באירוע חבלני אז לפי הנוהג יחידות צבאיות מתערבות.

מקריאת התגובות שלך אתה בקיא בחוק ואני ממש לא. אבל נראה לי שהראשון שיביא טענה כזאת לפתח בית משפט יכול לגרום להצפה של דברים שעד כה הושארו בכוונה בשטח אפור. אולי עורך דין של אותו אזרח אמריקאי שמשפחתו (במיטב המסורת האמריקאית) עלול לטעון שחיילים ירו בבנם שלא לצורך ואז חובת ההוכחה עליהם.

לתחושתי (בלבד ואפס ידע במקרה זה), כאשר הצהרות בומבסטיות ראשוניות בסגנון "חיסלנו אותו" מתחלפות למשהו עמום כגון "ירינו אבל לא פגענו והוא ירה בעצמו אבל אולי גם באחרים" מעידים שכנראה משהו לא תקין התרחש שם ולמישהו חשוב לטשטש זאת.

ושלא תהיה אי הבנה, אין לי טיפה סימפטיה לרוצחים באשר הם. בני מוות כולם. לחברה מאילת דווקא יש לי הרבה סימפטיה והמון זכרונות טובים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:30

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר