לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2005, 08:57
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מדריך אני לא יכול להכין, אבל אוכל לענות על שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -MשX- שמתחילה ב "עזרה בקשר לסאונד, מומחים לפה בקשה..."

1. RMS הוא ההספק האמיתי (הממוצע) של המערכת, ואליו בלבד יש להתיחס.
2. P.M.P.O הוא נתון דמיוני, שאין לו כל קשר עם המערכת שאליה הוא מודבק.
3. אי לכך ובהתאם לזאת, P.M.P.O יהיה תמיד נתון מנופח מעבר לכל פרופורצה, ותזהה אותו מיד כשתראה אותו על מערכת של 14 וואט, עם הכיתוב "950W".

4. המספרים 50W*4 אומרים שיש 4 יציאות, ל 4 רמקולים, ובכל אחת יש 50W. ולא, אי אפשר לחבר בינהם.
5. רמקולים בהספק 350W צריכים להיות רמקולים יקרים יחסית, וחזקים מאוד. לשם השוואה, במערכת מידי ביתית, ההספק הממוצע הוא מקסימום 100W לכל רמקול. אם המחיר זול, או החברה היא משהו לא מוכר, עובדים עליך.
בכל מקרה, הנתון P.M.P.O לא מתייחס לרמקולים, אלא רק למערכות סטריאו.
אם אתה רוצה להיות בטוח בקשר לרמקולים, אתה צריך להסתכל עליהם אישית, ולראות מה ההספק שכתוב בגב הרמקול עצמו. שם בד"כ הם לא משקרים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 17:43
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -MשX- שמתחילה ב "הרמקולים של ה350W הם של..."

1. כל הרמקולים צריכים מגבר.
2. אם לסטריאו שלך יש מגבר פנימי בעוצמה של 350W, לא תצטרך מגבר.
3. אם תקרא שוב את מה שכתבתי, תראה שה 100W זו רק דוגמא. מעולם לא חישבתי את הערך הזה, ואין לו קשר אליך.
4. אי אפשר לדעת כמה זה P.M.P.O ב RMS וההפך, בגלל שכמו שכבר אמרתי בסעיף 2 של התגובה הקודמת, P.M.P.O זה נתון דמיוני לחלוטין, שאין לו אחיזה בשום מציאות.
5. ולכן, כשאני אומר 350W / 100W / 268W או כל מספר אחר, אני מתכוון ל RMS.
6. אם הרמקולים של פיוניר, אז כנראה שלא עובדים עליך, ולא היית צריך לשאול בכלל, אם היית קורא את השורה :
ציטוט:
אם המחיר זול, או החברה היא משהו לא מוכר, עובדים עליך.

כנראה שהמחיר הוא לא זול, ופיוניר זו חברה טובה, אז סבבה, הם 350W.

אם תרצה שאענה לך ביעילות, תחלק את השאלות שלך למספרים (כמו שאני עונה) וכך יהיה יותר סדר בדברים שלך.

ישן 26-04-2005, 20:02
  -MשX- -MשX- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -MשX- שמתחילה ב "עזרה בקשר לסאונד, מומחים לפה בקשה..."

1.יש לי רדיו דיסק 50W*4 ואני רוצה לקנות 2 רמקולים של פייוניר 350W ואם הבנתי את מה שאמרת זה ב RMS. מה שלא הבנתי זה האם הרדיו דיסק יספיק לי או שאני צריך מגבר חזק יותר?

2.אני וחברים שלי קנינו לחבר שלנו 2 רמקולים של 300W ליום הולדת ויש לו רדיו דיסק של 40W*4.
כשהוולים נמצא באיזה שני שליש מהעוצמה הרמקולים מתחילים לקבל צרידות.
א) מה זה אומר? שהמגבר של הרדיו דיסק חזק יותר מהרקולים? ואם זה כך אז לא יכול להיות מה שאמרת בקשר לזה שצריך מגבר של 350W לרמקולים של 350W כי יש לי רדיו דיסק של 50W*4.
ב) או בגלל שהרמקולים צריכים מגבר? ואם זה כך אז תוכל להסביר לי למה?

3.ואם תוכל להגיד לי מה זה OHM?

4.וגם מה זה נגיד db? לפי מה שהבנתי זה משהו על נצילות. אבל אשמח מאוד אם תוכל להסביר לי...

5.סליחה שאני משגע אותך...

נראה יותר טוב ככה?
ישן 27-04-2005, 08:46
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי -MשX- שמתחילה ב "1.יש לי רדיו דיסק 50W*4 ואני..."

1. אין קשר. רמקולים של 350W לא יתאימו בשום צורה למערכת שלך, אתה חייב מגבר חיצוני.
2. א) זה אומר בדיוק ההפך ממה שאמרת. הרדיו-דיסק כל כך חלש, עד שהוא לא מצליח לספק מספיק זרם לרמקולים (בווליום גבוה) ולכן זה נשמע לך צרוד. אם הוא ימשיך כך, זה עלול לשרוף לו את המגבר.
ב) הרמקולים צריכם מגבר, ואני אסביר לך;
העוצמה של הרמקולים, צריכה להיות שווה בערך לעוצמה של כל יציאה. כלומר, אם יש לך 50W*4 זה אומר שאתה יכול להשתמש ב4 רמקולים של 50W כל אחד. ולא, אתה לא יכול לעשות "נקנה 2 רמקולים של 100W כל אחד" זה לא עובד ככה.

3. OHM זו יחידת התנגדות, שמבטאים בעזרתה את עכבת הרמקולים. (ועכבת המוצא של המגבר)
4. db זה קיצור של "דציבל" ומבטאים בעזרת יחידה זאת את עוצמת האות לרעש. הייתי מסביר לך בדיוק מה זה אומר, אבל אני לא זוכר על רגל אחת... וגם לא תבין בלי ללמוד את הנושא לעומק.

5. לא נורא, אני נהנה מזה מה שמזכיר לי את הבדיחה על הכורדי (כורדים, לא להעלב!) ששאל את אבא שלו; "אבא, למה השמש זורחת ביום?"
אבא שלו: "לא יודע."
"ולמה מכוניות משמיעות קול משונה שהן נוסעות ברברס?"
אבא: "לא יודע"
ילד: "אבא, זה מפריע לך שאני שואל אותך כל כך הרבה שאלות?"
אבא: "אם לא תשאל, איך תדע?"

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 27-04-2005 בשעה 08:49.
ישן 27-04-2005, 14:30
  -MשX- -MשX- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.05

1.תודה...

2.א)תודה...
ב)תודה...

3)תוכל להסביר את זה עוד פעם?

4)אם הבנתי נכון ככל שהדציבל יותר גבוהה כך הצליל יותר חלק ועם פחות רעשים?

5)חחחחח....לי יש בדיחה בלי קשר...
איזה איש אחד קנה לעצמו פורד פוקוס, בדרך הביתה הוא ראה איזה מולדבי אחד עוצר טרמפים, אז כדי להיתלהב קצת הוא עצר לו ולקח אותו. הם נוסעים והאיש אומר למולדבי שזה אוטו קסמים (פוקוס), המולדבי לא האמין לו אז האיש אומר לו: "אתה יודע מה אני יראה לך קסם, אתה רואה את העץ הזה שם? אני יעבור דרכו עם האוטו" המולדבי: "לא מאמין לך" האיש: "נשבע לך אבל אתה חייב לעצום עיניים אם לא תעצום הקסם לא יעבוד" המולדבי עצם עיניים והאיש שם פול גז ונסע מסביב לעץ. המולדבי פתח ת'עיניים וראה שהם כבר עברו את העץ ושואל את האיש: "וואיייי איך עשית את זה?!" האיש: "אמרתי לך זה פורד פוקוס" המולדבי: "וואי גם אני קונה מכונית כזאת". המולדבי קנה את האוטו ויום אחד הוא נוסע עם כל המשפחה באוטו, הוא אומר להם: אתם רוצים לראות איך אני עובר דרך העץ הזה, אבל כולם צריכים לעצום עיניים. המולדבי שם פול גז ונתקע בעץ. הוא מצליח לצאת מהאוטו חצי מת והוא שואל: "סעמק מי לעזאזל לא עצם עיניים?!?!"
ישן 06-05-2005, 16:58
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

נושא כאוב...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי -MשX- שמתחילה ב "יש לי עוד שאלות... 1. ראיתי..."

1. העניין הוא, שזה נושא לא קל בחשמל, וחנויות מנצלות את חוסר הידע של רוב האנשים כדי למכור להם זבל. בקישר שהבאת הם עוד היו הוגנים, וכתבו שהעוצמה האפקטבית היא 22W לרמקול. אם כך, מה זה ה50? המספר הזה, זה מכפלת הזרם המקסימלי במתח המקסימלי שיעבור במגבר ברגע מסויים, שבו התדר הנשמע במצב הגבוה שלו. כמובן שזה רגע קצר מאוד, וזה לא מעניין את אף אחד (ולכן גם הנתון 50 הוא לא מדוייק, ולא מחושב לפי שום נוסחה). מה שמעניין זה ההספק הממוצע RMS שהמגבר מסוגל להוציא במשך זמן נתון.

דוגמא נוספת, הערך המקסימלי של המתח בשקעים כאן בארץ הוא 311V לעומת זאת, הערך האפקטיבי הוא 220V ובו משתמשים. לעולם לא תשמע שיש בשקעים 311V, למרות שהערך המקסימלי הוא כזה. איך עוברים בין השיטות? את הערך המקסימלי של גל סינוסי מחלקים בשורש 2 ומקבלים ערך אפקטיבי. כדי לקבל ערך מקסימלי, מכפילים את הערך האפקטיבי בשורש 2.

2. ברמקולים זה תמיד RMS.

א) RMS הוא לא ערך, זה סימון הממוצע שעליו דיברתי. היחידות שלו הם יחידות הספק וסימנן W (וואט)
ב) איזה חישוב?
ג) כמו שאמרתי, וואט אלו יחידות, ככה שאין מקום לשאלתך. (בכל מקרה, היא הייתה צריכה להשאל, "באילו יחידות הוא RMS?" והתשובה היא א)
ד) PMPO זה קישקוש. אין ערך כזה, ואין לו צורת מדידה. בכל מקום שתראה אותו, אתה יכול להתעלם ממנו לגמרי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר