לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2012, 15:25
  כרקדי כרקדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.12
שאלה לבנות הפורום החילוניות

שלום לכן (ולכם,לא התאפקתם)

שמי כרקדי ותהיתי אם אוכל להיוועץ איתכן,בחסות אנונימיות הפורום,לגבי שאלה שמטרידה אותי
משחר נעורי,בבחינת "כל מה שרציתם לשאול ופחדתם".

ראשית אציג מעט את עצמי.מעבר לשמי,אני בחור בשנות העשרים המוקדמות של חייו.גדלתי במשפחה דתית-מסורתית וכך היה גם החינוך שקיבלתי.למדתי בתיכון דתי עם בנות ורוב חבריי הטובים הם חילוניים (אולי מסורתיים,בכל אופן לא חובשי כיפה).כל הרקע הזה נועד למעשה להעיד על כותבו שהוא אדם מודרני ומעורה באופן מוחלט בחברה הישראלית החילונית כאשר אותה כיפה על ראשה עומדת כעדות בודדה לרקע ממנו בא.

שאלתי היא-מה היחס שלכן,בנות ישראל החילוניות,לאותם חובשי כיפה מסורתיים? האם ככלל אתן רואות בהם כבעלי פוטניאצל רומנטי לגיטימים או שמרגע הופעת הכיפה-ברור לכן שמדובר בקשר אפלטוני לחלוטין.כלומר האם המחשבה על איזו עתיד שבו תצטרכו להתפשר (או לא) על האמונה (או על היעדרה) שלכן פוסלות את אותו בחור באופן אוטומטי? או שמא המחשבה הזו אינה קיימת כלל.

ורק חידוד אחרון-אני לא שואל על האם זוג דתי וחילוני יכולים להקים בית ביחד,השאלה שלי היא הרבה יותר רדודה.

אני מקווה שהצלחתי להבהיר את השאלה שלי ולקבל כמה תשובות מחכימות,כוון שזה נושא שבאמת טורד את מנוחתי.תודה רבה לכן על העזרה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2012, 20:16
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "מצד שני,ותסלחי לי על ההנחה..."

מעולם לא הייתי בסיטואציה שהתחיל איתי בחור דתי.
והיום, אפעס, לא כ"כ מתחילים איתי (בטן של חודש שביעי זה גורם די מרתיע, גם הטבעת על האצבע...)
לשאלתך - אני אדם די בררן באופן כללי באנשים שאני בוחרת להקיף את עצמי בהם. זה לא שמראש הייתי מסרבת לדייט עם מישהו בגלל סיבות אזוטריות כאלה ואחרות (ומראה וסוג אוטו זה בהחלט סיבות אזוטריות מבחינתי), מצד שני, עולם הדייטינג מעולם לא כ"כ קרץ לי. מערכות היחסים שלי תמיד התפתחו מידידות קודמת, ככה שהכרתי את הבנאדם. אני בבסיס אדם שכלתן, וכמו שאני מראש לא אצא עם בחור שמעשן (מה שמאד מאד מפריע לי) או שותה בצורה שנראית לי מופרזת, ככה אני מראש לא אכניס את עצמי לתסבוכת של מערכת יחסים פוטנציאלית עם בחור דתי. זה פשוט מסובך לי מדי...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 12-11-2012, 17:42
  כרקדי כרקדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.12
זה ההיבט שבאמת שאלתי עליו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "אני לא רואה בהם כבני זוג..."

תודה על התשובה הכנה.

זה מה שעניין אותי-האם בתפיסה הבסיסית,הראשונית,האינסטקטיבית בן אדם חובש כיפה עשוי להוות בן זוג לגיטימי.
לצורך ההדגמה-אם אראה בחורה,חמודה ככל שתהיה,אבל ערביה ברור לי שאין כאן אפילו פוטנציאל ומראש אני אני לא התייחס אליה ככזאת.

לגופה של תשובה-מעניין מאד מה שאמרת על כך שאת לא חושבת שהם כדתיים מעוניינים בך ולכן מראש גם את אינך רואה בהם כבני זוג פוטנציאלים.

אם לצורך העניין תכירי במקום העבודה שלך בחור דתי שיש ביניכם כימיה טובה ושיחות זורמות האם תהי מעוניינת שהוא יעשה צעד? ואם הוא אכן יעשה זאת,איך תגיבי? (תהי מופתעת? תפסלי על הסף? תתחשבי באותם גורמים שבהם היית מתחשבת לו היה מדובר בחילוני?)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר