לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2012, 14:38
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לצערך, ולצערם של קומץ אנשים שמאמינים שבשבע בבוקר השמש זורחת"

טוב, קודם כל בנושאים סובייקטיביים אין נכון ולא נכון. בגלל זה הם סובייקטיביים.
דבר שני, השאלה למה חפץ מסוים נקרא כפי שהוא נקרא היא לא שאלה סובייקטיבית אלא שאלה היסטורית. החפץ המדובר נקרא MAG בצרפתית, לפני שאדם דובר עברית כזה או אחר בכלל ראה אותו. אני טוען שהתחילו לקרוא לו מאג, בגלל השם הצרפתי שלו, ורק לאחר מכן מישהו המציא ראשי תיבות בעברית שיתאימו לרצף האותיות. אתה כנראה טוען שהסתכלו על פריט האמל"ח הזה, ואמרו 'נקרא לזה, מקלע אחיד גדודי. כי הוא מקלע, והוא אחיד כזה, ויש אותו לחיילים שמשרתים בגדודים...' ובמקרה ראשי התיבות יצאו מא"ג. כמובן שזכותך לחשוב ככה, אני פשוט חושב שזה פחות סביר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2012, 10:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תלוי מה, איפה כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
תלוי מה, איפה כמה ולמה.

הייתי מעדיף MK 48, אבל היות ואין לנו כזה- אין לי תשובה ברורה.

עריכה-
עכשיו ראיתי שרשמת מא"ג ולא מאג, אז נגב...

עכשיו באמת יצאת גולנצ'יק (שנאמר, אדם וחווה היו צריכים עלה אחד, לגולני יש עץ שלם )... השם FN MAG הוא למעשה שילוב של שני ראשי תיבות. FN זה שם החברה (Fabrique Nationale) ואילו MAG פירושו "Mitrailleuse d'Appui Général" שזה פחות או יותר "מקלע לשימוש כללי" (לפחות זה מה שזכרוני טוען. התנצלות מראש אם יש שגיאת כתיב שם). המא"ג אכן כונה "מקלע אחיד גדודי". לא ברור לי שזה שמו הרשמי אך מצד שני ראיתי כבר ספרות מקצועית בה המא"ג מופיע כך (ואף תרגמתי איזה מאמר או שניים - ומשם אני מכיר את שמו המקורי)

ישן 29-11-2012, 16:02
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]תלוי מה, איפה..."

ועכשיו ספר לי משהו שאני לא יודע.

בצה"לית אנסו על המאג ר"ת שפירושם פשוט תלוש מהמציאות ולמעשה חסר משמעות, אי לכך אין שום הגיון בלהשתמש בהם.

השם הזה מופיע ב"ספרות מקצועית" שבד"כ באה לידי ביטוי בפנקסים שמדפיסות מש"קיות שישבעו בחייהן, גם תחת איומי אקדח- שהקת של הM-16 הארוך עוצבה בצורה הזאת בשביל שתשמש כמשוט בוייטנאם, או שהעיצוב של M-16 מתבסס על רובה צעצוע, או שסטונר (אני מניח שהם לא יודעות שזה הוא...אז בטח קולט...) עיצב את הנשק כדי שיתאים לשימוש ע"י אנשים עם יכולת מנטאלית ששווה לזאת של תלמיד כיתה ד' בגלל שזה איכות המגוייסים האמריקאים (כל הנ"ל הנפצות אמיתיות שצה"ל מריץ באופן רשמי לחלוטין) או....טוב, הבנת את הפואנטה. או זה או שהיא נכתבה ע"י אחד מהחניכים שלהן, שזה היינו-הך.

אי לכך, כשאתה רושם מא"ג אתה למעשה רושם "מקלע אחיד גדודי" מה שאומר שבפועל אתה טועה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-12-2012, 08:14
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה באמת אוהב את הנגב יותר..."

שוב- יש לי היכרות אינטימית מספיק עם שני הכלים כדי להכיר את מרבית היתרונות והחסרונות שלהם.

אם היינו מדברים על תרחיש מערבי שמאופיין באינסוף שטחים פתוחים וטווחי התקלות ארוכים מאוד אז ברור שאני מעדיף את המאג. לעזאזל- אם זה היה תלוי בי, בתרחיש כזה כל החוליות היו הופכות לחוליות מאג. מאגיסט אחד ועוד 3 חבר'ה שכל תפקידם זה לסחוב לו תחמושת ולחפות לו לקרוב. מקסימום לסחוב גם איזה חצובה. זהו.

אבל אם אנחנו מדברים, למשל, על תרחיש לבנוני- בו אתה נדרש ללכת ולהלחם בשטחים סבוכים מאוד, מרחבים כפרים ותת"קים אז מובן מאליו שהייתי בוחר נג"ב. למאג עדיין היה תפקיד ללא ספק, אבל שולי לעומת זה של הנג"ב, אותו אישית גם הייתי מעדיף לקחת, אם זה היה תלוי בי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:05

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר