לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2020, 06:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "רעיון השיריוניות בצה"ל ובצנחנים בפרט"

למה הרעיון לא תפס? או מה הרעיון?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2020, 10:13
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "המארדר מוחלף בפומה בעלת..."

לא הבנתי כל כך את ההקשר. הוויזל משמש את הצנחנים הגרמנים. את המארדר הבאתי רק כדוגמה לרק"מ מאותה התקופה.

אין הרבה מה לא לאהוב בוויזל. הוא נועד להיות ממש קל ויביל אוויר על מסוק, לכן אף אחד לא מתלונן על רמת מיגון נמוכה. הוא סבל בשביל החי"ר מבחינת נשק כבד, ואפילו מאפשר לחי"ר להביא נשק שאחרת אולי לא היו משתמשים בו, או משתמשים רק בכמויות קטנות, כגון טילי נ"מ, או פוטנציאלית נ"ט רציני יותר.

האמריקאים הולכים בכיוון הכרב"מ ונראה שגם אנחנו. יהיה שימוש בצה"ל בזלדה, אך יהיה מעניין לראות אם צה"ל ילך בשיטת הפלטפורמות המדורגות, בדומה לאמריקאים, אשר כבר מריצים כרב"מי לחימה בקטגוריות משקל שונות, כשהמטרה הסופית היא כרב"מ קל, בינוני, וכבד.

אני חושב שיהיה נחמד לעשות וויזל צה"לי יותר בקונספט OMFV, שבו הוויזל לא רק כרב"מ אלא ניתן גם לאייש אותו בעת הצורך.

מצד שני, יש חתיכת ארסנל של בלתי מאויישים שצה"ל יכול לקנות כבר עכשיו, ושיהיו זמינים לו לקראת תחילת שנות ה-30. מדובר בקלי"ע בעצם, פלוס כטמ"מים, חימושים משוטטים, ונשק מרושת עם יכולת תקיפת קוארדינטות (ספייק 2).
כמה מתוך זה אפשר להכניס לחטיבה אחת בלי ליצור עומס, זה בעיה רצינית, ואני לא בטוח עד כמה ירצו לשלב את זה ביחידות קלות.
ישן 17-05-2020, 14:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "אני חושב שיותר מתאים שימוש..."

השאלה היא מה בדיוק רוצים שהכלי הזה יעשה ובאילו מגבלות. לדוגמא - כמה כלים מובלים על כל כלי טיס? איזה כלי טיס? מה המחיר מבחינת הובלות של חיילים אחרים? לוגיסטיקה? זו אינה תשובה פשוטה כ"כ.

צריך לשים לב למה שחיל הנחתים בארה"ב עושה כעת, כאשר הוא נדרש להקטין את הכוח, להסתפק במספר מועט יותר של ספינות תובלה ולהיות יביל יותר - הוא ויתר על כל מרכיב השריון שלו כליל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-05-2020, 13:21
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אני חושב שיש מקום לשריוניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ariel_zuk
אני חושב שיש מקום לשריוניות כגון טנקט, בחטיבות הצנחנים.
הגרמנים לדוגמה, ממהרים להחליף את נגמ"שי המארדר, אבל דווקא מה-Wiesel הם לא ששים להיפטר.

אני מאמין שצה"ל כנראה מעדיף לחכות שתבשיל טכנולוגיה שתאפשר שימוש בכרב"מים דומים, ואז לעשות את הדילוג הזה.
אבל להבנתי היה ויתור לא מזמן על ארטילריה מוצנחת (מרגמות 120ממ) אז אני לא יודע עד כמה אוהבים את רעיון הטנקטות.

וויתור על מרגמות 120?
אולי אתה מתכוון לגדוד המרגמות המיתולוגי
כיום בכל פלוגה מסייעת בצנחנים יש צוות מרגמות של 120 מ"מ המורכבת על האמרים "חנית" החדשה שהחליפה את הקשת שהייתה מורכבת על נגמשים. כל זה במטרה להפוך את הקנים ליבילי אוויר והצנחה.
ישן 20-05-2020, 09:11
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
חזרה לכלים יבילי אוויר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "אני משער שהוא התכוון למספר גדודי מרגמות"

השריוניות הקלות הצרפתיות אשר בפתיח יועדו לניוד אווירי לעומק השטח.
הנחתה על ידי מטוסי תובלה כמעט ואינה רלוונטית לנו ובוודאי לא לגדודי צנחנים /חי"ר רגיל. לאמריקאים ולהגרמנים כוחות להתערבות מהירה של כוחות בסדר גודל בנוני וגדול בהטסה לאזורים רחוקים, אנחנו לא במשחק.
הסקת כלי רכב מוגבלת לגודל ומשקל (הרבה יותר מהנחתה), לכך מתאימים כלים המיועדים לכוחות קומנדו קטנים יחסית המיועדים לפעולה מהירה וממוקדת. ה- Flyer האמריקאי, ה-Z-MAG שמדברים עליו אולי בתוספת חליפת שריון להגנה מנק"ל עם התקנים למקלעים או מטלו"ר, אלה דוגמאות מתאימות יותר מהכלים שהוזכרו בפוסטים.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 20-05-2020 בשעה 09:13. סיבה: תחביר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר