לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2012, 10:00
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתרי חדשות ופובליציסטיקה אינטרנטים בתשלום - טעות או ראיה עסקית נכונה?

אקדים ואומר שזכותו של כל בעל אתר לגבות תשלום ולטעון לזכויות יוצרים על החומר שבאתרו. לגיטימי לחלוטין. זה שלו, ההוצאות עליו אז גם הרווחים צריכים להגיע אליו.

אבל מה נכון לטווח רחוק?
ברור שרוב הפרנסה מגיעה מפרסומות. כמה, למה אין לי מושג. אתרי פובליציסטיקה מעסיקים בעיקר את בעליהם ואולי גם כמה עיתונאי ראשית דרך לא יקרים. רוב הכותבים עושים זאת ללא תמורה.

שני אתרים חביבים מהצד היותר ימני של המפה החלו לגבות תשלום על חלק מהתכנים. בכור - די מזמן ויואב יצחק לאחרונה. הסכומים לא גבוהים במיוחד אבל אני מוצא עצמי נרתע.

מענין אותי לשמוע מה יואב יצחק ובכור אומרים אבל לשלם בשביל זה 30 אג' ליום? להרשם ולהעביר פרטים לטובת תשלום? לא מתאים לי... התוצאה הינה צמצום משמעותי בכניסה לאתרים. ככל שכותרת מענינת מובילה למבוי סתום או בקשת תשלום - אני לפחות מקליק פחות על כותרות מענינות באותו אתר. כנ"ל אגב גם לעודף בפרסומות קופצות או זמן עליה ממושך כפי שקורה ברוטר לא אחת.

אין מדובר באתרים מקצועיים בעלי תוכן יחודי או כזה שהושקעה בעבורו עבודת מחקר. מדובר בד"כ בפובליצסטיקה או בכותרת שתראה תוך 12 שעות באתרים האחרים...

לדעתי לטווח רחוק יאבדו האתרים הללו קוראים ופרסום במידה שתהיה כלכלית פחות מהרווחים שיזרמו עקב ההרשמה. אבל, אני? ממש לא אשי עסקים... עוד מחשבות למישהו בענין? [כל הקורא אשכול זה מתבקש להעביר סך של 17 אגורות לקופת 'פרש']

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2012, 11:32
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טוב גיא בכור הוא לא בדיוק "אתר חדשות"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתרי חדשות ופובליציסטיקה אינטרנטים בתשלום - טעות או ראיה עסקית נכונה?"

הוא מספק לקורא ממרכז המפה משהוא, בלי להעליב, מאותו ז'אנר כללי של גידון לוי (מינוס השקרים): סוג של חדשות מתובלות בסיפורי רגע, משלים וטון דידקתי - או שמא... משלים, דידקטיות ואגדות המטובלות בחדשות? פעם ככה-פעם ככה... ד"ר בכור מתפרנס ממתן הרצאות "מבוא ל-סקירה על-מבט פנים אל" והאתר שלו הוא סוג של מקדם מכירות... זוכר פעם, דוקטור, שהיינו (כל אחד בנפרד כמובן, "היינו" יענו אלו שחיו אז) הולכים ליד שוק בצלאל והיו מין טיפוסים כאלה יוצאים לרחוב ודוחפים לנו פלאפל לפה? בשבילי, שבאתי מעיר פרובינציאלית ששמה הכל נמכר "לפי הספר" זה היה מינימום דיסנילנד הקטע הזה של "טעימות חינם". זה מה שעושה גיא בכור... נותן טעימות חינם שמיועדות ללכוד את העובר אורח העשירי, או העשרים, שיבוא לקנות "חבילה מלאה".

פעם שרלתי להרשם בתשלום לאתר אבל אז החלטתי שאני ככל הנראה קורא את המאמרים של גיא בכור פשוט כי הם שם זמינים בקלות ומהנים, לא כי אני חייב לקרוא אותם.

ישן 29-11-2012, 11:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אוי שוקבצלאל.... טעמים נוראיים שבגילנו אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב גיא בכור הוא לא בדיוק "אתר חדשות""

זוכר את שורת דוכני הפלאפל המזויעים ליד התחנה המרכזית בטבריה? תמיד בדרך לטיול כלשהו כשנוסעים לטבריה ומשם מחליפים אוטובוס או תופסים טרמפ עם קיבוצניקים לרמה"ג היינו צוחקים על האפשרות שלא החליפו שם שמן יותר משנה ובסוף זוללים ונשארים בחיים... [יש שם עדיין משהו כזה אבל 'זה' לא אותו הדבר או 'אנחנו לא אותו הדבר']

את פלאפל גולני בעפולה סימפטטי הרבה יותר. בגלל זה כל כך התלהבתי כשגולני נבחר לנהל כאן פורום. אבל לא רק שאף כדור מהביל לא הגיע לפינו בעקבותיו - אפילו מהתפוחי אדמה המטוגנים האלה ומהלימונים המוחמצים הוא הביא

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר