לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2012, 10:35
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
הרהורים על גילי המתקדם ויכולת הקליעה המתדרדרת

לפני שנים רבות הייתי לוחם חי"ר. לתקופה קצרה יחסית, אבל הייתי. זה היה לפני 20 שנה בערך, אבל אני זוכר בבירור שיריתי כל כך הרבה במהלך המסלול ואחריו, והביצועים שלי, כמו של רוב חברי היו לא רעים בכלל, בטווחים של, נאמר, עד 300 מטר ואפילו יותר.
מאז עברו הרבה שנים.
השבוע לכבוד הצו8, התאמנתי שוב בירי ברוס"ר, מטווח איפוס ועוד כמה מחסניות. הפעם האחרונה בה יריתי ברוס"ר היתה לפני 3 שנים, ולפני זה מעל 4 שנים. גם בשנים בהן שירתתי בקבע התאמנתי די מעט (פעם ב3 חודשים, ולא יותר מדי כדורים).
השורה התחתונה היא שהפעם כשבדקתי פגיעות הייתי מזועזע. התביישתי בעצמי ובביצועי הקליעה הדי גרועים שלי.
הרבה מחיילי וקציני המילואים לא זוכים באמת להתאמן בירי, ולדעתי לא משנה כמה אינטנסיבי יהיה אל"ל או מטווח לפני אימון כזה או אחר - אין תחליף לאימונים כל כמה חודשים כדי שחייל יוכל להיות באמת יעיל.

כשחשבתי מה אפשר לעשות בעניין, עלתה בראשי מחשבה - אולי הצבא ייתן למשרתי המילואים גישה חופשית למטווח צבאי? מגיעים, חותמים על נשק, מקבלים 50 כדורים ויורים...
המחשבה הזו נדחקה מייד, כמובן, על ידי מחשבה אחרת שמתחילה בתקציב ונגמרת בכיסוי תחת.
ואז חשבתי שוב - מה עם סימולטורים? אם היה אפשר לאפשר לחיילי מילואים להגיע בזמנם החופשי למדמי ירי ולהתאמן - זה דבר שלא יעלה הרבה, לא צופן סיכון בטיחותי אמיתי, ובשורה התחתונה התועלת שלו יכולה להיות אדירה. קיימים בשוק הרבה מדמי ירי לרוס"ר, ואולי (אני לא יודע) אפילו יש בצה"ל כאלו.

מה אתם אומרים?

אסף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2012, 15:14
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
צר לי, אבל אני לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "הרהורים על גילי המתקדם ויכולת הקליעה המתדרדרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafk.asafk
לפני שנים רבות הייתי לוחם חי"ר. לתקופה קצרה יחסית, אבל הייתי. זה היה לפני 20 שנה בערך, אבל אני זוכר בבירור שיריתי כל כך הרבה במהלך המסלול ואחריו, והביצועים שלי, כמו של רוב חברי היו לא רעים בכלל, בטווחים של, נאמר, עד 300 מטר ואפילו יותר.
מאז עברו הרבה שנים.
השבוע לכבוד הצו8, התאמנתי שוב בירי ברוס"ר, מטווח איפוס ועוד כמה מחסניות. הפעם האחרונה בה יריתי ברוס"ר היתה לפני 3 שנים, ולפני זה מעל 4 שנים. גם בשנים בהן שירתתי בקבע התאמנתי די מעט (פעם ב3 חודשים, ולא יותר מדי כדורים).
השורה התחתונה היא שהפעם כשבדקתי פגיעות הייתי מזועזע. התביישתי בעצמי ובביצועי הקליעה הדי גרועים שלי.
הרבה מחיילי וקציני המילואים לא זוכים באמת להתאמן בירי, ולדעתי לא משנה כמה אינטנסיבי יהיה אל"ל או מטווח לפני אימון כזה או אחר - אין תחליף לאימונים כל כמה חודשים כדי שחייל יוכל להיות באמת יעיל.

כשחשבתי מה אפשר לעשות בעניין, עלתה בראשי מחשבה - אולי הצבא ייתן למשרתי המילואים גישה חופשית למטווח צבאי? מגיעים, חותמים על נשק, מקבלים 50 כדורים ויורים...
המחשבה הזו נדחקה מייד, כמובן, על ידי מחשבה אחרת שמתחילה בתקציב ונגמרת בכיסוי תחת.
ואז חשבתי שוב - מה עם סימולטורים? אם היה אפשר לאפשר לחיילי מילואים להגיע בזמנם החופשי למדמי ירי ולהתאמן - זה דבר שלא יעלה הרבה, לא צופן סיכון בטיחותי אמיתי, ובשורה התחתונה התועלת שלו יכולה להיות אדירה. קיימים בשוק הרבה מדמי ירי לרוס"ר, ואולי (אני לא יודע) אפילו יש בצה"ל כאלו.

מה אתם אומרים?

אסף.

והסיבה לכך היא פשוטה:

ישנם מספר כללי ברזל שאם תקפיד עליהם, תצליח לפגוע במטרה גם בגיל 60:

1. נשימה נכונה - לחיצה על ההדק לאחר נשיפת האוויר (בנקודה הזו אנו בפוקוס שיא).

2. סחיטת הדק - סחיטה נכונה של ההדק (בתיאום עם הנשימה, ועם מטרה בין כוונות), סחיטה טובה תביא ל% פגיעה גבוה מאוד.

3. תנוחת השכיבה - פריסת רגלים לצדדים (משפר יציבות), ונוחות באחזקת הנשק.

*אינדיקציה טובה לבדיקת יכולת הפוקוס זה להתמקד במטרה (עם כוונת), לעצום את העין ל2 שניות, ולפתוח בשנית, אם אתה עדיין באיזור של המטרה, זה אומר שאתה יחסית בפוקוס, או אתה לא, אז יש על מה לעבוד.

בשורה התחתונה, הנקודה שלי, היא שניתן בקלות להתמקצע מחדש, תוך מספר יריות, אבל אם אין לך את הבסיס של כל אותן הנקודות שציינתי, אז זה לא ממש יעזור לך.

הבעיה היא ברמת הבסיס, יש לא מעט מילאומניקים (יצא לי גם לראות סדירניקים), שפשוט לא יודעים לירות.

*אגב, שלא תטעה - אני יותר ממסכים איתך שהצבא חייב להתעורר בקטע הזה, וליישר קו עם מילאומניקים קרבים.

נ.ב

הייתי מעלה גם את עניין הכושר, אבל זה מקום לדיון אחר.

צר לי שאני אומר את זה, אבל באימון האחרון שלי באליקים ראיתי "לוחמים" עם כרס, ורמת כושר של טבח מהקריה.

אלה ללא ספק לוחמים, שהייתי מעדיף שלא יסתערו איתי במלחמה הבאה.

עוד יותר צר לי לומר, שגם יצא לי לראות מילאומניקים ששירתו ביחידות מובחרות (מטכ'ל, שייטת...), וגם אצלם המצב לא משהו.

אני לא מבין איך, לוחמים ששירתו ביחידות מובחרות, מזניחים כל כך את עניין הכושר הגופני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-11-2012, 04:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]ראית..."

אני מת על אנשים חסרי משפחה ודאגות קריירה שמנסים ללמד את אלה שכן יש להם, מה לעשות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-11-2012, 13:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "היי ביטיס, לא לזלזל בהם!"

טוב, אם הם שרדו את מיקמק בקניון רננים, אולי כן יש להם אזושהי מילה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-11-2012, 07:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רומז שיש לך כרס?..."

בהחלט כן...

האם אפשר להשקיע שעה ביום? כן. זה יבוא על חשבון משהו אחר - זמן עם האישה, זמן עם הילדים או זמן עבודה. יש אנשים שיש להם יותר זמן להשקיע, ויש כאלה שלא.

ישן 26-11-2012, 10:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהחלט כן... האם אפשר להשקיע..."

כמי שמתמודד עם הדבר שאתה מתאר, מבחינתי המלחמה היא כל יום מחדש. למצוא כל יום עשר דקות לפק''ל כוח ופעמיים בשבוע לרוץ.
לא קל. השעות שבאות בחשבון הן לרוב השעות שאותן ניתן להשקיע באישה ובילדים, או אחרי שכבר נגמרו הבטריות אצלי, ואז קשה מאוד להתלבש ולרוץ החוצה.
אני כן חושב שאם העיריות יפזרו מתקני מתח ומקבילים בכל שני רחובות זה יעזור מאוד. אם הייתי צה''ל, הייתי שוקל להציע כאלה לרשויות המקומיות מתוך הבנה של רמטכ''ל כי הצבא הוא ברובו מילואימניקים ומיעוטו סדירים. כך שביום פקודה מקור הסד''כ העיקרי הוא המילואים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 26-11-2012, 22:17
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "כמי שמתמודד עם הדבר שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
הייתי שוקל להציע כאלה לרשויות המקומיות מתוך הבנה של רמטכ''ל כי הצבא הוא ברובו מילואימניקים ומיעוטו סדירים. כך שביום פקודה מקור הסד''כ העיקרי הוא המילואים.

רעיון נחמד,
אבל אני יכול לומר שהקטע של המתקני כושר שיש בטיילות למינהן, הוא דיי דפוק.

לא יודע כמה השקיעו בהקמה שלהם, אבל המצב התחזוקתי שלהם מעאפן.

יש לנו כמה מתקנים כאלה בטיילת IDB החדשה בנהריה, הם נחמדים מאוד למשתמש חובבן, אבל נוראים להחריד למישהו שבאמת רוצה לפתח את הגוף שלו, או לבצע תרגילים אפקטיבים.

אם הם באמת רוצים משהו איכותי, שיחשבו על קונספט של חדרי כושר עירוניים, ברמה גבוהה, כאשר מילואמניקים קרביים (ופעילים !!!) יקבלו סבסוד גבוה מאוד על המנוי.

זו הנוסחא היחידה.

מה גם, שמדריך כושר יוכל לכוון אותם שם, ואוליי אפילו לבנות תוכנית אימונים.

ישן 26-11-2012, 19:52
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהחלט כן... האם אפשר להשקיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בהחלט כן...

האם אפשר להשקיע שעה ביום? כן. זה יבוא על חשבון משהו אחר - זמן עם האישה, זמן עם הילדים או זמן עבודה. יש אנשים שיש להם יותר זמן להשקיע, ויש כאלה שלא.

אז שעה בבוקר...

וזה בסדר,
מרבית אזרחי מעמד הביניים סובלים מחוסר שעות פני בתום יום העבודה, אני קם כל יום ב06:00 בבוקר, וחוזר ב20:00 בערב, אז?
אני יוצא לאימון עד 21:30, ויש לי שעתיים פנויות עד לילה כלכלי, והולכים לישון.

אין מה לעשות
ותאמין לי , שאשתך תהיה יותר מבסוטית אם במקום כרס, יזוזו לך שם קוביות, עזוב את האשה, הבריאות שלך..
והיכולת המבצעית שלך בתור קצין לוחם, שמוביל חיילים בקרב.

ישן 26-11-2012, 22:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בהחלט כן... האם..."

אתה קשקשן. כשלא היו לי ילדים היה לי הרבה זמן - נראה אותך נעלם כל יום לאשתך וחוזר הביתה ב-8 בערב אחרי שהילדים שלך הלכו לישון, נראה אותך הולך לרוץ בערב ולא עוזר בבית.
לך תתן עצות למנתחי מוח.

ישן 26-11-2012, 22:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שמע, נכון שאין לי משפחה, ואין..."

אני לא אומר שזה בלתי אפשרי. אני אומר שיש אוכלוסיה גדולה שעומס העבודה יחד עם הצורך לתת תשומת לב למשפחה הופך את העניין לבעיה קשה. היו לי מספיק חיילים שעבדו 60 שעות בשבוע ויותר בשביל לפרנס את המשפחה שלהם כמו שצריך, עם מעט מאוד זמן שנותר להם רובם מעדיפים לתת תשומת לב למשפחה וללכת לרוץ. לא מדובר על אחד או שניים, אל על אחוז מאוד גדול באוכלוסית המילואים.

ישן 27-11-2012, 11:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בחדרי הכושר יש את כל סוגי האנשים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שמע, נכון שאין לי משפחה, ואין..."

אבל את מי שאין שם זה את אלו שאין להם זמן, באמת שאין להם זמן (אין שם גם את אלו שלא רוצים, כמובן). אין זמן זה השלב שהרבה מעבר ל"אין זמן" (נאמר בטון אחר של הגיה). זה השלב שבו השמיכה קטנה מאוד והגוף גדול מאוד ולכן האיברים החשופים לקור הם מעבר לאצבע פה, מרפק שם. לא צריך להיות דרמטיים: אני ממש לא מסכן, או נזקק, אבל בפועל - בחיים שפחות או יותר בחרתי לעצמי, אין לי זמן לחדר כושר. יש לי זמן, מה שכן, להשען ממש ברגע זה אחורה עם חיוך קטן, וירטואלית לתת מבט ימינה ולראות את ביטיס הווירטואלי, שמאלה לראות חבר מכובד וירטואלי אחר, ולתת לחיוך (הלא מרושע, אבל ממזרי) להתרחב לאט לאט כשבצורה אדישה לחלוטין אני מביט למין עתיד לא ידוע בכלל, אבל שיש בו כמה דברים מאוד ידועים: כמו לדוגמא שבלי להכיר אותך, או את נריון, ורק על סמך הסתברות סטטיסטית ונסיון חיים (וכן... אני יודע ששניכם חיות של שמירת בריאות וכושר) לדעת שאי שם קדימה יגיע היום שבו אם יצא לכם לקרוא את התובנות שלכם כאן באשכול, אתה תנועו בכיסא במשהו שבין מבוכה לבין צחוק בריא.

ישן 23-06-2014, 16:16
  Frumer Frumer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.14
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "צר לי, אבל אני לא מסכים איתך"

מה לעשות שטרדות החיים אינן מאפשרות לאנשים לשמור על כושר. כשאתה עובד מבוקר עד ערב עם אשה וילדים אתה לפעמים מגלה שאפילו לישון כמו שצריך אין לך זמן, אז מי מדבר על חדר כושר פעמיים בשבוע פשוט לא רלוונטי.
ומענין לענין באותו ענין - ארז גרשטין כתב שלוחם חיר צריך שתי יכולות בסיסיות: כושר גופני וקליעה. מבנה האימון הנוכחי של יחידות חיר במילואים הוא כזה שמקנה אפס יכולות בשני האלמנטים הנל. ולראיה סרגל האימונים בנוי בצורה כזאת שלאימון הפרט מוקדש חצי יום במקרה הטוב (מתוך חמישה) כאשר המגמה היא להגיע לתרגילי פלוגה כמה שיותר מהר.
התרשמותי האישית כלוחם לשעבר היא שאת צהל לא ממש מענינות יכולות הפרט או לחילופין הוא הרים ידים מראש בנושא.
ישן 23-11-2012, 19:19
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "הרהורים על גילי המתקדם ויכולת הקליעה המתדרדרת"

אני מילואימניק כבר 5 שנים ורמת ההקליעה/ תפעול נשק שלי יותר גבוהה מבשירות הסדיר שלי, איך? תרגול.
אני מחזיק כלי אימון מופעלים בגז: רוס״ר ואקדח תואמים למה שאני משתמש וכך אני יכול לשמור על עקרונות הקליעה שלי בנוסף לתפעול מעצורים והחלפת מחסניות וכד׳
למה? כי אני אישית אוהב כלי נשק ויש לי את הכמה שקלים להשקיע בזה.
כמובן שזה לא פתרון כלל צהלי, אבל גם לא יהיה פתרון כזה אם ביחידת מילואים ״פעילה״ כמו שלי הכמות תחמושת, ויותר גרוע - הזמן שיש לנו במטווח נטו כל כך מועט אז לא יהיה פה שינוי בזמן הקרוב.

תדאג להיות כשיר ומוכן כי זה צריך להתחיל בך. וזה לא רק נמדד ביכולת הירי שלך, יש עוד תחומים שצריך להשאר בהם ב״כושר״

Chris Costa on dump pouches

ישן 25-11-2012, 18:28

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "אני מילואימניק כבר 5 שנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MK12 mod0 SPR
תדאג להיות כשיר ומוכן כי זה צריך להתחיל בך. וזה לא רק נמדד ביכולת הירי שלך, יש עוד תחומים שצריך להשאר בהם ב״כושר״

את הדיון פתחתי כי זה אכפת לי ואני רוצה להיות כשיר ומוכן. ואני מדבר על התחום הזה באופן ספציפי - לא על כושר גופני או היכולת להטריד חיילות צעירות או לעשות שטויות בחברותא - כל המרכיבים האחרים של חיילות טובה.

אין לי כוונה לקנות רובה איירסופט. יקר לי. שמח שזה זמין לך, לי זה לא ריאלי.

אני חושב שגם אם מקפידים על עקרונות הירי הנכון, אין תחליף לאימון סדיר.

איך משכנעים את הצבא לפתוח מספר של מטווחים בודדים לחיילי מילואים?

בחזוני - באים, מעבירים תעודת מילואים, נכנסים למטווח, בוחרים רובה (M16 או גליל) ו 100 כדורים, יורים, הולכים.
מדריך במטווח זמין למילואימניקים להסברים ותיקון טעויות.
3 מטווחים כאלו. אחד בדרום, אחד בצפון, אחד במרכז. זה יעלה כלום לצבא. אני בטוח אשתמש בזה פעם בחודש-חודשיים, אני יודע שרבים מחבריי גם. ואז ביום פקודה נוכל לפגוע במטרות אחרי אימון מינימלי ואיפוס.

אסף.

ישן 26-11-2012, 10:10
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "[QUOTE=MK12 mod0 SPR] תדאג..."

אתה קודם כל צודק. הלקח של רמת קליעה נמוכה אצל החיילים של "הצבא הגדול" מלווה פרסומים מקצועיים של הצבא כבר ממלחמת של''ג ובאופן מטריד ועמוק מאז האינתיפאדה הראשונה.
בצד השני מטווחים שכאלה יעלו כסף משום עלות תחמושת ומשום בעיית חוסר בגרות קשה וחמורה אצל רבים מאוחזי הנשק בישראל.
מעבר לזה אילן בן נון צודק כרגיל ומציע פתרון יעיל וזול לבעייה שהיא בסוף מהותית, משום שכשמוציאים חיילים שלא יודעים לקלוע, הם נכנסים שוב ושוב לנחיתות מול אויב יורה בטווחי נק''ל וסופגים כי לא מצליחים לפגוע בול ולגמור כבר את הירי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 24-11-2012, 20:13
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אם זה נכון מה שאני קורא כאן,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
כי חיילים לא בכושר גופני סביר,
ולא בכושר קליעה תקין,
אז משהו מאד בסיסי לקוי בצבא,
לא רוצה להרחיב מדי ההשוואה לכדורגל,
אבל איך קבוצת כדורגל יכולה לנצח כשאין יסודות :כושר גופני,יכולת מסירה...
לכן ההתעסקות בתוצאות המבצע האחרון,נראה לי עיסוק בטפל, מול הדבר הבסיסי , מצב היסודות.
והשאלה המתבקשת הבאה היא :מדוע הדבר לא מתוקן ע"י הדרג המחליט?
האם קיימת שם בעיית כישורים בסיסית גם היא, המונעת מהם להבחין ולפתור בעיות ?
אגב,איך יפגע המילואימניק עם נשק נ"ט בשעת האמת ?

זו מחלה שיש לכל המילאומניקים בעולם,
המדינה היחידה שלדעתי יש מילאומניקים איכותים, ואזרחים לא פחות (בכל הקשור לתפעול נשק), היא ארה"ב.

והסיבה לכך היא פשוטה:

אין חוק שמונע ממך להחזיק בנשק, וישנן מדינות שמאפשרות רכישת נשק בסדר גודל של רוס"ר, ואפילו מקלעים.

ככה שיוצא לאמריקאים להתאמן לא מעט, גם בחיים ה"אזרחיים" (כמובן שאני מתייחס יותר למדינות דרום ומרכז ארה"ב, ופחות למדינות החוף).

נ.ב

בעניין הכושר - לדעתי, זה צריך להיות בראש בראשונה בסדר עדיפויות של כל בן אדם, אנשים לא מבינים עד כמה זה לא בריא להיות במשקל עודף, או לעשן.

ישן 25-11-2012, 09:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ועל כך תגובת חיילי המוצב..."

נכון, כי מכולת כושר נעולה היא פגיעה אנושה בבטחון ישראל.

ישן 25-11-2012, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "בכל מקום המצפים ליכולות..."

מעניין - האם תוכל להפנות אותי למחקר שמראה שאיש מילואים שלא עשה כושר בשנה לפני שירות המילואים שלו, יצליח להגיע לכושר קרבי תוך 2-3 ימים במילואים?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-11-2012 בשעה 11:24.
ישן 25-11-2012, 13:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "איש מילואים צריך לשמור על..."

אבל לא דיברנו על זה, נכון? אתה טענת שמכולת כושר סגורה במילואים היא פגיעה בבטחון המדינה. אני מחפש איזשהו טיעון הגיוני שתומך בזאת. האם אתה יכול לתמוך בטענות שלך או שאתה שוב מפריח אלקטרונים לריק?

ישן 25-11-2012, 21:55
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
אני חושב שהגזמתם קצת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשמכולת כושר סגורה,ואין..."

[QUOTE=sh_woll]כשמכולת כושר סגורה,ואין אפשרות לשנות המצב,
המשמעות היא :
-
- פגיעה בכשירות החיילים
- מכולת כושר סגורה, פירושה ביזבוז כסף,
- הבעייה אינה בעיית מוצב בודד
-כמובן כי המכולה לא אשמה,יש אחראים על כך בצבא שאין להם בעיה עם המצב.
-אם עושים היקש/קל וחומר, אפשר להניח כי אם בצבא לא מבינים[או שמבינים ולא מצליחים לפתור הבעיה] כי יש כאן משהו לא תקין,קיימות עוד הרבה בעיות יותר קשות לזיהוי ע"י האחראים האמורים לזהות הבעיות.
-הדבר משקף,לטעמי,צבא מודרני ומתקדם,שלא מזהה נושאים,ונושאים חשובים,הנשארים מאחור.
-מי שלא מבין כי הנ"ל הינו פגיעה בביטחון,קיים בו הפוטנציאל לפגיעה בביטחון.[/QUOT

מילואימניק משתחרר ורוצה לשכוח מהצבא כמה שיותר מהר
ואתם רוצים שיתאמן בירי וישמור על כושר נו, הגזמתם.
הרוב מקבלים בחילה רק מהמחשבה על חדר כושר שלא לדבר על ריצה ועוד בחוץ.
רובנו שואפים לחיים נורמליים וזה לא כולל אימונים לקראת המילואים, אני באופן אישי כבר מזמן משוחרר ממילואים ושומר על כושר.
אין שום סיבה בעולם שאזרח , למרות שהוא מילואימניק יעשה פזצטות והסתערויות בחצר הבית
מי שמשרת בקבע שיעשה את זה מאחר וזה המקצוע שלו.
ישן 26-11-2012, 10:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשמכולת כושר סגורה,ואין..."

אז אתה אומר שאם מכולת הכושר תהיה פתוחה בכל המוצבים אנשי המילואים ירכשו כושר באופן פתאומי תוך כמה ימים? או שאתה כרגיל מקיש מנושא אחד בעל השפעה מועטה על משהו אחר שהוא כן חשוב, מנפח את זה מחוץ לכל פרופורציה והופך את זה לחזות הכל?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 26-11-2012 בשעה 10:24.
ישן 26-11-2012, 14:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אפשר גם לשאול :'האם מזון בריא..."

אוכל לא בריא כן ישפיע על האפקטיביות של החייל (כמובן תלוי עד כמה ומה בדיוק) די מהר. אם תביא לו מזון שההשפעה שלו זניחה, הרי שזה לא בסדר, אבל זה ממש לא נורא. כך שההשוואה לא במקום. אתה לא הערת על אימונים לאורך השנה. אתה טענת שמכולת כושר סגורה הינה פגיעה אנושה בבטחון המדינה. עד עכשיו לא הצלחת לתמוך בטענה שלך, אלא ברחת לטיעונים אחרים. האם יש לך משהו רלוונטי לומר או שאתה שוב מקשפרץ?

ישן 26-11-2012, 18:27
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אוכל לא בריא כן ישפיע על..."

עוד ניסיון,
נראה לי כי אין מחלוקת כי הצבא כאחראי על הגנת ישראל,
נזקק לחיילים עם יכולות גופניות טובות,
עכשיו צריך לברר לאיזה רמת יכולות צריך לשאוף,ואיך משיגים אותה.
אני טוען כי אינטרס הצבא הינו מילואימניק המקפיד על טיפוח כושרו הגופני,
זאת עושים ע"י פעילות קבועה,אחד העזרים לכך הינו חדר כושר,
מה עושה הצבא בעניין ?
בצבא קיימים חדרי כושר,
אך האם בצבא הפנימו את הרעיונות המתקדמים של טיפוח הכושר הגופני ,של תרבות גופנית,ושל מיקסום יכולות החייל ?
בשבילי חדר כושר סגור,שאין אפשרות לפותחו,לא רק שזה לא תקין ומנוגד לרעיון קיומו, הדבר מהווה סימפטום למודעות הקיימת כלפי חשיבות מצבו הגופני של החייל,ומשמעות הדבר על מילוי משימות הצבא.
מי שעושה חשבון של נזק הנגרם לעשרה חיילים בגלל חדר כושר הסגור יומיים,
לא עושה החשבון שאני עושה,
ומה לעשות, רואה המציאות בצורה שונה.
ישן 28-11-2012, 02:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "עוד ניסיון, נראה לי כי אין..."

נכון, אני לא רואה את המציאות בצורה דומה לשלך. יש עיקר ויש טפל. בשבילך הכל זה עיקר, ולכן הכל הופך לטפל.

ישן 25-11-2012, 21:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש פתרון חלקי

במהלך השבוע שעבר ראיתי באחד משטחי הכינוס ליד רצועת עזה סימולטור נק"ל נייד M-EST של חברת Bagira - זהו נגרר הכולל מכולה חצי טלסקופית (דפנות הצד נפתחות ומתרחבות) עם גנרטור מובנה, שבתוכה מקרן ומסך גדול יחסית בקצה הרחוק. בקצה הקרוב מותקנת "מרכזיה" אליה מחברים סוגים שונים של נק"ל, כאשר כל נשק הוא רובה אמיתי שהקנה והמכלול שלו הוחלפו בחלקים תואמים לסימולטור. החיבור כולל צינורות חשמל (לתפעול הכלי) ולחץ אויר (ליצירת רתע). מפעיל הסימולטור בוחר את התסריט עליו מתאמנים, החל במטווח סטטי פשוט ועד היתקלות על הגדר או אירוע בני ערובה. בגלל עומס פעילות (שלנו) ותור של מתאמנים, נאלצתי לוותר על התנסות וחוות דעת.

אני בטוח שהפעלת סימולטור כזה אינה זולה, ומצד שני עלות של מתקן סטטי מסוג זה תהיה בוודאי זולה יותר - למרות שאני לא רואה את זה קורה, נחמד לפנטז על פיזור כלל ארצי של מטווחים צה"ליים מסוג זה לשימוש חיילי המילואים.

ישן 25-11-2012, 22:58
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש פתרון חלקי"

הסימולטור במתכונתו הנוכחית מוגבל במספר המשתתפים במטווח, לא יותר מ־6-7 יורים למטווח. אגב, המתקן אומנם נייד, אבל עד כמה שאני יודע הוא מוצב דרך קבע בבסיסי אימון מרכזיים. במהלך השנים עברתי לא פחות מ־3 מטווחי סימולטור, ואני עדיין מעדיף מטווחים אמיתיים. מצד שני, מטווחים חייבים להיות יעילים: 20-30 יורים למקצה, לכולם טוש / עט לסימון מטרות (טוש צריך להיכנס כפרט חובה במטווחים!), כמה משק"י קליעה לתמיכה (בתקווה שהם מקצועיים), שפע מטרות / שדריות / איפוסונים / וברזלים להעמדת השדריות. חוץ מזה, פרט חשוב להצלחת מטווח ומניעת בזבוז זמן הוא שהש"ג יתן אישור לאוטובוס של המילואימניקים להכנס לבסיס ולא ייבש אותו בחוץ וישלח את החיילים ברגל כי מישהו בפיקוד של הבסיס (אג"ם / מבצעים?) נרדם בהליכה ולא הודיע לש"ג שהוא צריך להכניס אוטובוסים שמגיעים (סיפור אמיתי משבוע שעבר על התנהלות ש"ג בבסיס X).

אני מאוד בעד הרעיון של ימי קליעה מאורגנים לחיילי מילואים, מומלץ שהם יהיו לפי איזור מגורים ולא לפי יחידות (כמו שגיוס חירום מתנהל לפי מקום מגורים), למניעת בזבוז הזמן.

מעניין לעניין באותו עניין, כיום ישנו התקן לייזר קטן המתלבש על הקנה ובאמצעותו אמורים לבצע איפוס. אחת מהשניים: או שההתקנים אינם מוצלחים, או שהחיילים שאמורים לתפעל אותם אינם מוצלחים, כי אצלי 'נשק מאופס' על פי המשקי"ת והלייזר הסתיים בלא פחות מ־8 קליקים ימינה ו־10 למטה...
ישן 26-11-2012, 03:11
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

כושר גופני
ע"מ לשמר כ"ג יש להתאמן. ע"מ לבנות אותו יש להעצים אימון בהדרגה.
אין חינוך גופני בישראל לצערי !!! דר' יהושע דקל הציע פעם הצעה ל 4 שעורי א"ג בשבוע(יש 2 שהן 10-15 דקות נטו לתלמיד). התכנית כללה העמסה - התאוששות - העמסה התאוששות ושילוב ליגות הנוער בתכנית השבועית. לא התקבל !
רס"ן ניסן פרסם בהיותו בוינגייט מאמר על התפתחות העצם - לה נדרשות 3 שנים להגיע לשיא ולא חצי שנה כפי שנדרש לסבולת לב ריאה. מה השתנה כלום.
את החינוך לכ"ג וחיים בריאים צריך להתחיל מהגן. הימים שהיה ערוץ אחד בטמבלוויזיה שחצי מהזמן שידר ערבית חלפו מן העולם. את משחקי השכונה הגופניים החליף המחשב, וגם מושבניקים וקיבוצניקים כבר לא עובדים בשדה. צודק ביטיס שמשפחה וקריירה הם גורם מפריע בשימור הכושר.
"באין חזון - יפרע עם" - נראה שהמנהיגים הולכים ומתנתקים מכוחות המילואים עד שיתמוססו כליל.
(הצעה לפתרון אחרי פרק הקליעה)
קליעה למטרה
חידוד מונחים - קליעה היא הבאת הקליע למטרה ברצוני לפגוע. ירי הוא לחיצה על הדק על מנת ליצור יריה ותו לא. ילד בן 3 ידע לירות לאחר הדרכה קצרה. כדי לקלוע רצוי שתהא הכשרה.
אני לא אכנס למה שמכונה ביזיון ההכשרה- זה מוצה כבר באשכולות עתיקים (לעניות דעתי הכשרה טובה בת 12 מפגשים {24 שעות} יכולה לתת בסיס מצויין)
קליעה היא מיומנות נרכשת - כמו סקטים,גלשן,רכיבה על אופניים. היא לא הולכת לאיבוד. עם הוקנתה כראוי היא תשמש אותך לאורך זמן. לגבי התוצאות גם אם לא ירית זמן רב תוך מספר מקצים תראה שיפור!!!

די לקטר - הצעות מעשיות :

א. הכשרה בסיסית
1. יוקם בי"ס לקליעה ב צה"ל - ביה"ס יקנה את סדרת הקליעה הבסיסית לטירון. מדריכיו יהיו אנשי קבע (לא קצינים!!!) דוגמאות קיימות בארה"ב ואנגליה. (שלא לדבר על שוויץ שם זה ספורט לאומי)
2. לאחר הקניית בסיס הקליעה - יש להכשיר את הלוחם לקליעה קרבית (אינו דומה בכלל) אנשים נוטים לערבב בין ירי צליפה למיומנות קרבית (טוב לה שתישען על עקרונות הקליעה וככל שיוטמעו טוב יותר ההישגים יעלו) אך זו מיומנות שונה.
3. חובה בדיקת תוצאות בכל סוף תרגיל! תדרוש פגיעות תיצור תחרות - פועל יוצא רמה תעלה.

ב. שימור רמה
4. הלוחם שיגיע למילואים יהיה מיומן בקליעה וכל שיוותר לו זה לשפר מיומנויות. הדבר החשוב ביותר הוא להפסיק לבזבז זמן על מטווחי איפוס !!! כל כדור ינוצל לאימון בקליעה ! איפוס יעשה תוך כדי אימון הקליעה. ולא כמשימה נפרדת. (אחת הבעיות כשהרמה נמוכה היא נדידת נפ"מ ורדיפה אחרי האיפוס מה שגורם לעוד בזבוז זמן ותחמושת - כתבתי על כך בעבר ואשמח לפרט אם אתבקש).
5. הצבא יעודד מילואימניקים לעסוק באזרחות בכ"ג וקליעה למטרה. (דעו לכם שגם תרגול ירי אולימפי עם החליפות המצחיקות תורם לשיפור מיומנויות קליעה - אך עדיפה בעיני הקליעה בצלחות חרס ואו בירי מעשי יש בעולם גם ירי מעשי ברובה צבאי)
איך עושים את זה. - מערכת הביטחון תשתתף במימון פעילות כ"ג וקליעה למטרה של מילואימניקים הניתנת לבקרה ומעקב! (המימון לעלויות אלו יבוא מהצמדת המילואימניקים לחבר - וביטול מועדון בהצדעה) כמו כן מועדונים שיחתמו הסכמים עם משהב"ט יזכו לתעדוף הקצאות כספים מקרן המתקנים של הטוטו. (שם שוכב הרבהמון כסף). אין ספק שמהלך כזה ייתן רוח גבית לספורט העממי שאינו מתוקצב ע"י הועד האולימפי.

האם יש מנהיגות שתרים את החזון?

מדיניות המשרד לביטחון פנים היא מדיניות מצמצמת בכל הקשור לנשק. מועדוני קליעה נסגרים והנוער מורחק מהנשק. מדיניות זו צריכה להשתנות. לו היה הדבר בידי הייתי היום פותח מועדוני קליעה לנוער כמו שהיה בגדנ"ע לא רק במסלול אולימפי (קיים יקר ונגיש בקושי) אלא בעיקר בתצורת סאמר בי-אתלון. תכנית מגירה קיימת.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 26-11-2012 בשעה 03:17.
ישן 26-11-2012, 15:05
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[B]כושר גופני[/B] ע"מ לשמר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
אחת הבעיות כשהרמה נמוכה היא נדידת נפ"מ ורדיפה אחרי האיפוס מה שגורם לעוד בזבוז זמן ותחמושת - כתבתי על כך בעבר ואשמח לפרט אם אתבקש)..

אשמח אם תפרט
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 27-11-2012, 21:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb] אחת הבעיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
אשמח אם תפרט

יש מושג הנקרא נדידת נפ"מ. תופעה זו מופיעה אצל יורים שאינם יודעים את יסודות הקליעה.
( אין מצב "0" אחיזה שונה - גוף מטרה לא קיים - מרכוז הלהב - מיקוד עין על הלהב (בירי דיוק) - אופטיקה לא נקיה - חטיפות הדק - פלינצים לכיוונים שונים כתוצאה מאחיזה שונה. = כל אלו גורמים משפיעים)

כתוצאה מהנ"ל גודל המקבץ של לוחמים אלו הוא גדול. - מה עוד שכאשר הם קמים לבדוק פגיעות וחוזרים לירות אין שום קשר בין הירי הקודם לירי הנוכחי.

מה עושים ? ראשית מנסים לקדם את יכולת הקביצה שלהם (בעיה - הרבה יותר קשה להוציא הרגלים ישנים מאשר ללמד נכון מהתחלה).
שנית עליהם לירות לפחות שלושה מקבצים - לכל מקבץ יסומן נפ"מ ובסוף יסומן הנפ"מ של הנפמיי"ם - כלומר נק פגיעה ממוצעת לכל שלושת הנפמים.
אם הנפ"מ הממוצע עד 2 משבצות מנק' הפגיעה הרצויה - לא לאפס.
בד"כ חיילים אלו טוב להם שיירו ברובה שתואמו לו כוונות.

אני כשלעצמי מתנגד חריף למטרת האיפוס ל 25 מ'
אני יורה למטרת כתף ב 50 מ' ע"מ לוודא פגיעה ואפוס כללי.
כשאין נק' מכוון כל חייל בוחר לו את נק המכוון ולעיתים היא שונה בין חיילים.
מכאן אני עובר למטרות ראש שמודבקות על קרטון 60X60 ובהעדר כזה אני חותך מטרת דמות הופך אותה ועליה מדביק מטרת ראש.
אני יורה לראש ל 100 מ' (קצה הלהב בתחתית הראש בד"כ גם ברוחובו) קל מאד לכוון - אפוס סופי ע"פ הנשק. לדוגמא בנשק שמסלולו הבליסטי הוא 10 ס"מ מעל קו הראיה ב 100 מ' צריך הנפ"מ להיות במרכז הראש. תרגיל זה מקנה איפוס די טוב ובטחון לחייל. (100 מ' גם טווח סביר זה לא 250 ).

פעולת האיפוס היא טכנית פשוטה. צריכה להעשות ע"י מפקד (או יורה מיומן) בשום שכל.
כשאני רואה יחידות בהן המ"מ מתעקש לאפס חייל מבזבז עליו 6 או 7 סטים ובסוף החייל לא מאופס, זה נראה לי בזבוז תחמושת וזמן.

חייל שעומד בהישג הנדרש (שכיבה מקבץ עד 4 ס"מ ב 25 מ') אמור לפגוע 100% מהכדורים במטרת ראש ב 100 מ'.

אין ההסבר הזה בא ללמד קליעה - אלא לדון רק בהתיחסות לאיפוס.
את הקליעה לומדים לא מספרים ואינטרנט זה יכול להוסיף למי שכבר עומד בהישג נדרש ע"מ להשתפר.
קליעה לומדים במטווח עם מדריך מנוסה (שיודע במהירות לאתר את השגיאות ולתקנו) והתוצאות יבואו בהתאם.
דוגמאות לא חסרות
החל מהניסוי בביסלמ"כ 1975 - של עידן וגורביץ', והמשך בכל מיני סדרות שהועברו ליחידות.
מדריך טוב יודע לקחת כוח ובתוך מספר שעות לשפר את יכולתו - מה שנשאר זה לשמור על המיומנות.

מטווח איפוס בד"כ בשכיבה או עמידה עם משען. לאחר מכן יש ללמוד מיומנויות נוספות לא פחות חשובות כמו : ירי מצבים - ישור מקורב - ירי מהיר - ירי חטפים - ירי לילה - ירי לאחר מאמץ - ירי עם מסכות אב"כ.

העקרון הוא שככל שהבסיס יהיה טוב יותר התוצאות במיומנויות השונות תהיינה טובות יותר.

היה פה אשכול על הסתערות בהליכה, אין חיה כזו ! הסתערות היא הסתערות - במינימום זמן לצמצם טווח ולהכריע. (גם ע"ח דיוק) - ושוב ככל שהקליעה הבסיסית תהיה טובה יותר כך גם הפגיעות של המסתער תהינה קרובות יותר.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 27-11-2012 בשעה 21:47.
ישן 30-11-2012, 16:00
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הצעות יעול/שיפור יש בשפע,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
הצעות יעול/שיפור יש בשפע, ואפשר להציע יותר,
צואר הבקבוק הוא באיסוף האינפורמציה, ניתוחה וישומה.

לא במודל שהצעתי. תכניס בוחן כש"ג כחלק מיום הגיוס לאימון/אל"ל, בפיקוח מד"סניקים שלא מהיחידה. את התוצאות יקבל מפקד היחידה ושלישות הרמה הממונה (לצורך מתן התגמול). פשוט יותר מזה - אין.

ואילן, יגיל צודק - אני ממש לא מתנה תגמול בכושר, אלא מציע להעניק תגמול נוסף למי שטורח ושומר על כושרו הגופני בין שמ"פ לשמ"פ.

אגב, הרעיון לא ממש מקורי - למיטב ידיעתי ככה פיתח הצבא הבריטי שבין מלחמת הבורים למלה"ע הראשונה את יכולת הקליעה האגדית של חייליו: חייל שעבר בוחן קליעה בציון מסוים קיבל תוספת שכר, כשבמקביל אפשר הצבא לחייליו להתאמן (פחות או יותר) כרצונם.

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 30-11-2012 בשעה 16:02.
ישן 28-11-2012, 19:28
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

ברוח הימים האחרונים, הרי הצעתי לשיפור מעמד המילואימניקים:

פטור מדמי חברות במפלגות למשרתי מילואים פעילים

התועלות מרובות:
1. יווצרו במפלגות קבוצות לחץ של מילואימניקים, שיתמכו בח"כים הדואגים לצה"ל בכלל ולמילואים בפרט.
אני לא אתפלא אם מח"טים ישחררו מילואימניקים לכמה שעות מאימון או תעסוקה כדי שיצביעו, כפי שנעשה בתע"א ביום הפריימריז בליכוד.
2. במבט כללי, זה יאזן קבוצות לחץ אחרות (חקלאים, מתנחלים, עובדי תע"א, קבלני קולות ערבים וכו').
3. במבט כללי עוד יותר, זה יאזן בין השפעה ואחריות. צודק שמי שנושא עליו את הגנת המדינה ויידרש לסכן את חייו, ישפיע על עתידה יותר ממי שלא.
ישן 21-06-2014, 17:51

אני מעלה את האשכול הזה מהאוב, כי חזרתי עכשיו מפריס (יורוסטורי 2014) ואחד הדברים שהחלטתי להתמקד בהם בתערוכה הוא מאמני נק"ל.

אז... יש. והרבה. ממאמנים מאוד זולים - כמו למשל מסכון (יענו מסך קטן) שמותקן על הנשק עצמו, ובעזרתו אפשר לאמן את החייל ב360 מעלות ולא רק מול מסך מטרות קבוע (למעשה ללא כל תשתית פיזית), ועד מטווחים של ממש עם מטרות קופצות והכל.
המיינסטרים הוא באמצע - רובי איירסופט או דומיהם, מסך מטרות ומערכת חוטית או אלחוטית המותקנת על הנשק ומעבירה מידע על האוריינטציה שלו במרחב ופרמטרים נוספים. אחרי כיול קצר המערכת "מאופסת" וכל יריה מדווחת כולל נקודת הפגיעה, וגם נתונים חשובים נוספים כמו סחיפה של הנשק בזמן הירי, מהלך ההדק, הטיית הנשק ועוד. המידע מוצג בצורה גרפית ברורה ומאפשרת לחייל עצמו ללמוד מהר מאוד איפה הוא טועה ולהשתפר מייד עם קצת עזרה מהמדריך.
למשל - באחד המאמנים, אחרי שיריתי ב M4, עברתי לרובה הצרפתי הסטנדרטי, בולפאפ שבחיים לא יריתי בו. אחרי 3 יריות ראשונות ראיתי שצריך לתקן מעט את האחיזה, המדריך נתן לי כמה דגשים קצרים - והכל מתוך הנתונים של המערכת - ושאר הכדורים היו פגיעות די טובות מטווח של 100 מטר (כוונות ברזל כמובן).
אחד היורים שראיתי, לא ירה בחיים כנראה, ורואים את זה היטב ברציפות תנועת ההדק שלו, דבר שמן הסתם מצריך מדריך מאוד מנוסה כדי לנטר כאשר הנתונים לא קיימים. כאן גרף תנועת ההדק נתן אינדיקציה מיידית לדרוש תיקון.

במאמר מוסגר, יריתי ב3 ימים יותר ממה שיריתי בשנים האחרונות, אמנם בתוך מבנה, ברובה לא אמיתי, אבל כמה וכמה מחסניות, בטווחים שונים מ 25 ועד 100 מטר, בתרחישי מטרות נעות, ועוד. הכי חשובות היו שתי המחסניות הראשונות - באמצע של הראשונה כבר ראיתי שאני יורה לא רע ב 25 מטר, והשניה ב 100 מטר כבר היתה ממש טובה, הוכחה שמה שכתבו כאן קודם שאם יש את העקרונות מובנים בחייל, הוא יצליח לחזור לכושר קליעה סביר תוך מספר לא גדול של יריות ועם חניכה סבירה.

אז השורה התחתונה שלי היא... שזה אכן נראה פתרון לא רע לבעיה שהעליתי בתחילת השרשור. שמירת כושר קליעה באמצעות מאמנים היא אפשרית, ואני חושב שהיא חובה. נראה לי שלצבא יש הרבה להרוויח ממאמני ירי שיהיו נגישים (כלומר לא אי שם בנגב) ופתוחים לשימוש חופשי של אנשי מילואים בלי להתחייל, בלי ימי מילואים ובלי בילבולי מוח. באים, מתאמנים, הולכים - וזה לא צריך להיות חובה. וולנטרי לחלוטין. אני יודע שאני אבוא.
בטווח הארוך זה גם יכול לחסוך הרבה ימי מילואים - אם מי שמגיע לאימון יהיה כבר לכל הפחות מאומן בירי ברמה הבסיסית - ייחסך הרבה זמן.
תקציב? נראה לי שזול יותר להפעיל מערכת כזו מאשר מטווחים "אמיתיים" בצאלים או בבא"פים. אבל זה דורש רמה מסויימת של פתיחות מחשבתית.

אסף.

ישן 23-06-2014, 04:57
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "אני מעלה את האשכול הזה מהאוב,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafk.asafk
אני מעלה את האשכול הזה מהאוב, כי חזרתי עכשיו מפריס (יורוסטורי 2014) ואחד הדברים שהחלטתי להתמקד בהם בתערוכה הוא מאמני נק"ל.

אז... יש. והרבה. ממאמנים מאוד זולים - כמו למשל מסכון (יענו מסך קטן) שמותקן על הנשק עצמו, ובעזרתו אפשר לאמן את החייל ב360 מעלות ולא רק מול מסך מטרות קבוע (למעשה ללא כל תשתית פיזית), ועד מטווחים של ממש עם מטרות קופצות והכל.
המיינסטרים הוא באמצע - רובי איירסופט או דומיהם, מסך מטרות ומערכת חוטית או אלחוטית המותקנת על הנשק ומעבירה מידע על האוריינטציה שלו במרחב ופרמטרים נוספים. אחרי כיול קצר המערכת "מאופסת" וכל יריה מדווחת כולל נקודת הפגיעה, וגם נתונים חשובים נוספים כמו סחיפה של הנשק בזמן הירי, מהלך ההדק, הטיית הנשק ועוד. המידע מוצג בצורה גרפית ברורה ומאפשרת לחייל עצמו ללמוד מהר מאוד איפה הוא טועה ולהשתפר מייד עם קצת עזרה מהמדריך.
למשל - באחד המאמנים, אחרי שיריתי ב M4, עברתי לרובה הצרפתי הסטנדרטי, בולפאפ שבחיים לא יריתי בו. אחרי 3 יריות ראשונות ראיתי שצריך לתקן מעט את האחיזה, המדריך נתן לי כמה דגשים קצרים - והכל מתוך הנתונים של המערכת - ושאר הכדורים היו פגיעות די טובות מטווח של 100 מטר (כוונות ברזל כמובן).
אחד היורים שראיתי, לא ירה בחיים כנראה, ורואים את זה היטב ברציפות תנועת ההדק שלו, דבר שמן הסתם מצריך מדריך מאוד מנוסה כדי לנטר כאשר הנתונים לא קיימים. כאן גרף תנועת ההדק נתן אינדיקציה מיידית לדרוש תיקון.

במאמר מוסגר, יריתי ב3 ימים יותר ממה שיריתי בשנים האחרונות, אמנם בתוך מבנה, ברובה לא אמיתי, אבל כמה וכמה מחסניות, בטווחים שונים מ 25 ועד 100 מטר, בתרחישי מטרות נעות, ועוד. הכי חשובות היו שתי המחסניות הראשונות - באמצע של הראשונה כבר ראיתי שאני יורה לא רע ב 25 מטר, והשניה ב 100 מטר כבר היתה ממש טובה, הוכחה שמה שכתבו כאן קודם שאם יש את העקרונות מובנים בחייל, הוא יצליח לחזור לכושר קליעה סביר תוך מספר לא גדול של יריות ועם חניכה סבירה.

אז השורה התחתונה שלי היא... שזה אכן נראה פתרון לא רע לבעיה שהעליתי בתחילת השרשור. שמירת כושר קליעה באמצעות מאמנים היא אפשרית, ואני חושב שהיא חובה. נראה לי שלצבא יש הרבה להרוויח ממאמני ירי שיהיו נגישים (כלומר לא אי שם בנגב) ופתוחים לשימוש חופשי של אנשי מילואים בלי להתחייל, בלי ימי מילואים ובלי בילבולי מוח. באים, מתאמנים, הולכים - וזה לא צריך להיות חובה. וולנטרי לחלוטין. אני יודע שאני אבוא.
בטווח הארוך זה גם יכול לחסוך הרבה ימי מילואים - אם מי שמגיע לאימון יהיה כבר לכל הפחות מאומן בירי ברמה הבסיסית - ייחסך הרבה זמן.
תקציב? נראה לי שזול יותר להפעיל מערכת כזו מאשר מטווחים "אמיתיים" בצאלים או בבא"פים. אבל זה דורש רמה מסויימת של פתיחות מחשבתית.

אסף.

הבעתי דעה זו בעבר : סימולטור טוב כהשלמה לירי חי לא על חשבונו.
ניתן להקטין % חי ולהעלות סימולטור אך לא לבטל.
וניתן להרשם לחוג קליעה בנשק אויר - זול ולחדד את מיומניות הקליעה.
אין סוף למה שאפשר.
כרגע לא עושים כלום.

ישן 26-06-2014, 00:23
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי דורון 2 שמתחילה ב "איך ירי בנשק אוויר מדמה או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דורון 2
איך ירי בנשק אוויר מדמה או דומה לירי חי?
לא זהה מבחינת הבליסטיקה,לא אותם הטווחים,לא אותו הרעש והריח,מצבי הירי שונים לחלוטין מכיוון שאין רתע נקודות אחיזה שונות,הנשק עצמו בנוי בצורה שונה ויש עוד שלל דוגמאות.
לפי הבנתי מי שמתאמן בירי בנשק אוויר ירה יותר טוב מאדם שיורה רק במילואים לדוגמה?
איני בא ללמד דבר בטח שלא אותך אבל אני יורה ברמה מאוד גבוהה יחסית למילואימניק,יריתי המון בנשקי אוויר ואינני חושב שזה יכול לחדד מיומנות קליעה למעט באותו בנשק.

יש ירי לונה פארק בנשק אוויר
ויש קליעה למטרה. אין דומה קליעה מקצועית לירי. כל קלע אולימפי נדרש לדיוק רב מחייל.
כל מה שמחדד את עיקרי הקליעה משפר. על בסיס טוב אפשר לבנות התקדמות, ירי מהיר ותרגילים מורכבים.

הוזכר בעבר הניסוי של מדריכ הגדנ"ע בביה"ס למכי"ם (שכן אז היכן שהיום מחווה אלון).
התוצאות לא השאירו ספק !!!
מי שלמד יסודות קליעה עם מדריכי מועדוני הקליעה של הגדנ"ע (אזרחים). השיג תוצאות גבוהות יותר !!!
הפער בין הפלוגות היה 41% !!!
אתה קולט 41% ?
הפלוגה הטובה השיגה ממוצע של 79.6 !!!

אם יש לך ניסיונות אחרים אשמח לשמוע.

גם מה שעשה יוג'ין החל מ 1975 ואלירז מ1977 תרם להעלאת הרמה.
אך במסגרת הגלים החל מ 1978 באה שקיעה.

ישן 28-06-2014, 07:12
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "אילן, שאלה ברשותך. השבוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
אילן, שאלה ברשותך.
השבוע גיליתי שחבר שאני קולע איתי בד"כ (חץ וקשת) מחזיק גם רובה אוויר, אז ניצלתי את זה קצת והסתבר שאחרי יותר מ4 שנים שלא נגעתי בנשק יש דברים שבאים בטבעיות ואחרים חלודים למדי, אז החלטנו להוסיף רובה אויר למפגשי הקליעה שלנו. ולשאלה, יש לך במקרה המלצות או קישורים לטקסטים/ תרגילים כדי שנעשה את זה בצורה יותר יעילה? אם כן אני אודה לך מאוד.

הקליעה הכי פשוטה (מקבץ טוב ולאחר איפוס מיצוע היא הבסיס לכל השאר.
כדאי להיות בידיים של מאמן /מדריך מנוסה.
אני נגד לימודי שחיה בהתכתבות.

ישן 29-06-2014, 05:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "תודה על הטיפ,איישם. לגבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
תודה על הטיפ,איישם.
לגבי המדריך, הכי טוב להיות בידיים של מדריך מנוסה, רק שבשביל זה צריך מדריך זמין, זמן וכסף, ולסטודנט עני ולחוץ בזמן מעיר קטנה אין את המותרות הזאת ככה שלרדת עם מטרה למטע ליד הבית כשמתפנה שעה אחה"צ זה הרבה יותר ריאלי. לימוד עצמי אמנם איטי יותר ומלא טעויות, אבל הוא מפלטם של אלה שהברירה השניה שלהם היא לוותר.

ימי מטרה על עץ ליד הבית עברו - זה לא חוקי (לצערי)
תברר על מטווח אולימפי בקרבתך ותגיע - ישמחו לחשוף אותך למספר אימוני ניסיון אם תידלק הירי בנשק אוויר לא יקר מידי.
התאחדות הקליעה 09-9570816 ישמחו לכוון אותך למקום הנכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר