לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2012, 20:15
  משתמש זכר niceguy92 niceguy92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.09
חוב של 30 אלף.

שלום אנשים יקרים!
אני לא מצפה שיהיה לכם את התשובות למה לעשות עם חוב של 30 אלף.
אבל רציתי לשתף. ומי שכן יש לו עצות אז לשמוע.

אספר שהחוב הוא לא שלי. הוא של חבר.
אדם שפעם היה נורא קרוב אליי. היינו חברים טובים ואפילו יצאתי עם אחותו החורגת. :]
אבל הוא התדרדר בחיים, בהרבה מובנים, ההתדרדרות הזאת גמרה לי להתרחק ממנו.
כי הוא כבר לא הקשיב לי. והרגשתי שהקשר הזה רק פוגע בי ואני גם ככה לא עוזר.
התרחקתי..

ומבלי ששמתי לב. יום אחד איכשהו נודע לי שהגיע לחוב כזה. הוא פשוט אמר את זה באדישות שכזאת.
"אני אחזיר את החוב לאט לאט."

הוא סה"כ בן 21. אני יכול לומר בודאות שהוא לא יכול לצאת מזה לבד.
אז למרות שהוא כבר לא חבר קרוב, הוא עדיין מישהו שהיה לי איתו המון זכרונות.
וכן נורא אכפת לי ממנו, גם אם זה מרחוק.

אז... מה אפשר לעשות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2012, 09:11
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי niceguy92 שמתחילה ב "חוב של 30 אלף."

זה תלוי בהמון דברים, ובעיקר - בסוג החוב.
אם זה חוב לבנק - תלוי מה סוג החוב.
אם זה חוב לשוק אפור כלשהו.
אם זה חוב מחולק לכמה מקומות...

אנסה לתת כמה טיפים:
1. קודם כל, אם זה חוב מחולק, שווה לו לנסות לרכז את החוב כולו במקום אחד - עדיף במקום שלוקח את הריבית הנמוכה ביותר.

2. הריבית על הלוואה יותר נמוכה מריבית על חוב - אם החוב שלו הוא כלפי הבנק, הוא יכול בד"כ להמיר את זה בהלוואה שמכסה את החוב, ואז לכסות את ההלוואה. היתרון - הלוואה ניתן לכסות בתוכניות שהבנק מציע, לדוגמא - תשלום חודשי של 1500 ש"ח ב24 תשלומים (4 התשלומים הראשונים יהיו הריבית).
סכום של 1500 ש"ח בחודש ניתן לחסוך בפגיעה באיכות החיים - לדוגמא, לא לצאת למסעדות, לאכול אוכל ביתי בלבד, אם שוכרים דירה - לחזור לשנה להורים (כך הוא גם יוכל בשנה להחזיר את כל החוב) וכו'.

3. למכור משהו שיש לו, ולהקטין את החוב. אם לדוגמא יצליח למכור את הרכב שנת שלו ב10,000 ש"ח או אפילו 5,000, הוא יוכל לא רק להקטין את החוב בסכום המדובר - אלא בד"כ גם להקטין את הריביות שהוא משלם (הריבית, שהיא מחיר הכסף, בד"כ מייצגת סיכון בהלוואות... ככל שהסכום קטן יותר, הריבית קטנה יותר - יוצאת דופן זו המשכנתא).

4. שוב, לא פרטת לגבי פועלו, אבל אני בטוח שהוא יכול למצוא עבודה שניה ואולי אפילו שלישית. אדם זקוק ל6 שעות שינה בלילה. הוא יכול לעבוד במשך חצי שנה 7 ימים בשבוע (או אפילו 6) ב2 משרות, ולכסות את כל החוב.

5. אני לא מזכיר כאן הורים/קרובי משפחה, מהם הוא יוכל לקבל הלוואות ללא ריבית או בריבית מינימלית לעתים, שכן לפי מה שאתה מציין (אדם שהסתבך) - לא בטוח שהם ירצו לתת לו... (או: לך תדע על מה יוציא את זה).

אם תתן פרטים נוספים, אני מאמין שניתן יהיה למצוא פתרונות נוספים. בגדול, חוב של 30 אש"ח זה לא סוף העולם. זוגות שמרוויחים 10 אש"ח יחדיו הצליחו להחלץ מחובות של חצי מליון ש"ח ואף יותר... זה לא נעים, אבל זה לא סוף העולם.

ישן 27-11-2012, 11:46

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Humbug שמתחילה ב "זה תלוי בהמון דברים, ובעיקר -..."

תודה רבה על כל הטיפים, כי כל עזרה תעזור ובהחלט הטיפים האלה עוזרים.
עכשיו לשאלתך, איזה חוב זה.
אני לא בכי בכל הפרטים המדוייקים. ממה שאני הבנתי כל החוב הוא לבנק. אז העצה הראשונה יעילה!.
עכשיו החבר שקע בחובות האלה בגלל הרבה סיבות.
- יש לו בעיה בריאותית מילדות שצריך לדאוג לה. (תרופות)
- המשפחה שלו גם במצב כלכלי לא טוב כלכך והקשר שלו איתם עוד יותר לא טוב. (תמיכה גדולה מצידם לא נראה)
- הוא לא יודע להסתדר עם כסף. הוא אדם מאד אימפולסיבי ולא שולט בעצמו.
- הוא השקיע כסף במשהו שכביכול אמור להיות "כסף מהיר" אבל זה התמוטט ורק הפסיד הרבה כספים.

גם אם עכשיו יקרא נס ומישהו ישלם לו את כל החוב (כנראה משהו שלא יקרא.) אז לדעתי הוא יכנס לחוב נוסף לאחר מספר מסוים של חודשים.

הגישה שלך היא מאד אופטימית, שבעיקרון זה דבר טוב.
- למכור משהו לא יודע לי שיש לו משהו בעך ערך, אבל תמיד אפשר לבדוק. כי אני מבין שהכי חשוב זה להקטין את החוב..
- מה שכן הבעיה לא הייתה בחוסר כסף. אלה בכך שלא ידע לנהל אותו. לצערי.

בכל מקרה שוב פעם תודה אני שמח לראות שמנסים לעזור ואני מתחיל להבין בנושא קצת יותר :]
ישן 27-11-2012, 10:10
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לו היה מדובר על סכנת חיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי niceguy92 שמתחילה ב "חוב של 30 אלף."

כמו טיפול רפואי שהוא צריך, או איזו צרה ששקע בה שלא באשמתו (אחיו הסתבך עם שוק אפור וכו') או שהוא בא ממשפחה דלת אמצעים והחליט לעשות תואר במכללה - כבר היית מספר לנו... לי נשמע כאילו מדובר על מישהו שנמצא בחוב "תוצרת עצמית" - בחובות כאלה לא מסתבכים. שום טוב לא יצא לו, או לך מזה. ויצא לי בחיי לראות אנשים יקרים/יקרים מן העבר שוקעים בכל מיני צרות, כולל אחת ששקעה בחובות עתק (חסרת מקצוע, עברה לגור במרכז ת"א בדירה עם שכירות יקרה, קנתה רכב, קנתה בגדים בלי חשבון והכל על חשבון המסגרת...) והגיע למקום לא טוב של "לכסות חובות" ע"י שירותי "תמיכה מינית" (בעצם ירדה לסוג של זנות). היה לי ברור, מצד אחד, שהזרמת כספים מיידית תמנע ממנה לשקוע, אבל מן הצד השני...

1. אפילו שהייתי צעיר, רווק ובריא, ידעתי שאולי אזדקק לכספים אלה בעצמי מיידית.
2. ידעתי שהדינמיקה ההרסנית של "חוסר אחריות-צעדים נואשים לתיקון הנזק-התיישרות-שוב חוסר אחריות וחוזר חלילה" היא ברוב המקרים יותר מאשר "מזל רע". זו נטיה ותכונה. מסיבה זו היה לי ברור שהעזרה שלי תטמע ואחרי כמה זמן תעלם, אבל ה"התדרדרות" תמיד תאיים מעבר לפינה שוב.
3. אנשים שנמצאים במצב "חרא" אולי נואשים לעזרה אבל יש מין קטע כזה: כשאתה המושיע שלהם, אתה למעשה אומר "להם אתם חלשים ואני חזק". לא תמיד, אבל המון פעמים אתה נכנס למקום לא טוב ככה - האדם מבולבל לגביך ובאיספור שעות שיש לו לחשוב עם עצמו הוא עשוי לפתח לגביך מחשבות לא חיוביות דווקא.
4. אני עוד מהדור שהיו לו הורים שהיו להם אינסטינקטים של "מבוגרים אחראיים". שניהם, וגם הסבים/סבתות תמיד תמיד תמיד דיקלמו "לא מערבים חברים וכסף".

ישן 27-11-2012, 11:55

איבחנת את המצב בצורה טובה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לו היה מדובר על סכנת חיים"

אז כמו שאמרת העיניין פה הוא"חוסר אחריות-צעדים נואשים לתיקון הנזק-התיישרות-שוב חוסר אחריות וחוזר חלילה"
בהחלט יש פה את העיניין של "אתה חלש אני חזק"
החבר פה הוא אדם שנורא נורא חשוב לו מה חושבים עליו אחרים. והוא תמיד מחפש תשומת לב.
ולכן גאווה מאד חשובה (שזה דווקא יכול להיות משהו מניע בצורה טובה לפעולה) אבל אכן אני לא בטוח עד כמה זה יהיה בעין טובה עזרה מאחרים.
"לא מערבבים כסף עם חברים" - ציטוטים טובים יש לך. אני גם מסכים עם זה.
אני יכול להוסיף ש"בעיות של כסף לא פותרים עם כסף"
בכל מקרה גם לי אין יותר מידי כסף לעזור.. וכמובן שאני חושב שהכסף שלי לא באמת יפתור את הבעיה..
מה קרה בסוף עם אותה מישהי המדוברת? (סוף טוב?/לא ידוע?) המצב שסיפרת עליה זה העתיד שלו אם לא נעשה משהו בקרוב.

תודה רבה.

אני מקווה שגם אחרים הבינו את המצב יותר טוב.
וכמובן אני אשמח לעוד עצות ודרכים לגשת לנושא הזה.
ישן 27-11-2012, 12:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תודה - אתה בכוון נכון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי niceguy92 שמתחילה ב "איבחנת את המצב בצורה טובה."

בסופו של דבר לכולנו יש בחיים איזה 5-15 שנה (בממוצע) שבהם אנו צעירים+חופשיים+מסובכים בסיטואציות תחום אפור כאלה ולא יודעים מה לעשות... מוקדם יותר אין גרוש על התחת, אחרי זה כבר (לרוב) יש משפחה+קריירה, מה שמעניק לך קיר בטון מאחורי הגב (בדרך כלל) ומונע ממך ללכת אחורה ולעשות שטויות בשביל אחרים.

יצא לי לעזור לחבר (עוזב קיבוץ, בחור טוב פשוט חסר כל באותו שלב חיים) שהיה אחרת פשוט נפלט מהלימודים. לא מצטער על זה, למרות שאולי הוא יכל לנקות כמה חדרי מדרגות, מעבר לעבודה הרגילה. בדקתי היטב, לפני זה, שלא מדובר על אגו מניאק שהכסף לא יהוו עבורו ברכה. למיטב ידיעתי הוא עשה "טוב" עם הכסף, ובעיקר ניהל עצמו בחוכמה, כאשר בנה את החיים. פעמיים או שלושה בעשר השנים האחרונות ניצלתי את הבית שלו (במצפה בגליל) בשביל להתנחל לו ביחידת הדיור בזמן טיולים רגליים. די זהו... יצא טוב.

מה קרה לבחורה ההיא? נסחפה הלאה במורד הזרם. התחתנה למיטב ידיעתי. לא יודע מה סיפרה לסביבה שלה, אבל אין לי ספק שיש לה סיוטי לילה מדי פעם. לחיות כמו פושע שלא נלכד ותמיד מפחד שיעלו עליו וירשיעו אותו. או שלא... קח תמיד בחשבון שאחוז לא קטן מהאנשים הם די סתומים בכל הנוגע להטמעת והסקת מסקנות. מתרצים כל דבר שהם עושים בצורה שיטחית וממשיכים הלאה. מה שבטוח זה שהכסף שלי היה לכל היותר עוצר אותה לחמש דקות לגלוש במורד. במקרה שלה ההרסנות הזאת הייתה עניין של אופי. אולי אחד לחמישה "מסתבכים" באמת הגיעו לשם בלי שהיה ולו תמרור אזהרה אחד בדרך. אז נכון שלא כל אדם שהיה טיפש וניסה "לפתוח עסק" חסר סיכוי מגיע לו שגובי חובות ישברו לו אצבעות, או לרדת לזנות, אבל מצד שני אתה לא תהיה המושיע שלהם וכסף הוא לא פעם הבטחון שלך. אתה נותן להם ואיפושהו אתה מקצץ בפרמיית הביטוח שלך.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר