לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2012, 17:57
  לטנר לטנר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.09
השטויות שמאכיל אותנו פקע"ר

פקע"ר מאכיל את האוכלוסיה בשטויות כדוגמת תפיסת מיגון לפי הכלל "הכי מוגן שיש".

בטענה זאת מנסה פקע"ר לכסות "כעלה תאנה" את אי מלוי חובתה של המדינה למתן מיגון והגנה לאזרחיה, ברעיון כי למי שאין מקלט/ממ"ד ,יתפוס מחסה בחדר פנימי שבו מעט חלונות.

רעיון מגוחך זה אולי יכל לעמוד כנגד פגיעה היקפית של רקטת קסאם עם רש"ק מוגבל ,אינו יכול לעמוד מול רש"ק של רקטת גרד רקטה בקוטר 122 מ"מ שפוגעת בקיר בלוקים וחודרת אותו.

הבדיחה העצובה שפקע"ר מציג לתושבי המרכז את מדניות המיגון המגוחכת הזאת שברור שאינה נותנת כול מענה בפני טיל פג'ר 5, עם רש"ק של 100 ק"ג חנ"מ ומשקל עצמי של 600 ק"ג.

ניהול שגרת חיים באזור המרכז בעת שקיים איום של ירי פג'ר 5 הינה לא יותר מאשר רולטה רוסית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2012, 18:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לטנר שמתחילה ב "השטויות שמאכיל אותנו פקע"ר"

ראשית כל, יופי שהתעוררת לגבי המיגון של תושבי המרכז. תושבי המרכז חיו זה שנים רבות באופוריה רבתי לגבי מיגון. את מה שתושבי שדרות, אשקלון ובאר שבע כבר מזמן שכחו לגבי מיגון, לתושבי המרכז עוד נותר ללמוד.

שנית, העימות האחרון הוכיח, חד משמעית, שהוראות פקע"ר רחוקות מלהיות שטויות. מספר האנשים שנהרגו בחדרי מדרגות וחדרים פנימיים של בניינים שנפגעו הוא 0. מספר האנשים שנהרגו שלא בחדרים אלו - 3. נכון, לא מדובר במיגון מושלם. אבל כל דבר עדיף על שום דבר. לפי ההיגיון שלך, הטנקים שלנו הם עלה תאנה כי אפשר לחדור אותם, אין טעם בשכפו"דים כי אפשר לחדור אותם ושום הגנה הפחותה ממקלט אטומי לא שווה... אם פקע"ר היה טוען שחדר מדרגות הוא 100% בטוח, מילא, הייתי מסכים שזה שטויות, אבל כשפקע"ר אומר לך שחדר מדרגות בטוח יותר מחדר חיצוני - הוא אומר אמת, וההבדל, כפי שראינו בקריית מלאכי, הוא הבדל של חיים ומוות.

להזכירך, גם לתושבי המרכז יש מקלטים וגם תושבי המרכז יכולים לבנות ממ"דים (ואלו הוכיחו את עצמם פעם אחר פעם בעימות האחרון). אם אתה חי בבית שאין לו ממ"ד ואין לך מקלט פתוח במרחק של שתי דקות מהבית - כנראה שאתה צריך לשנות את המצב במקום לחכות לפקע"ר שיעשה לך את העבודה

ישן 24-11-2012, 22:32
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
הוראות פקע"ר להתנהגות בעת רעידת אדמה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לטנר שמתחילה ב "דע לך עד לאחרונה פקע"ר דרש..."

התנהגות נכונה בעת התרחשות רעידת אדמה:

בעת שהייה בתוך מבנה:
אם אתם נמצאים בתוך מבנה וחשים שהאדמה רועדת תחת רגליכם, עברו במהירות למקום בטוח - על פי סדר העדיפויות שלהלן:
שטח פתוח – אם ניתן לצאת מהמבנה בתוך שניות – צאו מהמבנה אל שטח פתוח.
(בעיקר השוהים במבנה חד קומתי או בקומת קרקע)
אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות- היכנסו למרחב המוגן (ממ"ד). יש להשאיר את דלת הממ"ד פתוחה.
אם לא ניתן לצאת מהמבנה במהירות ואין מרחב מוגן - צאו אל חדר המדרגות ואם ניתן, המשיכו לרדת אל היציאה מהבניין.
רק אם אינכם יכולים לפעול כך- תפסו מחסה תחת רהיט כבד, או שבו על הרצפה צמודים לקיר פנימי.

http://www.oref.org.il/International/319-he/PAKAR.aspx

מאחר ואני מכיר כמה וכמה מהנדסים ומפקדים בפקע"ר בצורה די טובה אני יכול להגיד לך שכל ההנחיות, בין אם להתנהגות במתקפת רקטות ובין אם להתנהגות ברעידת אדמה לא נשלפות מהשרוול אלא ניתנות לאחר מחשבה וניסוי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-11-2012, 18:42
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

למה הלכת "רק" על פאג'ר 5 - אתה יכול ללכת על הפתאח 110/M600 שיש בכמויות לא מבוטלות לחיזבללה עם ראש נפץ של חצי טון+ שם גם ממ"ד לא יועיל כי חצי הבלוק יקרוס.

פקע"ר נותן (כפי שכתבו לך אחרים) הנחיות שעובדות עם מה שיש בהתאם לנסיבות - אם אין ממ"ד לך לחדר מדרגות, יש לך ממ"ד תיכנס לממ"ד, אם יש מקלט תיכנס אליו ואם היה לך מקלט אטומי 200 מטר מתחת לאדמה אז היו ממליצים להיכנס אליו.

למדינת ישראל יש חוקי בנייה ומאז מלחמת המפרץ הראשונה הוחלט על חיוב בניית ממ"ד. התקנות מתעדכנות מפעם לפעם ולא מן הנמנע שחלק מן הלקחים מהעימות האחרון יבואו בדמות שינויים מסוימים בהנחיות לבניית ממ"דים בעתיד.

בשורה התחתונה ההנחיות הללו מייקרות את בניית הדירות בארץ (שגם ככה מחיריהן גבוהים מאד מסיבות שלא קשורות לדיון הזה) ואם תחייב כל קבלן לבנות מקלט אטומי המתאים לכל דיירי הבניין כנראה שתקבל בניין שלא כלכלי לבנות. הכל כאן בסופו של דבר הוא עניין של פשרות ועלות תועלת. בגדול ממ"דים הוכיחו את עצמם יפה מאד בעימות הנוכחי. איך הם יוכיחו את עצמם בעימותים עתידיים מול אירן/חיזבללה - ימים יגידו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 24-11-2012, 18:49
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05

איני מבין את גישתך. נראה שההתלהמות על פקע"ר אינה במקומה.צריך להבחין בין חובותיה של המדינה, למגן את כל עם ישראל, כולל הבדואים בפזורה, במיגון המירבי הדרוש, שהוא-במצב הנוכחי- אמור להיות מקלטים אטומיים, לבין חובותיו של פקע"ר. פקע"ר נכנס ללוחמה במצב נתון, וחייב להורות לאוכלוסיה כיצד להגן על עצמה באופן המיטבי.
אין ספק שכניסה לחדר מדרגות,עשויה לתת מיגון עדיף על פני עמידה במרפסת. גם רקיטה 122 מ"מ מתפוצצת בדרך כלל,לאחר שהיא חודרת קיר אחד,או תקרה אחת. על כן, כניסה לחדר מדרגות בקומה נמוכה יותר עשויה להקטין, סטטיסטית, במידה ניכרת את סכנת הפגיעה. נשק ארטילרי הוא נשק סטטיסטי. על כן גם ההתגוננות אמורה להפחית באופן סטטיסטי את סיכון הפגיעה.
לא. פיקוד העורף אינו "מאכיל אותנו בשטויות". מבחן התוצאה מלמד שכל החללים שנפלו מפגיעות רקיטות, היו כאלה שלא מילאו את הוראותיו!
אני אישית מעדיף מיגון מינימלי על פני התלהמות.

ישן 24-11-2012, 18:52
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
פקע"ר הפתיע...

אתה דיי צודק אם נבחן באופן מקצועי את טענותיך...
אבל אני יכול להעיד כי דווקא האירוע בראשון לציון הפגין לפחות לי את יכולות פקע"ר בזירות גדולות...
תפקודם המקצועי באירוע - הוצנע או יותר נכון לא בלט תקשורתית אבל אותי הם הרשימו...
גם בנושא הציוד אמצעים וכח אדם מיומן ומקצועי...

דבר נוסף לציין כי באירוע בראשל"צ - ממד הדירה שנפגעה (הדירות) לא נפגע כלל ונותר שלם !!!
למעט סדק קטן בחלון - פשוט לא היה סגור בזמן הפיצוץ...

כל מי שהיה נשאר בסלון ביתו כמעט בכל דירות הבניין הפגוע והבניין שלצידו היה נפגע !!!
הכי מעניין ודווקא תומך את דעתך... בכניסה למבנה (לובי) היה נזק משני רב יחסית למצופה כזה אשר היה גורם לפגיעות בדרגות שונות ובעיקר קלות...

לגבי כל מי שהיה חשוף ברחוב .. גם אם היה שוכב אחר מחסה - היה נפגע באורח חמור בהרבה
היות והרקטה פגעה בחלקו העליון של המבנה נוצר רסס משני רב מאוד ובסביבה רחוקה
כך שכל מי שלא היה בחדר מדרגות היה נפגע ...

נראה לי שהנחיות פקע"ר הן באמת הכי טוב שניתן להמליץ בנסיבות הקיימות

אני לא חושב שרבים מהאזרחים במדינה באמת מבינים איזה נזק נגרם בראשל"צ
ייתכן וזו הכוונה - למזער ...

אבל הנזק הוא אדיר...
מעניין שלא נפתח אשכול לפגיעה זו ... בפורום... או שאולי עדיף
ישן 24-11-2012, 21:04
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לטנר שמתחילה ב "מדוע פקע"ר הכריז באיזור המרכז..."

מהי רמת הסיכון של "רולטה רוסית"?
סטטיסטית, כל יום של נהיגה רגילה כרוך בסיכון של תאונת דרכים בתוחלת של כהרוג ליום (כ-350 הרוגים בשנה).
יום פעילות בעורף לפי מה שהתבצע ב-"עמוד ענן": 0.375 הרוגים ליום (3 הרוגים ב-8 ימים).
עכשיו, איך בדיוק חישבת שתוחלת ההרוגים לפי הנחיות פקע"ר גבוהה מכך בהרבה , ומהווה "רולטה רוסית"? אין לי את הנתונים והכלים הסטטיסטיים לבדוק כמה המדגם של "עמוד ענן" מייצג. אפילו אם נניח שהמדגם לא מייצג, איך חישבת את תוחלת הנפגעים שמגיעה, לדבריך, לכדי סיכון של "רולטה רוסית"? שקללת את "כיפת ברזל", את שיעור השטחים הפתוחים בגוש דן, את צפיפות הבניה וכו'? מה הסיכוי לפגיעה בבי"ס או באולם קולנוע?

ברור שפקע"ר הוא גוף צבאי לא אובייקטיבי, שהמחוייבות הראשונה שלו היא לשמירה על המוראל ושיכול לטעות מקצועית; פשוט איני בטוח שזה המצב.
ישן 24-11-2012, 21:17
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
אני חייב להסכים מעט עם המתלהם ..
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מהי רמת הסיכון של "רולטה..."

די התאים למקבלי ההחלטות שלא יכריזו על גוש דן כעל אזור מצב מיוחד - כדי לא להתחייב לפיצוי בגין ימי עבודה והשבתת המשק ... זה גם די הגיוני... גם ני היה נוח לכולם להראות כאילו הפאג'ר הוא כמו הרקטות בדרום גראד וכו.. ...
עד היום כשאני מדבר עם חבריי תושבי האזור הם לא באמת מבינים את רמת ההרס והסכנה מהרקטה הזו.
ואולי כך עדיף? ...

מצד שני כתושב האזור אני מודאג מאוד ... ולא לא שלחתי את ילדיי לביה"ס בימים ההם - את אותה "רולטה רוסית" העדפתי שישחקו בבית ... ולו רק כדי שאמא תהיה לידם בזמן הבום ...

אני לא חושב שפקע"ר הציגו מצג שווא.
אגב רוב הרשויות המקומיות מנעו כינוסים המוניים בשטחם (מן פשרה כזו...)

על אותו משקל אפשר לשאול שאלה יותר קשה ....

האם כשיש התראה לשיגור לטווח ארוך צריך ליידע את האוכלוסיה ???
ואם לא אז למה ילדי אנשי כוחות הביטחון שמקבלים התראה כזו עדיפים על ילדי אזרחים פשוטים ?
האם את / אתה כהורה איש כוחות ביטחון שמקבל התראה כזו לא תמסור אזהרה לבני משפחתך ?...
אבל זה לאשכול אחר..

את טענותיך נראה לי תשלח בקלפי ...
כי שם מקבלים את ההחלטות - פקע"ר הוא רק זרוע מבצעת ...
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר