לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2012, 11:01
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
סיכום פעילות ממשלת נתניהו השנייה וההתלבטות בבחירות

ב31 במרץ הושבעה ממשלת ישראל ה32 בראשות בנימין נתניהו. ברצוני להעלות מספר פעולות שבהם נקטה הממשלה ודעתי עליהן.

בנושא הכללי
1. כמות השרים - מוגזם לחלוטין לטעמי

בנושא המדיני
1. הקפאת הבנייה בהתנחלויות ל-10 חודשים - אני מבין מה ראש הממשלה ניסה להשיג בזה, אבל הסתבר שזו היתה טעות.
2. נאום בר אילן - היה מוצדק וטוב שהובהרו עמדות ישראל ביחס למדינה היהודית והפלסטינית. לעומת זאת, אני חושב שלא היה ניסיון אמיתי להדברות עם הפלסטינים, לאו דווקא לנושא הסדר הקבע.
3. התערבות בבחירות בארה"ב - לדעתי טעות חמורה.
4. מדיניות ישראל מול אירופה / האו"ם - נכונה וצודקת. לטעמי יש ליצור אפילו תקיפות רבה יותר. עם זאת, אני חושב שהיתה יותר לגיטימציה לטון תקיף אם הממשלה היתה יוצרת סוג של הידברות עם הפלסטינים. שוב, השיחות עם הפלסטינים לא חייבות לעסוק בנושא הסדר הקבע.

נושאים פנימיים
1. הרפורמה בתקשורת - רפורמה מצויינת של השר כחלון
2. הרפורמה בבריאות השיניים - רפורמה טובה מאוד של סגן השר ליצמן
3. יוקר המחייה ומחירי הדיור - הרעה קשה במצב במהלך השנים ושום רעיון לשיפור המצב

אירועים חריגים
1. שחרור גלעד שליט - התנגדתי. אני חושב שזו היתה טעות קריטית.
2. מבצע עמוד ענן - לדעתי לא השיג את יעדיו ונפסק לפני הזמן.
3. השריפה בכרמל - הממשלה לא התייחסה כראוי לממצאים של ועדת החקירה

שרים ראויים לציון
1. השר כחלון - עבודה מצויינת בנושא התקשורת
2. סגן השר ליצמן - עבודה טובה בנושא הרפורמה בבריאות השיניים, קצת פחות בהתנהלות האוצר מול הרופאים.
3. השר גדעון סער - הכנסת נושאים חינוכיים חשובים למערכת החינוך ושיפור מעמדה.
4. השר גלעד ארדן ועוזי לנדאו - שיפור המודעות לנושא הסביבה בכלל ונושא המים בפרט, אם כי עדיין אין תוכנית ברורה לטווח ארוך וחבל.

לסיכום - תומך בממשלה בתהליכים שבוצעו בתקשורת, בבריאות, בחינוך ובאיכות הסביבה ותומך בדרישות ראש הממשלה מהפלסטינים בנוגע להסדר הקבע. עם זאת, אני חושב שצריך לתת פוש בנושא הרווחה ולחדש הדברות עם הפלסטינים על נושאים משותפים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2012, 11:20
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
שכחת עוד כמה נושאים "חריגים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "סיכום פעילות ממשלת נתניהו השנייה וההתלבטות בבחירות"

שביתת הרופאים,שביתת האחיות דהיום,שביתת הנכים
כחלון כשל לחלוטין (ולדעתי אפילו בוז'י הרצוג קודמו בתפקיד) בכל הנוגע לתפקידו כשר הרווחה
גם הרפורמה בתקשורת זאת רפורמה שכחלון בעיקר גוזר קופון על תהליכים שהחל אותם אריאל אטיאס
ולראייה המצב הפיננסי של גופי התקשורת לרבות נסיונות לסגור ערוצים על חשבון מימון מכספי הציבור את גרעון רשות השידור ועדיין המשך גביית האגרה
ציינת שרים שהתבלטו לטובה. על לנדאו וארדן אני מסכים איתך
על ליצמן יש לי טענות לאור ארועי בית החולים ברזילי באשקלון (ענייני הקברים כזכור)
שרים גרועים שגם צריך לציין אלו כמובן שר הבטחון שעשה הכל חוץ מלתת בטחון כשתושבי הדרום סופגים טילים כגחמות של ארגוני טרור וכשסוף סוף הייתה הזדמנות ממשית לעצור את זה שוב אהוד ברח.
השר השני זה ישראל כץ שחירבש את מערך התנועה בתל אביב הודות ל"רפורמה" שגובשה לפני 10 שנים ורק לפני שנה יצאה לפועל כשרובה לא רלוונטית אבל למי אכפת?
בנוסף גם התנהלות מבישה מול ועד עובדי הרכבת שהפיאסקו הגיע לאחרונה בדמות החתימה על ההסכם הקיבוצי

ישן 14-12-2012, 11:54
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
זה לא צריך לעניין אותי ולא צריך לעניין אותך או מישהו מהממשלה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה מן הסתם בסדר. אבל מה תגיד..."

כדי להיות בעל ערוץ טלוויזיה אתה צריך להיות יצירתי בהפקת לוח שידורים אטרקטיבי
אם בזה יש לך יצירתיות,אני בטוח שתוכל למצוא גם יצירתיות באיך להפיק רווחים מקסימלים מהערוץ
יכול להיות שהבעיה לא בערוצים אלא בממשלה שגובה תמלוגים בשיעור לא הגיוני ובכך בעצם יוצרת את הבעיה.
אבל כאמור זה לא מעניינינו
אם תשאל אותי,אני אישית חושב שהטלוויזיה בפורמט של היום זה עסק גוסס
רוב העוגנים ניתנים לצפייה מאוחרת חינמית באתרים השונים כך שההצדקה היחידה זה תוכניות הריאליטי בשידור חי שעליהם ועל הצבעות הצופים הכל מתבסס ובגלל זה לדעתי,הז'אנר הזה בצמיחה מתמידה

ישן 12-12-2012, 11:23
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
חלק ב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "סיכום פעילות ממשלת נתניהו השנייה וההתלבטות בבחירות"

מכאן לאפשרויות הבחירה:

נכון, כבר הצהרתי שאני הולך להצביע ללבני - אבל האמת היא שאני נוטה לשם, יותר מאשר מחליט סופית. אין לי באמת מפלגה שאני חושב שיכולה למלא את כל בקשותיי.

סדרי העדיפויות מבחינתי:
1. שיפור הרווחה, המצב הכלכלי ועלויות הדיור
2. שיפור ענייני פנים - חינוך, בריאות וכו'
3. שמירה על ביטחון אזרחי ישראל
4. הדברות עם הפלסטינים - תוך שמירת קווים אדומים: מדינת ישראל כמדינה יהודית, שמירה על גושי ההתנחלויות.

* כדי להחליט על אפשרויות הבחירה, יש לקחת בחשבון שתי מצבים - אחד, ריאלי יותר, שבנימין נתניהו יבחר להקים את הממשלה הבאה. שני, שיהיה מועמד מהשמאל להרכבת הממשלה.

האפשרויות
הליכוד - הצבעה לליכוד מחזקת את ראש הממשלה להמשיך במדיניות הכלכלית הנוכחית - לכן לא רלוונטי
מפלגת העבודה - כאן יש סיכון. אם יחימוביץ מנצחת - יתכן שיהיה שיפור בסדר עדיפות 1 ו-2. עם זאת, לא רואה שיפור בסעיף 3 ואני חושש שבסעיף 4 תלך שמאלה מדי. לא ברור מה תעשה אם תפסיד.
התנועה - גם כאן יש סיכון. אבל אני פחות חושש מסעיף 4 ולדעתי יהיה שיפור גם בסעיף 3. אם תפסיד, סביר שלא תכנס לממשלה ואז תפעל באופוזיציה כדי לדאוג לשיפור סעיף 1 וסעיף 4 (השפעה מזערית).
ש"ס - ש"ס היא תקווה לסעיף 1 ולסעיף 2 (בממשלה הנוכחית), אבל אין לה תרומה בסעיף 3 ו-4. יש גם חשש שהיא תהיה אופורטוניסטית לעצמה יתר על המידה.
הבית היהודי - אין לי מושג מה דעתו של בנט בסעיף 1, אבל בשאר הסעיפים אנחנו פחות או יותר באותו קו, למרות שהקו שלו בסעיף 4 נוקשה יותר.
לפיד - לא מצליח לקרוא מה דעתו של האיש בכל אחד מהנושאים הללו. יותר מדי סימני שאלה.
עם אחד - סוג של לפיד מבחינת סימני שאלה, אבל בגלל שבא מש"ס יש לי יותר אמון שיוכל לקיים כמה שיותר סעיפים מסדרי העדיפות. עם זאת, העובדה שבקושי עובר את אחוז החסימה והכוח המצומצם שיהיה לו, הם בעייתיים.

לכן, האלטרנטיבה שלי היא לבני - זה לא ממלא את כל סדרי העדיפות שאני מעוניין בהם, אבל זה יותר ממה שאני מקבל מכל אלטרנטיבה אחרת.
ישן 12-12-2012, 12:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השריפה וגלעד שליט - נושאים לא רלוונטיים

אירועים טרגיים מאוד, אבל חסרי זיקה אמיתית לנושא הנדון פה (וכן כן... אני יודע שאפשר להציגם כ"סלע קיומנו").

עוד מופעים חיוביים מאוד:

סטס מיסז'ניקוב - שר תיירות מעולה שישראל חבה לו המון! ניקה את משרד התיירות מהמוני תואמי גילות אדרעי ובכלל קידם המון החלטות נכונות. לקח מאוד ברצינות את התפקיד, ולא כמקפה לפריימריז.

כלכלה - מי שלא מבין כמה מצבינו בכי טוב לעומת מה שהולך בעולם ב 4 השנים האחרונות, לא יואילו לו ההסברים שלי. מי שכן מבין... יודע מה הייתי מספר פה ממילא.

פוליטיקה אזורית - התנהלות נכונה לאור מלחמת האביב הערבי. כל המזה"ת בוער, וישראל הצליחה להשאר בצד עד כך טוב שהמון טוטקבקיסטים איסלאמו פאשיסטיים ביוטיוב מאשימים את ארה"ב, סעודיה, קטאר וחצי עולם במעורבות לצד צד זה או אחר - אבל ממעטים להאשים את ישראל.

בניית הגדר בנגב - אמנם אני מעריך שכל ממשלה הייתה מקדמת בניית מכשול שיעצור את הפולשים האפריקאים, אבל בתכל'ס זה קרה במשמרת של נתניהו.

דיפלומטיה - ופה אני אגרום להרמות גבה ללא ספק... משרד החוץ שינה פאזה והתחיל יותר להראות ניצנים של התנהגות דיפלומטית של מדינה סוברנית, ולא מדינת חסות של כל דיכפין. אני יודע בוודאות שהמסר נקלט בחו"ל. אפשר גם לדעת שזה המצב לפי מפלס האוי-אוי-אוי מצד המשמר הוותיק של דיפלומטים מדור "יהודוני הפריץ".

ישן 12-12-2012, 14:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה באמת מאמין שגוף בסדר גודל של מדינה עושה "צעדים קשים וכואבים"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "חבל שמי שמצהיר על עצמו כשונא קלישאות, משתמש בקלישאה"

מתוך שיקולי אהבת הזולת? אתה תמים אם כן... ישראל יכולה להקפיא את הבניה ביו"ש רק כצעד תועלתני. וזה לא משנה אם יוסי בילין הוא הרה"מ פה, או פייגלין הוא הרה"מ פה. אתה צריך להחליט מראש מהי הרזולוציה של הטיעונים שאתה מביא:

האם אתה שופט את ממשלת ישראל לפי מעשים.

האם אתה שופט את ישראל לפי מאמצים לאור הנסיבות

האם אתה שופט את ממשלת ישראל לאוטר מעשים+נסיבות+"האם בכלל הייתה ברירה".

האם אתה שופט את ממשלת ישראל לפי משאלות הלב הפרטיות שלך.

כל האפשרויות לגיטימיות אבל הכלל הלא כתוב, אבל המאוד אתי, גורס שאם התחייבת למערכת כללים (רק לפנים/רק לחלק העליו של הגוף/הכל רק בלי תחת החגורה/קרב חופשי כולל הכל) - אתה נאמן להם לטוב ולרע.

מה שאתה עושה מזכיר לי מאוד את העבודה הערבית של התקשורת הישראלית הבוקר: במקום לדבר בראש ובראשונה על "העליה בהישגי תלמידי ישראל" הם דיברו על "הרמות הגבה בעקבות התוצאות שמראות על עליה בהישגי תלמידי מדינת ישראל".

אתה מבין ירון? אני, לדוגמא, לא מאמין לכל מיני פרמטרים כאלה, עולמיים, המתיימרים לייצג הישגיות של מדינות שלמות. אני יודע כמה קל לתעתע במדדים כאלה, ולכן אני לא מתייחס אליהם. מסיבה זו אני לא אדבר בשבח, או כנגד, שר חינוך זה או אחר בשל פרסום מדדי הישגים מסוג זה. אבל: אם אתה כן מאמין למדדים כאלה (והתקשורת לרוב מאמינה להם) אתה אמור לקבל אותם גם כאשר הם מבאסים אותך מהתחת משום שהם מחמיאים לממשלה שאתה לא חפץ בייקרה.

קוראים לזה "חרטא ברטא" לעשות ככה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 12-12-2012 בשעה 14:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר