לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2004, 21:13
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
זה מאוד עצוב,מה שאתה מספר :(
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מזה ממש אל תתרגש... (אולי קצת עצוב)..."

גם לי יצא להיתקל במשהו דומה של חוסר ידע....
בתור מישהו שעדיין הולך לבי"ס(לא הבנתי יותר מדי למה...) אני חייב לשמוע כל מני סיפורים אישיים של המורים,וכן,בכל יום כיפור המחנכת צריכה לספר לנו את חוויות המלחמה שלה...
בתור מישהו שאפילו לא חשבו שיהיה קיים בזמן המלחמה וגם לא 20 שנה אחרי אני לא מכיר את סיפור המלחמה כמו אנשי התקופה,אבל אני כן מכיר את העובדות שבשטח...
אז כמו שאמרתי המורה שלנו העבירה לנו שיעור והסבירה לנו שבמלחמה ישראל איבדה מעל 9000 טנקים!!!!מספר עצום ולא הגיוני...וזה הצטרף ל-ששת אלפים הרוגים ומאות מטוסים שהופלו,ואיבוד שטחים עצומים מישראל(לאחר המלחמה)...
פשוט עצוב שזה מה שחלק מהתלמידים בכיתה שלי יודעים עכשיו.....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2013, 08:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]כתבת מפקדה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
עדיין ממליץ לך לחפש במקורות בכדי למצוא תשובה מהימנה.

"מקורות" זה עניין מאוד....נזיל....במיוחד כשמדובר במיתוס ולא בעובדה (כמו שאמרתי ואומר שוב- אין עץ, העץ הוא סימבולי, הויכוח הוא רק על סוג העץ).

סתם בגלל שאמרת מקורות- יש בידי את שני הספרים ה"רשמיים" של החטיבה (גולני שלי האלבום ו"כומתה חומה") בשניהם מצויין שמדובר בעץ זית. בנוסף יום טוב חזן חבר קרוב של המשפחה שליווה אותי הרבה שנים, גם הוא יחתום על כך (מצד שני הוא ערך את הספרים ככה שזה לא חוכמה) וכן דמויות פחות אייקוניות כמו ברוך שפיגל.

אבל, כאמור, יום טוב יכול לטעון ככה, אח של פאנג ככה והמדריך טיולים של שקדי אחרת. אני נשאר בעמדתי- העץ הוא עץ זית מטאפורי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-01-2013, 03:55
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הסיפור שאני מכיר הוא על עץ האלון שבחאן העתיק ליד קיבוץ בית קשת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ברוח ט"ו בשבט - הויכוח על העץ של גולני"

לא רחוק מצומת גולני. עץ עתיק שיש סביבו כל מיני סיפורים היסטוריים. בין השאר מסופר שתחתיו קבור איזה שייח קדוש ושהבדואים תושבי האיזור מנעו בגופם מהטורקים לכרות את העץ בגלל זה. יש טענה (לא סבירה) גם שזה אותו עץ אלון שתחתיו יגאל אלון בן השלוש עשרה תפס עמדה לשמור על השדות של משפחתו וניהל אש מול גנבים ערבים. באותו איזור התארגנה חטיבת גולני במלחמת הקוממיות וקרוב אליו התרחש אחד הקרבות המפורסמים והמכוננים של חטיבת גולני באותה עת, שבו נפל עלי בן צבי, בנו של נשיא מדינת ישראל לימים. עלי וחבריו שנפלו בקרב היו ממייסדי קיבוץ בית קשת, בוגרי בית ספר כדורי הסמוך ויוצאי הפלמ״ח שבמלחמת השיחרור היו גם גרעין מייסד לחטיבת גולני.
ישן 28-01-2013, 11:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "דיברתי עם אחי הגדול שהינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
לא פחות מהאיזה, מעניין אותי האיך - איך הוחלט בראשונה שלגולני יהיה עץ.
אני מניח שזה תולדה של אירוע שנסוב סביב עץ.

רוב לוחמי היחידה בתש"ח היו חקלאים מהגליל. עץ הזית הוא פריט נוף שכיח בגליל וגם שורשיו העמוקים מסמלים את החיבור של לוחמי החטיבה לאדמה (ובהמשך את חיבורה של החטיבה למסורת ישראל). לאחר תש"ח זרמו על הסימליות והשוו את גזע העץ לחוסן לוחמי החטיבה ואת הענפים הרעננים והפירות לטירונים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-01-2013, 11:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang] לא פחות מהאיזה,..."

מכיר את ההסבר הזה אשר נשמע מאד הגיוני ומתאים לרוח התקופה, משום מה היה נדמה לי שיש יותר מזה.

ע"פ אותה רוח גם עוצב התג של החטיבה המתחרה, שים לב שאין להם בתג את מהות החטיבה - מצנח/צניחה.
ההסבר הרווח לתג השפיפון הוא:
תג "השפיפון" של גדוד הצנחנים 890 עוצב בשנת 1951. התג עוצב על פי הפסוק "יהי-דן נחש עלי-דרך, שפיפון עלי-אורח הנושך, עקבי-סוס, וייפול רוכבו, אחור" (בראשית מ"ט) אותו ציטט באזני מפקדי הגדוד דוד בן-גוריון, כהמחשה לדרך שבה על הצנחנים לפעול, באופן תחבולני המנצל נקודות תורפה.
התג תוכנן על ידי יהודה הררי - מפקד גדוד הצנחנים הראשון (גדוד 890), וסגנו אריה אפרת. בשנת 1956 שימש כתג חטיבת הצנחנים הראשונה - חטיבה 202 והיה בשימוש עד שנת 2001 בה שונה מעט התג.
http://www.zanhanim.org.il/show_item.asp?levelId=64978

אגב, למה עץ זית? הבנתי שהוויכוח הוא בין עץ אלון לעץ ארז

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 28-01-2013 בשעה 12:25.
ישן 28-01-2013, 12:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מכיר את ההסבר הזה אשר נשמע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ע"פ אותה רוח גם עוצב התג של החטיבה המתחרה, שים לב שאין להם בתג את מהות החטיבה - מצנח/צניחה.
ההסבר הרווח לתג השפיפון הוא:
תג "השפיפון" של גדוד הצנחנים 890 עוצב בשנת 1951. התג עוצב על פי הפסוק "יהי-דן נחש עלי-דרך, שפיפון עלי-אורח הנושך, עקבי-סוס, וייפול רוכבו, אחור" (בראשית מ"ט) אותו ציטט באזני מפקדי הגדוד דוד בן-גוריון, כהמחשה לדרך שבה על הצנחנים לפעול, באופן תחבולני המנצל נקודות תורפה.
התג תוכנן על ידי יהודה הררי - מפקד גדוד הצנחנים הראשון (גדוד 890), וסגנו אריה אפרת. בשנת 1956 שימש כתג חטיבת הצנחנים הראשונה - חטיבה 202 והיה בשימוש עד שנת 2001 בה שונה מעט התג.
http://www.zanhanim.org.il/show_item.asp?levelId=64978

אני דווקא הייתי הולך על הסיבה שבגינה בוגי יעלון נעל נעליים גבוהות גם בקריה
ציטוט:
אגב, למה עץ זית? הבנתי שהוויכוח הוא בין עץ אלון לעץ ארז

זה עץ זית. הויכוח הוא בין עץ אלון לעץ זית (לא יודע למה, אני מניח שמישהו בטח עשה פראפרזה על גדוד אלון/11 או בגלל שהחבר'ה של יבניאל כ"כ התעקשו לנכס לעצמם את עץ החטיבה), אבל בפועל אין ויכוח- זה עץ זית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר