לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2013, 07:42
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אלי אני מניח שכל תמונה של יהודים שצולמה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "לא רוצה להיות פארטי-פופר, אבל..."

בין אלזאס לוויטבסק, ובין מילאנו לקניגסברג אחרי סביבות 1900, ושמראה יהודים ברגעים שמחים אמורה להעתציב אותך, אלא אם אלה יהודים המצולמים לפני עליה לארץ / הגירה אל העולם החדש. יהודי שהיה בוגר בזמן המלחמה הראשונה, סביר מאוד להניח שלו עוד גר באזור בזמן השניה - נרצח.

דודה של אמא שלי הייתה מראה לי "תמונות מחזור" של הגן או הכיתה שלה בליטא: היא הייתה בת 21 ביום שהתחיל מבצע ברברוסה ומוצאה מעיירה שרבים מצעיריה היהודיים (הרווקים) הצליחו להמלט לפנים ברה"מ. הייתי מצביע פרצוף פרצוף (ובחלק מהמקרים אלו היו תמונות של "שכבה" שכללו 50-60 ילדים) והיא הייתה מספרת מה עלה בגורלו: הרוב נרצחו בקיץ 1941, מבין הנותרים הרוב מתו/נהרגו במהלך שירות בצבא האדום (במיוחד בתחילת 1943). כמה בודדים התגלגלו למקומות כמו קיבוץ יגור (כינתה אותם "חלוצים") ועוד כמה בודדים שרדו את השירות הצבאי. במקרה של תמונה של אחותה הגדולה, שהייתה בת 26 בערך אז, כמעט איש מהמצולמים לא שרד.

המצב בגרמניה, פולין, צ'כיה ועוד מדינות לא היה שונה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר