לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2012, 10:08
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
סופגניות בננה

השנה הכנתי סופגניות בננה. לא סופגניות עם בננה בפנים, אלא בננה בתוך הבצק.

המתכון לקוח בעיקרו מגליון זמנים מודרניים מלפני שלוש שנים בערך, מהמדור של מאיה מרום (מהבלוג המעולה בצק אלים).
שיניתי טיפה את המתכון ובמקום חלב, שמתי בננה מרוסקת ובמקום תמצית וניל וליקר תפוזים/ויסקי שמתי ברנדי וליקר בננה.
מספיק בדיוק ל14 סופגניות לא קטנות ומושחתות

הרכיבים:

• 3 ו-1/2 (525 גר') כוסות קמח. (אני השתמשתי בקמח 70% מלא טחון עדין. אני קורא לזה קמח קסם. כל דבר שהכנתי ממנו יצא מדהים ובכלל לא מרגיש כבד וחום כמו קמח מלא רגיל. אני קונה בחנות בשם "על המשקל"בקניון גבעת שמואל. זה מגיע מנופה (לשומרי כשרות) ומקורר בשקיות של קילו.
  • 2 ביצים
  • 50 גר' חמאה רכה
  • 1/3 כוס סוכר
  • כף שמרים יבשים
  • כף ליקר בננה
  • כף ברנדי
  • 3 בננות בשלות
  • קצת מים (1/3 כוס בערך)
מרסקים את הבננות היטב היטב במעבד מזון, עד שהן ממש נוזליות. צריך לצאת בערך 3/4 כוס רסק.
שמים את הקמח, הסוכר, השמרים והחמאה הרכה במיקסר ומתחילים ללוש.
תוך כדי הלישה מוסיפים לאט לאט את הביצים, את הבננות המרוסקות, את הליקר ואת הברנדי. אם העיסה נראית יבשה מידי, אפשר להוסיף קצת מים.
לשים עד שהעיסה אחידה וגמישה ונפרדת מהדפנות על הקרס.
מתפיחים את העיסה בקערה משומנת עד שהנפח מוכפל בערך. במזג אוויר קר זה יכול לקחת זמן. אני זירזתי את התהליך על ידי חימום תנור לחום הכי נמוך שאפשר למשך דקה או שתים. כיביתי את התנור והכנסתי את הקערה על רשת. חשוב שהתנור יהיה רק חמים ולא יותר מזה.
אחרי שהעיסה תפחה, מוציאים אותה. לשים קלות כדי להוציא אוויר ומחלקים ל14 חלקים שווים. (המשקל הוא חברו הטוב של האופה ). יוצרים כדור מכל אחד מהחלקים ומניחים על תבנית משומנת (אני שימנתי נייר אפיה אפילו) ומכסים במגבת נקיה להתפחה שניה. לאחר שהכדורים הכפילו את נפחם אפשר להתחיל לטגן.
מחממים בסיר שמן על להבה בנונית. אני זורק פנימה חתיכת גזר מקולף. אומרים שזה טוב נגד רעלים או וואטאבר. שיהיה.
כשהשמן חם, מכניסים את כדורי הבצק. ארבעה או חמישה בכל פעם. לא יותר מידי כדי שהשמן לא יתקרר.
אם הסופגניות משחימות תוך פחות מחצי דקה - השמן חם מידי. זה אמור לקחת בערך דקה כדי לקבל גוון חום עדין. תתחילו מסופגניה אחת כדי לבחון את חום השמן.
אחרי דקה הופכים את הסופגניות ואחרי דקה נוספת מוציאים ומניחים על תבנית מרופדת בנייר סופג.

מכאן כרגיל, אבקת סוכר, ריבה (אני משתמש כבר כמה שנים במזרק שקניתי בשקל בבית מרקחת) ובתיאבון

בתמונה, הסופגניות עם ריבת תות (של סאן דלפור) ועם חמאת בוטנים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר