לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2012, 09:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא אוהב את המונח "אפליה"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אי אפשר להגיד..."

אבל בישראל של 2012 מראה "מזרחי" אומר המון מבחינת המשמעות הנגזרת ובפועל מה שרבים יכנו "אפליה". נכון שהמצב משתפר במהירות, נכון שזו לא כ"כ אפליה מוסדית כמו "דעה קדומה" הנובעת מהאנשים כמוני/כמוך/כמו שרוקי, אבל זה קיים....

קח שני בני 22: אחד עם מראה מאוד מאוד "אירופי". השני עם מראה מאוד מאוד "מזרחי עם נגיעות של עארס" ושלח את שניהם לבנק מצויידים באותם מסמכים, רזומה, מבטא ובקשות. לא משנה מה יבקשו: פתיחת חשבון עו"ש, פתיחת חשבון עסקי+הלוואה לפתיחת עסק, משכנתא... לא משנה. במקרים רבים בעל המראה ה"אירופי" יקבל בקלילות את מה שהאחר יקבל בקושי ואחרי שמנהל הסניף בא להחליף אתו כמה מילים.

קח בעלת מראה אירופי / בעל מראה מזרחי / אתיופית ושלח אותן לחנות המוכרת מוצרים "גניבים" (לדוגמא תכשיטי כסף בעבודת יד). ה"אירופית" תחווה חוויה של מוכרת הניגשת אליה בשקט ומפתחת שיחה רצינית ולא לוחצת. ה"מזרחית" תקבל מבט בוחן ראשוני ושיחה מאוד ממצה מהמוכרת+שאלה לוחצת "נו את קונה או לא?", ומקרוב. האתיופית תקבל מבטים של "אם תכניסי משהו לכיס אני מייד אקלוט". מהאירופית מצפים שאולי תקנה, אולי לא. מהמזרחית מצפים לשאול המון שאלות, להתלבט, לבקש "עיגול מחיר" ואולי אולי לעשות בעיות. מהאתיופית מצפים שלא תקנה כלום ואולי תגנוב.

קח בעל מראה אירופי / מראה מזרחי ושלח את שניהם לחנות חומרי בניין גדולה שבעליה הוא טכנאי גם (אגב: נסיון אישי ממש מהזמן האחרון). שניהם יבקשו שבעל המקום יסור לדירה שבבעלותם והמושכרת לדיירים, לשם ביצוע סדרת תיקונים בכוללת התקנות מוצרים לא זולים (700-1000 ש"ח עבודה). מה"אירופי" יבקשו כתובת וטלפון שלו ושל הדיירים. מה"מזרחי" יבקשו מקדמה + כרטיס אשראי לבטחון.

אני עדיין שומע המון מקולגות שבעמדות של קליטת עובדים ש"אצלי מרוקאי יעבוד מאוד קשה בשביל שאי פעם אקבל אותו לעבודה". וכל אלה שאומרים זאת ככה בגלוי הם מזרחיים שנמצאים עמוק בעולם עסקי. מה שמדבר להם זה כסף וכדאיות ולא שום דבר אחר. אין עליהם "זרקור" של PC ואת השיקולים הם עושים בשקט. איך אמר לי אותו סמנכ"ל, ששם משפחתו מרוקאי מובהק? "עובד אשכנזי שהוא חרא של אדם ויגנוב אותי - אני אזהה עליו בפגישה ראשונה ולכן לא אקבל אותו. חרא גנב שהוא מזרחי אני לא אגלה מי הוא עד שנתפוס אותו על חם עושה עבודות למישהו אחר בזמן עבודה עבורי".

הוא צודק? אנא עארף... אבל הוא אמיתי. והוא ממש לא לבד.

מצד שני... המצב משתפר... הישראלים למדו לשנוא על בסיס אינדבידואלי ולא עדתי...

* הערה: בכל הדוגמאות המתייחסות למראה חיצוני אני מתייחס לאנשים בעלי מראה "מובהק" אז בבקשה לא להתקיל עם "אני עיראקית ולא חוויתי כלום מכל זה" - כי כפי שמשתמע ממה שכבתבתי - ה"אפליות" הן לא על רקע של עדה, אלא על רקע של הדעה הקדומה הנגזרת מהמראה והנוגעת ל"מנטליות" של האדם כלקוח/עובד/בן זוג/מועמד. אם מגיע לבנק עילוי הדור ששמו אבוקסיס, וכל כולו משדר "אני גאון, נופת צופים ואמכור כליה בשביל לסגור מינוס" - בטוח שלבנק לא איכפת לתת לו מה שהוא רוצה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 21-12-2012 בשעה 09:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2012, 09:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני לא אוהב את המונח "אפליה""

מבחינתי אפליה לא ממוסדת היא לא אפליה לצורך הויכוח פה.

גם אני, בתור אשכנזי, חווה "אפליה" מהסוג הזה- במוסך, בשווארמה, בשוק, בצבא.
זה נותן לי זכות להתבכיין על זה? לא. זה אומר שיש אנשים בורים ותו לא.

אפליה היא אפליה ממוסדת. כזאת שאומרת שאסור לקבל מרוקאים לאוניברסיטה בגלל שהם לא מתקדמים מספיק ולא מסוגלים לקלוט תפיסות מערביות נאורות.
אפליה היא לא כשהמוכר שווארמה צוחק עליי ואומר לי שאני לא אשרוד את זה כשאני מבקש שישים לי הרבה חריף.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 21-12-2012, 10:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "עבור האדם הקטן ה"אפליה" היא מה שמשפיע עליו בפועל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
לא ההגדרה הפרטית שלך...

בסדר גמור, אבל אי אפשר לעשות כלום עם זה.

זה לא ש"המדינה מפלה אותי". זה ש"אנשים מפלים אותי". יש פה הבדל מהותי.
ציטוט:
וספר לחד הורית המזרחית שלא רוצים להשכיר לה דירה בלי ערבות בנקאית של חמישים אלף ש"ח, שהמוכר בשווארמה צחק עליך... נו באמת... אני בשביל להזכר מתי בפעם האחרונה לעגו לי בידידות, או פחות, בגלל שאני אשכנזי צריך לגרד את הזכרון מרוב שהאירועים הללו הם בגדר ה"משעשע" (ואני מניח שרק אתמול או שלשום היה לי אירוע כזה...). המזרחית (או לצורך העניין גם הרוסיה) לא צריכה לרענן זכרון מאחר ומה שהיא חוותה הוא מעבר לנושא לצחוק באשכול הנאחס. הוא השפעה ממשית על החיים.

זה היה סתם בשביל הצחוק...

הפואנטה היא ש-
א') אין אפליה ממוסדת כנגד מזרחים. לצערי עדיין יש נגד אתיופים, אבל נראה לי שפחות נורא מרמת הסבל של עליות קודמות.
ב') אפליה במובן שאתה מתאר אותה רצה בשני הכיוונים. היא מעצבנת, אבל היא משנתם של אנשים קטנים וטיפשים, בעלי שגעון גדלות או רגשי נחיתות.
אנשים מחורבנים, אבל בפירוש לא מגמה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-12-2012, 10:04

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הוא צריך להביא לי? יותר נכון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
הוא צריך להביא לי? יותר נכון הפוך... )

ח"ח אורי!

ציטוט:
מה שכן, אני מניחה שגם הוא ישן פחות טוב, וגם הוא מחכה כבר לסוף

זה לא "סוף". לכל היותר זה כמו כשגנדלף נופל עם הבלרוג לתהום במכרות מוריה - זה רק הסוף של החלק הראשון... X חודשים אחרי זה יש חלק שני, 2X חלק שלישי ולפעמים אפילו יש עוד טרילוגיה בהמשך.

ציטוט:
(אם כי אני בספק אם מצבת השינה של שנינו תשתפר...)

היא לא. את יכולה להרגע ולהפסיק להיות בחרדות בגלל הספקות. בוודאות לא. מצד שני... זה הרבה יותר כיף מאשר רווקות מיואשת/ביקור שבועי בהיכל העצב של ה IVF.

ישן 20-12-2012, 20:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה לא תינוק, זו תינוקת!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
וחוצמזה היא התינוקת של הפורום ולא רק של אורי.

ברור לך שבגלל ההברקה הזאת אורי הולך לשלוח לנו את החשבון על המטפלת ['בינה המטפלת-כל ירושלים מהללת'], על המשפחתון ['מעון אינה - מעון שהוא משפחה'] הפעוטון ['גן נינה - גן שהוא בית'] הצהרון ['צהרון גינה - הצהרון האינטראקטיבי לילד המחונן, ועדות קבלה החל מיוני, הקדימו והרשמו'], גן פרטי [גן עדינה, הגן הספרותי בו יחשפו ילדיכם ליצירות הקולוסאליות. בכל שבוע נקריא פרק ממלחמה ושלום ובסוף השנה יועלה החטא ועונשו כהצגת סיום], שעורים פרטיים במסגרת הכנה לגן חובה [פישקינה, מורה מיומנת להכנת הגיל הרך למטריצות, חשבון אינפנטיסמלי ומיקרוביולוגיה], רכישת מחשבון אוניברסיטאי לכתה א' יחד עם מחוגה מאושרת ע,י מהנדס מוסמך, מד זוית אטומי וערכת טושים לא רעילים לא מחיקים ולא כותבים. זה כמובן לא כולל עלויות של חיתולים, מטרנה, מגבונים לחים לא אלרגנים לניגוב נזלת, סטרילזטור, רדיאטור, קרבורטור ושאר ציוד הכרחי לחדר הילדים המעוצב - וכל זה בגלל פליטת פה מיותרת שלך!

מזל ששרוקי משלם...

ישן 21-12-2012, 17:36

אבל..אבל.אבל.... יש את הדבר הזה, 'מס-הכנסה' - זה לא מכניס כסף?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כי צריך הכנסה...:("

וברצינות רבה יותר: לדעתי אם אפשר למשוך את החודשים הללו מבחינה כלכלית באיזו שהיא דרך אז זה כדאי מאוד. [מלגת דוקטורנט לבעל במקביל למשכורת יכלה מאוד לסייע ] אחרת תמצאי עצמך מיטלטלת בין מקום עבודה בלתי מרוצה לבין תינוקת בלתי מרוצה לבין מטפלת תובענית שמרתקת אותך מהיום להיום על כל נזלת סמלית ודורשת אישור מרופא בשלושה העתקים וחתימה של ליצמן בטרם שיבה למעון לבין לילות מתישים בהם גברת אדמינסובסקי הצעירה מאוד מרוצה מהרעיון שאמא יקרה לה שבה הביתה והוד תינוקותה כלל לא מטרידה את עצמה בקטנות כמו שעון ביולוגי או 'מתי טלי ישנה'.

מסכנים הטרולים של 'פרש' ממה שמצופה להם בלילות של התקופה הזאת: א-פ-ס ס-ו-ב-ל-נ-ו-ת!

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 21-12-2012 בשעה 17:47.
ישן 20-12-2012, 12:17

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הוא צריך להביא לי? יותר נכון..."

ציטוט:
הוא צריך להביא לי? יותר נכון הפוך... QUOTE]

נו טופ, הגיוני. הוא אדמין ואת רק אדמיניכזת שזה עלה טיפ טיפה פחות מוכסף

[QUOTE=Tallyco]מה שכן, אני מניחה שגם הוא ישן פחות טוב )

בודאי שהוא ישן פחות טוב. יש לך מושג מה מונח על כתפיו של אדמין? אילו דאגות טורפות את שנתו?

ציטוט:
מחכה כבר לסוף
ב'לסוף' כוונתך לאסיפת ההורים האחרונה בי"ב של הצאצאית הרביעית לבית אדמינסקובסקי בעוד 19 שנים או שמא להגעה עם אותה אחת להסכמה בענין התפריט ושמלת הכלה שלה 11 שנים אח"כ?

ציטוט:
(אם כי אני בספק אם מצבת השינה של שנינו תשתפר...)

גל כבר אמר. היא לא.
ישן 21-12-2012, 00:31
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אשכול הנאחס השבועי בהקדשה לממשלה"

לא מזמן יצא לי להסתובב עם חברה שלי וחברה שלה. החברה של החברה לא ראתה אותי הרבה זמן, ואחרי שכולנו התפזרנו, ההיא אמרה לחברה שלי שהשתנתי ושכבר אין לי שמחת חיים. ואני שואלת את עצמי מה הפלא? אני כזה בנאדם מנחוס... מאיפה תבוא השמחת חיים?

אז שבוע שעבר עשיתי תאונה.

היום נתקעתי עם האוטו באמצע עיר לא מוכרת בשיא המבול. שעתיים חיכיתי לגרר, כל הגוף כואב מקור, נעליים ספוגות מים, הגענו למוסך והוטרינר מכוניות הסביר לי בעדינות ובהבנה שהלך הראש מנוע. התייעצתי עם אבא, הוחלט לא לתקן... אבל אבא ביקש שאני אנסה לקחת את האוטו הביתה. שאלתי אם אפשרי לסוע איתו, אמר שכנראה שכן. אחרי 200 מטר התכבה שוב באמצע הרמזור.

נמאס כבר להתבכיין אבל די נו אי אפשר.

ישן 21-12-2012, 13:33

אמרתי לעצמי "פה זה ישראל: כמה גשם כבר ירד"?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אשכול הנאחס השבועי בהקדשה לממשלה"

והלכתי לסיבוב סידורים בעיר עם סניקרס כאלה מאריג ניילון דק (אלה שטיפה שנוטפת עליהם כשאתה שוטף ידיים מייד עוברת לגרב ועושה קר ברגל). בדרך חזרה גשם של העשור וכל העיר נהר הקולורדו. בקיצר אני עושה אקרובטיקות, קופץ מעל נהרות, הולך על קצה הנעל, עולה לחלק הגבוה של הרחוב כדי לחצות בקלות את הנהר, דורך על פגושים של מכוניות ועושה עוד כל מיני תעלולים. הכל עובד נהדר עד לרחובון הקטן שבו אני גר שבו, בחיים לא ראיתי תופעה כזו בעיר, מגיע איזה צונאמי של מים וסחף ובקיצר... הנעליים מחכות לכביסה ויש כבר עיתון מוכן למלא אותן.

ישן 29-12-2012, 23:47
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

קמה בבוקר שישי, תור למספרה(!) וסידורים. באה להתניע את האוטו, מזינה את הקודן, מסובבת המפתח ו"פאכ!". המנוע משמיע רעש קטן של פיצוץ או של חתול שנכנס מתחת למכסה מנוע. פותחת את מכסה המנוע, לפחות חתול לא היה שם, אבל כנראה שהסטארטר או חלק מונפץ אחר של האוטו התקלקל. במזל הספקתי לקחת אוטובוס ולהגיע לתור שלי בזמן וכן לעשות סידורים.. אבל האוטו נלקח ע"י שירותי הגרירה עד יום ראשון לקבלת טיפול, וגם אז אולי הוא לא יוחזר. בדיוק כשחברה בדיוק באה לעשות אצלי את הסופ"ש, במקום לקחת אותה באוטו כמו בחורה מתורבתת הלכתי ברגל לקחת ולהחזיר אותה, הלוך ושוב. כתתי את רגלי יותר מדי לסופ"ש זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:44

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר