לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2013, 05:29
צלמית המשתמש של Alkash
  Alkash Alkash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.11
לקום בהרגשה זוועתית ולא להבין למה.

לקום כל בוקר בהרגשה נוראית ולא להבין למה. ללכת לצבא ולהרגיש שאתה רוצה להיות בבית. לחזור הביתה לצפות לקצת מנוחה ושמחה אבל להיות עצוב ללא סיבה במקום. ללכת לישון עייף ולא להצליח להרדם שעות בגלל מחשבות שאפילו אני עצמי יודע שהם מטומטמות. להסתכל על החיים שלי - ובתכלס? החיים לא רעים. אבל למה אני מרגיש רע? שנים שאני מרגיש רע. עוד מאז גיל ההתבגרות. עוד מסביבות גיל ה15. גם בתור ילד הרבה לפני הצבא חשבתי שזה גיל ההתבגרות. שכנעתי את עצמי הרבה פעמים, שזה רק תקופה, זה קורה לכולם. אבל זה נמשך כבר יותר מידי זמן. שנים של דיכאון. דיכאון שכולם מסביבי מודעים לו אבל גם שניסו לעזור לי זה לא עזר ולכן החליטו להתרחק ממני בגלל ההשפעה שלי על הסביבה. אני מנסה להסתיר את זה כמה שיותר. אנשים שפוגשים אותי בפעם הראשונה חושבים שאני בן אדם שמח ומצחיק. אחרי זה הם מכירים אותי עוד קצת ובדר"כ מתרחקים ממני. לנסות לצאת מזה, למצוא תחביבים, לתרום, לצאת ולהעסיק את עצמי דוחק את המחשבות לצד. אבל בסופו של יום שאני לבד עם עצמי הרעל הזה מחניק אותי. אין כבר עם מי לדבר, וכבר אין חשק לספר. שמישהי הייתה איתי הרבה זמן ועזרה לי בסוף נכנסה לדיכאון בעצמה, נפרדה ממני. ורק אחרי זה הבנתי עד כמה היא עזרה לי, אבל היה כבר מאוחר מידי. כבר עברה יותר משנה מאז. אני עדיין חושב עליה כל יום כל דקה שיש לי. חושב עד כמה שאני מתגעגע ואוהב. אבל מבין, זאת אובססיה ולא אהבה. וגם היא מבינה את זה. פסיכולוג? אחרי הרבה שיחות לא הרגשתי שהוא עוזר לי, גם לא הזה שבא אחריו, וגם לא הזה שבא אחריו. בצבא? הקב"ן רק מנסה לדחוף לי כדורים כל הזמן. ואף פעם אפילו לא הזכרתי את זה שאני לא רוצה לשרת... להפך, הסברתי את עצמי אלפי פעם שאני צריך פיתרון לדיכאון ללא שום קשר לצבא. נראה לי שאני כבר יסכים לכדורים. למרות שאני לא מאמין שהם יעזרו. אני פשוט לא יכול ככה יכול, בא לי לדפוק את הראש שלי בקיר עד שאני יאבד את ההכרה כדי להפסיק להרגיש את הרעל הזה שאני סובל ממנו כל דקה ודקה. קרובת משפחה שלי סובלת מבעיה דומה, ובכלל בעיית הדיכאון עוברת אצלי במשפחה כבר כמה דורות. שאני מסתכל עלייה והיא מבוגרת ממני יותר מפי 2. מטופלת כבר יותר מ20 שנה בעשרות תרופות שונות ועדיין המצב שלה לא השתפר רק החמיר עקב הכדורים. אז מה הטעם? לגמור כמו שהיא עכשיו? לא לצאת מהבית ולסבול בשקט? ואלוהים כמה כבר נמאס לי מכל ההרצעות האלה שצריך לקחת את החיים בקלות להגיד תודה על מה שיש ולהנות מהחיים. אני אומר יום יום תודה על מה שיש לי, מנסה לקחת הכל בקלות, אבל עדיין בסופו של יום במיוחד שאני לבד הרעל הזה חונק אותי ואני כבר לא יודע מה לעשות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2013, 06:31
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alkash שמתחילה ב "לקום בהרגשה זוועתית ולא להבין למה."

אני לא תומך בדרך כלל בטיפול תרופתי אבל אתה נשמע לי כמו מקרה קלאסי של דיכאון שהוא ביולוגי לחלוטין.

ראה, דיכאון איננו תופעה נפשית בלבד. הגוף שלנו מייצר חומרים שונים במוח כדי ליצור תחושות שונות. מחסור בדופאמין או סרוטונין, שהם חיוניים לתפקוד נכון של הגוף, יכול בקלות להביא לתחושת דיכאון ללא שום בסיס פסיכולוגי. במצב כזה אתה יודע שהחיים טובים אבל משום מה לא מרגיש כך.

אולי כדאי לך לדבר עם פסיכיאטר לגבי זה. ייתכן והבעיה היא באמת באיזון הביוכימי של המוח ובמקרה זה, טיפול תרופתי פשוט יכול לשנות את חייך מהקצה אל הקצה.
אני יודע שיש רתיעה טבעית מכדורים אבל ראה זאת כך - אין לך הרבה מה להפסיד. במקרה הכי גרוע, אם אחרי כמה שבועות - ומומלץ לא לשפוט רק לפי יום יומיים - לא תרגיש שיפור או שתהיה הרעה של המצב, אתה תמיד יכול להפסיק לקחת את הכדורים.

ישן 04-01-2013, 17:17
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "עדיף לא לייעץ בנושאים רפואיים..."

לא הייתה כאן המלצה לקחת תרופות אלא המלצה לא לשלול זאת על הסף ולהתייעץ עם פסיכיאטר. איש מאיתנו לא יכול לאבחן (גם לו מי מאיתנו היה פסיכיאטר) מעל גלי הרשת, אבל להמליץ להתייעץ עם איש מקצוע, בהחלט אפשר.

כל מה שרוג כתב, זה שלפי התיאור שהביא הבחור, זה נראה כמו מצב קליני, ושווה להתייעץ עם פסיכיאטר ובטח לא לשלול מראש טיפול תרופתי שיכול לשפר בהמון את איכות החיים. אני חייבת לציין שאני מסכימה, מכמה טעמים:
1. המצב נמשך זמן רב, והתיאור מתאים לאדם שסובל מדיכאון קליני
2. קיים במשפחה מצב של דיכאון קליני מטופל.
3. טיפול פסיכולוגי לא עזר.

בהחלט נשמע חשוד, ולכן רצוי לטפל ע"י איש מקצוע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 24-01-2013, 23:10
צלמית המשתמש של Alkash
  Alkash Alkash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי vitya.k שמתחילה ב "הכל תלוי בך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vitya.k
אני יכול במילים להסביר לך מה שאני חושב. אבל אני חושב שבסרטון הנ"ל מסבירים את זה הרבה יותר טוב ממה שאני יכול להסביר.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

מקווה מאוד שזה אתן לך חומר למחשבה.

ראיתי כבר מאות עם לא אלפי דברים בסגנון. הכל מסתכם בדבר אחד תחשוב טוב יהיה טוב, תבחר בטוב יהיה טוב. אבל זה לא עוזר. זה גרום לך להרגיש לכמה שעות הרגשה של "כן אני יכול להיות מאושר" ובלא בלא בלא. אבל איכשהו זכרונות העבר והמחשבות חוזרות לרדוף אותך אחרי שאתה נרגע מכל העניין. וכל פעם שאתה רואה משהו מהעבר שמציק לך ולא אמור להציק לך כבר ממזמן אתה נזכר בזה שאין לך במה להאמין או במי להאכז והכל חוזר חלילה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר