לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2012, 16:59
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה עפרוני של בי"ס לטיסה

הי.

אמנם אני לא הראשון אבל נראה לי שאני הראשון שפותח יומן בניה על הדגם המדובר.
מדובר בדגם של חברת IBEX הישראלית (חברה בת של רענן וייס) , מדובר בדגם הראשון שהחברה הוציאה אי פעם , הדגם כאמור הינו מטוס T-6A TEXAN II , כאשר בכינוי העברי שלו - עפרוני.

בגדול למי ששכח , מטוס העפרוני בחיל האוויר החליף את מטוסי הפוגה הישנים בבית ספר לטיסה ונכון להיום הינו המטוס אימונים הרשמי (ה - ל') של החיל.

על הדגם :
הדגם עצמו סה"כ נראה די פשוט ובלי יותר מדי תוספות ופירוטים , למרות זאת עדיין רענן לא היה יכול לוותר על מס' חלקי רזין בדגם , השינוי הוא שהדגם ללא חלקי PE.
הקופסא עצמה מכילה (תמונות בהמשך) 2 עצי חלקים לא גדולים , שקית עם חלקי רזין כגון הספינר , מושבי מפלט , גלגלים ראשיים וכו... , 2 חופות שהוכנו בוואקום פורם (ותודה גדולה לעדי חזק שאתמול סיכן את חייו ואצבעותיו ע"מ ללמד אותי איך עובדים עם החופות בצורה הנ"ל) ודף מדבקות אשר מתאים לבניית מטוס אמריקאי וכמובן לבניית הישראלי.
דף הוראות צבעוני כמובן מצ"ב לדגם , ההוראות עצמם באנגלית ויש לקרוא את ההוראות היטב מס' פעמים לפני תחילת העבודה ע"מ להבין מה רוצה המשורר מבחינת צביעה וכדומה.

למעונינים , קיימת כתבה מקיפה ויפה של יואב אפרתי בקנ"מ מס' 56 אשר היה כח החלוץ אשר בנה את הדגם הראשון של העפרוני הנ"ל.

ברשותכם נעבור לקצת תמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הוראות הדגם :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חלקי הרזין :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עצי החלקים :

דף המדבקות (בתמונה השניה , נסיון להתמקד במדבקות ללוח השעונים בקוקפיט):

מבחינה כללית , נראה דגם יחסית פשוט אם כי לא פשוט לבניה למי שלא מיומן בעבודה עם רזין ודקלים קטנטנים , אחד החסרונות מבחינתי לפחות שגילתי עד עכשיו הוא סימון החלקים מבחינת המספרים על העצים , העצי חלקים עצמם לא נושאים מספרים כלל , מספרי החלקים מופיעים אך ורק על גבי ההוראות. ע"מ לאתר חלק מסוים יש להסתכל בהוראות גם על מס' החלק , גם באיור של עצי החלקים איפה החלק נמצא ואז לאתר.
בנוסף הוראות הצביעה די לא ברורים מבחינתי , הצבעים הינם ללא מספרי FS ומופיעים בצורה כללית כגון אפור בהיר לקוקפיט וכו...

עם העבודה , נעדכן.

עד כאן לרגע זה , אני לא מאמין שאני יתחיל לעבוד עד המפגש אז מן הסתם אין לי מושג עם העפרוני יגיע למפגש או לא ...

לעת עתה ערב טוב לכולם..

הערות , הארות וסתם ירקות יתקבלו בברכה.

ערב טוב.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 23-12-2012 בשעה 17:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2012, 22:04
  משתמש זכר ah 69 ah 69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.11
עפרוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה עפרוני של בי"ס לטיסה"

בועז חברי היקר ,

בכלל לא נסחפת -" סיכן את חייו ואצבעותיו...".אני חושב שסיכנתי את חיי יותר במחסן הדגמים שלי (ודי לחכימא...).
בכל מקרה שתי הערות :
1. הסיבה לתוספת חלקי הרזין היא "הנדסית/כלכלית" אם ניתן לקרוא לה כך.לייצר כסאות מפלט לדוגמא, עם כל כך הרבה פרטים קטנים בהזרקת פלסטיק -אפשרי (כמובן לא בחלק אחד),אך עלות תכנון והכנת תבנית כזו היא כל כך גבוהה שלא ממש כדאי כלכלית לייצר תבנית הזרקה אם רוצים לשמור על רמת מחיר סבירה לדגם.בנוסף,כמו שהזכרת ,זהו הדגם הראשון של IBEX ואפשר לקבל אפילו באהבה את הדברים הקטנים הללו.
2.זכור להוסיף הרבה (!!!) משקל מקדימה כדי שהמטוס יעמוד על גלגליו ולא על זנבו.

שיהיה בהצלחה !!!ממתין בקוצר רוח להתמודדות עם המיסוך....

הכנתי לך גם את דגם הדולפין שביקשת -אחייב אותך על "פתיחחת בונקר"....

עדי
ישן 26-12-2012, 14:03
צלמית המשתמש של zamir-bo

הי לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה עפרוני של בי"ס לטיסה"

צהרים טובים.

אז מסתבר שהתקלת שרת שהשביתה את הפורום כמעט יומיים גם מחקה לי תגובות... לא נורא.

1. עדי - תודה על הטיפים ולגבי הסיכון חיים אז אני מזכיר לכבודו שמי שכמעט איבד את אצבעותיו והיה זקוק לעירוי דם דחוף זה אתה ולא אני , אני רק הסתכלתי בעניין מה קורה כשכין חדה פוגשת אצבע... . בכל מקרה תודה על ההסבר לגבי השיקול להעדיף רזין על פלסטיק. (ואני לתומי אבל ממש לתומי חשבתי שזה הפוך אבל לא נורא) לגבי משקל בחרטום אז בבדיקה אתמול שערכתי לשני החצאים ביחד עם האמבטיה אז יש ברוך השם הרבה מקום...

2. ג'יי , דולב ואשר תודה , אני מקווה שאני לא יאכזב אתכם.

3. נועם - לגבי היומני בניה הנ"ל עברתי עליהם כמובן , לצערי היומן בניה שנרשם בפורום ההוא הינו די פשטני וחסר פירוט מעניין כגון גווני צביעה וכו... שוב לצערי לא ניתן ללמוד מהיומן יותר מדי למעט התוצאה הסופית שהיא די מרשימה ובוצעה עבודה יפה מאד.

עוד 3 שעות במפגש תהיה אפשרות לראות את ההתקדמות הקלה ביותר בדגם...

יום טוב.

ישן 31-12-2012, 16:29
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון גדול...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי איתי73 שמתחילה ב "בהצלחה ממתין בכליון עיניים"

הי.

ראשית , מדובר בעדכון המכיל כמה עדכונים מהסיבה הפשוטה שעקב הבעיות שרתים בפורום הצטברו מס' תמונות + עדכונים שאני ינסה להעלות עכשיו בתקווה שלא יעלמו מסיבות אלה ואחרות...

איתי תודה , אני ישתדל לעניין אותך ולקיים את היומן בצורה מקיפה.

אז לעדכון חברים:

אז ראשית התחלתי את העבודה במקרה הנ"ל ממש לפי הספר ועקבתי אחרי ההוראת.

ראשית הרכבתי את כל הקונסטרוקטה של גלגל החרטום , בנוסף צבעתי את כל הקוקפיט באפור טמייה XF20 , לציין כי אין בשום מקום תמונות של הקוקפיט מבפנים של העפרוני , הגוון נקבע לאחר התייעצות עם יואב אפרתי אשר היה הראשון לבנות את הדגם הנ"ל ולדבריו הצבע הנ"ל הוא מה שנראה לו הכי קרוב לתמונות שכן יש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לוחות השעונים של התלמיד ושל המורה לנהיגה לאחר צביעה באפור ותחילת צביעת השעונים עצמם:

(השעונים עצמם נצבעו בשחור מט של טמייה , כאשר נעזרתי במכחול 5 אפסים ובזכוכית מגדלת שמשני הצדדים שלה ממוקמים 2 תנינים ממתכת לתפיסת הפנלים. עדיין... לא צביעה שאני יכול יותר מדי להתגאות בה. )

לאחר סיום צביעת השעונים ולכה מבריקה כבסיס למדבקות:

לאחר הנחת כל המדבקות הקטנטנות של לוחות השעונים , לכה מט ונקודות פיוצ'ר רק על השעונים והצגים עצמם ע"מ לדמות את הזכוכית מעל השעונים :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וככה זה נראה אחרי מיקום האמבטיה של הקוקפיט בחצי גוף ימין כולל הדבקת לוחות השעונים:
(לגבי הדבקת לוחות השעונים המצב קצת בעייתי בתחילה עקב כך כי לא מצוין במפורש בהוראות מה המיקום המדויק להניח את הלוחות. לאחר בדיקה , אני שמח להודיע כי המיקום הינו בדיוק בקו המדבקה המונחת על דפנות הקוקפיט וטיפה בזווית אשר מגיעה מן המוכן)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ועכשיו נחזור טיפה אחורה...
דולב ועדי העירו לי לגבי כמות משקולות שיש למקם בחרטום ע"מ שהאווירון ישאר על גלגליו ולא יתקע בתנוחת המראה תמידית.

אז זה המקום שהשאירו עבור משקולות:

ברוך השם ים במקום..

ופה לסיום העדכון הנ"ל - מיקמתי טיפה משקולת... אני מקווה שיספיק

עד כאן להיום , ושוב בתקווה שהעדכון הנ"ל לא יעלם לו לפתע...

בפעם הבאה - 2 חצאי הגוף יהיו ביחד לעד.

יום טוב ושנה טובה לכולם.

ישן 02-01-2013, 09:36
צלמית המשתמש של zamir-bo

הי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gron שמתחילה ב "למה את כל זה במקום להשתמש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gron
למה את כל זה במקום להשתמש במשקולות דייגים?

בוקר טוב.

הסיבה היא מאד פשוטה...
למעשה כשאני משקיע עוד שניה של מחשבה 2 סיבות.

1. זה מה שיש לי כרגע בבית אז מיותר לקנות דברים אחרים כאשר התוצאה היא אותה תוצאה בסופו של דבר (מדובר בכדוריות של כדורי ציד שפירקתי כמות לא קטנה מהם לטובת משקולות..)
2. אחת הסיבות שאני מעדיף את הכדוריות על פני המשקולות דיג שהכדוריות יותר קטנות ועגולות ולא בצורת קונוס. כאשר אני רוצה למקם יותר משקל , הרבה יותר קל (ככה לפחות נראה לי.) למקם הרבה כדוריות מאשר אחת גדולה שלפעמים יש טיפה בעיות מיקום מבחינת הנפח שיש למלא.

מקווה שעניתי בצורה מספקת.

יום טוב לך ידידי..

ישן 04-01-2013, 13:17
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום התקדמות קלה.

הי.

אז ממש התקדמות קלה של עבודה של כמה ימים בודדים...

ראשית , הגוף כבר לא מופיע בקטוגורית 2 חצאים כי אם מופיע כיחידה שלמה ובחתיכה אחת.

אל הגוף , כמובן שצורפו כנפיים (כדי שהציפור תוכל לעוף אלוהים ברא לה כנפיים...)

צורפו כמובן הגאי גובה .

החרטום מרזין הצטרף גם הוא לעסק ונהיה לאיש אחד..

דגש מיוחד..: !!!
כבר עכשיו ניתן לומר שרענן כהרגלו הוציא דגם מעולה מבחינת הדיוק.
ההתאמה של החלקים אחד לשני פשוט נהדרת , חומרי מילוי כאלה ואחרים כמעט ולא נדרשים (אני השתמשתי ממש בקטנה בעיקר בחיבורי הכנף את הגוף בחלק התחתון ובחיבור של הרזין לגוף המטוס)

בקיצור ... אחלא.

ולתמונות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

הערות והארות לשבת יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

ישן 05-01-2013, 16:05
צלמית המשתמש של zamir-bo

הי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
בהחלט מעודד.
האם עשית "ניסוי יציבות" לפני המשך העבודה, כדי למנוע את הצורך להוסיף משקולות.

הי אשריקו.

לגבי ניסוי יציבות אז ממש לא חשבתי על זה.

מבחינת המשקל שהדגם שוקל פשוט לא חשבתי שזה רצוי... על פניו המשקל אפילו יותר מדי.

בכל מקרה הכני נסע כבר הורכבו ולאחר לילה של ייבוש הדבק נעשה נסיון היום בבוקר להעמיד את האווירון על כני הנסע שלו (גלגלים אחוריים יאלצו לחכות לסוף הבניה - נוחות בצביעה ) ואני שמח לבשר ש...

העסק לא זז לכיוון אחורה.
ולא רק שלא זז לכיוון אחורה , גם נסיון להטות את המטוס לכיוון הזנב מביא תוצאה מיידית של נפילה חזרה קדימה.

תמונות בהמשך...

שבוע טוב.

ישן 06-01-2013, 18:55
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון

הי , ערב טוב.

אז כפי שכתבתי קודם לכן , האווירון עומד על כני הנסע שלו.
אפרופו כני הנסע , נאלצתי לבצע ניתוח השתלת "סטנד קטן ממתכת בכן הנסע הקדמי.
כן הנסע הקדמי הוא חתיכת צינור עגול ויחסית דק ועדין שכבר נשבר לי פעם אחת כתוצאה מחוסר תשומת לב. היום אחרי שבר נוסף נאלצתי לתת חיזוקים. מחט מזרק דקה שנחתכה לחתיכה של בערך 1 ס"מ , 2 חורים שנקדחו בעדינות בתוך כן הנסע עצמו ובאה ישואה לגואל , כן הנסע הקדמי חזק ויציב.

כפי שתוכלו לראות בתמונות , המטוס כבר למעשה די גמור ועכשיו המלאכה הקשה יותר - מלאכת הצביעה.
ראשית מיסכתי את כל אזור החופה / תא הטייס באמצעות מסקינטייפ טמייה. (לצערי חופת הוואקום פורם היא די בעייתית לעבודה וכמו כל קודמיי לבניית העפרוני , גם אני ישאיר חופה פתוחה וזאת בניגוד למה שאני רגיל לעשות - חופה סגורה).
כרגע המטוס מוכן לצביעה ראשונית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כשכבה ראשונה , המוס כולו יצבע בשלב הראשון ע"י צבע יסוד של אלקלאד בצבע לבן.
הבחירה בצבע הלבן היא פשוטה , הצבע הלבן הוא די בעייתי ולכן אני מאד אוהב להשתמש בפריימר הלבן של אלקלאד , כאשר אחריו הצביעה בצבע לבן רגיל היא די פשוטה.

לאחר ייבוש מוחלט של לפחות 24 שעות (זה מה שיהיה מעכשיו , כל סשן צביעה יבוא 24 שעות אחרי קודמו.) אני יצבע את כל הדגם בצבע לבן מבריק של טמייה.

הצבע האדום , עפי ההוראות של רענן הינו צבע אדום FS11136 , בדיקה זריזה העלתה שבאוסף הכמעט מושלם שיש אצלי של צבעי מיסטר הובי (גונזה סנג'יו) גוון H327 נושא את אותו מס' פדרל סטנדרד. לאחר ייבוש מוחלט של הצבע הלהן , אני יתחיל בצביעה עם האדום , ראשית האזורים הקלים כגון גחון , כנפיים עליונות והגה הכיוון. בשלב הסופי של הצביעה עם האדום אני ימסך בעדינות את הצורות העגולות של האדום ע"י מסקינטייפ 1.5 מ"מ ואני יצבע את הצורות העגולות.
בשלב הסופי אני יצבע את שפות ההתקפה של הכנפיים וההגאים ע"י צבע אלומיניום ואת השחור מט בחלק הקדמי של המטוס.

עד כאן להיום ,

הערות והארות או המלצות יתקבלו בברכה.

שבוע טוב.

ישן 07-01-2013, 07:47
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
לדעתי הצנועה הייתה צריך להרכיב את כני הנסע רק לאחר הצביעה המסובכת.
אני חושש שלום כני הנסע בזמן עבודת המיסוך המורכבת שלפניך.

אשריקו בוקר טוב.

לגבי שלום כני הנסע אז העניין פחות מטריד אותי.
סה"כ כל הגחון צבוע באדום ורק כני הנסע עצמם ביחד עם בתי כני הנסע בלבן. גם הדלתות צבועות באדום ואם שמת לב טרם הורכבו.

מה שאני יעשה זה לצבוע את הגחון באדום ואז אני ימסך את אזור בתי כן הנסע ואני יצבע שוב בלבן רק את המקום עצמו.

לגבי נושא המיסוכים כל המיסוכים "הבעייתים" במרחאות כפולות ומכופלות אז הכל בחלק העליון של האווירון. לא אמורה להיות בעיה עם כני הנסע בנושא הזה.

ישן 07-01-2013, 17:26
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון לבן כשלג...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
למה לצבוע באדום ועליו לבן?
אתה עלול לקבל "צל" אדום בגחון.
אל תשכח שהצבע האדום הוא כהה יחסית.

הי.

ראשית אשריקו לגבי הצביעה עם האדום ואחרי זה הלבן. אז בשלב הראשון אין לי יותר מדי ברירות. חוץ מכני הנסע עצמם , גם בתי כני הנסע צבועים בלבן. מה שאני יעשה כמו בכל דגם שאני עושה , (למרות שבד"כ הגוון בגחון הוא אפור בהיר...) אני יצבע את הגחון במקרה הנ"ל באדום תוך כדי שאני ישתדל כמה שניתן להיכנס כמה שפחות לתוך כני הנסע כך שמבחינת תיקוני האדום יהיו תיקונים קלים עד כמה שניתן.

וכעת לעדכון מזג האוויר מהחרמון או במקרה שלי מהאלפים.

אז לאחר צביעה אתמול של לבן פריימר של אלקלאד , היום איך שחזרתי מהרבותה צביעה בלבן X2 של טמייה. (לבן מבריק)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צביעת הגלגלים הראשיים :

צביעת החופה:

מחר , תחילת עבודה של צבע אדום...
ראשית צביעת הגחון.
יום נוסף ידרש ממני לצביעת הכנפיים והגאי הגובה.
יום נוסף או עם יסתדר לי מבחינת המיסוך לצביעת הגה הכיוון.

היום הגדול - הצביעה המסובכת.

אחרי זה בלי נדר , יום נוסף לצביעת האלומיניום בקצות הכנפיים.

אחרי זה נראה מה הלאה...

בברכת יום טוב עם הרבה גשם.
הערות והארות יתקבלו בברכה.

ישן 08-01-2013, 18:43
צלמית המשתמש של zamir-bo

הי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי airforce333 שמתחילה ב "עבודה יפה"

הי , ערב טוב.

ראשית AIRFORCE 1 , תודה.

ועל הדרך התקדמות נוספת , הפעם מתחילים באקשן האמיתי.

מתחילים לצבוע אדום.

האדום כפי שכתבתי קודם לכן , הינו אדום H327 של מיסטר הובי.
ראשית התחלתי למסך.
הכוונה הייתה לצבוע את הכנפיים היום , את כל הגחון ואת החרטום של המטוס.

ראשית מיסכתי את החלק האחורי:

השלב הבא , מיסוך החרטום שפה היה האתגר האמיתי.
לשלב ראשון השתמשתי במסקינטייפ 1.5 מ"מ שהיתרון איתו שניתן לשחק איתו בצורות עגולות להבדיל מאחיו הגדולים.
ביצעתי תיחום ראשוני :

השלב הבא , ל"מלא" את החלל ולכסות על הלבן:

ואחרי הצביעה:

כמו תמיד אני חייב לפשל במשהוא...
ממש לא קשה להבחין שבחלק מהמקומות ניתן לראות שהריסוס האדום קצת ליכלך את הלבן שהיה כלכך יפה. אין מה לעשות , מחר אחרי ייבוש מוחלט נתחיל לעבוד על תיקוני הלבן ואחרי התיקונים אני ישלים את הצביעה עם האדום.

עד כאן להיום.

הערות והארות יתקבלו בברכה.

ערב טוב.

ישן 09-02-2013, 11:39
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

הי לכולם , שבת שלום.

אז ראשית עבר זמן מהעדכון האחרון ולקח לי פשוט כמה ימים להגיע לרגע שאני יכול לצלם באופן נורמלי יחסי.

אז ראשית כפי שגם מיקמתי תמונה בפייסבוק של המועדון מבחינת צביעה די סיימתי את העבודה.
שפות ההתקפה בהגאי הגובה , הגה הכיוון והכנפיים מוסכו ונצבעו ע"י אלקלאד 102. (יש עדיין תיקונים לבצע...)
האגזוזים כנ"ל נצבעו והודבקו למקומם.
הפרופלור כנ"ל הודבק למקומו.

אז מה נשאר ?
1. לסיים את העבודה על החופה - הדבקת המדבקות בתקווה לא להרוס ולהדביק את החופה למקומה.
2. להכין משטח ולסיים את העבודה.

קצת הרבה תמונות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולגבי המשטח עצמו...

המשטח כמובן יהיה מסגרת תמונה שתוסב לבסיס.
נכין הדפסה של פיסת מסלול שעליו יעמוד האווירון.

משני צידיו של האווירון אני ימקם שלטי אזהרה כאלה :

הכותרת שאני יתן למיני דיורמה יהיה :
"בית ספר לנהיגה חצרים"

במידה והרוח תשרה עלי אני גם יפרסם טלפון לתיאום שיעורי נהיגה ומחירון כמובן...

שבת שלום.

ישן 10-02-2013, 06:53
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
כן. "הנצה" זה מצב שבו להבי המדחף פונים לכיוון הטיסה ואינם מיצרים "כוח סחף".

בוקר טוב לך ידידי..

אז ככה.

אי יגיע הביתה אני יצרף גם תמונה...
בגדול , צילמתי לפני כשנתיים במוזאון את האווירון הנ"ל (מס' מטוס ספציפי) כאשר הוא מוצג לו באיזה חג. הלהבים צולמו גם כן במצב הנוכחי. אין לי מושג עם זה המצב הנורמלי של הלהבים במצב חניה או שרק בגלל התצוגה.
יכול להיות שמדובר באמת במצב חניה (אילן דיבר על זה בהרצאה שלו.. להביא את הדגם למצב של קרוב למציאות).

בכל מקרה אני יעלה תמונה..

דולב , ההצעה שלך קצת שוביניסטית ידידי...
אני בכל מקרה ישאר עם הרעיון שלי שגם הוא ככה... איך נגיד זאת ? ... מכה מתחת לחגורה...

אני בכל מקרה חושב על תעריף של השיעורי נהיגה.
ופה אני פותח את העסק לקהל הרחב :

שיעור נסיון :
תיאוריה :
שיעור בודד רגיל :
הוצאת רשיון בקבלנות :
טסט:

ההצאות המקוריות יזכו להתנוסס ליד האווירון...

שבוע טוב.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 10-02-2013 בשעה 06:58.
ישן 13-02-2013, 21:46
  משתמש זכר ah 69 ah 69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.11
שוביניסטיות ושות'
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "[QUOTE=zamir-bo] דולב ,..."

אז ככה :

1. העלויות לתיקון המטוס אמנם לא הגיעו לסכומים שאשר זרק פה (מידע מבפנים...),אך עדיין לא הצדיקו את תיקון המטוס וח"א רכש עפרוני אחר במקומו.
2.דולב -הדיורמה של שי נחמדה מאוד אבל המטוס שהטיסה בזמנו החניכה שנטשה אותו היה עפרוני מספר 489 (כן ,אנ י יודע שאני מציק בעניין האותנטיות...).
3.מהכרות קרובה מאוד עם מסקנות החקירה שחל הנטישה הזו -היא פעלה נכון והצילה את חייה,שלעניות דעתי ,שווים הרבה יותר מעפרוני.מה שבטוח שאם היא היתה נהרגת בתאונה הזו (והמרחק לכך היה רק זמן ההחלטה שלה על נטישה...)היא היתה זוכה להרבה יותר "כבוד".
4.למרות כל השוביניסטיות שרצה כאן,ראוי לזכור שהיא משרתת היום באחת מטייסות הקרב של ח"א -משהו שלא רבים מגיעים לעשות ,ועל כך היא ראויה לכל ההערכה והכבוד המתבקשים.
רק כקוריוז ,ומבלי להיכנס לפרטים -בעבר כבר היתה גיחת תקיפה מבצעית איכותית ביותר ופמיניסטית מלאה שבה על מטוס ברק דו מושבי היו כצוות טייסת קרב ונווטת קרב שביצעו תקיפה באמצעות פצצות מונחות לייזר עם פגיעות מדוייקות במטרה,הרבה יותר מהצוותים האחרים שהשתתפו שם .
5.ובועז ידידי היקר -שנינו היינו מוכנים לשלם על השיעורים כדי לקחת חלק בביה"ס הזה....

AH69

נערך לאחרונה ע"י ah 69 בתאריך 13-02-2013 בשעה 21:50.
ישן 14-02-2013, 06:24
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ah 69 שמתחילה ב "שוביניסטיות ושות'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ah 69
אז ככה :

5.ובועז ידידי היקר -שנינו היינו מוכנים לשלם על השיעורים כדי לקחת חלק בביה"ס הזה....

AH69

בוקר טוב.

מכל המגילה הארוכה והמקיפה שכתבת פה אין ספק כי מדובר בשורת המחץ .
ללא ספק שנינו היינו מוכנים אפילו עכשיו בגילנו המופלג לשלם הרבה מאד כדי להשתתף בקורס המדובר , אתה לפחות ידידי יש לך יתרון ענק עלי... אתה לפחות זכית כבר ב"שיעור נסיון" דבר שאני הייתי מת לעבור.

ועל הדרך עדי , לא הגבת אתמול להודעות ששלחתי. אבל אני יוותר לך הפעם במיוחד בעקבות זה שהיית עסוק מאד השבוע עד אתמול כולל.

אנחנו נפגשים ביום חמישי הבא ואז נוכל לדבר יותר בחופשיות.

אחלא יום.

ישן 08-03-2013, 14:45
צלמית המשתמש של zamir-bo

שלב כמעט סופי...

הי , שבת שלום.

הדבר האחרון אשר נשאר לי לעשות הוא לפתור את הבעיה של איזה מוט תומך בתוך החופה.

המוט האוריגינל אשר הגיע בדגם היה איך להגיד... קצר מדי לחופה ובמילים פשוטות יותר המוט נכנס אבל המרווח היה גדול ולא התאים לחופה.

טלפון קטן ליואב אפרתי פתר את הבעיה : גם יואב נתקל בבעיה הזו בבניית העפרוני שלו והפיתרון היחיד הינו לייצר חלק חדש שהוא פשוט יותר גדול מהמקור.

שלב ראשון להלן החלק המקורי:

כחומר גלם לייצור החלק הנדרש "הכינותי מראש" כפי שנאמר מחט מזרק בגודל 18G:

וזו הכלה דרך אגב...

שלב ראשון ביצעתי כיפופים עדינים עם פלייר בכלל לא עדין בחלק העליון של המוט החדש:

השלב השני היה לתת את הכיפופים בחלק התחתון ולחתוך את המוט באורך המתאים לפי מידה שנלקחה מראש:

ניתן לראות יפה מאד כמה אורך מוט היה חסר...

השלב הבא כמובן פריימר אפור של יעקבי :

וככה זה נראה מורכב בתוך החופה :

והתוצאה הסופית - חופה מודבקת על האווירון ולמעשה סיום עבודה:

זהו למעשה.
הדבר היחיד שנשאר זה הכנת המשטח עבור המטוס , קצת מתעכב העניין מסתבר שהמדפסת שלי ישנה מדי ואין להשיג דיו עבורה בשום מקום אז יש עיכוב דיו קל...

שבת שלום .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר