לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2012, 12:26
  RealCreator RealCreator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.11
מאמר - בואו נחליף את השקף של נשמתינו

בואו נחליף את השקף של נשמתינו

יום חורפי אחד אני נוסע באוטובוס. פתאום אני מביט לחלון ונדהם. בהתחלה חשבתי שיש המון עשן בחוץ. בהתחלה חשבתי שקרתה שריפה איפשהו,אך לאחר מכן הבנתי ששום דבר לא בוער אלא שזה בעצם ערפל.

אך לאחר עוד כמה שניות של חשיבה על המצב אני הבנתי שבחוץ הכל בסדר! לא שריפה ולא ערפל. אלא החלון הוא זה שמלוכלך\מעווט ולכן נדמה שהכל בחוץ מעורפל.

כרגע הסיפור שסיפרתי לכם נשמע בנאלי וחסר פואנטה. אבל לי הוא גרם לחשוב על משהו הרבה יותר עמוק. אני לא הבנתי שום דבר חדש, אבל המסרים שניסו לחלחל לי לתודעה פתאום הצליחו. ובעזרת הדוגמא שקיבלתי אני הבנתי טוב מאד עקרון חשוב מאד לחיים.

בואו ביחד נחשוב על המצב מזווית ראיה שונה. בואו נתאר שהנוף בחוץ זה החיים שלנו. החלון הוא השקפת עולם שלנו. אנחנו מסתכלים על החיים בחוץ דרך השקפת עולם שלנו ומקבלים תמונה שונה ממה שהיא במציאות.

אפשר גם לדמות את זה למקרן שקופיות. כל אחד מאיתנו הוא מקרן,אך לכל אחד מאיתנו מורכבת שקופית אחרת. לכן אם נעמוד 100 איש ונסתכל על אותה סיטואציה(לא כל כך חשוב איזה) אנחנו נראה אותה בדרכים שונות.

אם מורכב בנו שקף של פחד ושנאה. אנו נראה את החיים כעוינים ומסוכנים. אם מורכב בנו שקף של שמחה ואושר, אנו נחיה חיים שמחים ומאושרים
כיום רוב האנשים חיים עם היפוך של סיבה ותוצאה. כלומר,הם מצפים לחיות חיים מאושרים ושמחים אחרי שהעולם יצ'פר אותם ויחייך אליהם. הבעיה שזה לא יקרה כל עוד הם
לא יחייכו אל העולם ויתחילו לאהוב אותו. על נושא זה ארחיב בפרקים הבאם.

בואו נסכם ביחד את הלקחים העיקריים של המאמר הזה.
החיים כפי שאנחנו רואים אותם,הם לא באמת כמו שאנחנו חושבים. הם יכולים להיות כל מה שתרצו. תלוי דרך איזה השקפת עולם תסתכלו עליהם(אציין פה שאני לא מדבר על סיטואציות קיצוניות,אלה יומיומיות). מקרה בחיים לא בא עם סימן + או -. אנחנו מקבלים את המקרה והמוח שלנו מעבד את זה דרך העקרונות שאנחנו מאמינים בהם וחיים עלפיהם.

נושא זה יכול לעורר שאלות, כי הוא נוגע בהרבה תתי נושאים אחרים,עליהם אני ארחיב במאמרים הבאים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר