לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2012, 01:07
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "זה שאתה לא מאמין בהתחממות..."

סליחה על דברי הכפירה אך לא אחזור בי. בכוונה השתמשתי בתיאור "טרחנית" ולא אמרתי "גרועה" או "משעממת" או "לא ראוייה מאיזושהי סיבה". טולקין אהב להיכנס לפרטים עמוקים, לצייר תמונות מפורטות עד מאוד - ולעיתים מפורטות מדי.

בתור אדם משכיל, אתה בוודאי מכיר את הציור "ונוס אנאדיומנה" של טיציאן (לטעמי, היצירה הטובה ביותר שלו אשר תביא אותי יום אחד, אולי כבר בשנה הבאה, לאדינבורו). כמה גלים רואים בציור? כמה ענני גשם? מה כמות השיערות בראשה של ונוס? כמה רכסים יש בצדפה? האם אי אילו מן הפרטים הללו חשובים מספיק כך שלא תוכל ליהנות ממראה עיניך גם בלי לדעת אותם?

והיא שאמרתי - כתיבתו של טולקין היא טרחנית

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2012, 11:02
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "נו ספר ספר"

בלי להרוס ספויילרים, אני חייב לציין שאני לא מבין מאיפה בא כל הביקורות השליליות. אני קראתי את ההוביט ואת שר הטבעות כשהייתי ילד עוד לפני שידעתי מי זה פיטר ג'קסון. לענ"ד טרילוגיית שר הטבעות היה יותר מבסדר ולמרות שלא קלע 100% לספר, זה היה הכי קרוב שאפשר.

בקשר להוביט: מה שהכי הפריע לי זה לדעת שאני צריך לחכות עוד שנתיים כדי לראות את הסוף. שנתיים זה הרבה זמן. היו הרבה דמויות בסרט שלא קשורות בכלל לספר (בלי להזכיר שמות) ואני חושב שיוצרי הסרט עשו עבודה טובה במחקר על כתבי טולקין כי הם הכניסו הרבה מידע שמופיע אצל טולקין בכל מיני מקומות. המוזיקה היתה מהממת. רואים שיש קשר לשר הטבעות, כי אפשר לזהות את הדמויות (גמדים, אלפים, הוביטים, גולום) לפי המנגינה. אהבתי ציטוטים ישירים מתוך הספר (לדוגמא המשפט הראשון של הספר מופיע בסרט). התרגשתי כשרואים דמויות מסויימות לראשונה (גולום,למשל) וכמובן כשבילבו מוצא את הטבעת. לא יכול לחכות להמשך.

ראיתי בתלת מימד (פעם ראשונה שאני רואה סרט בתלת מימד). יכולתי לוותר על תלת מימד וזה לא היה משנה לי את חווית הצפייה.

בעצם יש כמה דברים שאני אכתוב בספויילר:

זהירות - ספויילר!
ישן 14-12-2012, 16:58
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "ביקורות ראשונות להוביט:"

ביקורת מהסרט, גירסת דו מימד (מחר אלך לתלת מימד HFR)

זהירות - ספויילר!

ישן 14-12-2012, 22:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ראיתי ומסכים עם אלי173
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "ביקורות ראשונות להוביט:"

יש לחלק את חוויית הצפיה לשניים, בהתאם לרקע של הצופה:

1. אלו שראו את הטרילוגיה ביסודיות/"מכורים"

2. אלו שלא...

עבור מי ששכח את רוב הפרטים בטרילוגיה (הקולנועית) או שמראש לא התעמק - חווית צפיה טובה מאוד. מי שמכיר היטב את הטרילוגיה ימצא את עצמו הרבה פעמים מתנתק מהעלילה לטובת פלאשבקים (בחלק מהמקרים לא מי יודע מה בטעם טוב) לLOR בצורת חזרות "שקופות" על סצנות+פסקול שקיבלו "מחווה" בסקט השני. המון קטעים כאלה - קצת יותר מדי לטעמי... יותר מדי פעמים נראה כאילו פיטר ג'קסון רצה לגרום לצופה ה"מכור" להרגיש בבית: המשכיות, אבל לא של העלילה אלא של האפקטים. הרבה פעמים נחמד - בחלק מהפעמים משאיר טעם של אושן12/13 (חזרה קיטשית על הסרט הראשון).

חלק מסצנות הקרב ארוכות יותר מדי וקיטשיות יותר מדי. ריצות מצלמה דרמטיות שלפעמים עושות כאב ראש קטן ומזכירות את "סגנון" הצילום של האיסלאמיסטים בסוריה. תחושה משהו של "זילות" בשימוש באפקטים רבים מדי באותה סצנה.

בניגוד לLOR כאן ישנה האנשה של חלק מדמויות האורקים/גובלינים (בסרט הראשון הם היו יותר לכוון זומבים).

בקיצור.... צילו הענק של LOR מרחף כל הזמן מעל "ההוביט" וללא ספק ריחף גם תוך כדי ההסרטה.

אחרי הסרט הלכתי לשירותים ולידי במשתנה עמד מישהו שזימזם לעצמו את הנעימה של השיר אותו שרים הגמדים בתחילת הסרט בבאג-אנד... יש הוכחה יותר טובה שהסרט נכנס לאנשים לוורידים?

בקיצור: כפי שנאמר אלף פעם לפני - מעולה, אבל לא כמו LOR.

ישן 15-12-2012, 18:53
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

שכחתי לספר לכם על ה-HFR!
אני מתחבט, אני לא יודע האם זה טוב או לא. אין ספק שריבוי הפריימים הופך את הצפיה לחוויה מיוחדת. הכל נראה ממש חי, וטבעי. מצד שני, יש בזה משהו שממש מפריע לי. לא יודע אם שמתם לב, נכון שאופרות סבון נראות קצת שונה בטלויזיה, כאילו הצבעים יותר אמיתיים מאשר צילום של תוכניות אחרות? פעם אמרו לי שזה בגלל שמרחו וזלין על העדשה.. בכל מקרה, היתה לי התחושה הזאת. כאילו הסרט מצולם באולפן (הוא ככל הנראה מצולם באולפן, אבל אני לא רוצה לדעת את זה). וזה קצת הפריע, כאילו זה לא אמיתי (כן, אני יודע שסרטי פנטזיה אינם אמיתיים...).

ישן 10-01-2013, 06:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עד כמה שזכור לי מהספר - סארמן לא נלחם בגנדלף על המגדל אלא סתם לכד אותו שם וייבש אותו
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איזה סטלן..."

ולא פרפר הגיע אליו אלא הנשר שרדגסט ביקש ממנו ומשאר הצפורים לחפש את הקוסם האפור עקב מפגש מקרי עם החבורה שתהתה להיכן נעלם פטרונה.

את סרטי טרילוגית שר הטבעות לא הצלחתי לראות. כשלתי בפתיחה. הדמויות כפי שצוין כאן נראו 'זומביות' מדי ו'קלקלו' את הספר. בסרט ה'הוביט' הנוכחי ההאנשה של הדמויות עשתה לסרט טוב וכך גם הרמזים העתידיים והיוזמות של הבמאי כמו המפגש בריוונדל.

הוטרדתי בעבר על כי רדגסט החום קופח ע"י טולקין וקיבל תפקיד שולי ביותר [בכ"ז קוסם שלם עם קשר לבע"ח ובקושי מופיע בספר]. הפעם תוקן הקיפוח אם כי האפליה המתקנת הפכה אותו לשילוב של מיסטר בין ודוקטור דוליטל.

לכל מי שתוהה למה הנשרים לא לוקחים את ההוביט וחבורתו ישירות לעיר האגם ב'הוביט' ולא מסיעים את פרודו+טבעת הופס להר הגעש תוך שני עמודים בשר הטבעות התשובה פשוטה: הנשרים לא עובדים אצלכם!

הם יצור פלאי, גדול ונדיר שמגיע יש מאין דווקא ברגע שלא מצפים לו ואחרי המתנה ממושכת שהתחלפה ביאוש, מעמיס על גבו את הניצולים ומורידם במקום שבא לו. כמו רכבת ישראל, רק עם כנפיים.

ישן 15-01-2013, 23:51
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
באיחור אופנתי.

אני חושב שההוביט בפני עצמו הוא סרט מצויין,הבעייה היא שהוא לא סרט בפני עצמו.
כשראיתי את ההוביט הייתה לי תחושה חזקה של "בסרט הזה כבר היינו" - הדיאלוגים לא הלהיבו אותי,העלילה לא הצליחה לרתק אותי במידה שחשבתי שיהיה - אני כבר יודע לאן כל זה הולך,אני ידוע מה המשמעות של הטבעת ואני יודע מה יקרה איתה בסוף,ולא רק שאני יודע,כבר קראתי את זה בספרים וראיתי את זה בסרטים 12663636 פעם...
אז אם הייתי רואה את ההוביט לפני שר הטבעות הייתי מצליח להנות הרבה יותר - אבל עכשיו? זה כאילו שהקריאו לך את הפרק האחרון בספר מתח ועכשיו מבקשים ממך להנות מההתחלה,שר הטבעות כל כך מרשים שההוביט מצליח להיות רק חיקוי חיוור.
אז אני אסכם את דעתי על הסרט במשפט אחד:זה היה יכול להיות נפלא כמנה ראשונה - זה תפל בתור מנה אחרונה.
אז לסרטים הבאים אני אלך,אבל עם ציפיות צנועות פי כמה.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 16-01-2013 בשעה 00:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר