לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2012, 22:58
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
אמל"ח ורק אמל"ח ממלחמת האזרחים בסוריה #1

בעקבות תחושות שגם אני שותף להן שהיוזמה המבורכת קצת סטתה מהמסלול והאשכולות המוקדשים למדיה של אמל"ח יוצא דופן ומעניין מסוריה הלכו לאיבוד, אני חושב שיהיה טוב אם נפצל את האשכולות ושאשכול זה יוקדש אך ורק לאמל"ח.

קווים כלליים:
1. רק סרטונים ותמונות שעיקרם אמל"ח, לא לחימה, לא פיספוסים, לא שאר פיקנטריה.
2. דגש על דברים חדשים שלא נראו בעבר, דברים נדירים שלא נראו הרבה. אמל"ח שכבר נחרש - רק במקרה ומדובר בסרטון או תמונה שיש משהו חריג לטובה באיכותם.
3. נא להשתדל להוסיף גם טקסט לסרטון או לתמונה.
4. קטעים גרפיים, רק בתוספת אזהרה מתאימה

Mpiko, תרומתך והזמן שאתה משקיע לטובת חברי הפורום בהחלט מוערכת. אין באשכול הזה כדי לטעון אחרת, רק כדי לעשות סדר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2012, 23:00
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אמל"ח ורק אמל"ח ממלחמת האזרחים בסוריה #1"

שימוש בתחמושת אווירית תבערה/עשן (סרטון מייצג, יש כמה וכמה סרטונים נוספים):

באופן מפתיע משהו, בין כל הפשעים שלו נגד האנושות עד עכשיו נראה שאסד לא עשה כל שימוש בזרחן לבן ודומיו עד ללפני שבוע. אילולא מבצע "עמוד ענן" יתכן מאוד שהעניין הזה היה יוצר מיני-סערה מאחר ויש רגישות לנושא הזה בעולם. אני אוסיף תמונה שצולמה לפני שבועיים (12 באוקטובר) בחילופי האש ברמת הגולן, לפי הכיתוב מדובר באש תותחים/מרגמות של צבא סוריה על המורדים. אני לא מומחה אבל לי זה נראה כמו זרחן לבן:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://si.wsj.net/public/resources/images/P1-BJ090_LIONDO_G_20121112173156.jpg]

ישן 01-12-2012, 10:03
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "רקטות אוויריות S-5 ממה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי

וסרטון מלפני שבוע של חבר'ה אחרים מנסים שיגור רקטות כאלו ב"סגנון טריפוליטאי" (כלומר מהקרקע):

כשאני מסתכל על סרטונים מלוב לעומת סרטונים מסוריה, צצות לי כמה נקודות השוואה בנוגע לאילתורי נשק:
- תזמון: בלוב הופיע יחסית מוקדם; בסוריה הופיע יחסית מאוחר (לדעתי אילתורים ראשונים נראו רק 8-10 חודשים אחרי תחילת הקרבות)
- תחכום: לוב - יחסית לא מתוחכם. המקסימום היה העמסת כוורת רקטות על טנדר בזוית כללית של 40 מעלות; סוריה: מאוד מתוחכם. מקלע בשלט רחוק, יצירת מטל"ר לרקטות כפי שנראה בסרטון. חריטת קנה תותח 125 מ"מ ליצירת מרגמה

אני עדיין מנסה לייצר לעצמי איזו תובנה לגבי כל זה. אולי אדון טרוג'נס ישמח לתת פה מילה?

(כמובן שכל התובנות עד כה, וגם אלו שבהמשך, מגיעות מהסרטונים שראיתי וממה שאני זוכר מהם. בהחלט ייתכן כי המורדים בלוב הצליחו לשבט פילים עם טילי נ"ט בתור חטים ואוזניים המשמשות להמראה אנכית. אני, בכל מקרה, לא ראיתי כאלו)
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 13-12-2012, 13:59
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא בטוח שהוא ריק בכלל....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "בשלב הזה אני כבר לא אופתע אם..."

מרבית המוקשים מן הדגמים הללו אינם מכילים חנ"מ בכל חלל הגוף העגול שלהם אלא רק בשליש התחתון של החלל!
למעשה, למעלה ממחצית מחלל הגוף מכיל אוויר וזאת ע"מ לגרום למוקש לשאוף ולעלות אל מעל לפני המים,
מוקשים שכאלה נקראים "מוקשים עגונים", הם מושלכים למים (בד"כ ומקובל שמכלי שייט) כשאליהם מחובר בסיס מתכת המהווה כמשקולת, עם הגעת המוקש והמשקולת שבבסיסו לקרקעית הים גוף המוקש העגול מתנתק ומתחיל לעלות כלפי מעלה כך שהבסיס הכבד משמש עבורו כעוגן והקשר ביניהם הוא באמצעות כבל מתכת אשר עוצר את עליית/ציפת המוקש מטרים ספורים מפני הים כך שבעת מעבר כלי שייט המגע עמו יתבצע מתחת לקו המים והפגיעה תהייה קשה בשל כך.
דריכת המנגנונים של חלק נכר מדגמי המוקשים הללו מתבצעת בעזרת ריאקציה עם מי הים כך שלא ממש ברור לי ההגיון של השלכתם מהאוויר....

למקות גדלו, עקב היותו מלא באוויר, מכיל מוקש שכזה כמות יחסית קטנה של חנ"מ הנאמדת על כ 25 ק"ג...(שזה מספיק בהחלט כשהפיצוץ הוא מתחת למים).....

הדגם הנפוץ והמוכר של מוקשים שכאלה בשימוש חלק מציי ערב הנו מייצור ברה"מ לשעבר כשמדובר במוקשים מדגם M-YAM שייצורם החל עוד במחצית שנות הארבעים.....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:19

הדף נוצר ב 1.23 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר