לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2013, 08:56
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה מסתכל מהזווית של הח"כ שסרח , תסתכל הפוך"

אני מודה שבמבט ראשון גם לי זה נראה כמו התנהלות מגעילה, אבל כשחשבתי על זה לרגע, הבנתי שהסיפור כאן יותר מורכב.
היום צריכת קנביס היא עבירה פלילית במדינת ישראל. אין ספק שאם היה מגיע אדם וטוען שיש לו רשימה של 14 ח"כים שמעורבים בפלילים (בלי קשר לצריכת קנביס), אף אחד לא היה קורה לו לשמור על הזכות שלהם לפרטיות. אז למה במקרה של קנביס התגובה היא שונה? מפני שצריכת קנביס כבר לא ממש נתפסת כפלילית בעייני חלקים גדולים באוכלוסיה. עכשיו תאר לך ח"כ שעובר עבירה פלילית, ובמקביל מונע חקיקה שתהפוך את ההתנהגות שלו ללא פלילית. זה אומר שאותו ח"כ הוא גם עבריין וגם צבוע.
לדעתי המטרה של עלה ירוק במהלך הזה אינה לחשוף את הח"כים הנ"ל או לאיים עליהם (אחרי הכל, אפילו אם הם יצליחו לגרום לאותם 14-18 להצביע בעד לגיליזציה, עדין מדובר במיעוט), אלא להצביע על הצביעות בכל הנוגע להפללת צרכני קנביס, ולפער בין התפיסה בציבור לבין החוק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2013, 23:52
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הם מעוררים אנטגוניזם בצורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הם מעוררים אנטגוניזם בצורה הזאת. גם ההתעסקות בלגליזציה, שהוא נושא באמת שולי מתוך כל עיקרון הכלכלה החופשית, הוא דבילי. עצם זה שהם מתמקדים בנושא הזה, ממצב אותם כמפלגת הסטלנים של גיל קופטש ולא כמפלגה עם מצע כלכלי מעולה.

אבל הם לא מתמקדים בנושא הלגליזציה. התקשורת היא זו שמתמקדת בחלק הזה במצע שלהם, כי החלק הזה יותר מעניין מבחינתם. מה כל כך מעניין בכלכלה חופשית וכו'?! הרי כל הקפיטליסטים האלה הם סתם אנשים שרוצים לעשוק את הציבור החלש...

בתור תומך של המפלגה אני רשום לניוזלטרים שלהם במייל, ומאז שנרשמתי לא קיבלתי אפילו מסר אחד שעוסק בלגליזציה, או לפחות לא שמתי לב למסר כזה. לעומת זאת, קיבלתי הרבה מאוד מסרים שעוסקים בכלכלה. באותו פרק זמן נתקלתי לפחות בשלוש כותרות, שקשורות ללגליזציה, בתקשורת. אז מה זה אומר בעצם? בדיוק מה שאמרתי בפסקה הקודמת. למפלגה יש אידיאולוגיה מאוד רחבה ומאוד עקבית (להבדיל ממפלגות אחרות, שמתקשות לשמור אפילו על עקביות), אבל התקשורת בוחרת להתמקד במשהו מאוד שולי, וככה מתייחס לזה בסופו של דבר הציבור.

למשל, בשרשור תשדירי הבחירות גולש מסויים פירסם את התשדיר שעוסק בצריכת קנאביס (ורק אותו). רק מאוחר יותר גולש אחר הוסיף כמה תשדירים אחרים שלא עוסקים בזה בשום צורה. עד התוספת זה נראה בעייני אחרים כאילו קנאביס זה כל מה שמעניין את המפלגה.

מן הסתם למפלגה גם יש יד בדבר. הם רואים שזה הנושא היחידי שמביא אותם לכותרות אז הם זורמים עם זה. אני מאוד מקווה שאם הם יעברו את אחוז החסימה, נזכה לשמוע בתקשורת יותר התייחסויות ענייניות לנושאים שבהם המפלגה עוסקת.
ישן 16-01-2013, 20:55

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עצם זה שהם לא שינו את השם..."

למען האמת אני לא משתמש בפייסבוק, אז אין לי מושג מה הולך בקבוצת הפייסבוק שלהם. לעומת זאת, אני רשום לניוזלטרים ושם התמונה שונה כאמור. לטעמי פייסבוק מייצג יותר את הצד ההמוני של המפלגה, והניוזלטרים מייצגים את הגישה הרישמית שלה, הרי שם יש רק פרסומים רשמיים ללא תגובות והטיות דיון של ציבור המצביעים.

מן הסתם יש פה ניסיון למשוך סטלנים. בכל זאת... זה ציבור די גדול במדינה. למרות הכל אני מקבל רושם די טוב ממנהיגי המפלגה. ברור לי שהם אנשים רציניים, והם לכשעצמם לא מתמקדים בלגליזציה (אני הרי קורא על נושאים שהם מתעסקים בהם). כמו שאמרתי, התקשורת היא זו שמעלה דיבורים על לגליזציה לכותרות כאשר יש הרבה מעבר לזה. קבוצת פייסבוק היא לא אינדיקציה לרצינות המפלגה. בסופו של דבר השאלה היא מה חברי המפלגה יעשו כאשר יהיו בכנסת. מההתרשמות שלי - לגליזציה תהיה אחד הנושאים השוליים שיקדמו.

דרך אגב, היום התקשר אלי נציג של המפלגה בשביל לבקש מימני להשתתף בגיוס בוחרים. הוא נשמע כמו סטלן גמור...
ישן 16-01-2013, 21:54

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זאת תנועה שרצה בעיקר..."

אתה צודק כמעט בכל מה שאתה אומר, ואיך זה בדיוק סותר את מה שאני אומר? זה שלמפלגה כלשהי יש ציבור מצביעים לא יציב, שלא בהכרח מבין את האידיאולוגיה שלה, לא אומר שהמפלגה עצמה מעורערת ותתמקד בלגליזציה. כל מה שאני מנסה לתקן בדיון הזה, אם יש טעם בכלל לתקן, הוא הרושם שהרשימה יוצרת על הגולשים בפורום. המצביעים לא מייצגים את הרשימה עם כל הכבוד, כמו שההיסטרים (פצצה!פצצה!פצצה!) לא מייצגים את הליכוד ביתנו (הליכוד ביתנו אכן מושכים מצביעים כאלה בין היתר). אלה לא רק הליברלים והליכוד שעושים את זה. כל מפלגה מושכת אליה מצביעים שלא בהכרח מתאימים אליה אידיאולוגית.

אני אמנם לא שמעתי על הליברלים מהפייסבוק, אבל גם אני הגעתי אליהם לגמרי במקרה. ראיתי פשוט לקראת הבחירות שהם חברו לעלה ירוק, וסתם רציתי לקרוא את המצע של הסטלנים ונגררתי לזה בעיקר בגלל הליברלים.

ציטוט:
ההתמקדות בסטלנים בעייתית, כי לפחות מההתרשמות שלי, סטלנים הם הכל פרט לליברטריאנים. איכשהו בשמאל תמצא הרבה סטלנים שיתחלחלו מהמחשבה על כלכלה ימנית.

מן הסתם בשמאל אני אמצא סטלנים שמתחלחלים מכלכלה ימנית, כמו שבימין אני אמצא סטלנים שמתחלחלים מרעיונות שמאלנים

עכשיו ברצינות, הבנתי מה אתה מנסה להגיד, ואני מקבל את הרושם שאתה לא מכיר סטלנים. כל סטלן פעם היה סחי. אף אחד מהם לא משנה את האידיאולוגיה שלו כאשר הוא משנה את הסטטוס שלו "למעשן". תהיה בטוח בזה. סטלן שבעבר צעק "מוות לערבים", גם היום ימשיך לעשות את זה. וסטלן שפעם שר "שיר לשלום" בימי אזכרה לרבין, ימשיך לעשות זאת כל שנה רק עם הרבה יותר רגש.
ישן 17-01-2013, 20:19
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "עוד מעט תגיד לי שסטלנים..."

כמו שאמרתי, ברור לי שיש גם אנשים "רגילים". אותם אנשים לא יצביעו למפלגה הזאת כי לא ממש מעניינת אותם לגליזציה. הם אנשי ליכוד או עבודה, מיינסטרים כאלו, או מרודפי מפלגות מצב הרוח כמו יש עתיד או קדימה. אלו שיצביעו למפלגה בגלל הלגליזציה בלבד, כלומר כל אלו שהצביעו לה כשהיא עסקה רק בזה, הם מהסוג הסטלן בטלן, בעיקר.

לגבי החלק השני- זה לא מה שאמרתי. אני לא חושד במפלגה שמסווה את עצמה, אני אומר שיש מצביעים פוטנציאלים, קפיטליסטים, שעשויים שלא להאמין שהמפלגה שעדיין קוראת לעצמה עלה ירוק וסמלה עדיין "קנ", דהיינו קנאביס, הפכה פתאום לבית חם לתומכי פרידמן או האייק. אני אומר שעצם זה שהם לא רצים בנפרד בתור קפיטליסטים למהדרין, יפגע בהם בגלל שני קהלי היעד שלהם- הסטלנים שהצביעו למפלגה המקורית, והקפיטליסטים שמחפשים בית חם.

ישן 17-01-2013, 20:35

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמו שאמרתי, ברור לי שיש גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כמו שאמרתי, ברור לי שיש גם אנשים "רגילים". אותם אנשים לא יצביעו למפלגה הזאת כי לא ממש מעניינת אותם לגליזציה. הם אנשי ליכוד או עבודה, מיינסטרים כאלו, או מרודפי מפלגות מצב הרוח כמו יש עתיד או קדימה. אלו שיצביעו למפלגה בגלל הלגליזציה בלבד, כלומר כל אלו שהצביעו לה כשהיא עסקה רק בזה, הם מהסוג הסטלן בטלן, בעיקר.

עם החלק הזה אני מאוד מסכים. מאוד מטופש להצביע למלפגה שמקדמת נושא כל כך נישתי, ומאוד הגיוני שרק הסטלנים הבטלנים הצביעו לה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לגבי החלק השני- זה לא מה שאמרתי. אני לא חושד במפלגה שמסווה את עצמה, אני אומר שיש מצביעים פוטנציאלים, קפיטליסטים, שעשויים שלא להאמין שהמפלגה שעדיין קוראת לעצמה עלה ירוק וסמלה עדיין "קנ", דהיינו קנאביס, הפכה פתאום לבית חם לתומכי פרידמן או האייק. אני אומר שעצם זה שהם לא רצים בנפרד בתור קפיטליסטים למהדרין, יפגע בהם בגלל שני קהלי היעד שלהם- הסטלנים שהצביעו למפלגה המקורית, והקפיטליסטים שמחפשים בית חם.

נכון, השאלה היא למה?

כמו שאמרתי (ובאיזשהו אופן גם אתה אמרת), יש להם אחלה מצע כלכלי, אז למה לא להאמין שהם עברו שינוי? הסטלנים בטלנים שרוכבים על המפלגה לא אמורים להוות בעיה. כאשר המפלגה תצבור כוח ובאמת יצביעו לה קפיטליסטים שמחפשים בית חם, הסטלנים הבטלנים יהפכו לחלק מאוד זניח מציבור המצביעים שלה, וכמעט ולא תהיה להם השפעה על אופי המפלגה.
ישן 19-01-2013, 03:50

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא בטוח. הבית היהודי היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אין הרבה נושאים במצע המדיני שאמורים לעניין אותנו.

זו הנקודה הכי רלוונטית במה שכתבת. בגלל זה לא כל כך הפריע לי היעדר המצע המדיני.

באשר לשאלה הפלסטינית, הינה מה שהם כותבים במצע:
ציטוט:
הסכסוך הישראלי-פלסטיני ותהליך השלום

מפלגת עלה ירוק – הרשימה הליברלית תפעל להבאתו של כל הסכם שלום למשאל עם, מתוך אמונה בכך ששאלות גורליות ומכריעות חייבות להיות מיושבות בדרך של דמוקרטיה ישירה. אנו נתמוך בפעולות הגנה על אזרחי ישראל מתוך הכרה בכך שחובתה הבסיסית ביותר של המדינה היא הגנה על אזרחיה מפני תוקפנות חיצונית.

אני לא חסיד של משאלי עם. יש בהם בעייתיות, אבל אפשר להבין מכאן שאין להם אג'נדה שמאלנית בכל מה שנוגע לסכסוך.

חוץ מזה, זה גרם לי לחפש בדלי התבטאויות שלהם בנושאים מדיניים, וכך הגעתי ל"שאלה היומית" של חדשות ערוץ שתיים. הינה כמה שאלות בנושאים מדיניים עם תשובות של עלה ירוק.
ציטוט:
מה חושבות המפלגות על תקיפה באירן?
עלה ירוק: ראשית, יש להעדיף משא ומתן. תקיפה אווירית באירן תגרור ככל הנראה מלחמה אזורית. סנקציות כלכליות שימוטטו את כלכלת אירן ויערערו את המשטר האירני אפשריות ונכון להיום הן עדיפות על תקיפה, בטח כל עוד אין תמיכה בינלאומית ואמריקאית לתקיפה כזו. יחד עם זאת אין לאפשר בשום אופן נשק אטומי למשטר האירני ובהחלט נתמוך בתקיפה לאחר שימוצו כל האפשרויות האחרות.

ציטוט:
מה חושבות המפלגות על שחרור מחבלים תמורת חטופים?
עלה ירוק: יש להציב קו ברור של אסיר ישראלי אחד כנגד אסיר פלסטיני אחד ולא מעבר, ואף לקבע כלל זה בחוק. עסקאות של אלף מחבלים כנגד חייל בודד מזיקות בטווח הארוך לישראל ומובילות להגברת המוטיבציה לחטיפות נוספות של חיילים ואזרחים.

ציטוט:
מה חושבות המפלגות על התנצלות בפני טורקיה?
עלה ירוק: הארגון שהוציא לפועל את משט ה"מרמרה" הוא בן חסותו של המשטר הטורקי, לכן אין מקום להתנצלות חד צדדית שתפגע במעמד ישראל. ניתן באופן פרגמאטי להגיע להסכם של התנצלות הדדית שישרת מבחינה פרקטית את האינטרס של אזרחי ישראל.

אלה שאלות מאוד נקודתיות... בכל אופן אפשר ללמוד גם מהתשובות האלה שאין להם אג'נדה שמאלנית.

בעיקרון, המפלגה אמרה כמה פעמים באופן רשמי, שהנושא המדיני-ביטחוני פחות מעניין אותה. לא משום שהוא פחות חשוב, אלא כנראה כי אין להם מה לתרום בנושא בשלב הזה. הם בוחרים להתמקד בנושא הכלכלה, כי זה נושא שיש להם בו תוכנית מגובשת ולטווח ארוך, ובנושאים אחרים שעוסקים בחירות הפרט (ויש הרבה נושאים כאלה). הם לא מתכוונים לבקש ג'ובים בממשלה (המטרה שלהם לסגור משרדי ממשלה מיותרים) אלא תפקיד אחד בלבד, תפקיד יו"ר ועדת הכלכלה.

אם כבר אתה אומר שלבית היהודי יש אג'נדה יחסית ימנית בכלכלה, אני ממליץ להיכנס ל"שאלה היומית" במאקו: תבדוק את התשובות של הבית היהודי לשאלות הכלכליות. הדבר הראשון שתגלה הוא שאין להם תשובה לרוב השאלות הכלכליות. אני ראיתי תשובה שלהם רק לשאלת מחירי הדלק, ולפי התשובה, יש להם כלכלה פסואדו-ימנית.

הם טוענים שצריך לפתוח את התחרות בין תחנות הדלק (אכן ימני), לעודד פתיחת תחנות דלק של חברות קטנות שיציעו מחירים נמוכים (בכלכלה ימנית המדינה אמורה לעודד חברות מסויימות?!), ולעודד את האוכלסיה לרכוש רכבים חסכוניים בדלק באמצעות מיסוי (כן בטח... גם זה מאוד ימני).

לכל שאר השאלות הכלכליות הם אפילו לא נתנו תשובה. יכולות להיות לזה מספר סיבות: 1. אין להם משהו חכם להגיד. 2. יש להם משהו להגיד אבל הוא יכול לזעזע חלק מציבור המצביעים שלהם. 3. הם לא רוצים לנקוט עמדה כדי לפנות למכנה הכי רחב באוכלסיה.

עם זאת, זה בסדר. הבית היהודי לא היחידים שהתחמקו משאלות. כולם עשו את זה. היחידים שענו על הכל הם עלה ירוק - הרשימה הליברלית. אני מקבל את הרושם שדווקא להם אין שום אג'נדה סמויה ולכל האחרים יש.
ישן 16-01-2013, 07:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מהמר על ח"כים ערבים (בקרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואולי גם עוד אנשי תקשורת כמו מיכאלי ושלח.

על מיכאלי לא הייתי מהמר כמחששת, היא לא תקח את הסיכון שכן זה עלול להקהות את חוש התקיפה האובר-פמיניסטי שהיא בילתה כ"כ הרבה שנים בפיתוחו.

על שלח זה אפילו לא "אולי" אם הבנאדם עישן חצי מהפעמים עליהם הוא כתב שהוא מעשן "ג'ינג'ר" חצי מלבנון עברה לו בריאות. מצד שני בהתחשב באופיו של חה"כ לעתיד (סליחה, הקאתי קצת בפה...) ובאופיה של ה"מפלגה" שהוא חבר בה, יש מצב שהוא ימציא טענה שטותית כמו "זה בגלל שכאבה לי העין והרופאים המושחתים לא נתנו לי מרשם" וכל הציבור יפרגן לו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר