לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2013, 11:41
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninja turtle שמתחילה ב "מדעי המחשב או הנדסת תוכנה"

בגדול אלו תארים די דומים. להנדסת תוכנה כמו שאמרת, יש שנה נוספת. אני יודעת שבבן-גוריון לפחות השנה האחרונה מוקדשת ברובה לפרויקט גדול אל מול התעשייה, שאת זה לא עושים במדעי המחשב.
אז מצד אחד יכול להיות שזה נסיון לא רע לחוות פרויקט שכזה, מצד שני זו שנה אחת מאוחרת יותר לצאת לשוק העבודה.

חוצמזה, יש הבדלים בקורסים שנלקחים. תוכנה לוקחים קורסים שכל ההנדסות לוקחים (למשל פיזיקה שלא חובה במדמ"ח, וקורס בC אם אני לא טועה, למרות שבמדמ"ח גם מתכנתים בC אבל אין קורס היכרות שלם שמוקדש לזה).

בגדול נראה שתוכנה הוא תואר שיותר מכוון לצאת לתעשייה. יש להם קורס object oriented programming (אני מדברת על מה שאני יודעת מבן גוריון) של 2 נק"ז שמוקדש ל"איך לכתוב קוד יפה ונקי", בניית GUI, וכמובן שימוש במחלקות וinterfaces. ששוב, זה משהו שבמדמ"ח מניחים שאת רובו השגת על הדרך, ולא טורחים להקדיש קורס בשביל זה.

אז במדמ"ח אתה עושה את קורסי החובה לתואר שהם נורא דומים לתוכנה, בוחר קורסי בחירה, מסיים את התואר ומשם יוצא לעבודה \ ממשיך באקדמיה לתואר שני. בתוכנה אין בדיוק תואר שני, אם אתה ממשיך זה לתואר שני במדעי המחשב.

בתאכלס, ממה שראיתי שבמודעות דרושים וירידי תעסוקה, מתייחסים אליהם אותו הדבר. כשכתוב בוגרים למדעי המחשב כתוב גם בוגרים של תוכנה, ולהיפך. התואר דומה והיחס דומה.
זו אגב סוגיה שדנים בה כל כמה זמן בפורומים של סטודנטים, אז מחיפוש בגוגל אתה בטח יכול לקרוא עוד חוות דעת הנושא.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2013, 11:49
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninja turtle שמתחילה ב "מדעי המחשב או הנדסת תוכנה"

same shit, different name
חשוב לשים לב שתואר בהנדסת תכנה, למרות שמו, הוא לא תואר מהנדס. גם מדעי המחשב רגיל וגם הנדסת תכנה שניהם עושים B.Sc.

ההבדל העיקרי הוא שבהנדסת תוכנה חייבים לעשות קורסים מסויימים ופרוייקט שנתי, שבטכניון לפחות רוב האנשים די סובלים בו (מלא בירוקרטיה מטומטמת).
אני לא רואה שום סיבה לעשות תואר בהנדסת תוכנה ע"פ מדעי המחשב כללי, יש שם הרבה קורסים מעיקים ומיותרים ויש לך הרבה פחות חופש מאשר למדעי המחשב כללי.
מבחינת תעסוקה אין שום הבדל, כולם מתחרים על אותם המשרות ואין שום יתרון לתואר בהנדסת תוכנה ע"פ מדעי המחשב כללי.

נ.ב: בטכניון גם מדעי המחשב וגם הנדסת תוכנה מחוייבים לקחת קורסים מדעיים כמו פיסיקה (וגם ביולוגיה וגנטיקה או קורסי המשך בפיסיקה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר