לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2013, 19:59
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סרט המדע הבדיוני שהכי אהבתם הוא...?"

1. מלחמת הכוכבים - שובו של הג'די, כי זה סרט המד"ב הראשון שראיתי בקולנוע (גיל 7) ושכנראה גרם לי להתאהב בתחום. עד היום זכורה לי במעומעם סצינת קרב החלליות בסוף הסרט, וכמה הייתי המום לגלות שדבר כזה יכול להיות.

2. Screamers, הגרסה הקולנועית של הספר "Second Variety" מאת פיליפ ק. דיק הגאון. ראיתי אותו בצבא, כשהבאתי את קלטת הוידאו ליחידה במשך שבועיים כמעט הלכו מכות בגללה... תקציב קטן, שחקנים סבירים, עלילה שבכמה מקרים מפתיעה אותך עם כאפה הפוכה לפרצוף - לא יכול להיות רע!

3. פיץ' בלאק, האיזון המושלם בין גיבור לאנטי-גיבור בעולם ממש ממש לא ידידותי.

4. מחוז 9, הצלחה אדירה שבאה משום מקום וגורמת לראש לטחון את עצמו למוות גם חודש אחרי. קולנוע ברמה ספרותית, מזכיר (בצורה אחרת) את בלייד ראנר שהוא בעצמו יצירת מופת.

חזרה לפורום
ישן 27-03-2013, 11:24
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אווטאר..."

סתם הערה, כי זה לא ממש קשור לנושא האשכול:
הנקודה שהעלית היא אחת הסיבות למה לא סבלתי את אווטאר (מעבר לסיפור האידיוטי): ההנחה הדבילית שהאדם הורס כל דבר שהוא נוגע בו, שאנחנו גזע מחרחר מלחמה ומשמיד משאבים...
בולשיט.
היום אנחנו גרים בערים ענקיות, יותר בני אדם היום חיים ממה שחיו אי פעם בעבר, גיל החיים רק עולה, נחתנו על הירח, ריפאנו מחלות שחיסלו מליונים, שיתפנו פעולה בפרויקט רב לאומי והצלחנו לצפות בתת חלקיק שחזה מודל תיאורטי...
אתה רואה את הדברים האלה כחלק מתהליך של השמדה? של חיסול משאבים?
אם הבחירה היא בין עוד מחקר רפואי מציל חיים לבין רווחתם של קופי הבבון, אני מצטער. אני בצד של האנשים.
ההנחה ההיפית הזו שההתקדמות האנושית רק מזיקה היא של אנשים שלא חשבו אף פעם איך באמת תיראה האפשרות ההפוכה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 01-04-2013, 08:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "סתם הערה, כי זה לא ממש קשור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
סתם הערה, כי זה לא ממש קשור לנושא האשכול:
הנקודה שהעלית היא אחת הסיבות למה לא סבלתי את אווטאר (מעבר לסיפור האידיוטי): ההנחה הדבילית שהאדם הורס כל דבר שהוא נוגע בו, שאנחנו גזע מחרחר מלחמה ומשמיד משאבים...
בולשיט.
היום אנחנו גרים בערים ענקיות, יותר בני אדם היום חיים ממה שחיו אי פעם בעבר, גיל החיים רק עולה, נחתנו על הירח, ריפאנו מחלות שחיסלו מליונים, שיתפנו פעולה בפרויקט רב לאומי והצלחנו לצפות בתת חלקיק שחזה מודל תיאורטי...
אתה רואה את הדברים האלה כחלק מתהליך של השמדה? של חיסול משאבים?
אם הבחירה היא בין עוד מחקר רפואי מציל חיים לבין רווחתם של קופי הבבון, אני מצטער. אני בצד של האנשים.
ההנחה ההיפית הזו שההתקדמות האנושית רק מזיקה היא של אנשים שלא חשבו אף פעם איך באמת תיראה האפשרות ההפוכה.

צר לי,
אבל או שאתה בור, או שאתה לא מבין מה קורה סביבך.

כן, בני האדם מחסלים את המשאבים הטבעיים בכדוה"א.
כן, בני אדם אחראים ישירים להכחדתם של עשרות אם לא מאות מיני בע"ח רק במאה השנים האחרונות.
כן, בני האדם הם היצור הכי אכזרי על פני הכוכב.
וכן, כדוה"א השתנה (לרעה....) מאז בני האדם החלו להשתלט עליו.

זה שאתה מתלהב שיש ערי ענק כמו ניו-יורק, תל-אביב, שנגחאי, וכ'ו...
זה נחמד.

אבל חשבת פעם גם על הצד השלילי?

לאן בדיוק אתה חושב שהולך כל הביוב של אותם ערים?
איך מייצרים חשמל עבור אותם ערים?
כמה בע"ח מקריבים את חייהם, עבור קיבתם של תושבי אותם ערים?

כדוה"א הוא קטן מדיי על מנת להכיל כל כך הרבה אנשים.

זה שיש ערים שמסודרות בצורה יפה זה, נחמד.
אבל מה עם ערים כמו ניו-דלהי, או באפריקה, או מצרים.
שבהם יש עשרות מליוני בני אדם שחיים אחד ליד השני, בצפיפות, עוני, ריקבון, ומחלות זיהומיות?

תנסה פעם לחשוב גם על זה.

ואז תגיע לבד למסקנה, שבקצב הנוכחי, כבר לא יישאר לנו משהו מהכוכב שלנו.

בני האדם יהרסו את הכל.

חזרה לפורום
ישן 01-04-2013, 19:49
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
תסלח לי, אבל זה ממש קשקוש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]סתם הערה, כי..."

כן, בני האדם מחסלים את המשאבים הטבעיים בכדוה"א.
אני מבין שלטענתך קופי הבבון חיים על אוויר שמחדש את עצמו... כל יצור בעולם מכלה משאבים. בני האדם מכלים הרבה משאבים, זה נכון, ולכן לאט לאט בונים ומוצאים משאבים חדשים שלא יתכלו (ראה, למשל, את עניין הדלק החלופי לנפט). מה היית מעדיף? שלא נכלה משאבים בכלל? איך?
שנכלה פחות ע"י זה שנחזור לחיות במערות (כי לטענתך ייצור חשמל המוני לערי ענק הוא חלק מהשמדת כדור הארץ) וניתן לאנשים לחיות עד גיל ארבעים (כי הרי אנשים מבוגרים דורשים יותר משאבים ולא מייצרים משלהם אז אולי עדיף לתת להם למות כדי שכדור הארץ קשישא יהיה שמח...)
אנחנו חיים ומתרבים, ומכלים משאבים ובכוחנו למצוא פתרונות אחרים ברגע שנגמרים המשאבים הראשוניים. המדע האנושי יציל את האנושות כך שלא ניוותר ללא פתרונות.
כל זה נכון, כמובן, אם הדאגה שלך היא רווחת האנושות. אם משום מה אתה מעדיף את רווחת כדו"א ואתה חושב שיותר "טבעי" ו"נכון" שהנפט יישאר באדמה ללא שימוש מאשר שיהיה בחוץ וישתמשו בו, אז אין לי מה לומר לך. כמו שאמרתי בהתחלה - אני בצד של האנשים.

כן, בני אדם אחראים ישירים להכחדתם של עשרות אם לא מאות מיני בע"ח רק במאה השנים האחרונות.
זה לא נעים, אפשר אולי להימנע מזה, אבל איך זה בדיוק מוביל להשמדת העולם?
מה יקרה לעולם אם לא יהיו יותר פילים?

כן, בני האדם הם היצור הכי אכזרי על פני הכוכב.
נתעלם לרגע מזה שהביטוי "אכזרי" הוא מעורפל ויחסי, מתי בפעם האחרונה בן אדם טרף את בני זוגו תוך כדי סקס (כמו למשל גמלי שלמה), חיסל ואכל את בני מינו גם אחרי שהוא ניצח אותם רק כדי להוכיח עליונות (כמו למשל השימפנזים), ורצח ילדים כדי להבטיח את הישארות צאצאיו שלו (כמו למשל אריות)? תלמד קצת על מנהגי בעלי החיים שאתה מעריץ כל כך ותבדוק כמה מהם ממשיכים לדאוג לזקנים שלהם וכמה מהם מספקים מזון לאלו שנולדים ואינם יכולים לדאוג לעצמם, ואח"כ תחזור ותטען שאנחנו הייצורים הכי אכזריים על פני הכוכב.

וכן, כדוה"א השתנה (לרעה....) מאז בני האדם החלו להשתלט עליו.

מה השתנה בו לרעה? האם זה שיש יותר בני אדם ופחות לוויתנים זה יותר "רע"? לפי מה אתה קובע את זה? איזו סמכות רוחנית או אבולוציונית יש לך כדי לקבוע שזה שבני האדם מתרבים וגזעים אחרים מתמעטים זה יותר "טוב" או יותר "רע"?
האם זה שיש פחות עצים ויותר תנורי חימום זה יותר "רע"? אם נניח שכל העולם יהפוך למדבר ויהיו בו רק אנשים זה יהיה יותר "רע"?

אבל חשבת פעם גם על הצד השלילי?
לאן בדיוק אתה חושב שהולך כל הביוב של אותם ערים?

לפעמים הוא סתם מוזרם לים ומזהם, ולפעמים הוא עובר למכוני מחזור ומשמש כדשן.
שוב, יש כאן בעיה. אני מאמין שבכל מקום שיש בעיה יש פתרון, ולא מפחיד אותי שלקיום האנושי יש צדדים שמייצרים בעיות. זה לא הופך את הקיום של בני אדם לבעייתי.
יש הרבה ביוב, אז צריך לשים לב שהוא לא מזהם מדי ושמנצלים אותו וממחזרים אותו כמה שאפשר. בכל מקרה, הפתרון לא צריך להיות להקטין את האוכלוסיה האנושית או את ההתערבות שלה בגורלה.

איך מייצרים חשמל עבור אותם ערים?
שורפים דלקים מסוגים שונים. שוב, יש בעיה של זיהום מזה. מה הפתרון לטענתך - להפסיק להשתמש בחשמל?

כמה בע"ח מקריבים את חייהם, עבור קיבתם של תושבי אותם ערים?
מעניין שאותם בעלי חיים לא היו נולדים מלכתחילה אלמלא הייתי מייצר אותם כדי לספק את קיבתי.

כדוה"א הוא קטן מדיי על מנת להכיל כל כך הרבה אנשים.
זו טענה מטופשת, שנטענה כלפי אוכלוסיית העולם כבר לפני מאתיים שנה, כשהיו הרבה פחות אנשים.
גם כיום, ההערכות הן שבערך 11% משטח כדו"א מנוצל לצורכי מזון, ובערך 30% מהשטח שלא מכוסה בקרח מנוצל לצרכי מגורים.
וגם אם זה נכון - יש לזה פתרונות! אפשר לצמצם את השטח שנחוץ לכל אדם, אפשר לייצר אמצעי מזון ומחיה מלכותיים, לא צריך ישר לקפוץ ולטעון שעצם הקיום האנושי הוא בעייתי ושיש לצמצם אותו.

זה שיש ערים שמסודרות בצורה יפה זה, נחמד.
אבל מה עם ערים כמו ניו-דלהי, או באפריקה, או מצרים.
שבהם יש עשרות מליוני בני אדם שחיים אחד ליד השני, בצפיפות, עוני, ריקבון, ומחלות זיהומיות?

איך זה קשור לחיסול המשאבים ולהשמדת בע"ח?
יש עוני, רקבון, מחלות זיהומיות (שכאמור היו הרבה יותר אלמלא אותם בני אדם מרושעים שהיו משקיעים במחקר מדעי ובניסויים אכזריים כדי לחסל אותן) בגלל שאנחנו כורתים את יערות הגשם?
כדאי שתבדוק את הטענות שלך לפני שאתה מחלק תארים כמו "בור" לאנשים אחרים.

תנסה פעם לחשוב גם על זה.
ואז תגיע לבד למסקנה, שבקצב הנוכחי, כבר לא יישאר לנו משהו מהכוכב שלנו.
בני האדם יהרסו את הכל.
כאמור, קשקוש. הכל שאלה של השקפה.
מה בעיניך נקרא "הרס"?
אם לדעתך זה שיהיו פחות חיות ויותר בני אדם, שהטבע יפנה את מקומו לטובת בני האדם ואולי ייראה קצת אחרת ,זה נקרא "הרס" אז אני מבין אותך, וחולק עליך נחרצות. אני לא חושב שקיומם של דובי הפנדה יותר חשוב מקיומם של בני אדם, ואם באיזשהו תרחיש בתי הגידול של הפנדות והקיום האנושי יעמדו זה מול זה, ההכרעה שלי תהיה ברורה לגמרי.
אם אתה מתכוון להרס טוטאלי, בו לא יוכלו להתקיים חיים בכלל על פני האדמה - זה קשקוש. אנשים מספיק חכמים בשביל למצוא משאבים שיבטחו את קיומם, וגם אם נניח נכלה את כל הנפט בעולם ונעלה את טמפרטורת כדוה"א והקרחונים יימסו וחלקים נרחבים יוצפו - האם יושמד העולם? לא!
ימותו הרבה מאוד אנשים, ימותו הרבה חיות, ואלה שיישארו ימשיכו להתקיים ויימצאו דרכים חדשות.
מה שמעצבן אותי בגישה שלך היא הגישה ההיפית שכל התערבות בטבע היא "רעה". לאריה הרבה יותר טוב לצוד לבד, לסבול רעב, גשם, מחלות, קור, תחרות בלתי פוסקת מצד מינים אחרים ואריות אחרים מאשר להיות תקוע בכלוב הנורא שבו מספקים לו אוכל במידה המתאימה וטיפול רפואי צמוד.
לעולם "טוב" בהרבה כשיש אופוסומים מקפצים בין העצים יותר מאשר שהעצים האלה ישמשו לייצר אנרגיה כדי להפעיל מכונות שמספקות לי ולך חשמל ומים חמים בכל דקה ביממה.
מאיפה הגישה הזו?
וגם אם יש בעיות בקדמה האנושית (ויש! אני לא אומר שזיהום אוויר ומים זה דבר טוב, או מתעלם מכך שזה קיים), ממתי איבדנו את האמונה ביכולת האנושית לטפל בזה? יש זיהום אוויר? נמצא דבר למנוע אותו, או שנמצא דלק חלופי שלא מזהם.
למה הפתרון הפך להיות "בואו לא נתערב בכלל"? "בואו לא נקים ערים, נביא ילדים, ננצל אנרגיה"?
זה באמת מה שאתה מציע? ככה יהיה לעולם יותר "טוב"?
צריך להתגבר על הפחד האידיוטי והמגלומני ש"בני האדם משמידים את כדור הארץ". לבני האדם אין יכולת להשמיד את כדור הארץ, או את החיים החיים עליו. גם אם נניח תהיה מלחמה גרעינית כוללת וכל משטח כדור הארץ יהיה רדיו-אקטיבי וכל הקרחונים יימסו - עדיין יתקיימו בעלי חיים רבים ועדיין יהיו חיים על פני האדמה.
צריך להכיר בבעיות, צריך לנסות למצוא להן פתרון, אבל אסור לנו לתת לבעיות לשתק אותנו - או יותר גרוע: להכניס לנו לראש שהפתרון הוא לחזור אחורה, כי הבעיה היא בעצם קיומנו.

חזרה לפורום
ישן 25-03-2013, 07:11
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סרט המדע הבדיוני שהכי אהבתם הוא...?"

"12 קופים" - סיפור וביצוע מעולים. אדם (ברוס וויליס) שמוצא את עצמו במוסד לחולי נפש טוען שהגיע מעתיד בו מגפה כמעט והשמידה את המין האנושי.

הסרט מתעתע בך - הוא גורם לך לתהות האם הדמות הראשית אכן הגיע מעתיד קודר או שאולי הוא סתם מישהו שסובל מבעיה נפשית. הסצינות המתרחשות בעתיד לפעמים נראות כמאין מראה מעוותת של הסצינות שמתרחשות בשנות ה90' כך שאתה מוצא את עצמך תוהה האם כל הסצינות העתידיות הן לא יותר מאיזושהי פנטזיה של אדם חולה ששואב את הרעיונות לפנטזיה שלו מדברים שהוא חווה במציאות (למשל יש סצינה בה הוא יושב מול ועדה של רופאים שמנסים לברר את מידת השפיות שלו וכנגדה יש סצינה שבה הוא יושב מול מדענים בעתיד שרוצים לשלוח אותו לעבר).

הרושם שלי הוא שהסרט הזה לא זכה למעמד אייקוני בגלל שהוא מבצע פשע כמעט בלתי נסלח בז'אנר המדע בדיוני - הוא לא מנסה להיות מגניב. למעשה יש בו משהו שמרגיש מאוד לא הוליוודי. זה סרט איכותי וקצת כבד. אין קרבות של רובי לייזר, אין חלליות ואין חייזרים.
חזרה לפורום
ישן 26-03-2013, 21:30
צלמית המשתמש של Xdeal
  Xdeal Xdeal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.12
סטיבן קינג
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "האמת היא"

מבין הסרטים המבוססים על ספריו של סטיבן קינג, צפיתי עד כה בחמישה.

הניצוץ - הסרט הזה של קובריק זוכה לכל כך הרבה ניתוחים מפגרים ברחבי המרשתת, אילומנטי, מה שאתם לא רוצים..מטורף, מטורף מה קורה שם; כמו כוכבים המוצאים את הדרך לכל חלון; כך 'הניצוץ' שלפי דעתי אחד מהפחות טובים של קובריק מוצא את עצמו בכל חבורה הזויה של תמימי דעת מניפוליטיבים שבוי קונסיפרציות.

אני והחבר'ה - סרט מרגש באמת, קלאסיקה שראיתי עליה עשרות פארודיות לפני שראתי את הסרט עצמו.

חומות של תקווה - סרט טוב מאוד, אבל לא משהו שמשאיר בך חותם.

גרין מייל - הסרט הכי טוב המבוסס על ספר של סטיבן קינג. מעולה, אם כי מצאתי אותו מעט ארוך

1408 - סרט תמוה למדי, אך מהנה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר