לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2013, 07:14
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לא הרבה זה יחסי. אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
לא הרבה זה יחסי.
אני לא יודע מה התאוצה של הטיל הזה, אבל המעבורות (זצ"ל) היו מגיעות בשיא התאוצה לכ-3 g.
רקטות ארטילריות כבדות, נוסח הפתח 110, מאיצות בכ-5-10 g.
חייה מסכנה שנמצאת במצב כזה אמורה לדעתי להיות קצת היסטרית (גם אם סיממו אותה).
לייקה (זצ"ל גם כן) שכבר הזכרנו פה די התרגשה.
ע"פ ויקיפדיה הדופק שלה עלה יותר מפי 2.

אל תתייחס לטילים ורקטות שאינם מיועדים לנשיאת בעלי חיים כיוון שזה לא רלוונטי.
3 ג'י זה אכן מעט ואם שוכבים לכיוון הטיסה זה כלל לא מפריע (מבחינת ההרגשה - לא רחוק בהרבה מהאצה חזקה במכונית).
גם הדופק של האסטרונאוטים עולה בהמראה. מעבר להתרגשות המובנת, מדובר ברעש ורעידות בשלב ההאצה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2013, 08:09
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.]לא הרבה זה יחסי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
אל תתייחס לטילים ורקטות שאינם מיועדים לנשיאת בעלי חיים כיוון שזה לא רלוונטי.
3 ג'י זה אכן מעט ואם שוכבים לכיוון הטיסה זה כלל לא מפריע (מבחינת ההרגשה - לא רחוק בהרבה מהאצה חזקה במכונית).
גם הדופק של האסטרונאוטים עולה בהמראה. מעבר להתרגשות המובנת, מדובר ברעש ורעידות בשלב ההאצה.

א. מכיוון שזו כנראה רקטה שהוסבה לנשיאת קוף, אי אפשר להעלם מהיעוד המקורי שלה.
ב. אני לא יודע איזו מכונית יש לך, אבל פורמולה 1 מאיצה בכ-1.5 g במקסימום. אולי אתה מתכוון לבלימה חזקה או פניה.
ג. אתה יודע מה קורה לך ומצפה לזה. קוף לא. לכן צפוי שהוא יפחד יותר (במחשבה שנייה...).
ד. לא משנה מה סיבת ההתרגשות - זה לא ניכר על הקוף.
ישן 31-01-2013, 23:17
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "monkey business?"

בכלל, מה הרעיון לשלוח קוף לחלל? על מה הגאווה? בשנות ה-50' המאפיינים הפיזיים לא היו ידועים, והיה צריך ללמוד אותם לפני שיגור אדם לחלל. היום, אני מניח שיש מפרטים מקובלים ל- Life Support systemsבסביבה חללית המופיעים בספרי לימוד בנושא. אז איזה ערך מחקרי והנדסי יש לכך? שלא לדבר על כך שהקופיף היה כניראה כמה דקות בחלל- מעשית, זה לא הישג מרשים יותר מלסגור אותו בקפסולה אטומה על פני כדוה"א. כלומר, לא הישג כלל.
למה לשלוח קוף ולא מטעד מדעי, שיש סיכוי זעיר שיועלי במשהו למישהו?

אגב- כבר היה אירני בחלל. אפילו אישה.

מה השלב הבא? לשלוח קוף לצלול עם ציוד סקובה אירני? לעבוד עם לייזרים עם משקפי מגן אירניים? להראות שקוף יכול להפעיל תנור מיקרו אירני ולשרוד?
ישן 01-02-2013, 00:09
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]בכלל, מה הרעיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
בכלל, מה הרעיון לשלוח קוף לחלל? על מה הגאווה? בשנות ה-50' המאפיינים הפיזיים לא היו ידועים, והיה צריך ללמוד אותם לפני שיגור אדם לחלל. היום, אני מניח שיש מפרטים מקובלים ל- Life Support systemsבסביבה חללית המופיעים בספרי לימוד בנושא. אז איזה ערך מחקרי והנדסי יש לכך? שלא לדבר על כך שהקופיף היה כניראה כמה דקות בחלל- מעשית, זה לא הישג מרשים יותר מלסגור אותו בקפסולה אטומה על פני כדוה"א. כלומר, לא הישג כלל.
למה לשלוח קוף ולא מטעד מדעי, שיש סיכוי זעיר שיועלי במשהו למישהו?

אגב- כבר היה אירני בחלל. אפילו אישה.

מה השלב הבא? לשלוח קוף לצלול עם ציוד סקובה אירני? לעבוד עם לייזרים עם משקפי מגן אירניים? להראות שקוף יכול להפעיל תנור מיקרו אירני ולשרוד?

אם אני הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שמדובר על עוד פרק בתוכנית החלל המדעית שלהם, שכוללת לפחות חלק משיגורי "קאבושגר". הייתי מניח שתוכנית כזו משנית עד זניחה ביחס לתוכנית המרכזית לצרכים הביטחוניים בהיבטי משאבים, אבל עדיין משמשת את אחת המטרות החשובות לא פחות בעיני מקבלי ההחלטות באיראן - הצגת יכולת מדעית-טכנולוגית של האומה האיראנית - בעיקר לציבור האיראני ולמדינות האזור. האסטרונאוטית ממוצא איראני שטסה באופן פרטי, לא משמשת את המטרה הזו ועל כן לא רלוונטית. אאל"ט עוד לפני שלוש שנים הם שיגרו קפסולה עם חרקים ומכרסמים, הראו תמונות של קופים מתאמנים, ובפעם האחרונה (קאבושגר-4 אם זכרוני אינו מטעני) שיגרו בובה של קוף, אז השלב ההגיוני הבא הוא אכן שיגור של קוף.

אז למה לעשות את השיגור השבוע, ובצורה כה "דלה" (לא טיסה אורביטלית, וככל הנראה אי החזרת הקוף בחיים)? אולי כי דרשו 'מלמעלה' "הישג" לקראת שבוע החלל - ולעזאזל עם כל השאר (פרקטיקה לא בלתי אפשרית במשטרים מסוימים).

אבל זה רק ניחוש.
-Lieutenant General William E. Kepner

נערך לאחרונה ע"י SkyMarshal בתאריך 01-02-2013 בשעה 00:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:31

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר