לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2013, 22:58
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל על הפרטה חברות כ"א וקפיטליזם חזירי..

האחים עובדיה מציגים: מינימום שכר, מקסימום קיפוח

חברות כוח האדם בישראל לא ידועות בהצבת טובת עובדיהן בראש, אבל הקפאת ההליכים שאליה נכנסה חברת האחים עובדיה חושפת את מחדלי ההתנהלות: ממבקר המדינה שהתריע, דרך תביעות עובדים לשעבר ועד מצגי שווא בבית המשפט. המושג עובד קבלן מעולם לא נשמע רע יותר

************************************************** ******************************************

גילוי נאות - חברים רבים שלי הם הנפגעים הישירים. בלי משכורות. בלי עתיד.

אז אומרים לי, שהפרטה זה הפיתרון לניהול כושל ושחיתות.. ומה קורה כשחברה הפרטית פושטת את הרגל כי גם שם הניהול לא משהו? מה עם השחיתות בחברות הללו?

יחי הקפיטליזם החזירי - תחי ההפרטה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2013, 13:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לפני שאני מתייחס לדבריך או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לפני שאני מתייחס לדבריך או לכתבה, שים לב לכמה נקודות מרכזיות-
מי הקים ודחף את רעיון עובדי הקבלן?
מדוע חברה תרצה להעסיק עובד קבלן שעולה יותר מאשר לשכור את אותו העובד בצורה עצמאית?
מה הקשר בין קפיטליזם חזירי לבין חברה שעברה על החוק?

מי הקים? לא יודע, אתה מתרץ את זה בצורה מסוימת - אני לא מקבל אותה. אבל לא זה העניין!

מדוע החברה תרצה להעסיק דרך קבלן ולא עצמאית? כדי לא להתחייב להעסיק אותו למשך זמן ממושך וכדי שלא לתת לו תנאים אותם הוא מקבל למראית עין בחברת הקבלן.

אתה לא מבין.. זה לא חברה שעברה על החוק. זו תעשייה שלמה של חברות, המתנהגות באותה צורה - מחפשות היכן להרוויח בכל מחיר ולחסוך איפה שרק ניתן. וכשאני אומר בכל מחיר - אינני מתכוון על ייעול תהליכי ייצור, נהול מלאי נכון אלא על בני אדם.

על זכויות בסיסיות המגיעות לכל עובד. ועל הזכות לא להיות מפוטר באמצע החיים כך סתם, מתי שלמנהל או הבעלים מתחשק.

החברה פשטה את הרגל והתאדתה מספרי רשם החברות.. ואיתה גם עתידם של 2400 העובדים!

זה היגיוני בעינייך?

ישן 11-01-2013, 23:35
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לפני שאני..."

הסיבה שחברה תעדיף עובד קבלן ולא עובד משלה הוא הכוח החזק שניתן כיום לעובדים על פני המעסיק. תחשוב על זה- עובד קבלן עולה לחברה כזאת יותר מלהעסיק עובד רגיל (כי אתה משלם גם את שכרו וגם עמלה לחברת כוח האדם). חברות מוכנות להוציא יותר כסף בשביל לא להסתבך עם וועדים, בית הדין לעבודה וההסתדרות. לולא היו כל אלו במתכונת הנוכחית, החברה היתה מעסיקה את אותו שומר בשכר גבוה יותר ממה שהוא מקבל היום. כלומר, מרוב ניסיון לשמור על העובד, דופקים אותו בשכר.

אגב- כן, החברה פשטה רגל. אבל בוא נניח שהחברות ששכרו ממנה מנקים ושומרים עדיין צריכות מנקים ושומרים? אז או שהן תשכורנה את העובדים בעצמן או שהעובדים יעברו לחברת כוח אדם אחרת שתספק את השירותים. בכל מקרה, כמות המנקים והשומרים שנדרשים לא תרד, נכון?

ישן 12-01-2013, 18:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה אתה טוען.. גיבוב של שטויות.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הסיבה שחברה תעדיף עובד קבלן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הסיבה שחברה תעדיף עובד קבלן ולא עובד משלה הוא הכוח החזק שניתן כיום לעובדים על פני המעסיק. תחשוב על זה- עובד קבלן עולה לחברה כזאת יותר מלהעסיק עובד רגיל (כי אתה משלם גם את שכרו וגם עמלה לחברת כוח האדם). חברות מוכנות להוציא יותר כסף בשביל לא להסתבך עם וועדים, בית הדין לעבודה וההסתדרות. לולא היו כל אלו במתכונת הנוכחית, החברה היתה מעסיקה את אותו שומר בשכר גבוה יותר ממה שהוא מקבל היום. כלומר, מרוב ניסיון לשמור על העובד, דופקים אותו בשכר.

אגב- כן, החברה פשטה רגל. אבל בוא נניח שהחברות ששכרו ממנה מנקים ושומרים עדיין צריכות מנקים ושומרים? אז או שהן תשכורנה את העובדים בעצמן או שהעובדים יעברו לחברת כוח אדם אחרת שתספק את השירותים. בכל מקרה, כמות המנקים והשומרים שנדרשים לא תרד, נכון?

הסיבה האמיתית היא מה שכתבתי לעיל. ע"מ לא להיות מחויב לעובד, מבחינת משך ההעסקה ומתן תנאים הולמים, ולהתנער כמעט כליל ממנו - מעדיפים להשתמש בשירותי חברת קבלן - שנותנת תנאים רק למראית עין. המציאות בפועל.. עגומה.

ישן 12-01-2013, 18:52

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זה אתה טוען.. גיבוב של שטויות."

אתה רציני? איך מה שאני כותב זאת שטות אם זה הרחבה של מה שאתה כתבת?
מהתחלה-
1. אתה מסכים איתי שיותר זול להעסיק עובד ניקיון בעצמך ולשלם לו 23 לשעה (מינימום) ולא 30 לחברת כוח האדם?
2. אתה מסכים איתי שלכאורה אין לחברה סיבה לשלם 30 במקום 23 לשעה? כלומר- לכאורה אין סיבה כלכלית לשלם יותר על מה שהיית יכול להשיג בפחות?
3. מכאן, בהנחה שלא כל הבוסים בישראל חסרי כל השכלה והבנה, יש סיבה כלכלית אחרת לכך שהם מוכנים לשלם יותר עבור עובד ניקיון שמגיע מחברת כוח אדם?

אם אתה מסכים איתי עד לפה, בוא נחפש סיבה לכך שמעסיקים בכל המדינה מוכנים לשלם יותר (והרי לדבריך כולם רק מחפשים לעשוק, נכון? אז למה להם לשלם יותר?)

1. עובדה- עובד ניקיון ששייך לאותה החברה (נניח מפעל צעצועים) הוא בעל זכויות וכוח רב יותר מעובד ניקיון שמגיע מחברת כוח אדם.
2. עוד עובדה- כשמעסיקים עובדים דרך כוח אדם קל להעסיק ולצמצם את מספרם כצורך עסקי.
דוגמא- יש צורך פתאום לקצץ הוצאות-> אני צריך כבוס צריך לפטר עובדים-> הוועד מקשה עלי/החוק מחייב אותי בהליך מסוים->אני לא מצליח לקצץ כמו שאני רוצה. וגם להיפך. אני צריך עוד עובדים דחוף-> אני מתחיל תהליך גיוס-> אני מפרסם מודעות, באתרים ברשת->מקבל מועמדים->בוחן אותם. בינתיים עבר לי זמן.

דוגמא נוספת- אני באותו מצב מקודם, רק שאני מעסיק עובדים דרך כוח אדם. אני צריך לקצץ-> פונה לחברת כוח האדם->אומר לאיש הקשר שלי שממחר יתחיל לשלוח לי פחות עובדים. ובדוגמא השניה- פונה לאיש הקשר שלי ומבקש שממחר ישלח לי עוד 5 עובדים. חסכתי פה זמן וזמן הוא כסף.

עכשיו, אם נחבר את שני הדברים המרכזיים שכתבתי פה- מעסיקים מוכנים לשלם יותר כדי שתהיה להם גמישות בהעסקת העובדים. שים לב- המעסיק מוכן לשלם אפילו 30 ש,ח במקום 23. נכון שזה יותר? הטענה שלי היא שלולא היה צורך בעובדי כוח אדם, כלומר- לולא היה כל כך קשה להעסיק ולפטר עובדים ולהתנגד עם הועד או בית הדין לעבודה, המעסיק היה מוכן אפילו לשלם 25 או 29 ש"ח. הוא היה חוסך כסף לעומת המצב בו יש חברת כוח אדם שגוזרת קופון.

ולכן, מה שכתבתי, מה שהגדרת שטות, הוא שחברות כוח האדם חוסכות למעסיק כאבי ראש שמתבטאים גם בכסף, וגוזרות קופון על הדרך. זה אומר, אגב, שהמעסיק חייב למכור את הצעצועים שלו ביוקר, כי במקום לשלם 25 או 29 לעובד שלא מגיע דרך כוח אדם, הוא משלם 30 (שמתוכם כאמור עוברים 7 ש"ח לחברת כ"א). ואז הכל מתייקר, ואז לאנשים קשה לחיות מהמשכורת שלהם.

לגבי הנושא השני- אני אני בעל חברת צעצועים שמעסיק 5 עובדי ניקיון, ולקחתי אותם מהאחים עובדיה, והאחים עובדיה פשטו את הרגל, זה אומר שאני כבר לא צריך עובדי ניקיון? אתה מסכים איתי שאני עדיין צריך 5 עובדים לא משנה מה? עכשיו- אם האחים עובדיה לא יכולים לספק לי עובדי ניקיון, אני יכול ללכת לחברה אחרת, ולקחת ממנה. בכל מקרה- כמות עובדי הניקיון שאני מעסיק לא משתנה. ייתכן שאלו לא אותם עובדים, ייתכן שאלו כן אותם עובדים שפשוט עברו חברה, אני בכל מקרה צריך 5 עובדים. אז כמות המובטלים והמועסקים לא משתנה כשהאחים עובדיה פושטים רגל.

עם איזו נקודה אתה לא מסכים?

ישן 12-01-2013, 20:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני בהחלט מסכים איתך..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רציני? איך מה שאני כותב..."

ויש מצב בהחלט שלפעמים צריך להתייעל. וצריך לפטר פה ולפטר שם.

אבל אני מפנה את תשומת ליבך לבעיה - יש פה פתח ענקי להתנהלות שערורייתית במקרה הטוב ופלילית במקרה הרע (הרוב בעצם) של בעלי חברות הקבלן, שמתנהגת לעובדים כאל קו ייצור שפולט כל פעם מחדש ומי שלא מתאים לו יכול ללכת..

הן המקבל שירות מן הקבלן והן הקבלן עצמו - משלמים לכאורה יותר - אבל אני שוב חוזר - זה למראית עין. בפועל יש כאן שוק עבדים והמקרה שהבאתי כאן הוא עוד "טוב" יחסית. עושק זו המילה המתאימה ביותר למה שמתרחש באמת.

משום מה, לך לא איכפת - כי זה לא בדיוק משרת את החזון שלך. מה יש לך לומר על כל זה?

ישן 12-01-2013, 21:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה זה מפחיתים את התערבות הממשלה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יפה, ולכן הפיתרון שלי- בוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
יפה, ולכן הפיתרון שלי- בוא נייתר את הצורך בחברות כוח האדם, וכך לא יהיה מצב בו העובד מקבל 23 ובעל החברה משלם 30. זה הרי המצב הכי גרוע, כי בעל החברה צריך לייקר את המוצרים שלו, והעובד מקבל מעט. בוא נייתר את הצורך, ואז בעל החברה ישלם 25 או 29 והעובד יקבל את כל הכסף. נכון שמושלם?

איך מייתרים את הצורך? מפחיתים את התערבות הממשלה בשוק העבודה.

ומה יהיה עם עובדים אחרי שנתיים שלפי חוק, המעסיק מחוייב לתת להם קביעות?

ישן 12-01-2013, 21:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

סליחה.. טעות. זה לא חוק כללי אלא משהו ספציפי לגבי מפעלים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא מכיר את עניין הקביעות....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא מכיר את עניין הקביעות.. אצלנו בחברה לאף אחד אין קביעות, גם לאלו שעובדים כמה שנים. אתה בטוח שזה חוק?

אני אברר ואתן לך תשובה בהמשך..

אבל שוב לעניינו.. איך אתה חושב שאפשר למנוע את המצב הקיים של תעשית העבדות?

ישן 13-01-2013, 12:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "סליחה.. טעות. זה לא חוק כללי אלא משהו ספציפי לגבי מפעלים"

להקל את תהליך השכירה והפיטורים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-01-2013, 19:27

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "סליחה.. טעות. זה לא חוק כללי אלא משהו ספציפי לגבי מפעלים"

הרוויזיה צריכה להיות מקיפה- מביטול חוקי האפליה המתקנת, ביטול האיסור על אפליה בקבלה לעבודה, ביטול איסור הפיטורים בשל טיפולי הפריה, הריון וכיו"ב, ביטול חוקי פנסיה חובה, ביטול שכר מינימום שנקבע בחוק, צמצום עד ביטול תשלום ביטוח לאומי על ידי המעסיק, מתן אפשרות למעסיק להשבית את המפעל (כן, שגם המעסיק יכול לשבות ולא רק העובדים), ניתוק הקשר בין ארגוני עובדים בחברות שלא קשורות (לא ברור למה אם יש סכסוך עבודה בנמלים אז הרכבת מושבתת... זאת סחיטה באיומים), אי התערבות בית הדין לעבודה בפיטורי עובד, מתן אפשרות לפטר עובד בשל פעילותו להקמת ועד (לא פעם מדובר בעובד בטלן שמצא לו הגנה חוקית, וכשהוא עומד בפני שימוע הוא טוען שמתנכלים לו בשל הקמת הוועד, זה טיעון "מנצח"). יש עוד לא מעט דוגמאות שבשל היום הארוך שעבר עלי אין לי ממש כוח לרשום או להיזכר בהכל.

בגדול- הממשלה לא צריכה להתערב בחוזה שנכרת בין שני בגירים שקולים בדעתם.

ישן 14-01-2013, 18:03
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בקיצור.. אפילו לא גרם סוציאליזם.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
מה שהיה בקיץ הלפני האחרון, זה רק הפרומו למה שהולך להיות כאן...
הו, אתה מתכוון להתמרמרות המטופשת של האנשים והתקשורת כלפי מדיניות ביבי הרשעה על המצב שהסוציאליזם החביב שלך בכלל גרם לו?
(כגון הגבלות ייבוא והרמת מכסים שנועדו "לחנך" אנשים לרכוש תוצרת הארץ, גם על חשבון ייקור הקוטג׳, או עצירת הבנייה באזור המרכז בידי שר האוצר בר־און מ..*אהממ* "קדימה", בדיוק בשביל העלאת המחירים, ואילוץ תושבים לעבור לגור בפריפריה..)

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 14-01-2013 בשעה 18:06.
ישן 14-01-2013, 20:57
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל הו?! כאילו.. הו רומיאו וכאלה?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]מה שהיה בקיץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
הו, אתה מתכוון להתמרמרות המטופשת של האנשים והתקשורת כלפי מדיניות ביבי הרשעה על המצב שהסוציאליזם החביב שלך בכלל גרם לו?
(כגון הגבלות ייבוא והרמת מכסים שנועדו "לחנך" אנשים לרכוש תוצרת הארץ, גם על חשבון ייקור הקוטג׳, או עצירת הבנייה באזור המרכז בידי שר האוצר בר־און מ..*אהממ* "קדימה", בדיוק בשביל העלאת המחירים, ואילוץ תושבים לעבור לגור בפריפריה..)

אתה ראית מה החבר שלך מציע?

ביטול הפנסיה כחובה?

ביטול החוק נגד פיטורין בעקבות היריון?

איפה אנחנו חיים... בסומליה?

ישן 14-01-2013, 19:30

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בקיצור.. אפילו לא גרם סוציאליזם.."

הסר דאגה מליבך, אני לא מכיר חבר כנסת אחד שנמצא בקשת הדיעות הזאת, כולם יודעים רק לשדוד את מי שלא שייך להם כדי להעביר למצביעים שלהם. מבין המועמדים רק בקרב התנועה הליברלית תוכל למצוא אנשים שחושבים כך.

וכן, כמה שפחות סוציאליזם הרי זה משובח. אתה חושב שסתם המדינות העשירות בעולם (אם נוציא את אלו ששפר עליהן מזלם למצוא נפט) הן חופשיות הרבה יותר מאיתנו? אתה יודע לאילו הישגים היינו יכולים להגיע לולא הסוציאליזם שלט וממשיך לשלוט פה דרך הגיס החמישי שלו בליכוד?

ישן 14-01-2013, 21:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני באמת מצטער.. כל מה שאני קורא פה עכשיו בשרשור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הסר דאגה מליבך, אני לא מכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

וכן, כמה שפחות סוציאליזם הרי זה משובח. אתה חושב שסתם המדינות העשירות בעולם (אם נוציא את אלו ששפר עליהן מזלם למצוא נפט) הן חופשיות הרבה יותר מאיתנו? אתה יודע לאילו הישגים היינו יכולים להגיע לולא הסוציאליזם שלט וממשיך לשלוט פה דרך הגיס החמישי שלו בליכוד?

זה איך אתה דואג יותר להישגים של עשירים מאשר למדינת ישראל. עדיין לא הבנתי איך ככל שאדם מסוים יתעשר יותר, אני אחיה יותר טוב..

ישן 14-01-2013, 23:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאמממ.. זה לא קצת סותר את מה שאתם מנסים למכור לי?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הדוגמה הראשונה שעולה לי לראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הדוגמה הראשונה שעולה לי לראש היא שאדם עשיר יותר משלם יותר מיסים, כשיש למדינה יותר כסף ממיסים גם אתה חי יותר טוב.

הרי אתם רוצים להפחית את נטל המס לעשירים כדי שלא יברחו.. לא?

ישן 15-01-2013, 17:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לפי מה שאתה אומר, כמה ישלם מי שמרוויח 100 מיליון?"

מבחינה אחוזית, כולם צריכים לשלם אותו אחוז מן ההכנסה שלהם - זה שיוויון בסיסי. זה שמישהו מרוויח יותר זו סיבה להעניש אותו עם מיסוי גבוה יותר? ראה זאת כך - בקיבוצים הישנים, אם עבדת כמנכ"ל "התנועה" או כחולב ברפת, בסוף החודש קיבלת מהקיבוץ את אותו הכסף. האם לדעתך הוגן שמי שהביא לקיבוץ 25,000 שקל בחודש קיבל בדיוק אותו הדבר כמו מי עבודתו הייתה שווה 3000 בקושי?

והנה הבעיה - מי שהביא 25,000 שקל בחודש, בדרך כלל קלט שהוא מבזבז את זמנו בקיבוץ הישן, עם "תקציב חודשי" של 2500 שקל. הוא קם ועזב. אותו הדבר קורה גם ברמה המדינתית. מה הייתה התגובה של אדוארדו סוורין כשגילה שארה"ב רוצה לשים מס כבד על המיליארדים שעשה בפייסבוק? ויתר על האזרחות והפך לאזרח סינגפור. במקום לקבל אחוז פחות מן המיליארדים, ארה"ב לא תראה שקל אחד.

זו המציאות, חבוב. אם אתה מרוויח יותר ונאלץ לשלם אחוז גבוה יותר רק בגלל שאתה מצליח יותר, אתה עוזב

ישן 15-01-2013, 23:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מבחינה אחוזית, כולם צריכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מבחינה אחוזית, כולם צריכים לשלם אותו אחוז מן ההכנסה שלהם - זה שיוויון בסיסי. זה שמישהו מרוויח יותר זו סיבה להעניש אותו עם מיסוי גבוה יותר? ראה זאת כך - בקיבוצים הישנים, אם עבדת כמנכ"ל "התנועה" או כחולב ברפת, בסוף החודש קיבלת מהקיבוץ את אותו הכסף. האם לדעתך הוגן שמי שהביא לקיבוץ 25,000 שקל בחודש קיבל בדיוק אותו הדבר כמו מי עבודתו הייתה שווה 3000 בקושי?

והנה הבעיה - מי שהביא 25,000 שקל בחודש, בדרך כלל קלט שהוא מבזבז את זמנו בקיבוץ הישן, עם "תקציב חודשי" של 2500 שקל. הוא קם ועזב. אותו הדבר קורה גם ברמה המדינתית. מה הייתה התגובה של אדוארדו סוורין כשגילה שארה"ב רוצה לשים מס כבד על המיליארדים שעשה בפייסבוק? ויתר על האזרחות והפך לאזרח סינגפור. במקום לקבל אחוז פחות מן המיליארדים, ארה"ב לא תראה שקל אחד.

זו המציאות, חבוב. אם אתה מרוויח יותר ונאלץ לשלם אחוז גבוה יותר רק בגלל שאתה מצליח יותר, אתה עוזב
מה יותר בסיסי בזה משכל אחד ישלם סכום קבוע?
מה יותר בסיסי מזה משכל אחד ישלם לפי כמה שהוא צורך?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-01-2013, 01:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]מה יותר בסיסי בזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אם תוכל להראות לי סכום קבוע שכל אחד יכול לשלם בלי לגווע ברעב שיספק את צרכיה הכלכליים של הממשלה, אקבל את הטענה הזו

כמה ביטחון אתה צורך כל שנה? כמה ביטחון פנים? כמה טיפול בענייני תחבורה? איך תכמת את אלו?
אין פה טענה שמישהו מצפה ממך לקבל. יש כאן שאלה שאינך מסוגל לענות עליה (ואותו עניין הוזכר גם על-ידי מרשי לעיל, וגם שם לא התייחסת).

שוויון זה כששווה. אם אני משלם סכום אחד ואתה משלם סכום אחר זה לא שווה.
שוויון בסיסי זה כשנשלם את אותו סכום.
מעניין לי ת'סבתא שזה לא יספיק לקיום הממשלה, או שאם נקבע סכום גבוה מדי יש כאלה שלא יוכלו לשלם או כל שטות אחרת. אלה הן הסיבות ששוויון מהסוג הזה אינו ישים, אבל זה לא אומר שיש בו משהו פחות "בסיסי".

אבל בניגוד אליך, שחסר את היכולת לענות על שאלות ממש פשוטות בקשר לטיעונים מוזרים שהוא מעלה, אני אענה על שאלה שלך, למרות זאת שהיא לא באמת קשורה למה שאני כתבתי.
אם אין צבא, אין משטרה ואנשים מתאגדים בעצמם למיליציות מקומיות שמגנות עליהם, הם ישלמו עבור כמות הביטחון שהם צורכים. אם כל חברי השכונה יבחרו לשלם למשמר השכונה המקומי כך וכך, ואדם אחד יחשוב שזה יקר מדי, הוא לא ישלם, והם יימנעו בכוונה מלהגן עליו, כך שעדיין הוא יקבל ביטחון (אפסי) בהתאם למה שהוא משלם (שום דבר). אם המדינה לא תסלול דרכים, אנשים ישלמו אפס ויקבלו אפס ברמת המדינה. מי שירצה דרך, יסלול אותה בעצמו. כמו גלנט.

ישן 15-01-2013, 19:39

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני באמת מצטער.. כל מה שאני קורא פה עכשיו בשרשור"

זה לא "אדם מסויים יתעשר", זה "כולם יתעשרו". כל עוד מחירי המזון למשל יקרים פי 2-3 ממה שהם צריכים להיות, הסיכוי שלך לחסוך הולך וקטן, כי אתה צריך להוציא יותר על מזון. אם אקטין לך את ההוצאה החודשית על מזון בחצי, נכון שזה ישפר את מצבך הכלכלי?

קח לך כלל אצבע- כל חוק עולה כסף. כסף מגיע רק מהאזרחים. כלומר- כל חוק שווה התייקרות במחירי המוצרים. יש מן הסתם חוקים שלא נוכל בלעדיהם, למשל חוקי העונשין (לא כולם כמובן). וצריך מערכת בתי משפט ושיטור בשביל לשמור על הסדר. אבל זה הרע במיעוטו.

סתם לדוגמא, ידעת שהחוק שמחייב סימון מחירים במדבקה על המוצר מייקר את המוצרים בכמה אחוזים?

ישן 15-01-2013, 20:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא "אדם מסויים יתעשר", זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
זה לא "אדם מסויים יתעשר", זה "כולם יתעשרו". כל עוד מחירי המזון למשל יקרים פי 2-3 ממה שהם צריכים להיות, הסיכוי שלך לחסוך הולך וקטן, כי אתה צריך להוציא יותר על מזון. אם אקטין לך את ההוצאה החודשית על מזון בחצי, נכון שזה ישפר את מצבך הכלכלי?

אני יודע שיש טייקונים עשירים.. והמחירים עדין בשמיים.. איך מוזילים אותם בדיוק, ע"י לעשות את העשירים יותר עשירים?!

קח לך כלל אצבע- כל חוק עולה כסף. כסף מגיע רק מהאזרחים. כלומר- כל חוק שווה התייקרות במחירי המוצרים. יש מן הסתם חוקים שלא נוכל בלעדיהם, למשל חוקי העונשין (לא כולם כמובן). וצריך מערכת בתי משפט ושיטור בשביל לשמור על הסדר. אבל זה הרע במיעוטו.

סתם לדוגמא, ידעת שהחוק שמחייב סימון מחירים במדבקה על המוצר מייקר את המוצרים בכמה אחוזים?

כי זו בושה וחרפה.. הרי אם זה מייקר את המוצר בכמה אחוזים - את זה אמור לספוג המרכול ולא אנחנו.

ישן 15-01-2013, 21:08

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]זה לא "אדם..."

סתם כדרך אגב, הטייקונים המפורסמים לא כולם עשירים כלל וכלל (כלומר, יש להם יותר מכולנו פה יחד, אבל רוב הונם ממונף ומנופח).
חלקם השיג את עושרו כי השוק היה מעוות. לדוגמא- טייקוני הסלולר. כל עוד המדינה אסרה להתחרות בהם, הם יכלו לגבות מחירים גבוהים ולהתעשר על חשבוננו. ברגע שהשוק נפתח לתחרות, המוצרים הוזלו לאזרח, נכון?
בנוסף, נדמה לי שיש לך טעות מסויימת. אותם טייקונים לא מרוויחים משכורת. כשאתה מעלה את מס ההכנסה, הם לא נפגעים מזה. מי משלם מס הכנסה? שכירים. אתה חושב שאותם טייקונים הם שכירים של מישהו? לא. הם למעלה בפירמידה.
אם אתה רוצה למסות אותם אתה צריך למסות את החברה עצמה. אבל כשאתה ממסה את החברה עצמה אתה פוגע באחוזי הרווחיות שלה, ולכן היא צריכה להעלות מחירים, והנה קיבלנו שוב עלייה ביוקר המחיה.

לגבי סימון מוצרים- למה ציפית? הסופר צריך לסמן כל מוצר על המדף במחיר. הוא צריך להעסיק עוד עובדים בשביל זה, נכון? ראית סופרים גדולים- כמה אנשים לדעתך צריכים לעבור על כל המדפים כל יום או על כל המחסן כדי להספיק לסמן את הכל? אתה מצפה שעלות עוד עובדים לא תגולגל לצרכן? זה לא משנה מה מכריחים אותך להציב- בין אם מאבטח בכניסה, סדרן במדפים, משגיח כשרות- כל האנשים הללו עולים כסף. כדי לממן אותם, מעלים מחירים. לא משנה האם זה משהו שנכפה עליך כמו סדרנים או משהו שאתה בחרת להציב, כמו משגיח כשרות. בסופו של דבר, אתה מעסיק יותר אנשים (אנשים שלא מייצרים לך הכנסה, הרי למאבטח או לבחור שמסמן מוצרים אין באמת תועלת למקום העבודה)- אתה מעלה מחירים. כמו שאמרתי לך- כל חוק הוא עוד עלייה במחירים.

ישן 27-01-2013, 02:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מגיב לטענה חוזרת ולא נכונה של שרוקי"

אין אף מדינה בגוש היורו, כולל גרמניה, שהיא באמת חזקה כלכלית. באותה מידה מרים משקלות אולימפי שסובל מהשלב הראשון של ניוון שרירים הוא *עדיין* חזק. גוש היורו מבוסס על אשליות וככזה סופו להיות רע ומר. מצבה של סין חמור עוד יותר כי הונה של סין מבוסס על חובותיה של ארה"ב, חובות שאין לארה"ב דרך להחזיר. ביום שבו תתמוטט כלכלת ארה"ב - ובמצב הנוכחי, התמוטטות זו נראית בלתי נמנעת - סין תיפול אחריה.

בכל מקרה, הנקודה של שרוקי נשארה נכונה - שבמדינות שבהן הרגולציה גבוהה יותר ועקרונות סוציאליסטיים שולטים, הכלכלות נוטות להיות פחות חזקות ופחות יציבות. אתה רואה זאת בעצמך בארה"ב - ככל שהולכת ומתגברת התערבותו של ממשל אובמה בשוק העבודה כך הולך ומחמיר המצב.

ישן 27-01-2013, 20:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אז אתה טוען שהתל"ג לנפש בשבדיה נמוך מבישראל?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוי לי. אתה רוצה להסתכל רגע..."

רוצה לבדוק בגוגל לפני שאתה מתקן עצמך? עזוב אעשה זאת בשבילך...
thttp://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_%28PPP%29_per_capita
לפי נתוני הבנק העולמי:
שבדיה-בערך 41 אלף דולר לנפש
דנמרק-כנ"ל
פינלנד-בערך 37 אלף
דרום קוריאה-בערך 30 אלף
ישראל-קצת פחות מעשרים ושמונה אלף
היחידה שבאמת פחותה מישראל, ואפילו באופן משמעותי, פר נפש היא סין, אבל היא דוגמא ידועה לכך שהמדד הזה קצת מטעה שכן מדובר במדינה בעלת אוכלוסיה עצומה מחד, וצמיחה כלכלית בלתי ניתנת להכחשה מאידך. הסינים מאוד גודלים כלכלית בדור האחרון למרות שהכלכלה שלהם רחוקה צלהיות ממש חופשית. להם ולתרבות שלהם זה מתאים.
ואני מקווה שאתה לא הולך לכתוב לי שמבדינות סקנדינביה יש פחות מעורבות מדינתית במשק בהשוואה לישראל של היום. להזכירך שבמדינות כמו שבדיה לארגוני העובדים יש כח עצום בחסות מדינתית ולמדינה מערכת רווחה מפותחת במיוחד שממומנת במסים בשיעור גבוה מאוד.
ישן 14-01-2013, 23:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יודע מה הכי מצחיק בכל מה שכתבת פה, מעבר לאיומי הסרק?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה באמת לא מבין שאם תהפוך את..."

ציטוט:
אתה באמת לא מבין שאם תהפוך את המעסיקים לשבויים של העובדים שלהם בסופו של דבר מי שלא חייב להישאר פה יברח מפה ויסגור את העסק שלו? אינטל יכולה לייצר את השבבים שלה בכל מקום בעולם. טבע יכולה לייצר את התרופות שלה בכל מקום בעולם וכו' וכו' וכו'. רק כדי לחסוך לך הקלדה אני אוסיף שכל מה שכתבתי פה לא אומר שאני חושב שצריך להפוך את העובדים לחסרי זכויות, אבל באותה מידה לא צריך להפוך אותם לאלו שמחליטים מה קורה בעסק כמו שאתה רוצה.

נתת פה דוגמא יוצאת דופן, לשתי חברות שהן דוגמא ומופת - לדאגה לעובד ובתנאים המפליגים. בשונה שינוי מוחלט ממה שאני מזדעק עליו כל הזמן..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 14-01-2013 בשעה 23:52.
ישן 15-01-2013, 00:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש קשר ועוד איך.. שתי החברות הללו משלמות גמול ראוי לעובדיהן
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין קשר בין הטענה שלי לבין..."

ציטוט:
אין קשר בין הטענה שלי לבין העובדה ששתי החברות האלה הן מופת לדאגה לעובד. חוץ מזה שעצם זה ששתי חברות שעד כמה שאני יודע העובדים בהן לא מאוגדים (תקנו אותי אם אני טועה) הן "דוגמה ומופת לדאגה לעובד ובתנאים המפליגים" רק מוכיחה שהאיומים שלך שללא ועדים תיהיה פה עבדות לא מחזיקה מיים.

ולכן הן גם אינן שבויות בידיהם. מדובר פה בתאגידי ענק, השוות הון עתק ולמוצריהן תמיד היה ויהיה ביקוש אדיר ממדים. מה עוד שהיעדר תנאים מפליגים - לא ימשוך אליהם מועסקים שיחפשו מקום אחר לעבוד בו, שיתגמל כראוי.

אבל אתה יודע, יש ממד אחר, שמעולם לא דנו בו. וזו המנטליות.

המנטליות של המעסיקים בחברות הגדולות - שבאים בגישה אחרת - עניינית, רצינית, נטולת קטנוניות, הרבה ראש פתוח והערכה עמוקה, שיודעת לטפח ולדאוג ולקבל תמורה. למה בגוגל לדעתך יש תנאים כאלו מפליגים.. מאיזו גישה זה נובע?

אז אם נרד מהאולימפוס, לממד הארצי שלנו. ..אינני מצפה מן המעסיקים לנהוג כמו בגוגל. אבל בהחלט לבוא עם אותה גישה. בסקאלה שבין אינטל וגוגל לבין עבדות הקבלן - יש אמצע. (או קצת פחות מהאמצע לכיוון חברות הקבלן)

זה מה שאני דוגל בו!

ישן 15-01-2013, 00:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יש קשר ועוד איך.. שתי החברות הללו משלמות גמול ראוי לעובדיהן"

אין קשר כי החברה משלמת גמול ראוי לעובדים שנותנים לה תפוקה ששווה את הגמול הזה. עם כל הצער והכאב אתה לא יכול לצפות שעובד מתפרה ירוויח כמו עובד ייצור באינטל. אתה לא יכול לצפות ממפעל שמעסיק 200 עובדים ומחזור המכירות שלו הוא פרומיל מזה של טבע ייתן לעובדים שלו את התנאים שנותנים בטבע. צר לי אבל כשאתה מצדיק פעולות כמו של ועד עובדי הרכבת אתה לא באמצע, אתה בצד הקיצוני והמיליטנטי. חוץ מזה שאני אשמח אם תוכל להסביר לי למה דווקא חברות שבהן העובדים לא מאוגדים נותנות תנאים כאלה טובים לעובדים שלהן. איך זה מסתדר עם הטענה שלך שבלי ועד המעסיקים יתעמרו בעובדים שלהם?

ישן 15-01-2013, 08:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

שוב..
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין קשר כי החברה משלמת גמול..."

ציטוט:
אין קשר כי החברה משלמת גמול ראוי לעובדים שנותנים לה תפוקה ששווה את הגמול הזה. עם כל הצער והכאב אתה לא יכול לצפות שעובד מתפרה ירוויח כמו עובד ייצור באינטל. אתה לא יכול לצפות ממפעל שמעסיק 200 עובדים ומחזור המכירות שלו הוא פרומיל מזה של טבע ייתן לעובדים שלו את התנאים שנותנים בטבע.

ציטוט:
..אינני מצפה מן המעסיקים לנהוג כמו בגוגל. אבל בהחלט לבוא עם אותה גישה. בסקאלה שבין אינטל וגוגל לבין עבדות הקבלן - יש אמצע. (או קצת פחות מהאמצע לכיוון חברות הקבלן)
זה מה שאני דוגל בו!

צר לי אבל כשאתה מצדיק פעולות כמו של ועד עובדי הרכבת אתה לא באמצע, אתה בצד הקיצוני והמיליטנטי.

אני ממש לא מצדיק לא את פעולות הרכבת, לא את חברת החשמל ובטח ובטח לא את נמל אשדוד וחיפה בעקבותיו.. כן, אני בעד ניקוי אורוות וחיתוך רמות שכר, שהן חסרות פרופורציה לעבודה הנעשית..

חוץ מזה שאני אשמח אם תוכל להסביר לי למה דווקא חברות שבהן העובדים לא מאוגדים נותנות תנאים כאלה טובים לעובדים שלהן. איך זה מסתדר עם הטענה שלך שבלי ועד המעסיקים יתעמרו בעובדים שלהם?

ציטוט:
המנטליות של המעסיקים בחברות הגדולות - שבאים בגישה אחרת - עניינית, רצינית, נטולת קטנוניות, הרבה ראש פתוח והערכה עמוקה, שיודעת לטפח ולדאוג ולקבל תמורה. למה בגוגל לדעתך יש תנאים כאלו מפליגים.. מאיזו גישה זה נובע?

ישן 28-01-2013, 04:58
מנהל

גם שודד בנק לוקח יותר סיכון ממני. זה כלשעצמו לא אומר שום דבר
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מעסיק לוקח סיכון שעובד לא..."

שוב, מי שלא רוצה לקחת את הסיכון הזה ומעדיף להרוויח פחות כשכיר, יעשה זאת. למעשה, רבים כמובן עושים זאת. רבים מאוד אחרים מעדיפים לקחת את הסיכון בשביל להרוויח יותר.
ואני לא בטוח בכלל שבעולם החופש המוחלט הסיכון יפחת.
ברמה העקרונית לא כל מעסיק הוא רשע ולהיות מעסיק לא אומר להיות רשע. אבל להיות מעסיק בהכרח (למעט מקרים שבהם משכורת מבוססת על אחוזים מהרווח) שם אותך בפוזיציה של ניגוד בין מידת הרווח האישי שאתה עושה ומידת הרווח של המועסקים שלך. קרי, אתה פוטנציאלית חי טוב על חשבון העובדים שמקבלים שכר שבקושי מאפשר להם קיום.
ישן 28-01-2013, 18:58

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם שודד בנק לוקח יותר סיכון ממני. זה כלשעצמו לא אומר שום דבר"

נו, עברת למניפסט הקומוניסטי? המעסיק הוא שודד בנקים?
בעולם החופש המוחלט הסיכון היחיד שיישאר הוא הסיכון העסקי, מה שאמור להטיל אימה על כל מעסיק. ולא מיסוי כבד/רגולטור כושל.

"להיות מעסיק בהכרח (למעט מקרים שבהם משכורת מבוססת על אחוזים מהרווח) שם אותך בפוזיציה של ניגוד בין מידת הרווח האישי שאתה עושה ומידת הרווח של המועסקים שלך"

או ש-
"להיות מועסק בהכרח (למעט מקרים שבהם משכורת מבוססת על אחוזים מהרווח) שם אותך בפוזיציה של ניגוד בין מידת הרווח האישי שאתה עושה ומידת הרווח של המעסיק שלך". ברור שהעובד רוצה לקבל כמה שיותר, וברור שהמעסיק רוצה להרוויח כמה שיותר. הם מגיעים לעמק השווה בו לשניהם כדאי לכרות חוזה על ידי מו"מ כזה או אחר. לא על ידי כפיה ממשלתית של גובה השכר, ולא על ידי טוב ליבם של מלאכים. לשניהם יש אינטרסים.

ישן 28-01-2013, 21:56
מנהל

מטפורה שבאה לומר שסיכון בפני עצמו זה כלום
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, עברת למניפסט הקומוניסטי?..."

יש סיכוי לא רע שהסיכון העיסקי בעולם האידיאלי שלך יהיה גדול עוד יותר בהשוואה להיום, בוודאי כשאין שום בקרה על מה שעסקים גדולים יכולים לעשות לעסקים קטנים.
ואתה משווה ברצינות בין כח המיקוח והעוצמה של המעסיק מול זה של המועסק? איך המועסקות של מתפרה יכולות למנוע מהמעסיק שלהן לתת להן שכר כמעט רעב בלי התערבות של המדינה? מה הן יעשו? יתפטרו? הוא יעסיק אחרות מייד שיסכימו לעבוד בשביל כל דבר כשהאלטרנטיבה היא למות ברעב.
לשם דוגמא קטנה-כשסבא שלי עלה לארץ, בתחילת שנות השלושים, הפרדסנים לא נתנו להם עבודה כי העדיפו להעסיק את ערבים בשכר פחות ממינימלי. ציונות ועבודה עיברית זה נחמד, אבל לא על חשבון גודל הרווח האישי של אותם פרדסנים. אז מה הם עשו? הבהירו לפרדסנים שכדאי להם להעסיק אותם, ובשכר שאפשר לחיות מימנו. איך הבהירו? סבא שלי בימיו האחרונים התוודה באוזני שהם נכנסו לבית האריזה בלילה, חיבלו במכונות ושפכו נפט על התוצרת. הפרדסנים הבינו את המסר. ומה מוסר ההשכל? איפה שלא תבוא המדינה לסייע לאזן את עוצמת המועסקים מול עוצמת המעסיקים יבוא הכח הפיזי של המועסקים. ואת זה הבינו כבר במאה התשע עשרה, אפרופו המניפסט הקומוניסטי.
ישן 28-01-2013, 22:19
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מטפורה שבאה לומר שסיכון בפני עצמו זה כלום"

גם לפועל פשוט יש כושר מיקוח. בעל עסק תלוי בעובדים שלו, ולא תמיד יש לו את הפריווילגיה להגיד לעובדים שלו: "תתפטרו אם השכר לא נאה לכם". יש שלבים שהעובדים הותיקים והמנוסים יכולים לבוא ולהתמקח על השכר שלהם. רק צריך לדעת איך בדיוק לעשות את זה. גם עובדים צריכים להכיר את נקודות התורפה של העסק והמעסיק שלהם.

הסיפור שלך הוא דוגמא לבולשביזם בהתגלמותו. אם ערבים מסכימים לעבוד תמורת שכר מסויים, למה שסבא שלך וחבריו לא יסכימו לעבוד תמורת אותו סכום? לא נאה להם לעבוד בשביל "שכר של ערבי"? או שהתירוץ שלהם הוא בכלל "הערבים גונבים מהרשויות אז אין להם בעיה לחיות על שכר נמוך"? ובכן גם סבא שלך וחבריו לא צדיקים גדולים כמו שאפשר להבין מהסיפור.

אין כוונה להעליב או לפגוע. בכל זאת כדאי היה אם היית חושב פעמיים לפני שסיפרת את הסיפור הזה, כי זה לא מלמד אותנו כלום מלבד ההווי של הבולשביקים באותה התקופה.
ישן 28-01-2013, 23:39
מנהל

המעסיק יכול בקלות לזרוק עובד ולהביא עובד אחר
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "גם לפועל פשוט יש כושר מיקוח...."

לעיתים נדירות יש עובד חסר תחליף. וכשמדובר בעובדים בלתי מקצועיים, על אחת כמה וכמה.
ולגבי הסיפור שלי-שום "בולשביזם". מה הקשר בכלל? מילא תגיד בריונות וסחיטה. אין לי שום בעיה לומר שסבא שלי וחבריו לא היו בסדר בקטע הזה ונהגו בעבריינות. גם הוא ידע את זה ולכן לא סיפר לי על זה עד שכבר איבד את המעצורים והצנזורות לקראת הסוף. ועדיין, הרבה בריירה לא הייתה להם. הערבים היו מוכנים לשכר שאי אפשר לחיות מימנו. זה לא עניין של "לא נאה". הנקודה בסיפור מאוד פשוטה: כאשר לעובדים אין איזון מול העוצמה של המעביד הם עלולים ליצור איזון דרך שימוש בכח. הפחד של המעסיקים מזה הוא מה שגרם להם להסכים לרפורמות לטובת הפועלים ולא טוב לב.
ישן 29-01-2013, 05:59
מנהל

כשאתה שולח את הילדים שלך בני העשרה לעבוד בזה, זאת תוספת הכנסה
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך בדיוק הערבים היו מוכנים..."

בנוסף להכנסה המרכזית שלך. תוסיף לזה פחות הוצאות בגלל אורח חיים מסוים ואז יוצא לך שבהחלט אחד יכול לחיות מזה ואחר לא. שלא לדבר על כך ש״לחיות מזה״ זה עניין של הגדרה. רבים מהערבים בארץ חיו על סף הקיום. קרא תיאורים של סופרים מהתקופה. בדור הקודם, של אנשי העליה הראשונה, כשהיו פחות אפשרויות לסיוע ממוסדות מרכזיים (יענו היה מצב ניפלא של חופש) אז גם היו מקרים רבים של יהודים שמתו מרעב בגלל קושי להתפרנס. אבל העיקרון הוא שעובד יכול לדרוש שכר שייתן יותר מקיום מינימלי רק שבהעדר כל אמצעי לחץ אין לו שום אפשרות להשיג זאת מול המעסיקים. במצב כזה אין כמעט ברירה מלבד ״בריונות״. ואם אתה חושב שהקמת המדינה הזאת נעשתה רק בדרכים ״נחמדות״ אז יש לך טעות.
ולא, לפועל אין שום כח מיקוח אלא אם כן ביקוש לעובדים קטן מההיצע, וזה לא מצב נפוץ כשמדובר בעבודה לא מתוחכמת.
ישן 29-01-2013, 20:52
מנהל

אתה חושב שהבאת התימנים כפועלים זולים הייתה סיפור הצלחה? בדוק שוב
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מוזר, כשייבאו תימנים "כי הם..."

העולים מהסוג של הקבוצה של סבא שלי היו הכל חוץ מאשר מפונקים. בתור מישהו שקצת עבד בחיים עם טוריה, אני יכול להטיל ספק בכך שאתה היית עומד אפילו שבוע בעבודה שהם עבדו בה שנים. והם לא ביקשו שכר עצום אלא כזה שיאפשר להם קיום מינימלי (והם התקיימו באופן מינימלי). יכול להיות שבניגוד לערבים הם רצו להיות מסוגלים ללכת לרופא כשצריך, גם אם זה עולה כסף. באמת פינוק נורא.
ואת הטעויות לגבי כח המיקוח של עובדים לא מקצועיים תספר למי שלא פוטר מהיום למחר רק כי רצה להתאגד ומי שפוטר רק כי ביקש לא לעבוד בשבת או לדרוש העלאה. ופיטורים מהסוג הזה היו נפוצים מאוד טרם היו חוקים ביחס להעסקה.
ישן 29-01-2013, 20:57

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה חושב שהבאת התימנים כפועלים זולים הייתה סיפור הצלחה? בדוק שוב"

בוא לא נגזים, עולים מאירופה הקרה לא ממש התאימו לעבודה חקלאית בחום המדבר, עם כל הרצון הטוב והציונות. וכן, העולים מתימן השתלבו לא רע בעבודות הפיזיות שלגבירי העיירה היהודית לא תמיד היה נוח לבצע.

ותתפלא כמה עבודת אדמה חטפתי רק כי מישהו החליט שאנחנו צריכים ללכת לעבודות חקלאיות "כי ככה צריך", בבית הספר. אותו בית ספר, כזכור, בו לימדו אותי שכל אחד מקבל כפי יכולתו ונותן לפי צרכיו.

ואני ממש לא מתרגש מפיטורי עובדים כי ביקשו כסף, לא לעבוד בשבת או להתאגד. להם יש זכות להתאגד/לדרוש כמו שלמעסיק יש זכות לפטר. חופש עובד לשני הכיוונים.

ישן 29-01-2013, 18:59

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כשאתה שולח את הילדים שלך בני העשרה לעבוד בזה, זאת תוספת הכנסה"

גם היום כאשר אתה שולח את הילדים בני העשרה שלך לעבוד, הם יקבלו שכר שהוא נמוך משכר קיום מינימלי. ואני אפילו לא מדבר על העסקה שחורה, אלא על העסקה רשמית של בני נוער. שכר המינימום הרשמי שלהם הוא יותר נמוך. האם זו סיבה לתקוף ולפגוע פיזית בעסקים שמעסיקים בני נוער? הרי צריך "ליצור איזון בכוח מול העוצמה של המעסיק"...

ככה זה. אין מה לעשות. יש נערים שמוכנים לעשות את אותה העבודה עם לא פחות כישורים תמורת סכום יותר נמוך. לצורך העניין היהודים באותה התקופה יכלו לעשות את אותו הדבר - לשלוח את הילדים שלהם לעבוד בפרדסים ובעצמם לעבוד בעבודות אחרות. אה... סליחה, שחכתי שתושבי הישוב היהודי בעצמם היו נערים באותה התקופה. לא היו להם ילדים.

מצטער שאני כותב תגובות לא פופולריות, אבל בעלי הפרדסים לא צריכים לממן את המגלומניה של אותם נערים בני 16-22 שברחו מהבית במזרח אירופה. באותה מידה אני יכול לעבור לגור עכשיו בתל אביב, ואז לשרוף איזה בית קפה שלא מוכן לשלם לי מספיק כדי שאני אוכל לשכור דירה בתל אביב (דירות בתל אביב ממש יקרות, אתה יודע). מי שקשה לו לחיות על המשכורת שלו, נשאר לגור עם ההורים עד שיצליח להגדיל אותה.

שלא תבין לא נכון. יש לי הערכה רבה לאנשים שבנו את המדינה, וברור לי שהמדינה ניבנתה בדרכים שהן לא כל כך סימפטיות, אבל הישוב היהודי בשנות השלושים הוא לא דוגמא לשוק חופשי ולא צריך להשתמש בו בתור דוגמא לכלום.
ישן 29-01-2013, 21:03
מנהל

ילד בן עשרה מקבל היום שכר מינימום וזאת בדיוק הנקודה
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "גם היום כאשר אתה שולח את..."

המעסיק לו יכול לתת לו שני שקלים לשעה רק משום שלילד יש ברירה או לקחת את זה או למות ברעב. היום יש גם חוקים שמונעים התעמרות בעובדים וגם מגנוני רווחה וסעד שיוצרים אלטרנטיבה (בתי ברירה) מול מעסיק שמוכן לשלם לך פחות מהמינימום לקיום בסיסי. זה מה שאתה מסרב להבין, שבמצב היום עובדים יכולים דרך חקיקה להשיג מה שבלי אפשרות להשפיע חקיקה יכלו להשיג רק בכח.
ההשוואה בין צעיר שעובר לתל אביב היום ובין צעיר שעלה לארץ מאירופה אז היא לא פחות מהזויה ומלמדת על חוסר הבנה בסיסית. אפילו נתעלם מכך ממהקשר-זה שהנערים האלו עלו לארץ מתוך שילוב של אידיאולוגיה (שבזכותה אתה יכול לכתוב כאן בשלווה באינטרנט) ואילוץ (אנטישמיות-אני מדבר על כאלה שעלו לארץ פחות מעשור לפני השואה ומשפחותיהם שנשארו מאחור הוכחדו כמעט לגמרי), נישאר עם העובדה שהצעיר שעובר לתל אביב נהנה היום מחוקי העבודה והרווחה ולכן לא צריך להגיע לאמצעי לחץ קיצוניים.
הנקודה מבחינתי היא ששוק חופשי שבו אין הגנה מוסדית לעובדים, ורשת ביטחון רווחתי מינימלית, מביא עובדים למצב שבו מחוסר ברירה הם יפנו לאפיק כוחני. אני מבטיח לך שמדינות העולם המתועש לא מקיימות שוק חופשי מוחלט ללא הגנות כאלה רק בגלל טוב לב.
ישן 29-01-2013, 21:18

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ילד בן עשרה מקבל היום שכר מינימום וזאת בדיוק הנקודה"

נער לא מקבל שכר מינימום כמו שאני ואתה אמורים לקבל. שכר המינימום של בני נוער נקבע בהתאם לגיל שלהם. למשל:
בגיל 14 - 16 ש"ח לשעה.
15 - 17 ש"ח לשעה.
16 - 18.5 ש"ח לשעה.
17 - 20 ש"ח לשעה.

סתם זרקתי תעריפים שרירותיים, אבל אני מקווה שהבנת את הרעיון. גם היום למקדונלדס יותר משתלם להעסיק נער במקום להעסיק אותי. האם זה פסול? לדעתי לא. מאותה סיבה אני חושב שזה לא פסול שהפרדסנים העדיפו להעסיק נערים ערבים בסכומים נמוכים.

והינה התחלנו עם התגובות הרגשניות. כאמור, אני מאוד מעריך את האנשים שבנו את המדינה, ולא היתה כוונה להעליב או לפגוע. אני חוזר ומדגיש שהישוב היהודי הוא לא דוגמא לכלום, ואל תאלץ אותנו להשתמש בזה בתור דוגמא.

ציטוט:
מבטיח לך שמדינות העולם המתועש לא מקיימות שוק חופשי מוחלט ללא הגנות כאלה רק בגלל טוב לב.

אני לא זקוק להבטחות שלך בשביל להבין את זה. אני מבין טוב מאוד שבשוק חופשי אין טוב לב.
ישן 29-01-2013, 21:46

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא רק זה, אם תחייב את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ולגבי טוב לב- יש הרבה יותר טוב לב בקרב אנשים שלא נשדדים על ידי המדינה. לא סתם בארה"ב תורמים פי כמה וכמה מישראל.

בארה"ב תורמים יותר כנראה בגלל שיש להם את האופציה לבחור למי לתרום. אצלנו כסף נלקח מאנשים בחסות החוק, אותו כסף עובר שחיקה מאסיבית על ידי פקידונים ורגולטורים, והמעט שנשאר מגיע רק לאנשים שהמדינה קבעה שמגיע להם.

כאשר יש לך את החופש לבחור למי לתרום או אם לתרום בכלל, אתה עושה את זה ביד רחבה יותר, כי אתה אשכרה תורם לארגונים שאתה מאמין בהם ומאמין שהם זקוקים לעזרה אמיתית מהקהילה. חוץ מזה, דרך עמותות פרטיות הכסף לא עובר שחיקה כזאת מאסיבית, כי העמותות נוטות להיות יותר יעילות מהמדינה.

כשאני אמרתי שבשוק חופשי אין טוב לב, הכוונה היתה שמעסיקים לא מצ'פרים את העובדים שלהם סתם כי הם נחמדים, ופועלים לא עובדים יותר קשה כי הם מסורים לעבודה או שקר כלשהו אחר. לכל אחד יש את האינטרסים המאוד ברורים שלו. ואני מעדיף שהשוק יתנהל בצמוד לאינטרסים של מעסיקים/עובדים ולא יהיה כפוף לרגולציות שרירותיות.
ישן 29-01-2013, 18:45

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המעסיק יכול בקלות לזרוק עובד ולהביא עובד אחר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולגבי הסיפור שלי-שום "בולשביזם". מה הקשר בכלל?

אתה שואל...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הנקודה בסיפור מאוד פשוטה: כאשר לעובדים אין איזון מול העוצמה של המעביד הם עלולים ליצור איזון דרך שימוש בכח.

ואז עונה לעצמך.

מעסיק לא יכול בקלות לזרוק עובד ולהביא אחד אחר. זה לא עובד ככה בשוק חופשי. כאשר אנחנו נמצאים במצב שמעסיק יכול לזרוק עובד בקלות ולהביא מישהו אחר במקומו, סימן שהשכר שאותו עובד מקבל הוא אופטימלי בשבילו ואין לו על מה להתלונן. לחלופין, יתכן שיש עיוותים בשוק, כמו בימינו, שיש שכר מינימום, ואז יש פועלים שזוכים להערכת יתר, כלומר מקבלים יותר ממה שמגיע להם בפועל. זה מעוות, כי פועל שבאמת מגיע לו יותר מהמינימום, לעולם לא יקבל את זה.
ישן 12-01-2013, 21:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יפה, ולכן הפיתרון שלי- בוא..."

לא.

גם עם פחות התערבות של הממשלה, עדיין לבעל העסק יש הבעיות שתיארת למעלה - הודעה מראש לפני פיטורים; משך גיוס, וכו'.
לכן חברות קבלן עדיין יהיו דרושות. לכן הפחתת התערבות הממשלה לא תמנע את התופעות.

הדרך לטפל בבעיה היא לאפשר חברות קבלן, כי הן פותרות את הבעיות האלה עבור המעסיקים הסופיים, אבל להעביר את כל התנאים הסוציאליים אל חברות הקבלן, ושהממשלה כן תתערב ותדאג שחברת הקבלן תקיים את החובות האלה.

ישן 12-01-2013, 21:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הסיבה שחברה תעדיף עובד קבלן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא, אחי.

עובדי קבלין מקבלים פחות מעובדים של החברה, כל-כך פחות - שאפילו עם מה שצריך לשלם לחברת הקבלן, זה עדיין רווחי יותר למעביד (הסופי).

ישן 12-01-2013, 06:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
רגע של רצינות: אם החבר שאתה מדבר עליו מעונין להמשיך ולהתפרנס בענף הנקיון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לפני שאני..."

יתכן והרשמותו כעצמאי והצעתו לועדי בתים ולמשרדים לנקות ולהנפיק חשבונית על כל תשלום שהוא מקבל תביא לו קהל לקוחות ופרנסה טובים בהרבה מאשר עבודה כשכיר בחברת כח אדם.

כח האדם שבתחום הזה הינו לעיתים תכופות ממורמר [כי באמת דופקים אותו] או בעל יכולות המוגבלות לתחום זה מבחינת השכלה, הכשרה, ידע טכני וכו'. התוצאה היא רמת נקיון נמוכה אשר מקבלים שוכרי שרותי חברות כ"א ותחלופה רבה של מנקים.

עצמאי חש מחויבות לעסק שלו. הוא גמיש יותר בלוח הזמנים בענף שכזה ויכול להוסיף עבודות והוא בעיקר משקיע כי הוא יודע שזה שלו וכי היוא יודע שירוויח יותר אם יעבוד יותר ויותר טוב.

ועדי בתים ומשרדים לא מעסיקים חאפרים/בשחור מחשש הבטוח הלאומי ותביעות בדיעבד ליחסי עובד מעביד וגם מחשש חוסר רצינות של תולי מודעות 'קיבוצניק מנקה' וכו'. מצד שני תכופות גם לא מרוצים ממה שניתן להם.

בחור צעיר עם עסק עצמאי בו הוא עובד [ומתחייב לנקות בעצמו] המנפיק חשבונית כחוק ובכך מסיר מהשוכרים את שרותיו את הסכנה לתביעות עתידיות כמעסיקים בהחלט יכול להצליח ולהרוויח בלי תלות בחברה גדולה ונצלנית. [כמובן שיש להתיעץ עם מישהו מוסמך מבחינה משפטית/כלכלית ולא עם חאפר כמוני טרם ביצוע ובכ"ז נראה לי שיש לזה סכוי להצליח]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:45

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר