לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2013, 12:10
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני הבחנתי: - כונסים קטנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני הבחנתי:
- כונסים קטנים מדי, ובזווית גרועה (המטוס יאבד את הדחף כשינסה למשוך מעלה). המיקום מגוחך כי אם כבר, ברור שהכונסים ה-"אמיתיים" הם בדיוק מתחת, במקום בו הגוף מתרחב. אולי זו הגירסא האירנית לציור הפצצה של נתניהו? "טעות מכוונת" שפשוט נרית מגוחכת.
- פרופיל מעוגל מאוד של הכנף, מתאים להנ"ק ולא לטיסה מבצעית.
- עירוב גרוע של מייצבי הגובה והכנף עם הגוף (בכל החמקנים המעבר חלק בהרבה)

ומה הרעיון של קצות הכנף המשוכים מטה, א-לה- BIRD OF PREY?

לגבי הכונסים, בזויות התקפה גבוהות - נמצאים מחוץ לזרימה נקייה של אוויר, ובטיסה רגילה - בתוך שדה המערבולות של המבנה.

אני מניח שהרעיון היה להסתיר את המניפה מקורנים קרקעיים.

לגבי עובי הכנף - אני נוטה שלא להסכים. זו דרך טובה להגדיל עילוי, לאכסן דלק ולחזק את הכנף תוך שמירה על כנף קצרה.

שים לב שהכנף היא דיהדרלית ומשוכה לאחור - זה מגדיל מאד את היציבות של המטוס, ואולי מסיבה זו הלכו על קצות כנף מושפלים (אנהדראל). בקורנס הלכו על תצורה הפוכה - כנף אנהדראלית ודיהדרלים בקצה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2013, 12:49
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "השאלה היא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מגזניום
למה כולם מזלזלים ולועגים ולא נותנים ביקורת עניינית אם המטוס הוא טוב או שלא מבחינת עיצוב של המטוס וכדומי'?
דבר שני עצם זה שהפרסים מסוגלים לייצר מטוס. וגם טילים לירח זה גם משהו שלא צריך לזלזל בו.. יש להם שאיפות ולפעמים הם מזלזלים בדברים שאף מדינה מוסלמית לא מגיעה בכלל.
אני לא ראיתי באף מדינה ערבית או מוסלמית שמסוגלים לייצר משהו משמעותי..

הביקורת שלך על הפורום לא במקום ושגויה
1. יש הרבה אשכולות על האמל"ח האיראני עם ביקורות ענייניות ורציניות כשזה מתבקש
2. גם באשכול הזה יש ביקורת עניינית, תסתכל למעלה/מטה (מיצו הדגיש לא מעט מוזרויות)
3. על פניו המטוס הזה רחוק ממה שהוא מתיימר להיות, בלא מעט פורומי תעופה בעולם תמצא ביקורות עליו בהתאם (כן, גם אצלנו) - האיראנים הרוויחו את זה ביושר!
4. לגבי יכולת הייצור של האיראנים? יש הרבה מידע בנושא הזה והערכה בהתאם, אין טעם לחזור על כך, טל ענבר מיצה את הדברים בתגובה שלו אליך

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-02-2013 בשעה 13:20.
ישן 02-02-2013, 12:45
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "GHAHER 313 - איראן מציגה מטוס קרב בעל תצורה חמקנית"

במבט בעין בלתי מזויינת בתמונה שפורסמה ב- YNET, וכן בסרטון שהוא שם, אפשר להבחין, לדעתי, בכך שגם פה כמו בסיפור עם המל"ט האמריקאי שלכאורה הופל, מדובר במוקאפ מושקע. הפגמים בייצור נראים כאילו הדגם מצופה בנייד, כונסי האוויר נראים כחסרי פונקציונאליות לחלוטין ולי אישית נראה שבזווית מסויימת הם יאבדו לגמרי את יכולת אספקת האוויר אליהם, והחופה נראית כאילו היא עשוייה מפוליקרבונט זול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זווית נוספת, שימו לב לפרופיל הכנף הראשית שמתאים אולי למטוס מסרט, אבל אין לו שום משמעות אוירודינאמית אמיתית למטוס שטס במספרי מאך חלקיים או נמוכים מאוד (ולדעתי אין סיכוי שהדבר הזה, עם המנוע שלו, טס מהר...)

שוב, פרופיל הכנף... ומה עם הבמה המסתובבת שעליה הוא מוצב? זה נחמד שהיא מוגבהת ומסתובבת, אבל איך בדיוק העלו אותו לשם? (לא בעיה מסובכת אבל סתם עוד אינדיקציה, אולי, למשקל של הדבר הזה).

מבט מקדימה מהסרטון, שוב רואים את הגימור הלא מספיק טוב, את הכונסים הלא-משמעותיים הנמצאים אחרי שפת ההתקפה של הכנף, ואת מה שלי נראה כמו כן נסע לא מתפקד.

תמונה של הגימור הגרוע על מייצבי הכיוון:

מבט מאחורה על פתח הפליטה של המנוע.

תמונה שממחישה את צורתו של המטוס, את המיקום של כונסי האוויר, ואת הצורה של הכנף. שימו לב לקנארדים הגדולים. אני לא אומר שכזה דבר לא יכול לטוס מבחינה אוירודינאמית כי כבר ראינו מטוסים, מל"טים, כטב"מים ומדגימי יכולת "מוזרים" יותר מבחינה אוירודינאמית, אבל אני כן אומר שכדי לשמור עליו באוויר המטוס הזה יצטרך מערכות אוויוניקה מתקדמות מאוד שספק גדול אם ישנם בדבר הזה.

תא הטייס נראה כאילו הוא אחד מהפאנלים האלה שנמצאים אצל מתקיני מערכות סטריאו, שם הם מדגימים יכולות של כל מיני מערכות לאוטו... משהו בכיסא המפלט נראה לי פישי לגמרי, ואהבתי גם איך שה"טייס" שם את הקסדה מקדימה... הגימור של צדדי תא הטייס, איפה שהחופה אמורה להיסגר נראה לי כמו ה"חלליות" האלה מפיברגלס שילדים נוסעים בהן בלונה פארק... שימו לב ל"צלעות" החיזוק של הדופן...

ככה לא נראה תא טייס, וככה לא נראה כיסא מפלט. תראו את החומר של החופה...

כאלה ספוטים יש לי בסלון... תראו את הפגמים בציפוי החיצוני של הדבר הזה:

כל קנה המידה של הדבר הזה נראה שגוי...

דעתכם המלומדת?

נערך לאחרונה ע"י מיצו בתאריך 02-02-2013 בשעה 13:01.
ישן 02-02-2013, 19:59
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
הרי לכם עוד תמונה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר

1. שימו לב לשפה התחתונה של החופה ולשפה העליונה של תא הטייס: חלק. אין כל נקודת עגינה לקיבוע החופה כשהיא סגורה. אין כל אטם לצורך שמירת דחיסות התא.
2. אם הטייס הוא אדם ממוצע ולא אלוף פרס בכדורסל - אזי ראשו נמצא ראש וחצי מעל למשענת הראש של כיסא המפלט, וגם חצי ראש מעל לחופה במצבה הסגור. נראה לי שהטייס המיועד הוא אותו הטייס שלפי הדיווחים נחת זה עתה מטיסתו הראשונה בחלל בחללית פרסית. זו, אגב, גם כן חללית בלתי נראית היות ואף גורם לא יכול לאשר שאכן היה שיגור כפי שהפרסים מדווחים!
3. אם נצליב צילום זה עם הצילומים הקודמים של תא הטייס, הרי שהטייס אינו רואה כלל את הפנלים הצדדיים, ואינו מגיע אל המפסקים שעליהם. כנ"ל - הפנל עם המפסקים שבאמצע הרצפה מקדימה לבסיס מוט ההיגוי. ואגב - מישהו מזהה מצערת?
ישן 02-02-2013, 21:56
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תשומת לב למבנה המתקדם - מפיברגלס"

פיברגלאס ידוע בתכונותיו החמקניות (-:

ברצינות, איך זה עובד באיראן? איך הם מנהלים בו-זמנית מדיניות הגיונית ויעילה (בפיתוח טילים, בתוכנית הגרעין, בהנחיית החיזבאללה) וממדרים את האוכלוסיה מעובדות בסיסיות בנושאי צבא וביטחון? מאיזה רמה מתברר לקצין איראני שהזולפיקאר, האזרחאש, טילי הנ"מ המתקדמים, תותחי הנ"מ מרובי הקנים וכו' פשוט לא קיימים?
הרי יש במדיניות הזו סיכון רב: ביום שפטריות תעלינה ממתקני הגרעין, ויתברר שכל הנ"ל היו בלוף, גם הצבא עלול לקרוס וגם האזרחים יתקוממו.

אני מתאר לעצמי את השיחה הבאה (מתנצל מראש על הסגנון הדני-דיני):

סרן א': המפקד, הודיעו לי הרגע מהחמ"ל שהשטן הגדול פתח במלחמה, והגל הראשון של מטוסיו בדרך לכאן! הניצחון קרוב!
סא"ל ב' (פנים מאפירות): אללה יוסטור
סרן א' (מופתע): ממה אתה מודאג, אדוני? כנפות האזרחאש שלנו יפילו את האמריקאים כמו זבובים!
סא"ל ב': אה.. לא ממש.. בעצם, יש רק אחד כזה.
סרן א': אוקי.. אז סוללות השאהין שלנו בוודאי יעמדו מול האויב כחומה בצורה!
סא"ל ב': אין סיכוי יא חביבי.. זה "הוק" עם קצת צבע טרי ומסכי LCD.. בחצי מהניסויים הוא לא הצליח להינעל על מטרה סטאטית..
סרן א': אז ישנם תותחי ה-"סעיר".. מטוס ה- F313 החדש.. ה-S300 מסין.. הפאנטומים המשודרגים.. משהו?
סא"ל ב': אה.. לא ככל שאני יודע.
סרן א': אז מה נעשה?
סא"ל ב': אני לוקח את הג'יפ פיקוד וקופץ למפקדה.. אה.. לדווח. אתה אחראי להגן על הבסיס בכל מחיר!

ובכלל- מקריאה בפורום נראה שלאיראן יש הישגים יפים, ברמה של שנות ה-60'-70' לפחות, בתחומי הטילאות (למשל). זה מכובד מאוד למדינת עולם שלישי, בפרט לאור האמברגו והמהפיכה שעברה. למה לעזאזל לא להסתפק בכך, ולהתיימר לשלוט בטכנולוגיה עדכנית?

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 02-02-2013 בשעה 21:59.
ישן 17-02-2013, 10:44
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "היא לא. לישראל ולאיראן יש..."

ציטוט:
האם לא עדיף לה להכין את העם והצבא לעימות במקום למכור להם לוקשים? הרי הם יצטרכו את העם לא כדי לפתוח במלחמה, אלא כדי לקיים אותה.

אני חושב שאירנים בעצם משחקים "בתחזיקו אותי!!"
זה עובד מצוין כלפי העם האירני שחלקו ממש מאמין ביכולות המטופשת שמראים להם בטלויזיה האירנית.
אתה שואל למה למכור לוקשים?
מסיבה ראשונה: שזה לא עולה הרבה כסף.
סיבה שנייה:שזה נותן אחלה תירוץ לאן הולך הרבה כסף.
סיבה שלישית: מחזק את הלאומנות ופטריוטות האירנית, דבר שלרוב קשור באופן ישיר לחוזק השלטון במדינות טוטלטריות.

אגב נקודה היסטורית קטנה למלחמת העולם השנייה, רוב העם הגרמני וגם הקצונה הבכירה של הכוחות המזוינים הגרמנים האמינו באמונה שלמה בדבר יכולת הנשק הסודי שהיטלר עומד לחשוף.
האמונה הפנאטית הזאת החזיקה מעמד גם ברגעי האחרונים של הרייך.
אני מאמין שתסכים איתי שעם הגרמני לא טיפש, כנראה שפשוט למדי לשטוף לאנשים את המוח בדברים שהם ממש רוצים להאמין בהם.
אבל את זה כבר צריך להשאיר לפורום פסכולוגיה .

ישן 17-02-2013, 16:46
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי coperl שמתחילה ב "שעונים, לא בהכרח, אם כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי coperl
שעונים, לא בהכרח, אם כי סבירות נמוכה שישתמשו בשעונים מיושנים כאלה בדור חמישי. אבל כפתורים מכניים, אמור להיות פחות, כיוון שאם המטוס הוא טוס על חוט, גם הכפתורים יכולים להיות רב תכליתיים כגון מסך מגע, או אפי' הפעלה בזיהוי קולי (כמו ביורופייטר בפונקציות). אני גם לא מומחה], אבל לעניות דעתי אין שום סיכוי בעולם שיש בקוקפיט הזה מספיק ציוד למטוס קרב, וודאי לא למטוס קרב עם מערכות מכניות. ואגב, מאז שנות ה-70 המאוחרות לפחות, לא תוכנן מטוס קרב שאינו fbw, ותקנו אותי אם אני טועה.

לא ברור על סמך מה אתה מתייחס לאובייקט בתור מטוס באופן כללי, ובתור מטוס דור חמישי בפרט.

זה לא קוקפיט, זה לא מטוס, לא דור חמישי ולא ראשון.
ישן 15-04-2017, 22:54
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הבלוג the aviationist nmhd..."

מספר הערות והארות:
1) ההתקדמות היא ממוקאפ נייח חד מנועי לטיסן על רקצ הררי, ואכשיו למוקאפ דו-מנועי נוסע. או כן, תקעו לו גם מטעד אלקטרורופטי שהשאילו ממזל"ט כלשהוא.
2) מה בין חמקנות לסיוע קרוב? אם נשמיט את ה"סיוע" הרי ה"קרוב" יסביר את מימדיו..
3) יש לזכור את הידע בחמקנות שתרמו האמריקאים בכתב"מ ש"איבדו" לטובת אירן.

סיכום זמני: זה ניסוי במדגים של אוסף טכנולוגיות שעדיין לא גובש למוצר קוהרמטי כל שהוא. לא התקדמות מדהימה ל 4 שנות פיתוח... מ 2013.

מה שכן מקום להדביק את הדגל ומקור גאווה להמוני העם...
מענין מה יביא הפרק הבא בטלנובלה הטובה בעולם?

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 15-04-2017 בשעה 23:22.
ישן 18-04-2017, 01:50
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[U]מספר הערות והארות:[/U] 1)..."

אחרי שראיתי את הסרטון אני חייב לציין שנולד פה כלי טייס מזן חדש: מזע"ט - מטוס זעיר עם טייס.

מעבר לבדיחות, מה שמעניין אותי זה מה חושבים החברה שעובדים על הפרויקטים האלו באירן. אחרי הכל יש באירן חברה לא טיפשים בכלל (יש באירן שכבה משכילה רחבה עם כמות לא מבוטלת של צעירים בוגרי אוניברסיטאות שחלקם גם רכש השכלה כלשהי במערב אם כי המספר הזה אני מניח די הצטמצם) - חלק מאותה קבוצה גם מועסק בצורה כזו או אחרת בשירות התעשיה הצבאית. הם מבינים שאין להם שום יכולת אמיתית לפתח מטוס קרב (בטח ובטח לא מטוס קרב חמקן) אז מה הם עושים עם עצמם בכל הסיפור הזה? (בכל זאת למרות המשטר הנוקשה אירן היא לא צפון קוריאה ומי שלא רוצה אני מניח שלא יכריחו אותו להיות מהנדס בפרויקטים ביטחוניים רגישים).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 18-04-2017, 14:02
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אחרי שראיתי את הסרטון אני..."

נראה שאתה סבור שעל ה-"גאהר-313" עובדים עשרות ומאות מהנדסים מצויינים, ותוהה איך הם לא מבינים שזה פרוייקט חסר סיכוי..
אני דוקא הנחתי שעבד עליו צוות טכני ברמת דרג ד' (שיודע לחבר קווי חשמל, דלק, הידראוליקה וכו' לפי שרטוט וליצור דגם פועל)+ 3-4 מהנדסים שיודעים לתכנן בסולידוורקס ולחפש באינטרנט עיצובים מאגניבים.

כללית, אני רואה באירן יש כמה רמות של פיתוח:
- פיתוח טילים, משגרים וכו' עם משמעות מבצעית וקושי טכני אמיתית
- הסבות, שיפורים, ייצור עצמי עם משמעות מבצעית רבה, ואתגר טכני בינוני
- יוזמות עצמיות של 8 תותחי נ"מ על כנה אחת, רחפת, רובוט חמוש וכו' שטויות עם ערך מבצעי מפוקפק
- מבצעי לוחמה פסיכולוגית כמו הנ"ל

מה המוטיבציה למי שעוסק בשניים האחרונים?
ברמת הפרט- עבודה במקצוע, עדיף על לנהוג במונית או הסבה להוראה
ברמת המפעל- פתח לעבודה אמיתית. תבנה דגם שנוסע תוך 4 שנים, תקבל תקציב לעוד 10 שנים ותבנה דגם שטס ואולי גם נלחם.
צא ולמד, במדינה מזרח-תיכונית מסוימת בשנות ה-70', כמה אלפי מהנדסים מעולים עסקו בפיתוח מטוסי קרב מתקדמים, לייזרים בעוצמה גבוהה, טילים-נגד-טילים, ועוד פיתוחים שנראו בלתי אפשריים טכנית או תקציבית, חלקם פותח בשני מקומות במקביל, חלקם הגיע ליצור וחלקם לא.

הנקודה המעניינת בעיני היא- מה הטעם לקדם פרויקט שהאיוולת שבו ברורה לכל מי שעיניו בראשו וסמארטפונו מחובר לרשתו. עסקנו בכך בהודעות #78-#80 לפני שנים.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 18-04-2017 בשעה 14:05.
ישן 20-04-2017, 22:02
  משתמש זכר Nargila Dwarf Nargila Dwarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.14
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שתי אלו משימות תקיפה/אמנעה..."

ציטוט:
שתי אלו משימות תקיפה/אמנעה ולא "סיוע קרוב". בצבא מערבי אלו משימות של F16 /F15 ולא A10.

It just seemed like likely uses for a low-observability-short-range plane.

ציטוט:
ברור שלמטוס אין ערך מבצעי, מכל הסיבות שהוזכרו באשכול- השאלה שלי כוונה להראות שאני מתקשה לראות אפילו ערך תעמולתי; אירן כבר הטיסה את ה-"אזרחאש" וה-"סאעק" אז ברור שהיא יודעת לעשות פיתוח אירונאוטי; ביחס אליהם, ה-"גאהר" הוא צעד אחורה: איני רואה איך הוא תורם להתקדמות למטוס מבצעי כלשהוא.

Fair enough.

The only thing I can think of offhand is that it is a movable mockup they can test with radar.
Hang it up and test how radar bouncesoff the body.
They can use the results in a future low observability plane.

But honestly the reply by double_o (117) sounds good to me.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:32

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר