לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2013, 16:53
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
הנאום הראשון של יאיר לפיד בכנסת (11.02.2013)

"אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה.

אני רוצה להתחיל ולומר שאני עומד כאן היום ביראת כבוד אל מול המשימה הניצבת בפנינו.
לפני כמה ימים קמתי פה במליאה ואמרתי "מתחייב אני". אני מתייחס להתחייבות הזו כאל משימת חיים, דווקא מפני שהיא נאמרה בימים לא פשוטים למדינת ישראל.
אנחנו בעיצומו של משבר, וככל שנכיר מהר יותר בעוצמתו – ובמהותו - של המשבר הזה נוכל מהר יותר להתחיל את התיקון.

זהו משבר כלכלי, אבל הוא לא רק משבר כלכלי. זהו משבר חברתי, אבל הוא לא רק משבר חברתי. זהו משבר פוליטי, אבל הוא לא רק משבר פוליטי. כי לפני כל דבר אחר הדבר שנשבר, הדבר שמוטל לפנינו מפורק לרסיסים, הוא יכולתה של המדינה לפעול כריבון אל מול הקבוצות השונות המרכיבות אותה.
הרעיון היסודי של מדינת הלאום - של כל מדינה - הוא להיות לשלם הגדול מסכום חלקיו. ישראל מורכבת מחלקיה. אנחנו אנשים שונים זה מזה. יש בינינו חרדים ודתיים וחילונים, יהודים נוצרים ומוסלמים, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, עשירים ועניים, ותיקים ועולים חדשים. יש יופי רב בפסיפס הצבעוני והמורכב הזה, ויש בו עוצמה אינטלקטואלית, ולא הייתי רוצה לחיות במדינה שבה כולם יצאו מאותו פס ייצור, אבל מה שהיה סיכוי הפך לסיכון. במקום שמה שמאחד בינינו יגדיר אותנו, אנחנו מוגדרים היום בידי מה שמפריד בינינו. במקום שההבדלים בינינו יהפכו למקור של חיוניות תרבותית ועירנות חברתית, הם הפכו לסיבה לשיתוק משילותי ולחוסר אונים פוליטי.

לפני 61 שנה, בנאום ההתפטרות שלו מן הכנסת השלישית, לאחר סדרה של משברים ממשלתיים שאיש כבר אינו זוכר את סיבתם, נשא דוד בן גוריון דברים שנשמעים היום נבואיים: "לכל אחד מן המשברים הממשלתיים היו נימוקים מיוחדים," הוא אמר, "אולם הנימוקים האלה נבעו כולם ממקור אחד: ממשבר הממלכתיות המלווה את הקמת המדינה מן הרגע הראשון ועד היום. משבר זה טבוע בהתפצלות המנופחת והחולנית שירשנו מן העבר האומלל שלנו, מחיי תלות וחוסר חיים ממלכתיים ועצמאיים במשך אלפי שנים."

61 שנים מאוחר יותר, אנחנו צריכים להכיר בכך שמשבר הממלכתיות חזר. הוא חזר מפני שאיבדנו את אמוננו בכוחה של המדינה לפעול, להחליט החלטות, להתייצב ביושר ובאומץ בפני הקבוצות המרכיבות אותה ולהגיד להן שיש לנו כללים ברורים של מותר ואסור.

נשים נשלחות לאחורי האוטובוס בירושלים והמדינה כבר אינה יודעת לומר, "אם זה יימשך, מחר לא יהיה פה אוטובוס, מפני שיש לי כללים ויש לי חוקים, והם חלים על כולם."
תקציבי הדיור, החינוך, הרווחה ואפילו הבריאות אינם נקבעים לפי טובת הציבור, אלא לפי מפתח מפלגתי או קואליציוני, בממשלה יש לפחות תריסר משרדים ושרים שאין בהם שום צורך, וכולנו מעמידים פנים שאלה חוקי המשחק ואין ברירה אלא להכנע להם.
פורעי חוק בשומרון חודרים לבסיסי צה"ל ומשליכים אבנים על חיילים וקצינים, סמח"ט חטיבת אפרים נפגע מאבן בראשו, וכל מה שהמדינה יודעת לעשות הוא להיות מזועזעת ולגנות את המתפרעים בשפה רפה.
בישובים ערבים בצפון ובדרום המשטרה כבר אינה מעיזה להכנס, התושבים מופקרים בפני פשע ואלימות, והמדינה מסתתרת מאחורי טיעונים תקציביים כדי להסביר מדוע היא אינה עושה דבר.
זוהי אינה דמוקרטיה, זוהי אנרכיה. זהו שלטון המיעוטים על פני הרוב.

יש בינינו ויכוחים. צריכים להיות בינינו ויכוחים. אולם הבית הזה – בעיני – אינו מסמל רק את הזכות להתווכח ולטעון, אלא גם את העובדה שלכל ויכוח כזה צריך להיות סוף. הבית הזה אינו יכול לחמוק מחובתו להחליט החלטות שלא כולם יאהבו. הבית הזה אינו יכול להתחמק מאחריותו לערכים הבסיסיים של המדינה: השיוויון בפני החוק, השאיפה לשלום, החובה להעניק חינוך הולם לכל ילד, החלוקה ההוגנת של המשאבים, עיצובו של סדר עדיפויות שלא נקבע בידי הקרבה לצלחת, אלא על פי סל הצרכים האמיתי של החברה הישראלית.

זו תהיה הפרה ברורה של ההתחייבות שנתנו ביום שלישי האחרון אם הכנסת הזו לא תוביל את החזרה למשא ומתן המדיני למרות הידיעה שמדובר בחומר נפץ פוליטי. לא נבחרנו כדי להסתיר בעיות או להתעלם מהן, נבחרנו כדי להתמודד איתן למרות הקשיים הכרוכים בהן. הדיון על השלום הוא אולי הדיון הנוקב ביותר שעלינו לנהל, והוא חודר הישר לבשר החי של המחלוקת הישראלית, אבל הוא לא יכול להתנהל תחת איומי אלימות או קריאה להפרת חוק. כל מי שמעורב במחלוקת הזו צריך לדעת שקולו יישמע, ושזכותו להביע את עמדתו היא עקרון עליון, אבל הוא צריך לדעת גם שאם המדינה תחליט בניגוד לדעתו, יהיה עליו לציית להחלטה אפילו אם היא נוגדת את כל מה שקדוש בעיניו.
ובאותה מידה, אסור לנו להיבהל מן העובדה שהדיון על השיוויון בנטל העלה שוב את הקולות המאיימים עלינו במלחמת אחים. לא תהיה פה מלחמת אחים. עשרה אחוז מתושבי המדינה אינם יכולים לאיים במלחמת אחים על תשעים האחוזים האחרים במלחמת אחים. חברה מתוקנת אינה מתנהלת באיומים, ואם הבית הזה יירתע מלפעול בגלל איומים זה מרוקן מתוכן את כל הרעיון הדמוקרטי.

אני מכיר בכך שהדיון אינו סטרילי. זהו אינו רק דיון רעיוני תיאורטי על דמותה העתידית של מדינת ישראל. הוא נוגע במקומות העמוקים ביותר, בפחדים הגדולים ביותר, במתחים הגדולים ביותר. אולם בדיוק בשל כך הציבור בחר אותנו בשביל לשבת בבית הזה. כדי שנתנשא מעל הפחדים, כדי שנתגבר על המתחים, כדי שנביא בפניו פתרונות אמיתיים לבעיות הקורעות את החברה הישראלית. האנשים האומרים לי שאנחנו גורמים לקרע, מסתירים את פניהם בפני המציאות. לא באנו ליצור קרע, אלא לאחות אותו.

הקרע כבר שם. אנחנו נקרעים זה מזה בבתי הספר, נקרעים זה מזה בלשכת הגיוס, נקרעים זה מזה בשוק העבודה. הגיע הזמן להודות שיש פצע פעור בליבה של החברה הישראלית. הגיע הזמן להחלים.
כדי שזה יקרה עלינו להשיב למדינה את יכולת ההחלטה שלה. הריבון צריך לחזור להתנהג כמו ריבון. זהו תפקידו של הבית הזה. תפקידנו – וזה החלק היפה ביותר בו – הוא לדמיין יחד איך צריכה מדינת ישראל להיראות.

האם זה מוגזם לדמיין מדינה שבה כל ילד חרדי לומד אנגלית וכל ילד חילוני יודע איך נראה דף גמרא? האם זה מוגזם לדמיין מדינה שגבולותיה בטוחים ומוכרים ויש לה עם שכניה יחסים של שלום ומסחר? האם זה מוגזם לדמיין מדינה שמובילה את העולם במדע ובתרבות, בטכנולוגיה ובמחקר, שזוכרת שתפקידה לעזור ליתום, לאלמנה ולגר הבא בשעריה? האם זה מוגזם לדמיין מדינה שהמנוע הפנימי שלה אינו שנאת הזר והאחר, אלא אהבת האדם?

אני מאמין בכל ליבי שלא. אני מאמין בישראל ואני מאמין בישראלים. אני מאמין ביכולתנו להתעשת, להתחיל מחדש, ליצור פה חברת מופת שנוכל להיות גאים בה.
אולם כדי שזה יקרה עלינו לשמור מכל משמר על מה שמאחד בינינו, ולזכור – בו בזמן – שאיחוד כזה אינו יכול להתקיים אם כל מרכיביו אינם מכירים בעקרון הבסיסי ביותר של הדמוקרטיה – בסמכותה של המדינה לפעול על פי החלטת הרוב.

תודה רבה."

(מקור - דף הפייסבוק של יאיר לפיד)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2013, 21:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "השכלה, דת ותרבות אינם אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
השכלה, דת ותרבות אינם אותו תחום. בזבוז/השקעת כסף בכל אחד מהם לא מחייב פעולה דומה בתחום אחר, או אפילו באותו תחום. יש שאלה של סדר עדיפויות, ואפשר למצוא גם דתיים שיתנגדו להשקעת כספי מיסים בדת. זו לא שאלה של מי נגד-דת, אלא שאלה של חלוקת תקציב המדינה.

אני לא חושב שנכון לתאר מדינה שמשקיעה בתרבות, אך לא מקימה מוסדות לחינוך דתי כאנטי-דתית או אנטישמית. אפשר להגיד שהיא אדישה לדת.
חח ל"ת.
זה הקטע אחי.
כשמבצעים אנלוגיה, השוואה, מותחים גזירה שווה בין שני דברים, וכו' לא מנסים לטעון לזהות בכל פרט ופרט. אלא אם כן טיפשים, כמובן. מציינים ומדגישים דימיון או זהות באלמנטים מסוימים.

אולי הקונספט מורכב. אתן דוגמה.
אם אומרים משהו בסגנון "אם המדינה מסרבת לתקצב את הפקולטה למדע והנדסה של חומרים בטכניון אין סיבה שתתקצב את המחלקה להנדסת חומרים בבן-גוריון" לא מתכוונים שהן זהות בכל.
זו מחלקה וזו פקולטה. זו עוסקת בהנדסת חומרים וזו עוסקת במדע (ווהו!!@#) והנדסה של חומרים.
אה, ויש גם 200 ק"מ של נסיעה ביניהן. סבבה. זה לא העניין. לאף אחד לא אכפת מזה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-02-2013, 22:23
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "השכלה, דת ותרבות אינם אותו..."

מדינה שמתקצבת כל מיני סוגים של מוסדות תרבות ולא מתקצבת שום מוסד דתי היא מדינה שנוקטת באפלייה ממוסדת נגד הדת.ולא רק נגד הדת אלא גם נגד הדתיים שמחוייבים לממן כל מיני פרופסורים שיפרסמו מחקרים מעמיקים בסונטות של שייקספיר אבל לא מקבלים פירור לדברים שחשובים להם אפילו יותר מתרבות.
וחוץ מזה - התרבות היהודית היא הדת היהודית ב70/80 אחוז בשקט, לכן אי מימון מוחלט של הדת היהודית במדינה היהודית נובע ישירות מעודף קריאת ספרים של דוקינס או היטצ'נס במקרה הטוב או מאנשים שמבינים שהדת היהודית והתרבות היהודית זה היינו הך אבל מעונינים,במודע או שלא במודע, להתנתק מכל קשר ליהדות ולהיות "ישראלים" גאים במשפחת האומות כמו שאבותיהם הרוחניים חלמו להיות גרמנים גאים במשפחת האומות - במקרה הרע.
ישן 12-02-2013, 10:52
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
נראה לי שאתה מנותק מהמקור, ויש סיכוי שהמקור שלך אחר משלנו
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "ככה אני מבין את הדברים -..."

אבל לנו יש עם יהודי, שעבר מה שעבר ואין צורך לציין זאת,
היהודים מסרו את נפשם בתקופת בבל,אשור,רומי, אינקוויזיציה, ושואה....
היהודים תמיד מסרו נפשם על לימוד התורה, ואני חושב שיש הרבה חילונים שהסבא רבה שלהם היה רב(כדוגמת לפיד), וישנם הרבה שמסרו נפשם בשואה על לימוד התורה, אתה חושב שעל לימוד התורה לא יכנסו לכלא?

ואתה לא מזיז להם, כשתוריד להם את התקציבים, כי 90% מהתקציבים שלהם מגיעים מעשירים בחו"ל(אהה וד"א אתה חיי קצת על חשבונם, כי הם מעבירים מיליונים שעוברים אחרי זה לכספי המדינה באמצעות מיסים),
אז בחור ישיבה לא יקבל את ה-290 ש"ח שלו לחודש, ובחור בישיבה קטנה לא יקבל את ה-700 לחודש, זה בסדר....

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 12-02-2013 בשעה 10:54.
ישן 12-02-2013, 11:26
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "נראה לי שאתה מנותק מהמקור, ויש סיכוי שהמקור שלך אחר משלנו"

אני שמח לשמוע שהם יכולים להסתדר בלי הכסף שמקבל תלמיד ישיבה, בלי הבטחת הכנסה, בלי קצבת ילדים, בלי הנחה בארנונה, בלי סיוע בדיור ובלי תמיכה בחינוך החרדי.

זה בעצם אומר שאפשר לסגור את ברזי הכסף ולדחוק החוצה את הפוליטיקאים החרדים ממוקדי ההשפעה והכוח (ועדת הכספים, משרד הדתות, משרד הפנים, משרד השיכון) וזה בכלל לא ישפיע על המצב של החרדים.

אני מודה שעד עכשיו הרגשתי קצת לא נעים מהרעיון של להפקיר את החרדים כך שיתפרנסו בכוחות עצמם אבל עכשיו שהבהרת לי שהם לא באמת זקוקים לחילונים אז אני שלם עם הרעיון של לשלול מהם 100% מהתקציבים ושלפיד יעשה הכל כדי שהחרדים יהיו באופוזיציה.

אם החרדים יממנו את עצמם ב100% בעזרת עשירים מחו"ל מצדי שלא ישתלבו בשוק העבודה ושלא ישתלבו בצה"ל - שילמדו תורה והארי פוטר מהבוקר עד הערב.
ישן 12-02-2013, 12:15
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בהתבסס על הטענות השיקריות שלך, בעצם של התקשורת כולה"

בוא נראה אם אני מבין את הראש שלך. אתה רוצה שבתמורה לזה שהמדינה תפסיק לתת לחרדים כספים והטבות במתנה על חשבון הקופה הציבורית - החרדים יהיו פטורים מתשלום מיסים. זו בקשה מעניינת.

זה כמו שמישהו בן 25 שגר בבית של ההורים יסכים (ברוב נדיבותו) לזה שההורים יפסיקו לתת לו דמי כיס אבל בתמורה הוא דורש לא להשתתף בהוצאות החזקת הבית. כלומר בגלל שההורים לא מסכימים לממן את אורח החיים הפרזיטי שלו הוא מצפה מהם לתת לו הקלות.

יש לי הצעה נגדית. נחתוך את המדינה הזו ככה שכל החרדים יקבלו תא שטח שתואם את גודלם באוכלוסיה והם יקימו ישות מדינית עצמאית משל עצמם שתמומן ע"י עשירים מחו"ל ובמדינה החדשה הזו לא יהיה בכלל תשלום מיסים. אף אחד לא ישלם מיסים. אלוהים יעזור לקיים את המדינה וכולם ילמדו תורה מהבוקר עד הערב.
ישן 12-02-2013, 13:15
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
אתעלם מהחלק הראשון..
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אתם לא מבינים כי אתם רואים 24 שעות טלויזיה שמשדרת כל היום"

ציטוט:
90% מתקציבי הישיבות מממנים תורמים מחו"ל(ואני מדבר על ישיבות חרדיות, הכי שיש)
אשמח לקבל סימוכין ל-90% הזה.

ציטוט:
ואתם באים כמו שטופי שנאה
אני לא שטוף שנאה

ציטוט:
אל ציבור שבכלל לא מבין מה אתם רוצים.
חחחח

עריכה:
הציבור הזה יודע טוב מאוד מה אני רוצה. הוא יודע שאני רוצה להפסיק לשלם לו כסף ולממן את החיים שלו, והוא צודק.
אני בטוח שהפנו אליך את השאלה הזו אלף פעם. הנה הפעם האלף ואחת: החרדים בארה"ב מסתדרים יפה מאוד. למה החרדים בארץ לא יכולים לחקות את המודל הנפלא הזה?

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 12-02-2013 בשעה 13:24.
ישן 12-02-2013, 13:24
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אתעלם מהחלק הראשון.."

אין לי דפי הנהלת חשבונות של ישיבה, אבל בחור ישיבה מעל גיל 18(אחרי ישיבה קטנה) מקבל 290 ש"ח.

ישיבה צריכה לשלם מים(ללא הנחה במים כמוסד חינוכי), 7 ש"ח לקוב מים, תעשה חישוב כמה זה לישיבה שמתקלחים בה\נוטלים ידיים מאות פעמים....,
חשמל לכל חודש(פעם אחת הראו לי חשבון חשמל של ישיבה לחודש-כ-34,000 ש"ח
גנרטור(7,000$ לשבת אחת, רגילה לא כולל חגים)
אוכל, טבח, ניקיון, ועוד ועוד...
גז-מתקלחים במים המחוממים ע"י גז, כי דודים לא מספיקים.
מסתכם במשהו כמו 20,000 ש"ח לחודש פר בחור.
מספיק שהמדינה תיתן 1800 ש"ח לחודש בשביל שזה יהיה 90% מימון חו"ל, וזה לא ככה, אז הייתי לארג' איתך ואמרתי 90%.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 12-02-2013 בשעה 13:28.
ישן 12-02-2013, 14:41
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מדינה יהודית,מה לעשות... אבל..."

תודה על ההצעה אבל אני מעדיף להישאר פה ולהצביע בבחירות למפלגה שתחזיר את המדינה לחילונים. אני מאמין שבסיבוב הראשון מפלגה שכזו יכולה לקבל בסביבות ה... 19 מנדטים ואם היא תעשה עבודה טובה אז השמיים הם הגבול...

אני מתפלל לאלוהים שבאמת יש ברית אסטרטגית בין לפיד לבנט ושהשניים האלה יצליחו להשאיר את ש"ס בחוץ. אני מתפלל שהם יודעים מתמטיקה מספיק טוב בשביל להבין שבלעדיהם אין לביבי ממשלה.

אגב, זה שהמדינה הוקמה על מנת לשמש בית לאומי ליהודים לא אומר שאזרחי ישראל חייבים לממן פרזיטים. היא יכולה פשוט לאפשר ליהודים חופש דת מלא חופשי מרדיפה ואכן אחרי שהחרדים יממנו את האמונות שלהם בכוחות עצמם הם יהיו חופשיים מלהיות נרדפים ע"י אלה שלא מוכנים לשלם את החשבונות שלהם.

אולי יום יבוא והדת היהודית תמשול פה כמו שהאסלאם מושל באיראן אבל זה עדיין לא קרה ואני אישית עדיין לא וויתרתי על התקווה לנצח את הפנאטים אוכלי החינם.

שים לב שהכוח של החרדים לא נובע מה18 מנדטים שלהם. הוא נובע מזה שיש בישראל ראש ממשלה חילוני שמוכן להגיש לחרדים את המדינה על מגש של כסף בתמורה לזה שיתמכו בו לכל אורך שלטונו. הוא מוכר את האחים החילונים שלו לחרדים בגלל בצע השלטון שזורם בעורקים שלו. אחרי שביבי יודח מתפקיד יו"ר הליכוד או אחרי שהוא יפרוש (שוב) אחרי מפלה בבחירות עתידיות החרדים יאכלו אותה.
ישן 12-02-2013, 15:08
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "תודה על ההצעה אבל אני מעדיף..."

ציטוט:
היא יכולה פשוט לאפשר ליהודים חופש דת מלא חופשי מרדיפה ואכן אחרי שהחרדים יממנו את האמונות שלהם בכוחות עצמם הם יהיו חופשיים מלהיות נרדפים ע"י אלה שלא מוכנים לשלם את החשבונות שלהם.
אז למה לא ארה"ב? שם יותר נוח וזה...
אני נגד הפרדת דת ממדינה. אני חושב שהלאום שלנו נובע בעיקר מהדת שלנו, ואי-מימון מוסדות דת בסיסיים כמו הרבנות הראשית פוגע בנו כעם.

ציטוט:
אולי יום יבוא והדת היהודית תמשול פה כמו שהאסלאם מושל באיראן אבל זה עדיין לא קרה ואני אישית עדיין לא וויתרתי על התקווה לנצח את הפנאטים אוכלי החינם.
הדת היהודית לעולם לא תמשול בארץ כמו שהאיסלאם שולט באיראן כי:
א. אנחנו לא ערבים ולא באים מתרבות פראית שכזו
ב. אנחנו יהודים - דת הרבה יותר סובלנית ופחות מיליטנטית מהאיסלאם

ציטוט:
חילוני שמוכן להגיש לחרדים את המדינה על מגש של כסף בתמורה לזה שיתמכו בו לכל אורך שלטונו. הוא מוכר את האחים החילונים שלו לחרדים בגלל בצע השלטון שזורם בעורקים שלו. אחרי שביבי יודח מתפקיד יו"ר הליכוד או אחרי שהוא יפרוש (שוב) אחרי מפלה בבחירות עתידיות החרדים יאכלו אותה.
להזכיר לך כמה ממשלות שמאל-חרדים היו פה?
החרדים חזקים בגלל שהם YES-MEN בתנאי שהם מקבלים תקציבים, וזה נכון לכל ראש ממשלה. כ-ל ראש ממשלה.
נתניהו מבין את זה והוא מוכן ללכת איתם, וזה כי יש דברים שחשובים לו יותר מהשוויון בנטל. לדוגמה העניין המדיני-בטחוני. ברגע שיהיה לו מספיק כוח וימין מספיק גדול, הוא יוכל לפעול לממש את השוויון בנטל.

ישן 12-02-2013, 13:01
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אני אמרתי שלא תיהיה תעשיה ולא יהיו עובדים?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[I][B]"השר ישי: עיר חרדית..."

אני בסך הכל אמרתי להפריד את החילונים מהחרדים, לא את העובדים ללא עובדים כפי שאתה רוצה.
כל הבורסה ליהלומים אל החרדים, כל החרדים העובדים עוברים צד, ולכו תקימו לכם מדינת "היהודים", תתבוללו(שוב פעם אני מדבר אל יהודים, ואל כאלו שבהגדרה הזאת, אני לא בטוח לגבי יהדותך), תנשאו עם מי שתרצו, ויאללה סאלמתק.

גם להבין קשה לך, כי כשבן אדם סגור על משהו (כמו זה שרק החילונים עובדים, ורק אצל החילונים נמצא הכסף), קשה לו להבין דברים אחרים.

ואלי ישי הוא לא בר אסמכתא בשבילי, אם תרצה באמת תביא לי מישהו מסיעה חרדית שלא מרגישה דחף ללקק לציבור שלך.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 12-02-2013 בשעה 13:04.
ישן 12-02-2013, 20:41
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

לא יודע את הנתונים, אבל אתה ממשיך ליפול
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם תלמיד ישיבה הם מעט, איך זה שרוב החרדים לא מתגייס?"

לפח השמאל\תקשורת,
אני לא יודע כמה מהחרדים לא משתרים בצה"ל עפ"י נתוני הצבא, וגם אם נניח שמלבי השנאה צודקים בנתוניהם,
ישנה בעיה ויודעים את זה טוב מאוד, אפילו הצבא יודע, שישנם חרדים שלא יכולים לשבת וללמוד, ורק עליהם מדובר, שלא הולכים לצבא ומשוטטים ברחובות, אבל מה לעשות, הצבא גוף שלא מותאם לחרדים, והצבא לא רוצה את החרדים כמתכונתם, כי אי אפשר מבחינה תקציבית, לממן אורח חיים כזה בצבא.
ואני אחדש לך, אפילו הנח"ל החרדי מממונן ע"י גורם עשיר מחו"ל, כי הצבא אין דיו לממן את זה.

(מה שמופיע במודגש הוא בדיוק הדבר שנפלת איתו בפח, כי השמאל\תקשורת לא מבחינה בין החרדים שלומדים בינ"ש לבין השאר, והם עושים את זה בכוונה, במימון גורמים אנטי יהודיים מחו"ל במיוחד גורמים רפורמים).

ישן 12-02-2013, 17:42
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אף אחד לא מסר נפשו בשואה על לימוד תורה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "נראה לי שאתה מנותק מהמקור, ויש סיכוי שהמקור שלך אחר משלנו"

יהודים, חרדים כחילונים, עשו כל מה שאפשר בשביל להינצל, גם אם זה אומר לא רק ויתור על לימוד תורה אלא ויתור על מצוות בסיסיות ביותר. ובצדק כי פיקוח נפש דוחה כמעט הכל. הגמישות הרגישה הזאת היא שמבדילה את היהדות מדתות ברוטאליות והיא מה שבאמת איפשר לה לשרוד לאורך השנים ולמרות על הקשיים והגזירות. אם החרדים פה מוכנים באמת להקריב את חייהם בשביל הפסקה של 3 שנים של לימוד תורה, אזי משהו מאוד דפוק ביהדות של היום ולמה שהובילה את חלק ממאמיניה. אם אנחנו מדברים על נכונות ללכת לכלא אז זה סיפור אחר, רק שאני ממש לא מוצא יתרון בלשבות מלימוד תורה בכלא במקום בצבא. בקיצור, מדובר באיום ותו לא. ברגע האמת, כשיהיה הסדר ברור ומקל, הרוב ילכו לצבא כמו טאטאלה או ישתמטו בדרכים ה"מקובלות" של פטורים נפשיים ופיזיים מומצאים.
ישן 12-02-2013, 20:25
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

גמישות?
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אף אחד לא מסר נפשו בשואה על לימוד תורה"

מתי ראית גמישות ביהדות? רק תגיד לי?
בתקופת המן?
בתקופת רומי?

גם בהלכות פיקוח נפש יש דינים, לידיעתך, לא בכל מצב מוסרים את הנפש(שפיכות דמים,גילוי עריות וע"ז)
וגם המסורת עצמה של העם היהודי מדורי דורות היו בחורי הישיבות, ושחשיבות ישיבתם ללמוד הינה לאין שיעור, ואם אתה איש מסורת, אז זה מה שכתוב במסורת במילים פשוטות, אפילו לא צריך פירוש:
ירמיהו לג כה: "אִם-לֹא בְרִיתִי יוֹמָם וָלָיְלָה--חֻקּוֹת שָׁמַיִם וָאָרֶץ, לֹא-שָׂמְתִּי"
יש לך משמעות אחרת למשפט הזה, אתה יכול פשוט לא להאמין למסורת, ואז להתחבר עם הבחור לעיל שרוצה עם "יהודי"(יותר נכון קרוב לכנסיה הפרוטסטנטית מאשר לעם היהודי), או פשוט להבין שלעם ישראל לא תיהיה תורה אחרת, וזוהי התורה, כפי שהרמב"ם אומר לעשות מפני הצדוקים הרמת התורה: להצביע כשאומרים "וזאת התורה...."

גמישות יש רק אצל הרפורמים\הקונסרבטיבים\ או אצל כל אחד שרוצה שם לעז חדש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:58

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר