לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2013, 12:02
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
הרבנות תעדכן נהלים חדשים ליצירת מאפים. לדוגמא: אסור לייצר בורקס גבינה מרובע

רבני אגף הכשרות ברבנות הראשית התכנסו השבוע לדיון מיוחד בנושא לא שגרתי: שינוי צורתם של דברי מאפה שונים והדרך להבחין בין מאפה חלבי למקביליו הפרווה או הבשרי. לישיבה הוזמנו בעלי מפעלים וקונדיטוריות לצד הרבנים המעניקים להם תעודות כשרות. המוזמנים ישבו יחד סביב שולחן עמוס בדברי מאפה, שאגב, נותרו לתצוגה בלבד.

תוכן הדיון דווח ברדיו קול חי על-ידי הכתבת דבורה גינזבורג.

רגעי השיא בדיון נרשמו כשהרב חגי בר-גיורא, האחראי על הכשרות בתעשיה, נטל בורקסים בצורות שונות משולחנו והציג אותם לראווה תוך שהוא מדבר ברצינות תהומית על ההבדל בין צורות המאפים השונות: "אצבעות" "נחש" "פילו" או "פילאס".

בפנותו לקהל היצרנים הסביר בר-גיורא כי הדרישה לשנות את צורות המאפים נובעת מתלונות שהגיעו מהציבור ומטעויות שנעשו במפעלים במשך השנים והכשילו רבים. בהתייחסו לאבחנה הנדרשת בין מאפה חלבי לפרווה ציין הרב כי "חמירא סכנתא מאיסורא" (סכנת חיים חמורה מאשר איסור, ע.י.) וסיפר על אנשים הרגישים ללקטוז הנמצא בחלב שנפגעו כתוצאה מהבלבול בין המוצרים.

בין היתר נמתחה בדיון ביקורת על בעלי אולמות שמגישים בורקס במילוי תפוחי אדמה בצורת משולש, צורה שמקובלת על-פי רוב לבורקסים חלביים. עוד הוצע בדיון לשנות את צורת הגלגול של הבורקס הטורקי.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-321237-00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2013, 12:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם כבר אז שהרבנות תעדכן נהלים בקשר ליצירת מאפיה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "הרבנות תעדכן נהלים חדשים ליצירת מאפים. לדוגמא: אסור לייצר בורקס גבינה מרובע"

כי המאפיה הנוכחית של משגיחי כשרות ממש בלתי נסבלת. רוצים מאפיה יותר רחמנית. אני מוכן לנשק להם את הטבעת אם צריך.

עריכה: עכשיו אני רואה שזה בכלל בעשרים+... חשבתי זה פורום סקופים... בכל מקרה: עוד כמה צורות מזון לשינוי לידיעת אנשי הרבנות:

* יש לשנות את צורת הסוכר מגרגירים קטנים ולבנים-מבריקים, לצורת של גרגרים מאורכים בצבע סגול. פשוט במצב הנוכחי מבלבלים את זה עם מלח וכל מילואימניק מכיר את חוק מרפי שאומר "הכפית האחרונה של קפה שנשארה בשקית תבוזבז על הכנת קפה בוץ שבטעות ישיבו בו מלח במקום צוקר". בנוסף לכך (אני יודע שמילואימניקים לא מעניינים את הרבנות אז ניתן להם תירוץ טוב) - יש לקחת בחשבון שמי שטועם אם זה צוקר/מלח מכניס אצבע ונוגע בגרגירים, ואם יש בנות/הומואים במוצב זה מעורר חשד ל"ארומת ערווה בקפה" וכו' - שזה דין כרת.

* יש לשנות את צורת המים מנוזל שקוף, למוצק בצבע. כיום יש מצב לא נסבל שמים וודקה נראים אותו הדבר, ועבור רוסים מסוג מסויים - גם יש להם אותו טעם. זה אסום שאי אפשר להבדיל ביניהם בלי להריח/לטעום.

* ישנם מאכלים שצריך לשנות את שמם - לדוגמא: ארטישוק ירושלמי. אתה שולח את הילד לחנות להביא ארטישוק ירושלמי - בונה על איזה ניוקי פיצוץ - והוא חוזר עם ארטישוק רגיל רק מלוכלך ועם המון מדבקות עליו. אתה שואל למה והוא עונה "זה לא ארטישוטק מירושלים?"

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 07-02-2013 בשעה 12:28.
ישן 07-02-2013, 14:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "הרבנות תעדכן נהלים חדשים ליצירת מאפים. לדוגמא: אסור לייצר בורקס גבינה מרובע"

כרגיל אני אנקוט בדיעה הלא פופולרית, אבל אני בהחלט רואה את ההיגיון בזה.

אני אמנע משימוש בעולם מושגי הכשרות על מנת לא להתסיס את האוטואנטישמיים למינם, אז נלך על אופציה אחרת שכן יכולה לגרום לאנשים לחוש קרבה לתחום.

מי מאתנו מעולם לא ראה את צורת הבורקס החביבה עליו מונחת על שולחן ואמר "יש! פאקינג בורקס גבינה/תפוח"א/פטריות/וואטאבר! אני פאקינג אוהב פאקינג בורקס גבינה/תפוח"א/פטריות/וואטאבר!" רק כדי להרים את חתיכת בצק הפילו הממולא, לנגוס מלוא הלב ביצירת הפאר ואז לחוש מרקם מוזר. לא מזוהה. וטעם הוי הטעם.
"שוב עבדו עליי עם בורקס תרד! צריך להשמיד את כל השפים שמרמים אותנו בצורות של הבורקס, או לפחות לסרס ולהגלות אותם לטורקיה!".

אז זה כמו זה+ עניין הכשרות.

אני חושב שהרבנות זה צעד ראשון ומבורך, אבל מן הראוי שירחיבו את היריעה לברית מדינות אגן הים התיכון שיסכמו ביניהן על התאמת צורת הבורקס למילוי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר