לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2013, 18:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בכל פעם שלא מצאתי דופק אכן לא..."

ההמלצה שלא לבדוק דופק באה אחרי לא מעט עבודות שנעשו בנושא.

יכול להיות שבורכת בתערובת של אצבעות מאוד רגישות וקור רוח יוצא דופן ולכן אתה לא תטעה.
במחקרים שנעשו התגלה חוסר תאימות גדול בין מה שהאנשים חושבים שהם הרגישו לבין מה שבאמת היה.
ולא מדובר רק באנשים מהרחוב שאם הם יפגשו בחיים שלהם החייאה אחת שבה הם אמורים לתפקד אז זה יוצא דופן אלא גם באנשים שזה לחם חוקם.
כפי שבני אמר, אתה לא יודע מה היה ברגע בו בדקת דופק. אתה יודע מה הציג המוניטור איקס דקות אחר כך.
כשבמקרה של חולה מחוסר הכרה בלי דופק, האיקס הזה יכול להיות מאוד מאוד קצר.

ההנחיה עושה גם ניהול סיכונים נכון.
במידה וטעית ובצעת עיסויים למשהו שלגמרי לא צריך אותם. (מחוסר הכרה על רקע של סכרת) סביר מאוד מאוד להניח שאחרי רגע אתה תראה שינוי מספיק משמעותי כדי להבין שטעית ומצד שני לא הזקת לו.
כאן מדובר בחולה נושם.
אם ניקח חולה לא נושם שהוא מחוסר הכרה, כמו חולה בבצקת ריאות, הרגע בין אובדן הדופק לחולה עם בצקת ללא נשימה ועם דופק הוא מאוד קצר וגם כאן, למרות הדופק סיכוי טוב שהעיסויים יועילו.

לעומת זאת, אם החלטת שלחולה יש דופק והתבלבלת - והיו דברים מעולם. אז יכול להיות שהיה ניתן להציל את החולה הזה. (יכול מאוד להיות שגם לא)

לכן הקשב להמלצות ה AHA ואם נראה לך שהחולה לא נושם, בצע עיסויים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2013, 10:45
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מתייחס לעניין של הסרת..."

לא מעט מחקרים.
הקיצוני ביותר היה בבית חולים שכל פעם שהייתה קריאה להחייאה במקביל להחייאה הכניסו צנתר שהתיישב בחדר ימין של הלב ובדק האם באמת יש או אין לחץ דם.
ואת התוצאות השוו למה שאמר הרופא שבדק את הדופק של החולה.

אבל לא צריך להיות כלכך מדעי
בן 50 ומשהו שהתמוטט ברחוב מגיעים אליו עם הניידת יחסית מהר. (הניידת הייתה בסביבה) ולידו עומדים מלאי בטחון עצמי אנשים שהניסיון שלהם הוא מהקורס בצבא או ההשתלמות בעבודה ואומרים שיש לו דופק הם מיששו דופק.
הפרמדיק לא מצליח למשש..
גם המוניטור ומד לחץ הדם שלי לא מצליחים למדוד שום דבר.

עכשיו כל מה שאתה צריך כשאתה עושה מחקר שאלו הם התוצאות שלו זה לבקש מכל פרמדיק על ניידת טיפול נמרץ למלא דוח כשהוא מגיע להחייאה על איך התנהגו האנשים ברחוב בייחס לממצאים שהיו על ידו. כולל מדדים אובייקטיבים של לחץ דם ודופק.

ישן 23-02-2013, 11:46
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז לא הבנתי את הדוגמא של..."

חד משמעית כן.
אנשים מדמיינים לא פעם שהם מרגישים דופק כשבפועל אין. זה קורה גם בזמן ההחייאות עצמן.
ובתור כלכלן אתה יכול להבין את האינטרס התת מודע.
אם לחולה יש דופק אתה לא צריך לעשות כלום, רק לחכות שיגיע אמבולנס כי בחוסר הכרה עם דופק מטפלים אחרת. עם הוא בלי דופק אתה צריך לעבוד מאוד קשה, זה מפחיד ובנוסף חלק מהאנשים חושבים שאם הם עושים עיסויים הם חייבים לעשות הנשמות.
לא צריך לשבת במגדל השן של ה AHA, כדי לראות את זה קורה.
ב 2005 ה AHA התחילו לעבוד מאוד קשה על ללמד אנשים לעשות עיסויים לא משנה מה חל שיפור לא קטן בנושא.
כשזה קורה ברחוב על בן 50 זה די. מבאס

ישן 23-02-2013, 10:34
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נכון שלו ההמלצה היתה נשארת..."

אני לחלוטין מקשיב להנחיות.
אבל ההנחיות, בטח בתחום הזה, מגיעות אחרי מחקרים מאוד גדולים.
במקרה הספציפי הזה בדקו את הנושא לא רק על אנשים מהרחוב אלא גם על פרמדיקים וגילו שהם לא יודעים לבדוק דופק כמו שצריך.
מדובר כאן באוסף מאוד גדול של מחקרים בתחום שהוא מאוד בעייתי למחקר.
כמעט שאי אפשר להוציא הלסינקי למחקרים בתחום ההחייאה בגלל שאף אחד לא ירצה להיות בקבוצה הניסוי במחקר כפול סמיות שאם הנחת האפס תתקבל יצא שהרגנו חולים.

ברוב המקרים, אני באמת מאמץ את הגיידלינס בלי להבין כי אין לי נסיון.
במקרה של החייאות יש לי המון ניסיון, אני מתפרנס מזה.
ובמקרה הזה גם הניסיון שלי מראה שאנשים לא יודעים לבדוק דופק. כשהדרך שלי להשוות את זה היא על ידי זה שהחולים שאני מגיע אליהם כאשר בוצעה/לא בוצעה בהם החייאה בגלל מדידת דופק מתחברים למוניטור ולמד לחץ דם אוטומטי.

ישן 13-02-2013, 22:11
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בתיכון מסבירים את זה ללא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בתיכון מסבירים את זה ללא נגזרות למיניהם, בצורה פשוטה. אם F=MA , ו-A זה בעצם V חלקי T, אזי FT=MV ואנחנו יודעים ש-MV זה תנע, אז FT זה מתקף- הכוח כפול הזמן שהוא פועל.

בגלל זה כתבתי "גרסתו המלאה".
בתיכון מסתמכים על כך שהמסה קבועה, ואם כך הנגזרת של התנע שווה ל־ma.
[TEX]F = \frac{dP}{dt} = \frac{d(mv)}{dt} = \frac{dm}{dt}\cdot v + m\cdot\frac{dv}{dt} = ma[/TEX]
(מסה קבועה ← [TEX]\frac{dm}{dt}=0[/TEX])

התאוצה a היא הנגזרת של המהירות לפי זמן, ולא סתם "v חלקי t". אני די בטוח שגם בתיכון הגדרנו ככה.

ההבדל בין שוויון מתקף להפרש תנעים ובין הניסוח הרגיל לחוק השני של ניוטון, הוא שהניסוח הרגיל מדבר על נקודה רגעית בזמן, בעוד מתקף=הפרש תנעים מדבר על אורך זמן מסוים.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 13-02-2013 בשעה 22:14.
ישן 14-02-2013, 14:09
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אצלנו בתיכון למדנו פיזיקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אצלנו בתיכון למדנו פיזיקה לפני שהגענו לנגזרות, אז לפחות בהתחלה, הגדרנו תאוצה כמהירות חלקי זמן. עד שהגענו לחדוו"א, כבר עברנו לנושאים אחרים בפיזיקה.

יענו בחטיבה או משהו? אני מדבר על פיזיקה לבגרות.

אם אתה מתייחס לתאוצה קבועה, אז אפשר לומר שהיא שווה ל־[TEX]\frac{\Delta v}{\Delta t}[/TEX], דהיינו שינוי במהירות חלקי שינוי בזמן.
(רק אם תניח גם שהמהירות ההתחלתית ב־t=0 היא 0 אז תקבל a=v/t באופן פשוט.)
במקרה כזה באמת אפשר לומר ש:
[TEX]F = ma[/TEX]

[TEX]F = m\frac{\Delta v}{\Delta t}[/TEX]

[TEX]F\Delta t = m\Delta v[/TEX] וככה אני זוכר שבתיכון הסברנו את שוויון מתקף–תנע.
ישן 13-02-2013, 20:57
  משתמשת נקבה צ'יבורשקה צ'יבורשקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "היום למדתי.."

TIL שמנוי להולמס פלייס למשך שנה עולה 270 שקל לחודש
TIL שהסיבה שהמצאנו את הגלגל ולא האבולוציה היא שרגליים צריכות בכל צעד להתאים את עצמן מחדש לקרקע, לזווית שלה, לזווית של הגוף, למשקל ולתנופה, משהו שהגלגל לא יכול.
TIL מה זה הנדסה במהופך.
TIL שלמדפסות לקסמארק יש שתי כניסות של דפים - אחת שמופעלת באופן אוטומטי ואחת באופן ידני.
TIL שמסתבר שיש לי לוק של כוכבת פורנו.
TIL שאבוקדו משחיר ממש מהר.
TIL שהטעם שלי בבנות ממש מוזר: או שהן רזות מדי או שהן שריריות מדי.
TIL שאם מכניסים בCMD את השורה tracert -h 64 216.81.59.173 יש משהו מגניב!
TIL שהשם העברי של הוניל זה שנף.
TIL שסקרלטינה = שנית = מחלת עור שגורמת לו להיות אדמומי.
TIL איך לעשות פרפרים תלת מימדיים משוקולד כעיטור לקאפקייקס ועוגות.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/...kPkA9KNeSz11p_S
TIL איך לעשות פאנקייקס תחרה ממש יפים ועדינים. http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphot...935350156_n.jpg

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:01

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר