לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2013, 22:54
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "מותר לדבר על כל דבר רק שלא כל..."

אני מסכים בכל זאת עם Cu1, וחושב שאנשים לא מפנימים את ההשפעה של ניסוי כזה עלינו ועל העולם כולו.
אם העולם מועדד מהשפעת הסנקצות על כלכלת אירן, ויש החושבים שדי בכך בשביל לעצור את תוכנית הגרעין שלהם, בא הניסוי הזה, ולמעשה אומר לאיראנים:" תחזיקו מעמד - עוד קצת ויש לכם את זה".
בניגוד לצפ"קים שהגרעין לא נותן להם כלום חוץ מאמצעי לשמור על השלטון, לגרעין איראני יש פוטנציאל כלכלי עצום (לטובת אירן ולרעת העולם).
אם אירן גרעינית תפלוש כמו סדאם ב-90 למדינות נפט שכנות, או אפילו תכתיב להם מדיניות יצוא באיומי גרעין -אף מדינה, כולל ארה"ב בעצמה לא תעז להתערב צבאית.
משמעות השתלטות אירן על יצוא הנפט מהמזרח התיכון יכולה להכפיל את מחיר הנפט ואפילו יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2013, 11:48
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]עוד קצת ויש לכם את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
בשביל שלאירנים יהיה "את זה" הם יצטרכו לעזוב את הסכם לאי הפצה, מרצון ומתוכף החוק, ולערוך פיצוץ גרעיני גלוי. יחי הבדל הקטן.

לא מדובר באבירי השולחן העגול.
הם יהיה באמנה עד יום לפני הניסוי, כאשר הם ממשיכים לפתח בשקט את הנשק.

ציטוט:
ומה שאתה מתאר כהשתוללות של בריון הפרסי הבלתי ניתן לעצירה זהו פרי הדמיון האפוקליפטי שהתפתח תחת שטיפת מוח במשך שנים רבות ע"י התקשורת. אפשר לחשבו שרק לאירן יהיה נשק גרעיני ולשאר שאנשות לא כמו גם ההסטוריה של עשרות שנים של מלחמה הקרה והרתעה גרעינית כאילו לא הייתה !

למקרה שלא שמת לב, זו הייתה התוכנית של סדאם.
היא שובשה במבצע אופרה.
הוא ניסה להמשיך ללא נשק גרעיני - והסוף ידוע.
אחמדיניג'אד למד את הלקח...
אגב, לשאר העולם יכול להיות פי 1000 ראשי קרב מלאירן - הם לא יעזו להשתמש בהם, גם במחיר איבוד סעודיה/עירק/כויית.
ישן 15-02-2013, 12:38
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]בשביל שלאירנים..."

ציטוט:
לא מדובר באבירי השולחן העגול.
הם יהיה באמנה עד יום לפני הניסוי, כאשר הם ממשיכים לפתח בשקט את הנשק.

אין מדינה בעולם שהצליחה לפתח נשק גרעיני בשקט. אז או שאתה מייחס לאירן כוחות על או שהטיעון הזה לא נכון.

ציטוט:
למקרה שלא שמת לב, זו הייתה התוכנית של סדאם.
היא שובשה במבצע אופרה.

אנני יודע מה היו תוכניות של סדאם ויום אחד אם יתאפשר אני אשמח לקרוא
על נימוקים של מקבלי החלטות בישראל בעד ונגד המבצע.
ההד מסביב להצלחה של מבצע עצמו אינו מאפשר לשפוט כמה המבצע היה מוצדק בכלל.
ציטוט:
אחמדיניג'אד למד את הלקח...

לא רק אחמדיניג'אד למד את הלקח, אחרים גם למדו.

ציטוט:
אגב, לשאר העולם יכול להיות פי 1000 ראשי קרב מלאירן - הם לא יעזו להשתמש בהם, גם במחיר איבוד סעודיה/עירק/כויית.

שמעתי גם את הדימויים המפחידים אלה שאירן היא גרמניה של היטלר ולשאר העולם לא איכפת.
לדעתי מי שעושה את ההשוואות האלה או שעושה אותם בשביל כסף או שלא מבין הבדל בין גרמניה ואירן ויחסי כוחות שהיו בעולם לפני 70 שנה וכיום.
ישן 15-02-2013, 21:46
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]לא מדובר באבירי השולחן..."

ציטוט:
אין מדינה בעולם שהצליחה לפתח נשק גרעיני בשקט. אז או שאתה מייחס לאירן כוחות על או שהטיעון הזה לא נכון.

אין לי מושג על מה אתה מדבר. רוב המדינות פיתחו את הנשק שלהם בחשאי, ויצאו לאור רק לאחר שהוא היה מבצעי.
אם אתה מתכוון לזה שאף אחת מהם לא הייתה חתומה על ה-NPT - אז מה?!
אפשר לחשוב שהפקחים מסתובבים חופשי באירן ונכנסים לכל מקום שהם רוצים בהתראה של 5 דקות - כי הם ממש לא.
לחלק נרחב מהמקומות אין להם גישה, ולחלקים אחרים הם צריכים להתריע חודשים לפני בואם - מספיק זמן בשביל להתמים את המקום.

ציטוט:
ההד מסביב להצלחה של מבצע עצמו אינו מאפשר לשפוט כמה המבצע היה מוצדק בכלל.

טיוען מגוחך של אירופאים ואמריקאים כפויי טובה.
מחיר הדלק בארה"ב לא היה 3.5 $/g אלא 13.5 אם עירק הייתה מחזיקה את כויית, ערב הסעודית, אירן והאמירויות.
ובכלל, לא הבנתי מה לא ברור: החלק שסדאם ניסה להשיג נשק גרעיני?
החלק שישראל עצרה אותו?
החלק שהוא ניסה לכבוש את כויית?

איזה עובדה בדיוק מבלבלת אותך?

ציטוט:
לא רק אחמדיניג'אד למד את הלקח, אחרים גם למדו.

לא הבנתי מה בדיוק אתה מנסה להגיד כאן.
אני אמרתי שאחמדיניג'אד למד ששוה לו ללכת עד הסוף.
מי זה "כולם"?
מי עוד (חוץ מסוריה - עד לפני כשנתיים) מנסה להשיג נשק גרעיני?

ציטוט:

שמעתי גם את הדימויים המפחידים אלה שאירן היא גרמניה של היטלר ולשאר העולם לא איכפת.
לדעתי מי שעושה את ההשוואות האלה או שעושה אותם בשביל כסף או שלא מבין הבדל בין גרמניה ואירן ויחסי כוחות שהיו בעולם לפני 70 שנה וכיום.

יכול להיות ששמעת הרבה דברים - לא ממני.
בכל מקרה, ההשוואה הזאת לא מדברת על יחסי כוחות, אלא על כוח הרסני שצובר עוצמה, ומדינות המערב - כמוך - מעלימית עין ואומרות ש"הכל יהיה בסדר" (שזה "סמוך" באירופאית...).
אגב, המדינה הכי חלשה והכי עלובה - אבל חמושה בנשק גרעיני, יותר גרועה מכל מעצמה.
אני אולי לא מבין את יחסי הכוחות לפני 70 שנה, אבל אתה לא מבין משמעות אסטרטגית/מדינית של נשק גרעיני.

אגב, לא ברור לי מי (חוץ מטום קלנסי) יכול להרוויח כסף מכזו השוואה (בישראל).
ישן 16-02-2013, 10:43

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]אין מדינה..."

ציטוט:
אין לי מושג על מה אתה מדבר. רוב המדינות פיתחו את הנשק שלהם בחשאי, ויצאו לאור רק לאחר שהוא היה מבצעי.

ממש לא כך הדבר. החשאי זה רק לציבור הרחב.
לשירותי מודיעין היה ידוע על קיום של תוכניות גרעין צבאיות בכל הזמנים. רוסים ידעו על קיום תוכנית מנהטן לא בשם הזה ולא בפרטי פרטים ולא ייחסו לזה חשיבות הדרשת אבל ידעו. אמריקאים ידעו על קיום תוכניות של הרוסים, אמריקאים (וצרפתים כמובן) ידעו על תוכניות של ישראל, ובכלל ידעו על תוכניות של הודו, פקיסטן, סין וצפון קוריאה (ודרום קוריאה אגב) ומדינות רבות אחרות ששקלו אם להצטייד בנשק גרעיני וזנחו את הראיון בשלבים שונים. תוכנית גרעין צבאית זה לא מחט בערימה של שחת ואי אפשר לשמור אותה בסוד בלי שתתגלה לאורך שנים.

ציטוט:
לא הבנתי מה בדיוק אתה מנסה להגיד כאן.

הזכרתי את מושג הרתעהה גרעינית, כדאי לך להתענין בנושא. קיימים אין סוף ספרים ומאמרים
כולל גם בעברית. אפשר להתחיל כאן לדוגמה
http://www.booksefer.co.il/index.ph...p=item&cs=26712
ישן 16-02-2013, 16:04

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "אני ממש לא מצליח להבין מה אתה..."

ציטוט:
להגדרתך - היא לא חשאית, כי כולם יודעים עליה.
להגדרתך השניה - היא חשאית כי היא בניגוד ל-NPT שהם חתומים עליה.

העניין מסובך יותר.
תוכנית של אירן הוגדרה היטב בדו"ח של קהילת המודיעין האמריקאי. בתחילת שנות ה-2000. באותו דו"ח נכתב שהמודיעין ארה"ב זיהה אכן גילה סימנים לקיומה של תוכנית צבאית באירן אבל זה היה די מזמן.
מספר של הממצאים שמרוכזים תחת השם "התיק האירני" בסבא"א עדיין דורשים הסברים של אירן
ועל זה עם אירן מתנהל משא ומתן ארוך שנים. על סירובה להשיב ולשתף פעולה עם סבא"א אירן נענשה בסנקציות בהסכמה (מי פחות ומי יותר) של כל החברות הקבועות במועצת הבטחון כולל רוסיה וסין.
שוב כל זה מתייחס לממצאי העבר.
אותו דו"ח אמריקאי גם קבע שמחשש ללחץ בינלאומי ואמברגו אירן זנחה את הראיון של תוכנית הצבאית.
ומאז לא (עשור שנים אולי יותר) התגלה שום דבר חדש שמחשיד את פעילות הגרעינית באירן כהכנות לייצור פצצה. כיום קהילה בינלאומית חלוקה בדעותיה לגבי תוכנית הגרעין של אירן מה שאומר שכרגע אין בסיס לקביעות חד משמעיות מבוססת. הם בהחלט יכלו להתעסק בזה אבל כאמור מחשש שהדבר יתגלה - עזבו (או אולי גנזו תלוי את מי שואלים) את הראיון.
"יש תוכנית, נקודה" זה אולי ארגומנט חזק בגילאים יותר צעירים.
ישן 16-02-2013, 17:26
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]להגדרתך - היא לא..."

עזוב.

הוויכוח היה על השפעת הניסוי הקוראני על תוכנית הגרעין הצבאית של אירן.
אם אתה טוען שאין כזו, אז קודם כל אתה בשירשור הלא נכון.
שנית, אין לי מה להתווכח איתך. אני לא מסוגל להתווכח עם מי שטוען שהשמש זורחת בלילה.
אולי טל, שמרכז את הנושא ירים את המראה הזו למולך...
שלישית, אם נחזור לערב מלחמת העולם השניה - ההשוואה לא הייתה לגבי יחסי הכוחות (כפי שכבר אמרתי) אלא לגבי אנשים (אם תסלח לי - נאיבים) שחשבו/קיוו שהכל יהיה בסדר ושלא צריך לעשות כלום. "היטלר יפלוש לפולין?!?!? בחיים לא!!".
בדיוק, אבל בדיוק כפי שכיום יש אנשים - ואתה נמנה איתם - שטוענים שזו בכלל תוכנית אזרחית....

.... וסתם, אנקדותה:
חלל וגרעין - אלו שני תחומים שאין בהם "תוכנית אזרחית".
בשני תחומים אלו היישום הצבאי שזור הייטב ביישום האזרחי, ולא ניתן להפרידם.
היישום האזרחי יכול לשמש בקיצור דרך ענק והפער להשלמת היישום הצבעי זניח.
ישן 16-02-2013, 21:59
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]בדיוק, אבל בדיוק כפי..."

ציטוט:
למה רק כיום ? אני עוקב אחרי ידיעות על תוכנית אירנית יותר מ-10 שנים. רק בפורום הזה משנת 2005, כבר שמונה שנים עגולות אני שומע מאנשים שאתה נמנה איתם את ה"עזוב" הזה ועל"נקודת על חזור", על"קור שרוסיה בונה בבושהר בשביל לייצר פצצה" על "איטוללות מתורפים" וכו וכד'.
מה אני אגיד לך - על פי תחזיות אנחנו כבר היינו צריכים להיות מושמדים לפחות פעמיים - פעם אחת ע"י פצצה שרוסיה בנתה בבושהר עבור אירן, פעם נוספת ע"י מזוודה גרעינית בידי חיזבללה.

אם אתה עוקב, הרי שאתה יודע שנכתבות הרבה שטויות בהרבה מקומות, לעתים גם בפורום זה.

אין דבר כזה "נקודת אל חזור". דרום אפריקה חזרה בה ממצב שהיו לה פצצות גרעין.

ו"הכור בבושהר שמייצר פצצות" זו המצאה עיתונאית מטופשת של אנשים שאינם מבחינים בין כור מחקר,כור כוח, צנטריפוגה (עיין ערך "הכור בנתאנז וכיו"ב) ועוד. אין מה להתייחס.

וכפי שנאמר על ידי מ.ק. - תקלות קורות, אנשים מתפוצצים, תולעים חודרות למחשב, אספקת החשמל אינה תמיד רציפה - כל אלה אינם בבחינת "כוח עליון".

זאת, מבלי להביא בחשבון את השיקול של חמינאי - האם ללחוץ בכל הכוח על דוושת הפיתוח והייצור של נשק"ג אם לאו.

ולסיכום - מי שטוען כי לאיראן אין תוכנית גרעין צבאית שתכליתה פיתוח נשק גרעיני אופרטיבי (בדמות רש"ק גרעיני לטק"ק) הוא תמים במקרה הטוב, ושקרן במקרה הרע. (לדעתי האישית).
ישן 23-02-2013, 10:18

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[right]לקרוא את פרק H ולהגיד..."

מה שמצחיק שגם דימוי של בת יענה הטובלת ראש בחול זה מיתוס - הידעת ?
חבל שהראש שלך יעבוד קשה ויעסוק בדימויים כמו בת יענה וכו'.
בשביל לקצר אני אתחיל מהסוף - אותי נשק גרעיני בידיים של אירן לא ממש מטריד.
רמזתי לעיל שאני סבור שהרתעה מול אירן מספיק יעילה בשביל לנטרל גם את איום הגרעיני הפוטנציאלי
(אגיד מראש שאנני מעוניין בדיון בנושא הזה)
אני בחיים לא טענתי שאירן לא חשודה בכך שלצד תוכנית הגרעין אזרחית היו לה תוכניות לתוכנית צבאית. היא כן חשודה
על כך מדבר תוכן ה"תיק האירני" הלא סגור, דו"ח של קהילת המודיעין של ארה"ב ועוד דעות של אנשים שמכירים את תוכנית הגרעין של אירן ופיזיקה גרעינית בכלל.
אבל
נכון להיום לא פרוסמו לכך הוכחות
גם קטע שאתה מזכיר מתחיל מהמילה Possible -
Possibly Yes , but Possibly No
מחר יתחלף ראש לסוכנות סבא"א ואז אתה תיראה דו"ח יותר מתון כמו שהיה בשנים קודמות.
כי לכולם יש אינטרסים, גם לסבא"א יש אינטריסים בניסוחים כאלה ואחרים וגם לאלה שמנתחים את הדו"חת שלהם ומפרסים ניתוחים אנאליטיים לפני שהדו"ח מפורסם רשמית.
מה מלחיץ אותם שלא לחכות עוד שבועיים עד הפירסום הרשמי ? דאגה לשלום העולם ?
אני מכווה שהפעם הייתי ברור ואפשר בזה לסיים את הדיון על הכוס החצי ריקה. כי זה לא יביא פרי.
ישן 23-02-2013, 23:13
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "מה שמצחיק שגם דימוי של בת..."

ציטוט:
בשביל לקצר אני אתחיל מהסוף - אותי נשק גרעיני בידיים של אירן לא ממש מטריד.
רמזתי לעיל שאני סבור שהרתעה מול אירן מספיק יעילה בשביל לנטרל גם את איום הגרעיני הפוטנציאלי

מעניין...
התחלנו בדיון על איך הניסוי בקוריאה משפיע על תוכנית הגרעין האיראנית.
המשכנו בכך שאין בכלל תוכנית צבאית איראנית.
אנחנו ממשיכים בכך שזה כן מפחיד או שלא.
השלב הבא יהיה אם פיצוץ של 50 קילוטון בתל-אביב זה מסוכן...
ונסיים בכך ש-50,000 הרוגים זה טוב או רע למדינה....

אגב, אותי איראן גרעינית מפחידה, אפילו מפחידה מאד.
אם נחזור רגע לבת יענה - כנראה שיש לך ביצים גדולות ...
וברצינות, אתה חושב שלמדינת ישראל היתה את אותה חופש פעולה שהייתה לה בלבנון II אם לאירן (כן, זאת שסיפקה לחיזבאלה את רוב הרקטות, ומימנה את השאר, זאת שסיפקה לה טילי C-802, רובים, רימונים, טילים ושאר טובין, ואפילו אימנה את הלוחמים) היה נשק גרעיני.
אני לא בטוח.
נשק גרעיני אצל מדינה שהפכה את הטרור למקצוע זו סכנה אדירה לישראל.
כנראה לא ברמה הקיומית, אך בהחלט ברמה של להחזיר את ישראל 30 שנים אחורה.
ציטוט:
נכון להיום לא פרוסמו לכך הוכחות

גם האיראנים לא סיפקו הוכחות שהם לא בונים נשק גרעיני.
הם עסוקים מאד בלהפריע לפקחים ולמנוע מהם כניסה לאן שהם רוצים מתי שהם רוצים.
ובכלל, כמו שכתבתי קודם - אין כזה דבר "תוכנית גרעין למטרות שלום".
ציטוט:
מחר יתחלף ראש לסוכנות סבא"א ואז אתה תיראה דו"ח יותר מתון כמו שהיה בשנים קודמות.
כי לכולם יש אינטרסים, גם לסבא"א יש אינטריסים בניסוחים כאלה ואחרים וגם לאלה שמנתחים את הדו"חת שלהם ומפרסים ניתוחים אנאליטיים לפני שהדו"ח מפורסם רשמית.

בדיוק להפך!
אל-ברדעי חתום על תוכנית הגרעין האיראנית לא פחות בעבד-אל קדיר חאן.
הוא, ניצל את מעמדו כדי לעזור להם לקדם את תוכנית הגרעין.
בתקופתו הדוחות היו מוטים ועכשיו הם מאוזנים - לא להיפך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:54

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר