לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2012, 22:33
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
הרהורים על מחלת הסרטן

בכל פעם שאני שומע על מישהו או מישהי שנפטרים ממחלת הסרטן יש לי צביטה בלב.

לפני כשש וחצי שנים, סבתא שלי נפטרה ממחלת הסרטן, בלי שהיא באמת ידעה שהיא חולה בה. המשפחה החליטה שלא לספר, משום שסבא שלי, שנפטר כמה שנים לפני שנולדתי, נפטר גם כן מסרטן - והיא ידעה בדיוק מה זה אומר. אני לא ידעתי.

בתקופה ההיא זה נראה כמו נצח, אבל במחשבה לאחור זה היה כל כך מהר וכל כך כואב. הייתי שם הרבה, אבל לא הייתי מספיק. בפעם האחרונה שראיתי אותה, בבית החולים וולפסון, היא צרחה מכאבים, עד שהדביקו לה מדבקת מורפיום ולאחר כמה שעות הודיעו שזה נגמר.

זה די מוזר לקרוא לדבר הזה מחלה, שהרי זו לא מחלה אחת - אלא כמה מחלות. אבל לכולם קוראים סרטן, וזה מספיק לי בשביל הצמרמורת. לאחרונה אני שומע יותר ויותר אנשים, חלקם קרובים יותר וחלקם קרובים פחות, שמגלים אצלהם סרטן כלשהו. אם יש משהו שבאמת מפחיד אותי - זה הדבר הזה, שכולם מכירים, אבל הסיכוי להרפא ממנו הוא קטן והסבל כל כך גדול.

בכל שנה, לפחות פעמיים, אני תורם לאגודה למלחמה בסרטן ובכל פעם מקווה שהפעם ימצאו תרופה למחלה הנוראית הזו, אבל יודע שאין הרבה סיכויים.

יש לי בעיה במשפחה מבחינה תורשתית - בצד של אמא, המון לקו בסרטן עם השנים. בצד של אבא, להמון היו בעיות לב והתקפים ואין כללים ברורים - זה לא שהשמנים ואלו שאוכלים יותר, הם אלו שחוטפים תמיד, להיפך - יש במשפחה של אבא ספורטאים שחטפו ושמנים שעדיין לא.

ולכן, אני כל כך חושש מזה - כאילו שאני מרגיש שזה כבר שם, מחכה ליום שבו יוכל לפרוץ החוצה.

בכל פעם שאני שומע על מישהו או מישהי שנפטרים ממחלת הסרטן יש לי צביטה בלב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2012, 23:00
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אתה לא היחיד שחושש אבל תנסה להתנחם בכך שהיום יש יותר מודעות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "הרהורים על מחלת הסרטן"

היום אתה יודע שעישון גורם לסרטן,אתה יודע שחשיפה מוגברת לשמש גורמת לסרטן
ובדיקות תקופתיות היום יכולות לגלות הרבה יותר ממה שגילו לפני 20 ו30 שנה
הבעיה שכל מה שאני אומר אולי נכון לגבי עצמי. אני יודע או לפחות מודע בנוגע לכיצד להתגונן
אבל לא אוכל לגונן על אחרים חסרי מודעות או אדישים ועדיין עולה הפחד שאצטרך לשמוע על מישהו ממכרי הקרובים שחולה בסרטן
מישהו שמשלם היום מחיר על דברים שעשה לפני 20 או 30 שנה או אחד כזה שהזניח את בריאותו וכעת מאוחר מידי מכדי לתקן
אדם שאתה יודע שאתה צפוי לראות אותו דועך לך מול העיניים ושלא בטוח שישוב לאיתנו וינצח את המחלה הארורה

ישן 10-12-2012, 18:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=563773אחותי חששה כל חייה מעניני 'סרטן'. היה לה ראש מדעי ראוי להערכה, ההשכלה שלה הייתה בכימיה פיסיקלית והיא ליקטה מידע ללא הרף על כל מקור קרינה או חומר קרצינוגני אפשרים [חוץ מאלה עימם התעסקה באיזו עבודת מחקר ישנה הבטוי החביב עליה כשהיתה נשאלת 'מה הענינים?' היה 'סביר עד שפיר' וכמו שנסחה זאת בערוב המוקדם מדי של ימיה: 'מי היה מאמין שמרוב סביר עד שפיר דווקא לי יהיה ממאיר'.

אני שב עכשיו מהמקום בו היא נחה. חרא מחלה, חרא קונספט, חרא בלבן וכל מילה בגנות הסרטן נכונה ומיותרת כאחד.

תחשוב אופטימי כי מחשבות פסימיות בטח שלא יועילו.
ישן 10-12-2012, 22:16
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

מכירה באופן אישי מדי את הצביטה הזו כשמדברים על סרטן. אגב, זה גם מה שהניע אותי להכנס למאגר תורמי מח עצם ולתרום כל כמה זמן דם.

מה שכן, יש כ"כ הרבה מחלות, נגעים, מגפות ותאונות מסוגים שונים ומגוונים, שפשוט מיותר להשקיע יותר מרגע אחד במחשבה על הסיכוי ללקות במחלה הזו. זה בלתי נמנע, זה יהיה האנדרסטייטמנט של השנה להגיד שזה לא מאוד נעים, אבל באותו אופן אתה יכול למות מכל פגע ותחלואה אחרים..

חיה את החיים שלך באופן מלא, עשה דברים שעושים לך טוב, תגשים את כל השאיפות והחלומות שלך ותחשוב אופטימי. כשזה חו"ח קורה, אין לך ברירה אלא להתמודד עם זה.. העיקר זה לנצל את התקופה שאתה חי ובריא (עד 120) ולמצות את החברים, המשפחה והחיים בכלל.

קצת לפני שאבא שלי נפטר אמא שלי שאלה אותו אם הוא היה רוצה להגשים איזה חלום. אחרי שהרהר בזה זמן מה, הוא ענה שהוא הגשים את כל החלומות שלו. מאחלת שגם אתה (וגם אני), בעוד 90 שנה ככה (אחרי חיים מלאים ומאושרים), תוכל להגיד את אותו הדבר

ישן 02-02-2013, 22:24
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05

דודה שלי נפטרה כשהיא בת 40 מסרטן המעי הגס. לא ידעו את זה עד כשבועיים לפני המוות. נוראי. הטראומה שלי היא שלא סיפרו לי כלום. כשהיינו שם שבוע לפני היה בכי והכל ואני בטיפשותי לא הבנתי מה קורה ואף אחד לא סיפר לי כלום (הייתי בן 10 בערך). יום אחד נוסעים לבית של סבא וסבתא ופתאום אני רואה על הדלת של הבניין מודעת אבל עם השם של הדודה עליו. ככה נודע לי.
נורא כעסתי על ההורים ועל כולם שלא סיפרו לי כלום ונתנו לי ככה לגלות. זאת תמונה שאני לא אשכח.

סבתא שלי, אמא שלה, נפטרה לפני קצת יותר משבוע מסרטן בראש. זו ההלוויה השנייה שאני נוכח בה.

סרטן זה חרא.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 02-02-2013 בשעה 22:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר