לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2013, 19:57
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי במה מדובר כאן?"

אני יכול להסביר לך. מדובר בקשקשן דמגוג שהצליח, תודות לשטופי שנאה שקצף יוצא מפיהם בכל פעם שיש משהו שקשור לדתיים, לזכות לפרסום. כל מה שיש שם זה חקלאי שהחליט שהוא רוצה כשרות של העדה החרדית, אבל מתרעם כשהעדה שולחת לו משגיחים למטעים.
כמובן שאופציה אחת היא להישאר עם הכשרות של הרבנות בלבד, אבל אז הוא ככל הנראה מפסיד נתחי שוק. מה הפיתרון? להשמיץ דתיים.

שים לב שלפחות חלק מהמגיבים בפייסבוק ובגלובס הבינו את האבסורד וקטלו את הבכיינות.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 17-02-2013 בשעה 20:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2013, 00:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כאילו שהחקלאי מוכר את התוצרת שלו בעצמו בשוק....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני יכול להסביר לך. מדובר..."

אתה בעצמך יודע היטב עד כמה ריכוזי המשק בישראל. לחקלאי אין הזמן והאמצעים (אלא אם כן יש לו חוות ענק או איזה מוצר ייחודי) לשווק ולמכור את התוצרת שלו בעצמו אלא הוא תלוי בארגוני שיווק למיניהם. לשם השוואה, אנחנו במושב היינו תלויים לחלוטין בתנובה מבחינה זו. אם תנובה הייתה דורשת שנחזיק משגיח שיסתובב לנו בין הרגליים בפסח, זה בדיוק מה שהיה קורה וקרה. וכך כמובן גם מבחינת קניית תערובת מיוחדת לפסח שהיתה יקרה יותר ופחות אייכותית. אם ארגון השיווק או בית האריזה או כל גוף אחר שבו תלוי החקלאי הספציפי לשיווק תוצרתו רוצה מיקסום של הכשרות אז אין לחקלאי הרבה מה לומר בעניין. וברור שלמשווק יהיה כל האינטרס בעולם לא לאבד קהל לקוחות. וכמובן, בכל מה שקשור לכשרויות אין לך באמת שוק חופשי. לעדה החרדית יש גוף כשרות אחד וכך גם לעדות ותת עדות אחרות. ויתרת על הכשרות שלהם וויתרת על כלל ציבור הלקוחות. וזאת למרות שמבחינת איכות הכשרות אין שום הבדל. במלים אחרות, כל גוף כשרות עדתי כזה רוצה לגזור קופון בתמורה לכך שיואיל בטובו להתיר לציבור של לקנות את התוצרת שלך. ואני מדגיש, במה שנוגע לכשירות פירות אין הרבה מקום למשחק בנושא הכשרות והבדלים בין גופי ההכשר השונים אין. ההבדל הוא בעיקר מלאכותי ומהווה סוג של סחיטה. ניטען כאן שמי שסופג את עלות הכשרות הוא בסופו של דבר הצרכן ולא החקלאי. מניסיוני, אני לא בטוח כלל שכך הוא הדבר. בשרך כלל החקלאי הוא החוליה החלשה ביותר והנידפקת ביותר בשרשרת. לכן, אני לא חקלאי למרות שאהבתי את אורח החיים והעבודה הפיזית עצמה. או כמו שאמר סבי האמריקאי ז״ל, שהיה איש עסקים מצליח, אחרי שהתוודע לענייני המשק: הייתי מעדיף להיות הנהג שמסיע את התוצרת מאשר זה שמגדל אותה.
ישן 18-02-2013, 00:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כאילו שהחקלאי מוכר את התוצרת שלו בעצמו בשוק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אתה בעצמך יודע היטב עד כמה ריכוזי המשק בישראל. לחקלאי אין הזמן והאמצעים (אלא אם כן יש לו חוות ענק או איזה מוצר ייחודי) לשווק ולמכור את התוצרת שלו בעצמו אלא הוא תלוי בארגוני שיווק למיניהם. לשם השוואה, אנחנו במושב היינו תלויים לחלוטין בתנובה מבחינה זו. אם תנובה הייתה דורשת שנחזיק משגיח שיסתובב לנו בין הרגליים בפסח, זה בדיוק מה שהיה קורה וקרה. וכך כמובן גם מבחינת קניית תערובת מיוחדת לפסח שהיתה יקרה יותר ופחות אייכותית. אם ארגון השיווק או בית האריזה או כל גוף אחר שבו תלוי החקלאי הספציפי לשיווק תוצרתו רוצה מיקסום של הכשרות אז אין לחקלאי הרבה מה לומר בעניין. וברור שלמשווק יהיה כל האינטרס בעולם לא לאבד קהל לקוחות. וכמובן, בכל מה שקשור לכשרויות אין לך באמת שוק חופשי. לעדה החרדית יש גוף כשרות אחד וכך גם לעדות ותת עדות אחרות. ויתרת על הכשרות שלהם וויתרת על כלל ציבור הלקוחות. וזאת למרות שמבחינת איכות הכשרות אין שום הבדל. במלים אחרות, כל גוף כשרות עדתי כזה רוצה לגזור קופון בתמורה לכך שיואיל בטובו להתיר לציבור של לקנות את התוצרת שלך. ואני מדגיש, במה שנוגע לכשירות פירות אין הרבה מקום למשחק בנושא הכשרות והבדלים בין גופי ההכשר השונים אין. ההבדל הוא בעיקר מלאכותי ומהווה סוג של סחיטה. ניטען כאן שמי שסופג את עלות הכשרות הוא בסופו של דבר הצרכן ולא החקלאי. מניסיוני, אני לא בטוח כלל שכך הוא הדבר. בשרך כלל החקלאי הוא החוליה החלשה ביותר והנידפקת ביותר בשרשרת. לכן, אני לא חקלאי למרות שאהבתי את אורח החיים והעבודה הפיזית עצמה. או כמו שאמר סבי האמריקאי ז״ל, שהיה איש עסקים מצליח, אחרי שהתוודע לענייני המשק: הייתי מעדיף להיות הנהג שמסיע את התוצרת מאשר זה שמגדל אותה.
זו כמובן לא-אמת. אין כל כך הרבה מערכות כשרות, בטח ובטח שלא אחת לכל חסידות או "חצר". רוב גמור ומוחלט של החרדים בארץ סומך על הכשרות של בד"ץ העדה החרדית. אין פה ולו שבריר של "כל גוף כשרות עדתי כזה רוצה לגזור קופון בתמורה לכך שיואיל בטובו להתיר לציבור של לקנות את התוצרת שלך" או שאר ההפך-מאמיתויות. (כמעט) כולם סומכים על הכשרות של בד"ץ העדה החרדית, בלי קשר לעמדותיהם האחרות באשר לעדה. (כמעט) כל הציבורים יאכלו אוכל בהשגחת בד"ץ העדה החרדית בלי שום בעיה, ואיש אינו עוצר את נשימתו בציפיה לכך שמישהו "יואיל בטובו להתיר" את זה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-02-2013, 06:08
מנהל

אתה יודע כל מה שהחקלאי עשה או רק על המכתב הזה?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אדרבא, אז שהחקלאי יכתוב מכתב..."

אני לא יודע. לא יודע למשל אם הוא לא ניסה לשכנע את המשווק או בית האריזה לוותר על כשרות הבד״ץ. אני טוען שאין לו ככל הניראה ברירה כי הגופים השיוקיים מעוניינים בהכשר הזה והברירה שעומדת בפניו היא לנסות ולמכור את הסחורה באופן ישיר-עניין חסר סיכוי, או להכנע לדרישות המשווקים. והמשווקים צריכים להכנע לדרישות מופרכות של ארגון כשרות שיודע שיש ציבור גדול שקונה רק אם הוא מתיר זאת. בסופו של דבר מה שהחקלאי רואה זה את המשגיחים, את המידה שבה הם באמת עובדים ואת הנזקים שהם גורמים לו. זה שבוא מלין עליהם זה הדבר הטיבעי ביותר בעולם, אולי יאיר לפיד צריך לעודד ארגוני שיווק שמספקים בכשרות הרבנות הרגילה.
ישן 20-02-2013, 15:52
מנהל

שינאה קסנופובית, לא פחות?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ההיתממות היא כולה שלך,אם זו..."

טוב, אין לי עניין להוכיח שאין לי אחות....
עובדתית, הציבור בחרדי ככלל פועל לפי הנחיות הרבנים ואין משוואה דומה לזה בכל מגזר אחר. מי שלא יסכים להכשר זה, יאבד ציבור קונים גדול ומסיבות לא ענייניות כי תכלס אין שום הבדל בין הבד״ץ והרבנות מבחינת כללי כשרות של פירות. עכשיו, זה בכלל לא נתון לשיקול דעתו של החקלאי הבודד כי הוא תלוי במשווק. מפילים עליו שלושה משגיחים שממררים לו את החיים ללא הצדקה (לדעתו ולדעת הרבנות הראשית) אז הוא כועס. הוא אותי היה רוצה שיתארגן משקל נגד לבד״ץ, נאמר התארגנות צרכנים חילונית שמוכנה לקנות רק מוצרים שהם בהשגחת הרבנות הראשית בלבד. התארגנות שתיגרם לזה של שווקים תהיה דילמה עם מי ללכת. מכאן שפניה לראש מפלגה מהסוג של לפיד יש בה הגיון.
ישן 20-02-2013, 16:05
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
הרשה לי לתקן אותך, יש הבדל מאוד משמעותי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שינאה קסנופובית, לא פחות?"

אבל לא רוצה לדבר עליו בפורום,
יש הבדל בין כשרות הרבנות לבין כשרות הבדצניקים בכל התחומים(ירקות, פירות ובשר), ברוב המיקרים מדובר בהבדלים ברמת הדין ולא החומרות(ודי לחכימה ברמיזא).

ובלי קשר לזה לציבור שמחליט שהוא רוצה רק כשרות כזאת, הזכות להחליט, מי שלא טוב לו שילך למכור לציבור אחר, בינתיים רוב החברות הגדולות עובדות עם הבד"ץ, מתוך שיקול כלכלתי נטו.
ג
ואין שום הגיון לבנות ציבור חילוני שקונה רק רבנות, כי המניעים הם ריגשיים בלבד בלי שום רציונאל,
החרדים עושים זאת מתוך צורך הלכתי-דתי, החילונים לעומת זאת יעשו זאת בגלל נקמה, אין בזה שום טעם.

ישן 19-02-2013, 04:46

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה זו ההיתממות הזו?"

מונופול?

"
רשימת גופי כשרות פרטיים

גופי הכשרות הפרטיים המחזיקים מערכות בפריסה ארצית הם:

• הבד"צ של העדה החרדית, הגוף הגדול הוותיק והמפורסם שבגופי הכשרות הפרטיים, המעניק כשרות לרבים מיצרני המזון הגדולים בישראל, ובהם מאפיות אנג'ל, מאפיית ברמן, תנובה, אוסם, המותג "מגדים" של עלית, פפסי, ועוד מותגים מפורסמים רבים. מעמדו החזק של גוף זה עומד בניגוד לשיעור המצומצם של אנשי העדה החרדית בקרב הציבור הדתי והחרדי בישראל.
  • הבד"צ של הרב משה יהודא ליב לנדא, רב העיר בני ברק. עם החברות הגדולות המשתמשות בכשרותו נמנות החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (יצרנית קוקה-קולה בישראל), הגלידות של שטראוס גרופ (עד תחילת 2010 עמדו תחת פיקוחו גם מוצרי החלב של החברה‏[17]), מעדני מיקי, מאפיית מן, מצות אביב, ועוד. כשרותו מתמקדת גם בחנויות ומסעדות ברחבי העיר בני ברק.
  • בד"ץ חתם סופר פתח תקווה של הרה"ד דייטש שנותן כשרות לחברות גדולות ומאות עסקים קטנים יותר. החברות היודועות יותר הם פריגת, ברקן, גידרון ועוד.
  • הבד"צ של אגודת ישראל, היקפו מצומצם למדי והמותג הידוע ביותר המשתמש בו הוא טרה, וזאת בניגוד לחלקו היחסי הרב בציבור החרדי.
  • "בד"צ מהדרין" הוקם על ידי הרבנים שמחה קוק, רבה של רחובות ואברהם רובין. מערכת כשרות זו הוקמה בשל ההגבלות החוקיות שהוטלו על מערכת הכשרות המחמירה של הרבנות ברחובות בראשה עמדו. ממערכת כשרות מקומית ברחובות הפך הבד"ץ למעניק כשרות בפריסה ארצית, ובשירותיו משתמשים יקבי כרמל, טמפו משקאות, שטראוס מוצרי חלב ועוד. בשנת 2008 פרסם הרב קוק מכתב בו הוא מודיע כי עזב את ההשגחה בבד"צ, וכי הוא משגיח רק על הכשר הרבנות, וכיום בד"ץ זה הוא בראשותו הבלעדית של הרב רובין.
  • בד"צ "חוג חתם סופר" בבני ברק.
  • בד"צ "בית יוסף" של הרב עובדיה יוסף, המזוהה עם מפלגת ש"ס.
  • בד"צ "יורה דעה" - של הרב שלמה מחפוד, מרבני יהדות תימן.
  • בד"צ "מחזיקי הדת" של חסידות בעלז.
  • בד"ץ שארית ישראל של מפלגת דגל התורה הליטאית, שהוקם במשקל נגד למינויו של הרב לנדא לרב העיר בני ברק. עם המפעלים הגדולים שבהשגחת "שארית ישראל" נמנים מוצרי הסלטים והירקות של שטראוס גרופ והמותג 'קריסטל' של יפאורה-תבורי. "שארית ישראל" מעניקה כשרות בעיקר למותגים המיועדים לציבור הליטאי. בשנים האחרונות ישנם בבד"צ סכסוכים על שליטה במערכת‏‏[18]. גם פעילות בד"ץ זה קטנה בניגוד לחלקו הרב של קבוצה זו בציבור החרדי, למעט בשחיטת עופות וייבוא בשר שחלקו של בד"ץ זה גדול הרבה יותר ובכמה מותגים כגון "הקר" "טעם מן" "גלאט ירושלים" "מסורת" ועוד.
  • מערכת "כשרות למהדרין" בראשות הרב יוסף אפרתי, מקורב להרב יוסף שלום אלישיב. מערכת כשרות המתמחה בתחום כשרויות פירות וירקות וקו שחיטת עופות‏[19]."

ישן 18-02-2013, 15:45
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כאילו שהחקלאי מוכר את התוצרת שלו בעצמו בשוק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ניטען כאן שמי שסופג את עלות הכשרות הוא בסופו של דבר הצרכן ולא החקלאי. מניסיוני, אני לא בטוח כלל שכך הוא הדבר. בשרך כלל החקלאי הוא החוליה החלשה ביותר והנידפקת ביותר בשרשרת. לכן, אני לא חקלאי למרות שאהבתי את אורח החיים והעבודה הפיזית עצמה. או כמו שאמר סבי האמריקאי ז״ל, שהיה איש עסקים מצליח, אחרי שהתוודע לענייני המשק: הייתי מעדיף להיות הנהג שמסיע את התוצרת מאשר זה שמגדל אותה.

אני מניח שזו התייחסות למה שאני כתבתי למטה. שים לב להודעה הנוספת שכתבתי לשימי. עלויות המשגיחים חד משמעית מתגלגלות לצרכנים.

אני לא מבין כלום בעבודה חקלאית, ואני בטוח שאתה יכול ללמד אותי הרבה בנושא. עם זאת, אני מאמין שאיש עסקים טוב יכול להרוויח בכל מצב. הדוגמא שנתת עם סבא שלך מעולה. הוא היה איש עסקים מצליח, ובזכות זה הגיע למסקנה שחקלאות זה לא תחום שכדאי לו להתעסק בו. זה לא כזה נורא. כאשר תחום כלשהו הופך לא כדאי להשקעה, עדיף לזנוח אותו ולהסתמך על תוצרת חוץ. במידה ואכן תהיה דרישה לחקלאות תוצרת הארץ אחרי שהחקלאים ישכילו לפרוש מהתחום, המשווקים בארץ ישכילו לשחרר לחץ וללכת יותר לקראתם.
ישן 18-02-2013, 22:40
מנהל

זה לא מציאותי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]ניטען כאן שמי..."

אתה באמת סבור שמדינת ישראל צריכה להסתמך על ייבוא בייצים וחלב מחו"ל? אתה חושב שפירות מיובאים יהיו זולים יותר?
חקלאות היא אינטרס לאומי כי ככל שמדינה תלויה יותר בייבוא מזון כך היא פגיעה יותר. וישראל היא מדינה שזה רלוונטי לה במיוחד לאור מצבה הביטחוני-מדיני-אסטרטגי. הבעיה הנקודתית כאן היא לא בשליטת החקלאי הבודד ואירגוני השיווק צריכים להתפרנס ולכן לא יכולים לוותר על מגזר גדול בציבור. הדרך היחידה להתמודד עם זה היא דרך מאבק ציבורי של מי שיסרבו לקנות סחורה שהיא בהשגחת הבד"ץ אלא רק סחורה בהכשר הרבנות הראשית, ושהמשווקים יחליטו עם מי ללכת בהתאם לאינטרס הכלכלי שלהם. על כן הפניה ללפיד היא דווקא הגיונית, אם כי הסיכוי שהוא באמת יוביל מהלך כזה ביעילות הוא אפסי ומטה .גם בגלל מי שהוא וגם בגלל כושר המחויבות הנמוך של הציבור החילוני בכללו.
וחקלאות זה משהו שבכל העולם קשה להתפרנס מימנו, ובייחוד כשלא מדובר במשק גדול במיוחד או בנישה ייחודית. צריך לזכור שהחקלאי נידרש לא רק לעבודה קשה ומקצועית, אלא גם להרבה מזל מול איתני הטבע והתחלואה. ובנוסף לכל זה הוא גם צריך להיות איש עסקים ממולח או להיות תלוי באחרים שיהיו כאלה. לרוע המזל, לעיתים קרובות לא אלו ולא אלו הם אנשי עסקים ממולחים.
ואם איזכרנו את סבא שלי...ארחיב מעט בדברים עליו כי זה רלוונטי:
סבי, ארתור (אברהם) ז"ל, נולד בשיקגו להורים מהגרים חסרי כל. הוא חיי חיים של עוני ופשע, הוא החל לעבוד כנער בשוק באיסוף שקים משומשים וקרועים של תוצרת, תיקונם ומכירתם בחזרה. מזה הוא הגיע בהדרגה, ותוך לימוד הדרגתי של ניהול עסקים, לכך שהוא הקים מפעלים לייצור שקי יוטה לתבואה ולביצורים (שקי חול) ועוד השקעות. אבא שלי, לעומת זאת, עזב את הקיבוץ בגיל מבוגר יחסית, עם שלושה ילדים קטנים ובלי כישורים אקדמיים או מקצועיים כלשהם מלבד לחקלאות. המדינה הציעה לו להתיישב עם המשפחה במושב מתפתח, וזה מה שהוא עשה. עם המשק המוגבל שהיה לו, והכישורים העיסקיים המוגבלים עוד יותר (בכל מה שקשור לפוליטיקה ולתיחמונים, כמו גם למגעים עם סוחרי הבשר הפרטיים) הוא בסופו של דבר כשל לגמרי וחזר לקיבוץ. שם, הוא חזר להיות אחד מעמודי התווך של הרפת שהייתה לעסק רווחי ביותר משום שהיתה האפשרות להחזיק עדר מספיק גדול, ציוד מתקדם וכו'.
ישן 18-02-2013, 23:59

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה לא מציאותי"

אני לא חושב כלום. כאמור, אני באמת לא מבין בחקלאות אלא רק אומר שברגע שירגישו נטישה של הענף, לחקלאים יהיו יותר מנופי לחץ והם יוכלו להשתמש בהם לטובת העסקים שלהם.
ציטוט:
שם, הוא חזר להיות אחד מעמודי התווך של הרפת שהייתה לעסק רווחי ביותר משום שהיתה האפשרות להחזיק עדר מספיק גדול, ציוד מתקדם וכו'.

אז כן אפשר לנהל עסק חקלאי מצליח. אפשר להניח שהמשק החקלאי בארץ כושל מכיוון שמנהלים אותו אנשים שהיתקדמו מלמטה (עובדי אדמה) ולא אנשי עסקים ממולחים?
ציטוט:
אתה חושב שפירות מיובאים יהיו זולים יותר?

האמת שאני לא יודע. אם לדעתך פירות מיובאים לא יהיו זולים יותר, למה יש עליהם מכסי מגן של מאות אחוזים? עצם העובדה שיש כמעט 400% מכס על תפוחים, גורמת לי לחשוד שתפוחים מיובאים יותר זולים... אני כמובן לא מכיר את כל מכסי המגן על שוק המזון. פשוט אני זוכר את הדוגמא של התפוחים שקראתי איפשהו. אני רק יודע שיש מכסים מטורפים על תוצרת חקלאית מיובאת שנועדה להגן על ענף החקלאות בארץ.
ישן 20-02-2013, 15:03
מנהל

לא מציאותי לדרוש מהחקלאי לפרוש מעיסוקו לטובת הענף...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני לא חושב כלום. כאמור, אני..."

יכול להיות שאם יהיו פחות חקלאים יהיה יותר לחץ לבוא לקראתם. ויכול גם להיות שלא. ויכול להיות שזה תלוי בענף הספציפי. זה לא משנה עבור החקלאי הספציפי. יותר מזה, חשוב להבין שהחקלאי, גם בעולם מושלם, יתקשה להתפרנס בגלל שהוא תלוי כל כך בגורמים שלא בשליטתו ובעיקר באיתני הטבע. לחקלאי אין שליטה על כמות המשקעים, למשל או על הטמפרטורות שיהיו בהתאם לא בהתאם לעונה. לחקלאי יש גם שליטה מוגבלת על התחלואה. אם העדר שלך חטף פה וטלפיים, אתה בצרה צרורה גם אם אתה החקלאי הכי מקצועי בעולם. נכון הא שבכל עסק יש סיכונים, אבל בחקלאות הם גדולים יותר. לדעתי, אם כבר להיות חקלאי, מוטב שיהיה לך משק גדול ומגוון, ומוטב שתהיה לך תוצרת ייחודית, למשל ירקות שמבשילים מחוץ לעונה המקובלת או ענבים משובחים ליין.
אני לא יודע מאיפה אפשר לייבא לישראל תפוחים זולים יותר. למיטב ידיעתי ישראל דווקא מייצאת (בשקט) תפוחים לשכנותיה (לא מזמן פורסם שהדרוזים בגולן מייצאים לסוריה). על כל פנים, המס על פירות טריים גבוה מאוד, אבל פחות משכתבת (עד 40 אחוז לרוב הפירות והירקות). כפי שדו״ח עדכני של משרד המסחר והתעשייה קובע, אין תמיד הגיון במדיניות המכסים למוצרים חקלאות. ייבוא תפוחים לא בהכרח ישתלם גם ללא כל מכס משום שיש היצע גדול בישראל, משום את התפוחים תיצורך לייבא באוניות או בהטסה, כולל קירור, ותצטרך להוסיף עלויות כשרות. הפערים בעלויות הגידול של התפוחים (מיים, עבודה) קרוב לוודאי לא יצדיקו את המאמץ.
בגדול, ברוב מדינות העולם נהוג להגן על החקלאות המקומית, שהיא ענף פגיע מטיבעו , בגלל אינטרסים שונים. רוצים שתהיה אספקה מקומית ככל האפשר בזמן חירום (כגון מלחמה), רוצים לשמר התיישבות כפרית וקיומם של שטחים פנויים, וכן הלאה. בארה״ב, אגב, יש לובי חקלאי חזק מאוד והחקלאות מוגנת באמצעות סובסידיות משמעותיות מאוד. לכך יש כל מיני השלכות פרדוקסליות אבל זה נושא לדיון אחר...
ישן 20-02-2013, 19:54

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מציאותי לדרוש מהחקלאי לפרוש מעיסוקו לטובת הענף..."

תירוץ של כל גילדה, אתה לא יוצא דופן בכך שאתה מגן על כור מחצבתך.
כל מכס גורם לאנשים לקנות מזון יקר יותר. אז נכון שאתה רוצה להגן על המגזר שלך, אבל במחיר של הכבדת יוקר המחיה על מיליוני אנשים? ואתה עוד מתרץ את זה שזה בעצם לטובתם?
אז לא, כשביטלו את המכס על הפסטה לא הגיעו גלי פיטורים, אלא אנשים קנו פסטה בחצי מחיר (אני קונה היום פסטה תוצרת איטליה בעשרות אחוזים פחות מהמחיר של פסטה אוסם). תבטל את המכס והמכסות על מוצרי חלב למיניהם, ותקבל הפחתה חדה במחירם. נכון, ישנם מוצרי חלב שלא ניתן לייבא מחו"ל, בעיקר מוצרי חלב ניגר הקשים לאחסון ושאינם מחזיקים זמן רב. אבל כל המוצרים הקשים, ויותר מזה- ייבוא אבקת חלב כדי שיוכלו לייצר מוצרי חלב ניגר פה- הוזלה משמעותית במחיר. בל נשכח שיש גם דרישה חזקה בישראל לכשרות. אז מי שרוצה תוצרת הארץ כשרה שיקנה תוצרת הארץ. אבל למה להכריח כמעט חצי מדינה לרכוש את המוצרים הללו?

וזה מעולה שמדינות המערב מסבסדות את החקלאות שלהן. אז בוא נרכוב על הגל, ונהנה מהסבסוד הצרפתי או האיטלקי או הארגנטינאי, ננצל את העובדה שנהיה מהבודדים בעולם שעושים כך ונאכל בזול. לא באמת מזיז לי שכמה מאות משפחות תאבדנה את מקור הכנסתן, לא כשהתוצאה חיובית כל כך. אחרת אפשר ללכת לפי ההיגיון שלך ולמסות כל תחום ייבוא שהוא, מטלוויזיות דרך מקררים ועד תרופות.

ישן 21-02-2013, 23:03

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מציאותי לדרוש מהחקלאי לפרוש מעיסוקו לטובת הענף..."

האם ביקשתי לדרוש מהחקלאי לפרוש מעסיקו לטובת הענף? לא זכור לי דבר כזה. רק המלצתי שמי שזה לא משתלם לו, שיפרוש לטובתו שלו. כאשר ירגישו בחסרונו, אולי יוכל לחזור לעיסוק בתנאים יותר טובים.

אתה מעלה שתי בעיות שסובלים מהן בענף החקלאות, ואתה משום מה חושב שזה ייחודי לענף הזה:
1. תחלואה ואיתני טבע שגורמים להפסדים שקשה לחזות.
2. משק חקלאי קטן לא יכול להתקיים.

קודם כל, הבעיה השניה חלה על כל עסק. לעסקים קטנים יש שרידות מאוד קטנה. לפי הסטטיסטיקה, 20% מבתי העסק נסגרים אחרי שנה. אחרי חמש שנים האחוז הרבה יותר גדול (לא זוכר את הנתון המדויק, אבל זה משהו לא נורמאלי). זה קורה בגלל שאנחנו בעידן של גלובליזציה, ובעידן הזה עסק, שלא מגדיל את מחזור ההכנסות שלו, נחשב לעסק כושל. בעיית העסקים הקטנים ממש, אבל ממש, לא יחודית לענף החקלאות.

לגבי הבעיה הראשונה - זה קיים גם בענף הביטוח הפרטי. גם חברות ביטוח נפגעות מתחלואות ואיתני טבע, אבל מה? ענף הביטוח לא מסובסד ע"י המדינה, לכן הוא לוקח אחריות על עצמו, ודואג לעשות חישוב סיכונים על מנת לגרוף רווחים בכל מצב, או לפחות לשרוד תקופות קשות בלי לקרוס עד שהחברה תתייצב. גם חקלאים יכולים לעשות חישוב סיכונים. במדעי החיים יש תת-תחום שנקרא ביו-סטטיסטיקה. באמצעות אנשי המקצוע המתאימים, חקלאים יכולים לאמוד את הנזק שעלול להיגרם למשק שלהם (בהתאם לתחום שבו מתמחים במשק), ואפשר אפילו לחשב סטטיסטיקה של התפרצות מגפות קשות (לפי ההיסטוריה) ולפי זה לתמחר את התוצרת שלהם. כמובן שהאומדן הוא רק אומדן, אבל איש עסקים מוצלח ידע להשתמש בסטטיסטיקה בתבונה. זה מחזיר אותי שוב לעובדה המאוד מצערת, שענף החקלאות לרוב נמצא בבעלות אנשים שהם יותר חקלאים מאשר אנשי עסקים.

זו לא הבעיה היחידה. הבעיה העיקרית היא שהענף עדיין מסובסד ע"י המדינה. כשאני חושב על מגזרים, שנתמכים ע"י המדינה, אני מדמיין לעצמי בראש גבר בן 30, לא יוצלח, שעדיין גר עם ההורים. אחד כזה שתמיד יוצא מאיזה חדר חשוך עם סימנים של כרית על הפנים בזמן שיש אורחים בבית ומביך את הוריו. דווקא בגלל שיש לו את התמיכה של ההורים, הוא מסרב לקחת אחריות על החיים שלו. אם המדינה תיתן לענף החקלאות להתמודד בעצמו עם הבעיות שלו, בסופו של דבר הענף יצליח. בהתחלה יהיה קשה. אולי אפילו נסבול ממחסור מתוצרת כללית נמוכה, אבל אפשר לשרוד תקופה כזאת באמצעות ביטול מכסי מגן, עד שענף החקלאות במדינה יחזור לעצמו (עניין של שנה שנתיים).

סובסידיות זה לא פתרון לכלום. מעט מאוד תחומים צריכים להיות מסובסדים ע"י המדינה.
ישן 17-02-2013, 20:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי במה מדובר כאן?"

יש פה כמה דברים לא ברורים.

1. ההבדל בין כשרות, לכשרות-העדה-החרדית.
איך יתכן שפרי יכול להיות כשר, אבל לא כשר-העדה-החרדית?
אם לא יתכן, ופירות כשרים נפסלים, אז יש בעיה ויש על מה להתלונן.
כלומר, אם אין באמת סיבה לפסול, והם נפסלים מסיבה לא עניינית.
אם לעומת זאת יש להם נימוק הלכתי הגיוני שהם יכולים להסביר, שיציגו אותו, אולי הם ישכנעו שהפרי באמת לא כשר.

2. איזו אלטרנטיבה יש למי שרוצה למכור לחרדים?
אם יש רק גוף אחד שמחליט מי יוכל למכור לחרדים, זה המון כוח, וצריך לבדוק אם הוא משתמש בו באופן הוגן.
להגיד שבוחרים לפנות אליהם זו חצי אמת.
בוחרים לנסות למכור לנתח גדול באוכלוסיה, והבעיה היא עם שומרי הסף שלהם.
אם הם מערימים קשיים לא הוגנים, יש על מה לבכות.
אם הייתה להם אלטרנטיבה שמאפשרת למכור לחרדים (אולי יש?) - זו הייתה באמת בחירה.

שוב, הכל מנקודת הנחה שהפרי כשר, ושמשגיחי הכשרות משתמשים בכוח שלהם באופן לא הוגן ולא ענייני, ומנצלים את המצב.
אם זה עניין הלכתי, והפרי לא כשר, מילא.

ישן 17-02-2013, 22:34

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש פה כמה דברים לא..."

למה צריכה להיות אלטרנטיבה בשביל למכור לחרדים? זה מה שהחרדים רוצים, זה מה שהם מקבלים. אם היו חרדים שלא רוצים את סטנדרט הכשרות הזה, הם היו מקימים גוף הכשר פחות מחמיר, ואז מי שסומך על הגוף הזה, היה רוכש פירות שהוכשרו על ידם.

דרך אגב, יש בעולם דת שלמה שמונעת מחברות נתחי שוק מאוד גדולים בגלל שיקולים שלפעמים מאוד לא ענייניים. קוראים לה דת "הירוקים". הם מקימים כל מיני מכוני תקנים, שקובעים תווי תקן מאוד מחמירים. חברות מסחריות, שלא עומדות בתנאים שלהם, לא מקבלות מהן הכשר, וכתוצאה מזה החברות מאבדות נתח שוק מאוד גדול. אוי ואבוי. בואו נשחט את הירוקים. אה, סליחה, שחכתי שהירוקים פרה קדושה, ופרות קדושות לא שוחטים.

ועכשיו ברצינות. לירוקים ולחרדים אותה הזכות לקבוע סטנדרטים שמייצגים את הקהילות שלהם, וזכותם לבחור לתת הכשרים משיקולים "לא ענייניים". בשבילך זה לא ענייני. בשביל החרדי/הירוק שקונה את זה, זה כן ענייני, אחרת הוא לא היה מתייחס לתעודת/תווית ההכשר של המוצר.

עריכה: ושהחקלאי הזה לא יבלבל את המוח. המשכורות של המשגיחים לא יוצאות מהכיס שלו, אלא מהכיס של החרדים שקונים את הסחורה המוכשרת הזאת. חרדים מוכנים לשלם יותר כסף על ההכשר הזה, והם אלה שמממנים את המשכורות של המשגיחים ה"מפוקפקים", אז זו בעיה שלהם. לא בעיה של החלקאי.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 17-02-2013 בשעה 22:37.
ישן 17-02-2013, 23:16
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
מה שאתה אומר נכון לגבי כשרות מסוימת,
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "למה צריכה להיות אלטרנטיבה..."

לא נכון לגבי העדה החרדית,
מניסיון שלי איתם...
את העדה החרדית לא מעניין הכסף שלך, הם יכולים לפסול 70% מעופות במשחטה היחידה שיש להם(כרגע), בעוד זה יכול לגרום להם לפשיטת רגל ולסגירת החברה(הלא היא מ.ב. גלאט),
ישנם הרבה בעלי כסף שמעמידים את המשחטה ההיא גם כשהיא מפסידה, והיו תקופות שהיא הפסידה הרבה.
המטרה שלהם היא לא כסף, המטרה שלהם היא כשרות(אני אומר את זה כאחד שנכווה .
ישנם שני גופי כשרות שידוע בפירוש שקמו אך ורק כדי לתת הכשר: לנדא והעדה החרדית.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 17-02-2013 בשעה 23:19.
ישן 17-02-2013, 22:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש פה כמה דברים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
דמיין פה ירידה עליך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep

1. ההבדל בין כשרות, לכשרות-העדה-החרדית.
איך יתכן שפרי יכול להיות כשר, אבל לא כשר-העדה-החרדית?
אם לא יתכן, ופירות כשרים נפסלים, אז יש בעיה ויש על מה להתלונן.
כלומר, אם אין באמת סיבה לפסול, והם נפסלים מסיבה לא עניינית.
אם לעומת זאת יש להם נימוק הלכתי הגיוני שהם יכולים להסביר, שיציגו אותו, אולי הם ישכנעו שהפרי באמת לא כשר.
איך יכול להיות שבשר כשר בהשגחת הרבנות אבל לא כשר בהשגחת בד"ץ כזה או אחר? איך יכול להיות שוקולד עלית כשר אבל לא כשר למהדרין ורק שוקולד מגדים עם טעם של גיהנום שהוא כשר למהדרין? יכול להיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
2. איזו אלטרנטיבה יש למי שרוצה למכור לחרדים?
אם יש רק גוף אחד שמחליט מי יוכל למכור לחרדים, זה המון כוח, וצריך לבדוק אם הוא משתמש בו באופן הוגן.
להגיד שבוחרים לפנות אליהם זו חצי אמת.
בוחרים לנסות למכור לנתח גדול באוכלוסיה, והבעיה היא עם שומרי הסף שלהם.
אם הם מערימים קשיים לא הוגנים, יש על מה לבכות.
אם הייתה להם אלטרנטיבה שמאפשרת למכור לחרדים (אולי יש?) - זו הייתה באמת בחירה.
התקלקל לך הגוגל?
יש השגחת כשרות שלבד"ץ העדה החרדית. עליו לכאורה מדובר.
יש השגחת כשרות של בד"ץ בית יוסף. נחש למי זה קשור.
יש השגחת כשרות של חוג חת"ם סופר.
ויש עוד.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-02-2013, 06:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבעיה היא בעיה של הלא מאמינים ומי שאינו שומר כשרות"

החקלאים בהחלט יכולים לגלגל את כל עלות הכשרות הנוספת (ואפילו במספר רמות, עלות עבור כשרות "רבנות ראשית", עלות עבור "בד"צ") - ולמכור כל תוצרת בכשרות אחרת והמחיר שעלה לספק אותה, והצרכן, אם מעוניין בכשרות, ישלם בהתאם.

אם אדם כלשהו מאמין שהשגחה של בד"צ על פירות וירקות הופכת אותן לכשרים, אך השגחת הרבנות לא, אני בטוח שהוא יסכים לשלם את הפרמיה הרלוונטית לשם כך, שהרי הוא מעוניין לאכול את הפירות והירקות האלה, ואיננו מוכן לאכול "לא כשר" לדעתו ( = כשרות רבנות ראשית).

במקרה הגרוע ביותר, זה שמבקש משגיח מיוחד, פשוט ישלם עליו. במקרה הטוב יותר, אולי יהיו מקפידי כשרות בד"צ שיגיעו למסקנה שהתוצרת בהשגחת הרבנות גם כן כשרה, ויעדיפו לשלם פחות... בכל מקרה, החקלאי לא נפגע, וגם לא הלקוחות שאינם מעוניינים בכשרות "בד"צ מהודרת". אינני מבין היכן הבעיה כאן...

אני ממש לא מצפה שמישהו שלא מקפיד על כשרות, יסבסד את עלות הכשרות שאחרים מעוניינים בה... בדיוק כמו שאני לא מצפה שהמחיר של כל מוצר מזון יהיה FLAT בכל נקודות המכירה בארץ, למרות עלויות התפעול הגדולות יותר של חנויות קטנות - מי שרוצה את הנוחות של לקנות במכולת מטר מהבית, משלם עליה. אני לא מבין מדוע זה שונה.

נ.ב. ולמקרה שתגיע התשובה: "אבל החרדים לא יקנו את התוצרת במחיר גבוה יותר, ולכן על היצרן להשית את העלות הנוספת על כלל לקוחותיו, על מנת שהם יקנו" - הטוען של טענה כזאת בעצם אומר - שהיצרן ביצע שיקולים כלכליים טהורים, והחליט שככה עדיף לו, כלומר שעדיף לו להעלות את המחיר לכולם כדי למכור גם לחרדים - "עדיף" = כלכלית = הוא מרוויח מכך (שהרי אם לא כן, לא היה עושה זאת) - אז על מה תלונתו בדיוק?

ישן 18-02-2013, 08:15
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבעיה היא שכולנו משלמים בעבור הכשרות"

ב"פוחדים" אתה מתכוון - עשו החלטה כלכלית, ולא מוצאת חן בעיניך?

אף אחד לא מחייב אף אחד למכור אוכל כשר למהדרין. כנראה שכדאי להם. תאשים את רוב עם ישראל שמעדיף את זה...

אם היה הגיוני לעשות זאת כלכלית, סביר שהיה מי שמזדרז למכור ירקות ופירות לא כשרים, במחיר מופחת, וסוחף אליו כל מי שרוצה לשלם פחות. אבל כנראה שזה לא משתלם כלכלית (אולי רוב העם מעדיף כשר רבנות מאשר לא כשר? בייחוד אם זה עולה עוד כמה אג' לקילו בלבד? [אין לי מושג כמה עולה הכשרות של הרבנות על מחיר המוצר הסופי - למישהו יש מושג על כמה כסף אנחנו מדברים?]) - אז מה אתה רוצה?

אגב, יש לך את אותן תלונות כשסתם המחירים עולים, כדי שבעלי המניות ישלשלו יותר כסף לכיס, או שזה בעייה רק אם זה הולך לשלם כסף ללא-עשירים, כגון משגיחי כשרות...

נ.ב. אינני יודע אם זה היה נסיון לרדת על מושג יהודי, או סתם חוסר ידע, אך הביטוי בארמית הוא: רחמנא (האל, הרחום) לצלן (יצילנו)

ישן 18-02-2013, 15:33

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ב"פוחדים" אתה מתכוון - עשו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
[אין לי מושג כמה עולה הכשרות של הרבנות על מחיר המוצר הסופי - למישהו יש מושג על כמה כסף אנחנו מדברים?])

יש לי מושג קלוש לגבי מוצר מאוד ספציפי. לדוגמא, בשר כשר שעולה כ-90 ש"ח לק"ג, יעלה באטליז לא כשר 40 ומשהו ש"ח לקילו.

אבל כך את זה בערבון מוגבל, כי יש פה גורמים נוספים שמוזילים את הבשר הלא כשר לדעתי. לצורך העניין, לבשר לא מוכשר כמעט ואין ביקוש, מה שגורם למשווקים לקנות סחורות בכמויות מצומצמות, והסחורות האלה בדר"כ נמכרות באטליזים קטנים, מה שגורם לניהול מלאי לקוי, ורוב הסחורה שלהם קפואה ולא טרייה. לעומת זאת בשר כשר נמכר בכמויות אדירות, ומשווקים יכולים להרשות לעצמם כל ערב להזמין סחורה טרייה למחר בבוקר (סחורה שנישחטת באותו הבוקר), שזה כמובן מייקר את הבשר באופן משמעותי.

בכל אופן, גם אם נתחשב בגורמים האלה, הכשרות מייקרת את הבשר באופן משמעותי למדי. לגבי מוצרים אחרים אני לא יודע מה הפערים.

כמובן שאני מסכים עם כל מה שאמרת. הכל עניין של שיקולים כלכליים. אם יהיה ביקוש גדול יותר למזון לא כשר, משווקים יזמינו יותר סחורה כזאת, ואז חלק מהמגזר היצרני יוכל לבטל את התלות שלו במשגיחי כשרות. הבעיה היא שהם בוחרים לתלות עצמם במשגיחים משיקולים כלכליים, ואז מאשימים את המשגיחים בבריונות. בכיינות לשמה.
ישן 18-02-2013, 20:06

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=שימי][אין לי מושג כמה..."

לא נראה לי. אל תשווה איטליז קטן לסופרמרקט, תשווה איטליז לאיטליז. באופן כללי הם יותר זולים מסופרמרקטים גדולים. כבד עגל באיטליז נמכר בפחות מ-20 ש"ח לקילו, אפילו אנטריקוט טרי נמכר ב-110 בערך, כשבמגה אצלנו זה מגיע ל-160. אם כבר, תשווה את מגה לטיב טעם ותגיד לי האם יש הבדל. מצד שני, אם יש דרישה ליותר בשר כשר, אז ייתכן שכתוצאה מיתרון לגודל הבשר הכשר דווקא זול יותר מהבשר הלא כשר.

ובינינו, גם אם נניח שצריך לסבסד 4 משגיחים בחודש, כמה העלות השולית שלהם מתוך עלות של כמה עשרות עובדים?

ייתכן שאתה צודק בקשר לבשר מיובא- בארה"ב למשל אני מניח שבשר לא כשר זול הרבה יותר בגלל אותו יתרון לגודל, או ארגנטינה, ואם אתה מייבא משם אתה אמור להביא בשר די זול.

ישן 18-02-2013, 20:30

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא נראה לי. אל תשווה איטליז..."

אני לא משווה אטליז לרשת סופרמרקט גדולה. תקרא שוב את מה שכתבתי. אני סייגתי את הדברים שלי, ואמרתי שלמרות הפער בין המחירים הסופיים לצרכן, כדאי לקחת את הדברים בערבון מוגבל, כי בשר לא כשר נמכר לרוב באטליזים, להבדיל מבשר כשר שנמכר בעיקר ברשתות גדולות. והפערים במחירים בין המשווקים האלה גדולים באופן כמעט טבעי.

אני לא יכול להשוות בין טיב טעם לרשתות אחרות, כי טיב טעם משווק בשר כשר כיום. הבשר היחידי שאינו כשר אצלם, אלה הבשרים שלא ניתן להכשיר בכלל (טמאים מלכתחילה).

מן הסתם משגיחי כשרות לא עולים יותר מידי כסף לעסקים גדולים, כי המשגיחים באמת מהווים מיעוט שבמיעוט העובדים, אבל כאשר מדברים על בשר כשר התמונה די שונה, כי כדי להכשיר בשר יש צורך לא רק בהשגחת כשרות, אלא גם בשחיטה כשרה שנעשית ע"י אנשי דת (אם אני לא טועה), ואתה בטח מבין שאיש דת יעלה למשחטה יותר מעובד רגיל. בנוסף לזה, כך בחשבון שבמשחטות יש בעיקר שוחטים, אז במקרה הזה אנשי הכשרות מהווים חלק עיקרי מכוח האדם.
ישן 18-02-2013, 21:30
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני רוצה להציג נקודת מבט קצת שונה על המקרה.

נגיד שמכון התקנים לא היה דבר מחייב אלא רשות, ונניח שאני משווק מכוניות צעצוע לשוק - אני יודע שאם אני רוצה למכור את מוצרי בחנויות גדולות אני אדרש להציג את האישור של מכון התקנים.

הקונים, מהצד השני, קונים מוצר שעבר אישור של מכון התקנים כי הם יודעים שזה מוצר שיש סיכוי לא רע שיהיה בטיחותי (ובהקשר של כשרות בד"ץ, אני מכיר לא מעט דתיים ואפילו חילונים שמחפשים את האישור הזה כי הם מאמינים שזה מבטיח להם תוצרת נקייה יותר (בין אם זה נכון ובין אם לא))

עכשיו, אני בתור משווק מגלה שהאישור שאני מקבל לא נובע מבדיקות מקיפות ועיניניות - אלא ממה שלי נראה כסחטנות. מוצר תקין לחלוטין לא מאושר מסיבות שלא כשורות לטיב המוצר ואני מבחין גם שהבדיקות שהם כן אמורים לבצע לא מתבצעות בצורה קפדנית כמו שהייתי מצפה.

עכשיו, מצד אחד אני לא יכול לוותר עליהם (ונניח למצוא מכון אחר שאני בוטח בו ב100% אבל הציבור לא מכיר וזה לא מעניין אותו שהבדיקות טובות יותר) מצד שני אני יודע שגם אני מרגיש נסחט וגם הלקוחות שלי לא בהכרח מקבלים את המוצר הבטוח על פי קריטריונים רלוונטים.
ולכן אין לי ברירה אלא להתלונן אך להמשיך להעסיק את אותו מכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:48

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר