לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2006, 13:33
  idithho@015 idithho@015 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Danutz שמתחילה ב "חטיבה 7 במלחמת יום כיפור"

לענין גד' 75 אתה צריך לזכור כי הגדוד היה בעצם מפקדת גדוד משימתי שאיגד פל' חרמ"ש ,פלס"ר 7 ובשלבים מסויימים את פל' ח' השייכת במקור לגדוד 77. עיקר לחימתו מתמקדת במרחב עמק הבכא.

לעניין גד' 82 צריך לזכור כי פל' ג' הידועה בכינוייה כח טייגר ,הופרדה טרם פרוץ המלחמה מהגדוד ובתחילת הקרבות שימשה בעצם אבטחת אגף דרומי במרחב מוצב 110 .
פל' ד' הושמדה למעשה וחדלה לשמש ככח לוחם בגדוד 82 כתוצאה מהתקלות במרחב ה'גוחדר בו נפגעו מחצית מהטנקים, ומפקד הפלוגה דני לוין , נפל בשבי.
פל' א ו- ב' נלחמו במרחב גבעות חמר - נ.ג 958 ונווא רפיד צפון ודילגו למרחב היוסיפון בליל הלחימה הראשון. הפלוגות הוסיפו להלחם למחרת ע"מ לבלום את חטיבה 91 הסורית בהתקדמותה מחושנייה לסינדיאנה ולאחר מכן נסוגו לצומת וסט בהוראת מח"ט 7 ( להזכירך הגדוד הועבר ת"פ חטיבה 188 ). פל' ב' הצטרפה בשלב מסויים לחטיבה 679 ונלחמה במרחב סינדיאנה - נפח ואילו פל' א' בפיקודו של אלי גבע הצטרפה לכוחות חטיבה 7 בעמק הבכא.מג"ד 82 נפצע במהלך הקרבות ביום הראשון.

ע"מ להשלים את הפאזל חשוב לציין כי במסגרת חטיבה 7 לחם גדוד 71 מביה"ס לשריון במרחב שמצפון לעמק הבכא ומפקדו נפל בקרב.

כמובן שלמען התמונה השלמה חשוב לציין גם את גד' 74 שמפקדו ביצע קרב הגנה ראוי לציון במרחב 110- 105 , למעשה ככמסך מאבטח חטיבתי וכן גדוד של עמוס כץ ( לימים קשנ"ר) שהוקם למעשה ע"י מקשנ"ר במהלך המלחמה והצטרף לכוחות החטיבה עם הבקעתם לגולן הסורי ב11.10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2006, 18:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Danutz שמתחילה ב "אשמח לקבל את העזרה הזו - אני..."

מאחר ואתה שואל מיהו יאנוש כנראה שבאמת חסר לך ידע רב.
זה מאד מביך (את שני הצדדים) להגיע לראיין מישהו בלי שום ידע על נושא הראיון.
כדאי שפשוט תתחיל לקרוא ספרים ורק אח"כ, כשיהיה לך ידע מסויים, תתחיל לראיין ולהעזר בחומר שיותר קשה להשיג אותו.

ישן 11-03-2006, 21:03
  Danutz Danutz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מאחר ואתה שואל מיהו יאנוש..."

רק כדי להבהיר: חשבתי שאתה מדבר על מישהו הרלוונטי לחטיבה היום, כמו קצינת החינוך שהזכרת, ולא ביאנוש בן גל, מפקד החטיבה דאז (אגב, אני בהחלט מכיר כעת יותר מסתם קווים כלליים בדמותו של האיש - כולל הרקע בצה"ל במסגרת תכנון מבצע אנטבה, אלוף פיקוד צפון, פרישתו לעולם העסקים, ואז לתפקידים יותר ציבוריים ובראשם יו"ר מועצת המנהלים של תע"א עד לפני כמה שנים). בנוסף, רק התחלתי ללמוד את הנושא: שלשום הייתי באזור עמק הבכא ובקיבוץ אל רום ושמעתי את סיפורו של גדוד 77. כשחזרתי, ידידה קרובה שהתלוותה אליי לשם סיפרה לי שאביה לקח חלק בלחימה שם, בתחילה במסגרת גדוד 75 ואז הועבר לגדוד 82. היא פנתה אליו, אך כל מה שהוא הסכים לספר לה זה שהיה לוחם בנגמ"ש ולאחר מכן הוביל נגמ"ש חילוץ עם רופא. הוא לא מוכן לספר עוד פרטים ומבקש שלא יגרמו לו להעלות את זכרונות העבר. לכן התחלתי בגישושים האלה, כי חשוב לנו לדעת מה עבר עליו וחשוב לנו אף יותר לעשות זאת מבלי לערב אותו ישירות, לפחות בינתיים, כל עוד איננו מוכן לזה. מיותר לציין, שאני לא מתכוון לגשת ולראיין אנשים שנכחו שם בזמנו מבלי שאהיה מוכן לחלוטין מבחינת הרקע. אני זקוק פשוט להכוונה באשר לאופן שבו כדאי לי לגשת לנושא, ולאחר שאמצה את מירב האפשרויות אגש לנושאים היותר רגישים, כמו שיחות עם אנשים שהיו קשורים ישירות ללחימה במקום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר