לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2016, 00:56
  אלי3 אלי3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.01
זיהוי אמלח לפי המרעום שלו ועוד 4 שאלות

שלום חברים,
לפניכם מרעום שהתפוצץ בעקבות עבודות חפירה וחישוף, 4 תמונות מצורפות,
לאיזה אמצעי לחימה הוא שייך ?
(התמונות מלפני 23 שנים אך רק כעת נסרקו לקובץ תמונה למחשב)
אני לא נגעתי באמצעי הלחימה אלא רק צילמתי או נתתי שיצלמו.

המרעום היה מורכב בהברגה על חצי ראש קרבי עשוי מתכת קלה כמו אלומיניום כסוף מוזהב אבל לא מברזל או נחושת ממש.(החלק עליו היה מורכב המרעום היה חצוי ודומה לשליש העליון של של בקבוק קוקהקולה שהתפרק משאר הבקבוק)
מכיוון שהראש הקרבי של האמלח הזה היה חצוי בצורה סימטרית וישרה כמו בתפר כזה הבנתי שהוא התפרק לשניים בעת הפגיעה בערימות חול או מכל סיבה אחרת - בתוך החצי ראש ניתן היה להבחין בחומר הנפץ בצבע חום אדום עם נקודות לבנות. זה היה מלפני שנים רבות ויתכן שטעיתי בצבע.
היו על הקרקע כמה ראשים חצויים כאלה ולא מצאתי את התמונות שלהם.
חבלנים אספו אותם לתוך שכפץ שהיה בג'יפ שלהם ונסעו לקצה השדה ושם פוצצו אותם בקול רעש גדול...

שאלה 2) על אחד החופים בארץ היו נמצאים לפני 25 שנה כנראה נפלטים מהים כמו גלילי מתכת דקה בקוטר 4 - 5 ס"מ ובאורך 30-40 ס"מ (משוער כי לא זוכר ואין צילום) שבתוכו יש חומר אדום כהה \ בורדו חום שהוכח שרובו זרחן אדום ויתכן שנוסף בו אחוז נמוך של חומר אחר.
לפעמים הגלילים האלה היו ממש בתוך המתקן שלהם שנראה כמו מיכל אלומיניום שמן יותר מאורך עגול עם כיתוב באנגלית ויש בבסיסו משהו עגול.
החבלנים בזמנו אמרו משהו על MK ואיזה מספר.
מה זה יכול להיות ? והאם יתכן שזה חלק מגוף פצצת תאורה שהיו מפוזרים בשמים בלילות או משהו של חיל הים ?

שאלה 3) האם ידוע לכם על רקטה או טיל קטן או משהו צבאי שהגוף שלו או חלקו עשוי מעץ מצופה פיברגלס ! קוטר כ 8- 10 ס"מ ובאחד מצדדי הגליל מעץ יש רצועת מתכת רחבה שיש עליה כמו בליטות מתכת דקות\חריצים כמו כנפונים לאיזון ?

שאלה 4) מה זה הזנב של הפצצה בתמונה האחרונה, האם פצצת תאורה והאם של מרגמה 160 או 180 ממ ? (אני מדמיין את האורך המלא של הפצצה והוא נראה לי ארוך מאוד)

תודה על עזרתכם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2016, 20:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שרידי המרעום הנם שרידים של מרעום של בזוקה ישראלית בעלת רש"ק נ"ט - חלול ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלי3 שמתחילה ב "זיהוי אמלח לפי המרעום שלו ועוד 4 שאלות"

בקוטר 82 מ"מ ואין לו קשר לפצמ"ר.
אני בספק אם הפצמ"ר הוא צה"לי, אני לא מכיר כנפונים כאלה בדגמים שהיו בשימוש צה"ל ובשימוש כיום, זה נראה לי דווקא ייצור מזרחי, כ"כ יש לקחת בחשבון שהיו ועדיין יש כמה דגמים של תחמושת לתול"ר רוסי/מזרחי בעלת מבנה גוף המזכיר פצמ"ר ע"ע תולר ה 82 מ"מ מדגם B 10 שעדיין נפוץ בזירה (זו בכל מקרה לא התחמושת שלו כאן), כל עוד לא תוכל לומר בוודאות מה קוטר הפצמ"ר הזה, יהיה קשה לקבוע.

מדוע הפכת להיות כה סקרן לאחר למעלה משני עשורים?...
היכן נחפרו הפריטים הללו?...
אני רואה שם קצה של זנב פצמ"ר נוסף...
תמהני...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-03-2016 בשעה 20:43.
ישן 31-03-2016, 23:00
  אלי3 אלי3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שרידי המרעום הנם שרידים של מרעום של בזוקה ישראלית בעלת רש"ק נ"ט - חלול ...."

תודה לבני על תשובתך,
אם אתה יכול להעלות תמונה של פצצת בזוקה שלמה זה יעזור ויהיה מצויין.(חיפשתי הרבה באינטרנט ולא מצאתי תמונה של פצצת בזוקה ישראלית דומה)

לשאלותיך,
-לא אוכל לומר לך את הקוטר של הפצצה מכיוון שהיא איננה שמורה עימדי.
-הייתי סקרן גם לפני 2 עשורים אך מעט שיטחי ונתתי להרבה דברים שהיו בסביבתי לחלוף מבלי לדעת יותר אודותם, ובמבט לאחור אם כעת אפשר להשלים אז למה לא.
-הפריטים הללו ואחרים נחפרו בראש העין בעבודות דחפור שגרתיות ובעת ישור והכנה לבניית השכונות החדשות.
-אכן קצה של פצמ"ר שהיה נראה לי כמו 120 תאורה ? תוכל לאשר או לתקן - מצורפת תמונה.
ומצורפת תמונה של מה שנראה לי כמו שרידי רימון יד שוקולד מיילס ? תוכל לתקן אם טעיתי.

תודה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י אלי3 בתאריך 31-03-2016 בשעה 23:03.
ישן 03-04-2016, 00:20
  אלי3 אלי3 אינו מחובר  

לבני תודה על התיקון, אם מדובר בהעתק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שרידי הרימון הם של רימון מס' 4 ישראלי ולא של מיילס,..."

אם מדובר בהעתק אז האם יש הבדל ניכר בינהם שמאפשר לזהות שמדובר בישראלי ולא בריטי ?

לגבי פצצת הבזוקה, עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי כמה אשכולות עם נושאים דומים שגם שמך מופיע בהם (קישורים ותמונה מצורפים) בחלקם התמונות כבר לא זמינות ובאלו שכן זמינות לא ראיתי תמונת פצצה שהמרעום שלה זהה למרעום שהעלתי בתמונה. (אני חושב לזהות את הפצצה לפי צורת המרעום בלבד שכן לא ראיתי בזמנו פצצת בזוקה שלמה)
שמת לב, בתמונת שרידי המרעום רואים את המסמר - נוקר שאמור להפעיל את הפצצה כשהיא פוגעת במשהו.
האם בפצצות נט חלול המרעום הוא לא נמצא בחלק האחורי של הפצצה ?
מצורפת תמונה ישנה שחור לבן מארכיון הפורום ושם רואים חייל נושא תיק עם פצצות, האם אלו פצצות הבזוקה ? (המרעומים לא דומים)

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...125#post4433278
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...137#post2656959
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=212159
המשך אחרי התמונה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הנה עוד תמונות של פריטים שונים שצילמתי בעבר, אם תוכל לומר מהם
בפריט הראשון כמו זנב של ררנט או ררנא וכתוב עליו באנגלית X-RAY שזה קשור לצילום רנטגן (?)
הפריט השני קטן בצבע חום עם כמה נקבים לא חודרים עם דמיון קל לסתרשף
הפריט השלישי, שלושה רצועות מתכת קצרות מהמקובל היום, כנראה מנשאי כדורים לנשק קל, איזה כדורים ?
פריט רביעי גליל מתכת בצבע צהוב ובקצהו המשופע משהו כמו חוד או מרעום
פריט חמישי פצמר 52 עשן ?

תודה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר