לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2013, 06:46
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
צוללת דקר, פרסום פרטים חדשים

היום הותרו לפרסום לאחר 45 שנה מספר מסמכים שהיו מסווגים כ"סודי ביותר". נאמר שם כי יומיים לאחר הפסקת הקשר עם הצוללת ניסה "גורם עלום" ליצור קשר על מנת "לבלבל" את המחפשים.
לאורך שנים מצרים אמרו שהם הטביעו את הצוללת. להזכיר לאלה שלא ידעו, הצוללת שטה ללא ליווי והגנה. היא לא היתה חמושה והיתה יחסית "טרף קל"
לי אישית לא ברור מה היתה הסיבה להסתיר את הידיעה במשך כל כך הרבה שנים. יש לי איזה רעיון
אך נשאיר את זה למאוחר יותר.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2013, 14:07
צלמית המשתמש של האזרח

שני "הימורים" תוך כמה חודשים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "צוללת דקר, פרסום פרטים חדשים"

1. משחתת "אילת" נשלחה מבלי שבמטכ"ל ידעו שהיא נמצאת באיזור מסוכן.
2. גם הצוללת "דקר" לא חמושה, ללא ליווי בתקופה שהתחילה כבר מלחמת ההתשה וזה הכל בתקופתו של
אותו מפקד חיל הים.
אולי משהו יאיר את עינינו מדוע הוסתרה הידיעה שרק עתה מתפרסמת. מה היה סודי כל כך, או בכדי לכסות על המחדל הנוראי.

נ.ב.

גם מבצע כראמה (תופת) היה באותה התקופה. לא חושב שיש עוד מה להוסיף לכך:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...0% D7%9E%D7%94

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 10-03-2013 בשעה 14:11.
ישן 10-03-2013, 15:06
צלמית המשתמש של האזרח

קונספירציה? אולי...?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לא בטוח שהידעות הוסתרו ביד..."

אם נפתח מה שכתבת, דוחות של "וועדת אגרנט" על מלחמת יום הכיפורים אשר התרחשה 5.5 שנים לאחר טביעת "דקר" פורסמו כבר מזמן. עדיין לא מצליח להבין מה הייתה הסיבה לפרסום עכשוי.
סך הכל זאת ידיעה ש"מישהו" התחזה כצוללת ושידר על התדר שלה ולפי א/ק שלה.
ז"א שהיה עוד מישהו שידע שהיא מפליגה...
כבר במלחמת העולם 2 היה ציוד מכ"ן (מגלה כוון - לא מכ"ם)אשר היה מאפשר לדעת יחסית מהר מאוד, את כוון המשדר וכו'.
אז, חברים לפי "הקונספירציה" אפשר היה לדעת "בגדול" אם השידור הוא מלב הים התיכון או מאיזה בסיס
עלום על הקרקע...

ישן 10-03-2013, 15:31
צלמית המשתמש של האזרח

OK, אז התקדמנו הרבה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "זמן קצר יחסית מאותו זמן..."

לדעתי הפרטית, כל "אוזניים" היו מכוונות לחיפושים ולפי "הקונספירציה" ייתכן ותוך זמן קצר אותר מקום השידור ואולי זאת הסיבה שהדו"ח קיבל סווג "סודי ביותר" ופורסם רק עתה...
(חומר למחשבה)

ישן 10-03-2013, 15:56
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
צוללת בודדת ללא חימוש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "OK, אז התקדמנו הרבה..."

צוללת במצב של שיט בים הפתוח, בעומק או בעומק פריסקופי קשה מאד לגלות. זו טיפה בים וצריך מזל מיוחד כדי לאתר אותה.
כדי שהדקר תותקף על ידי כלי שיט אחר היו צריכים להתמלא כמה תנאים שכל אחד מהם חיוני:
א. צריך לגלות את הצוללת. אם היא בעומק קשה מאד לגלות צוללת דיזל מדגם T, כמו שהיתה הדקר. אם היא בעומק פריסקופי גם אז קשה בלב ים למצוא את השובל הלבן הקטן שהפריסקופ מותיר.
ב. צריך לזהות את הצוללת על פי מאפיינים אקוסטיים. מפעילי סונאר יכולים לזהות צוללת על פי מספר הצירים והלהבים שיש לה (מידע שיש להם ממקורות מודיעיניים). כאמור לגבי צוללת דיזל זיהוי כזה קשה במיוחד הואיל וצוללות מהסוג הזה שקטות, יחסית לצוללות הגרעיניות המהירות של התקופה.
ג. צריך לשייך את הצוללת לצי כלשהו. במקרה של ה- T כנראה שלא היתה צריכה להיות בעיה, הואיל והדגם הזה לא יוצא למדינות נוספות פרט לישראל, אבל כל טעות בזיהוי בסעיף ב' לעיל היה פותח עולם שלם של אפשרויות של צוללות דיזל מדגמים דומים שפעלו בים התיכון בתקופה היא.
ד. גם אם היה זיהוי מושלם של צוללת מדגם T שהיא כנראה ישראלית צריך מישהו להחליט לתקוף אותה וצריכה להיות לכך סיבה שאני לא יכול לחשוב עליה. את אח"י אילת המצרים תקפו כי חדרה למים הטריטוריאליים שלהם וסיירה מול הפנים שלהם בפורט סעיד. הדקר היתה בים פתוח, מרחק עצום מכל נמל מצרי.

מעבר לכך שאני לא חושב שלמצרים באותה תקופה היתה יכולת לאתר צוללת בלב ים, לעבור את כל שלבי הזיהוי שלעיל ולתקוף בהצלחה.

לאחר כל הדברים האלה אני רוצה לסכם ולומר שבעיני לשלוח את הדקר ללא חימוש וללא ליווי מאנגליה לישראל היתה החלטה סבירה.
מפת האיומים היתה ברורה - ציי מצרים וסוריה שקרובים לנתיב לא היוו איום ייחוס בנתיב שבו הפליגה הדקר ולכן תרחיש של תקיפה על ידי צי ערבי נראה בעיני כבעל סבירות נמוכה. לגבי תקיפה על ידי מעצמה ידידותית (בטעות) או סובייטית (בטעות או שלא) - גם כאן נראית לי הסבירות נמוכה. הרוסים ירצו לנקום בנו על הדלפת נאום חרושצ'וב? האמריקאים על הליברטי? למה שמעצמה תתקוף כ"ש של מדינה עמה היא לא במצב מלחמה?

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 10-03-2013 בשעה 16:13.
ישן 10-03-2013, 17:31
צלמית המשתמש של האזרח

הכל הגיוני ומובן מה שכתבתם...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "אם מוסיפים לכל הנתונים הנכונים האלה,גם את מצב הים ואת הלילה הסיכוי לאיתור צוללת אפסי."

אך בכל ההגיון הזה צריכה להיות איזה סיבה הגיונית שלא פרסמו את ההתקשרות וסווגו אותה
כ"כסודי ביותר" עד עתה.
אז אולי מישהו יסביר באופו הגיוני לעם ישראל למה הסתירו את זה ממנו?
כי לכל מצב צריך להיות הגיון משלו...

ישן 10-03-2013, 19:34
צלמית המשתמש של האזרח

מה זה שייך לעניין...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "סיבות אפשריות משוערות:"

1.דרכי פעולה ותקשורת של צוללות ,נחשבות לחומר בסיווג גבוה מאוד,לכל פירסום בנושא יכולה להיות
השפעה על פעילות קיימת.
2.רגישות המשפחות ואנשי חיל הים ולכן הימנעות ממידע חלקי ולא מבוסס וטיפוח שמועות ותיאוריות.
3.רגישות אחרת ,פוליטית,מדינית וכ"ד.
4.אי מתן משמעות גדולה למיע או אמינותו.

אני מצטט אותך, גם מקודם כתבת ים סוער ולילה...
תגיד, אח שלי מה זה שייך לעניין?? האם אנו מדברים כאן על התקשורת בין הצוללות לנמל הבית?
תמיד יש איזה תירוץ מפוקפק "שלא רוצים לפגוע במשפחות החללים". בקשר לרגישות פוליטית, אולי?

לא חשבת שיש כאן טיוח כמו עם המשחתת "אילת". כל הדמויות נשארו על מקומם. הכל סיווגו כ"סודי ביותר"
והיה להם שקט ל-40 שנה. לדעתי אסור הפעם לשתוק. צה"ל צריך לפרסם את כל הדוחות מה ידוע . אסור לחכות עוד 40 שנה.

ישן 10-03-2013, 20:53
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
סקר אני האחרון שיכחיש שיש טיוח וכסת"ח בצה"ל ושאנשים משתמשים בתירוץ של בטחון מידע להסתרת
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מה זה שייך לעניין..."

כשלונותיהם.
ויכול להיות מאוד שגם בעניין דקר יש שגיאות וכשלונות שאנשים ניסו להסתיר.
אבל לא מדובר במשאית ריאו שהלכה לאיבוד ,אלא בצוללת.וצוללות תמיד היו בודדות ופעילותן חשאית
וגם נושא התשדורות הוא נושא רגיש ומסווג אוטומטית.

-נראה לך שניתוח תשדורת של צוללת גם אם יקבע שהוא מפוברק,לא יקבל אוטומטית סיווג גבוה מאוד?
אין משמעות מודיעינית לאותות הקריאה,נוהלי הדיווח ומאפינים טכנים,שעל פיהם החליט מי שהחליט שזאת תשדורת מפוברקת?
-ורגישות המשפחות זה לא נושא רגיש?
מדובר בעשרות נעדרים משמנה וסולתה של המדינה שנעלמים ללא זכר,מה ציפית שידווחו למשפחות על כול השערה הגיג או מידע לא בדוק שהגיע?
לפחות כמו שאני רואה את זה,מדובר בצוללת שטבעה ונעלמה לפני 45 שנה ולאחר 31 שנה של חיפושים
נמצאה באמצעותטכנולוגיה חדשה במרחק של 500 קילומטר ובעומק 3000 מטר.
אני בטוח שגם בסיפור הזה כמו בכול עניין שמעורבים בו אנשים,יש פוליטיקה ,אינטרסים ונסיונות להסתיר כשלונות,אבל עברו 45 שנה והסג"מ הכי צעיר שהיה בסיפור היום הוא בפנסיה.
לדעתי אם המערכת היתה רוצה להסתיר את הסיפור היא היתה יודעת לעשות זאת.
ישן 11-03-2013, 06:44
צלמית המשתמש של האזרח

הרעיון משלי בלבד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "צוללת דקר, פרסום פרטים חדשים"

אני כותב כאן רק לפי מה שאני חושב. עד אתמול ידעתי וחשבתי כמו כולנו.
לאחר פרסום המסמך "סודי ביותר" (סיווג הגבוה ביותר) המראה שעוד משהו ידע על הפלגת הצוללת ועוד מישהו עקב אחריה.
המישהו הזה השתמש התדרים ובאותות הקריאה שלה על מנת לבלבל את המחפשים. המשהו הזה ניסה
להסיט לכוון אחר את החיפושים. המישהו הזה ידע שתוך כמה רגעים ניתן יהיה לאתר את מיקום משדריו ולכן
הפעיל לכמה שניות וחדל.
לדעתי יש עוד משהו מוסתר מאיתנו, אך זה בטח יתפרסם בעוד 45 שנה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר