לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2013, 20:41
  ירדןירדן ירדןירדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.13
צבאי קורס טיס וקצונה.

שלום קוראים לי ירדן אני שריונר בחטיבה 7 כבר שנה ושמונה.
מזה זמן למעשה עוד בטרם גיוסי לצה"ל אני חולם על קורס טיס.
הנתונים האישיים שלי לא איפשרו לי להתחיל צוות אוויר גם בגלל משקפיים וגם בגלל קב"א שזו למעשה הבעיה העיקרית. (גם לא חריג)
אני שואל את עצמי כבר הרבה זמן מה אני יכול לעשות על מנת להתחיל צוות אוויר. עלו לי בראש מספר אפשרויות דבר ראשון זה לעלות קב"א שאין לי מושג כמה משפיע זה בסדיר אבל אני יודע שבין כה וכה זה קשה מאוד להעלאה.לפני הגיוס שלי נלחמתי על ראיון אישי חוזר ומבחנים חוזרים והדברים עלו בתוהו.
אפשרות שניה היא קצונה. למיטב הבנת לקצינים לא עושים חשבונות של קב"א בכניסה לקורס טיס, קצינים לא עושים גיבוש, ולא עושים טירונות (באם נכנסו למגמת להב).
התחברתי מאוד לתפקיד קצין מודיעין, דיברתי עם המ"פ שלי הוא היה מאוד בעד, ביום ראשון הקרוב אמורים להיות לי מיונים למש"קי מודיעין שאני שואל את עצמי אם בכלל ללכת אליהם מכמה סיבות. בראש ובראשונה אני למעשה הולך למסלול שהוא ספק תומך לחימה ספק ג'וב מה שבטוח שזה לא תפקיד לוחם וזה לא בא בחשבון. יש סיכוי שאחרי קורס משק'י מודיעין אני אכנס למחלקת מודיעין בגדוד ולא אצא משם עד סוף השירות- ושוב פעם זה לא בא בחשבון. כמו כן אני לא אקבל תעודת לוחם שאני אהיה זכאי לה בעוד מספר חודשים ספורים.
מה שאני רואה זה בזבוז אדיר ומחיר יקר. בנוסף לזה הבנתי שגם והיה (עם חריגות פז"ם) ונהייתי קמ"ן אני חותם שנה ושמונה- שזה מלא זמן!
ובכן אני שואל אתכם, מה האפשרויות שעומדות בפני? האם אפשר בסוף השירות לגשת למיונים ויקלו ראש עם הנתונים שלי, אם בסוף השירות אחתום קבע בתור נגד ומשם אבקש צוות אוויר דברים יהיו פשוטים יותר? אני מסובך מתוסבך ולא יודע מה לעשות וההחלטות צריכות להעשות בזמן קצר ביותר.
תודה מראש לפותרי החידה.
ירדן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2013, 08:08
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ירדןירדן שמתחילה ב "קורס טיס וקצונה."

למעשה אתה מבקש מאתנו לקבל בשבילך את ההחלטה.

בוא אני אעזור לפשט לך את זה במעט.

1) העלאת נתונים תו"כ שירות- דבר נדיר מאוד. אפילו אם תצליח במשימה הלמעשה בלתי אפשרית הזאת זה יהיה חסר טעם היות והיחידה שלך לא תוותר עלייך אחרי כל ההשקעה בהכשרתך.

זה אפילו לא צריכה להיות אופציה מבחינתך.

2) לצאת לצ"א בתור נגד- על אותו משקל כמו אופציה מס' 1.

3) קק"צ היא האופציה האפשרית היחידה מבחינתך. קצינים זכאים (למיטב זכרוני) לגיבוש טיס, הם בפירוש לא נכנסים ישירות לקורס.

אני הייתי מציע לבקש שיחת מג"ד ולצאת משם עם סיכום ראיון שקובע כי אתה יוצא לקורס מש"קי מודיעין ומשם ישר לקק"צ להב.
זה לא אומר שבהכרח זה מה שיקרה אבל זה נותן לך בטחון מסוים. זה עדיין תלוי בהרבה דברים- אם המג"ד מתחלף תו"כ, אם יש פתאום מצוקת הקצאות, כ"א, או סתם מישהו שעקף אותך בתור עם קומבינות טובות יותר.

(למיטב זכרוני קמ"נים לא צריכים נסיון פיקודי, כלומר הם יכולים לצאת "במסלול ישיר" מקורס המש"קים לקורס קצינים).

קח בחשבון שלכשתחזור מהקק"צ (בהנחה ואתה יוצא על הקצאה גדודית במטרה להחליף את הקמ"ן) יצפו ממך להחזיר את ההשקעה ולכן מן הראוי שלפחות תעשה תפקיד אחד בתור קמ"ן לפני שאתה מבקש גיבוש (וקח בחשבון שאם תהיה יותר מדי מרוכז בעצמך ולא תרצה להחזיר את ההשקעה פשוט יערימו עלייך קשיים).
לאחר מכן תהיה זכאי לבקש גיבוש טיס על סמך היותך קצין.

כל מה שקשור לקבע- אתה בכל מקרה חותם שנה ו-4 אם אתה יוצא לקצונה. העוד 4 חודש בגלל הפז"ם שלך זה זניח.
השאלה של אם אתה נכשל בגיבוש טיס ועכשיו אתה "תקוע" עם הקבע בתור קמ"ן זה משהו שאתה צריך לענות לעצמך.
בכל מה שקשור לתעודת לוחם- זה בסה"כ חתיכת פלסטיק להרגשה עצמית. היא לא תורמת לך יותר מדי בחיים. אם זה השיקול שלך אל מול להגשים את חלום הילדות שלך אתה צריך לבדוק את השיקולים שלך דחוף...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-03-2013, 09:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ירדןירדן שמתחילה ב "מבולבל עדיין. אני מנסה ללכת..."

1) הדרך הבטוחה ביותר היא הדרך שהצעתי לך.

2) לא ברור איך זה קשור לזה שאיכפת לך מתעודת לוחם. כאמור, זה בשביל הרגשה אישית ולא מקנה לך שום דבר, יחסית.

3) כל מה שקשור ל"לצאת מזה מש"ק מודיעין", תקרא מה שכתבתי לך. ראשית זה לא חלק מהמסלול לקצונה, שנית תבקש סיכום ראיון, שלישית אין פרס ללא סיכון.

4) לא יודע מה זה "בסוף שירות". אני לא מכיר דרך להתמיין לטייס אחרי סוף שירות סדיר ללא יציאה לקצונה.

5) אתה משתמש בהמון מונחים כמו "נוח" ו"הכי בטוח". כאמור- אין שיטה כזאת. אם הייתה קורס טיס בכלל לא היה ממיין. השיטה שהצעתי לך היא עם מינימום סיכונים ומקסימום סיכוי.
זה לא אומר סיכוי מובטח. עדיין יכול להיות שהמג"ד בכלל לא יסכים לשלוח אותך לקמ"נים. יכול להיות שהמג"ד יתחלף והמג"ד החדש לא יכבד את ההסכם שלכם ויכול להיות שבכלל תפול מהגיבוש ואז תהיה קמ"ן כל הקבע שלך. אבל אם זה החלום שלך- אלה הסיכונים, תעשה את השיקול שלך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 15-03-2013, 12:29
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אני רק אאשר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ירדןירדן שמתחילה ב "קורס טיס וקצונה."

את מה שאמרו לך ואוסיף.
יש אפשרות ללוחמים לצאת לקורס קמ"מ-מש"קי מודיעין, ומשם לצאת ישר להכנה לקצונה. יש מיונים-מתוך הקורס לא כולם ממשיכים לקצונה, ומתוך ההכנה לקצונה(שנעשית עם חיל האיסוף הקרבי) לא כולם ממשיכים לבה"ד 1. מי שממשיך, מתחיל מגמת להב ואז עושה השלמת קמ"נים גדודיים.
אז קח בחשבון סיכוי לא מבוטל שאם אתה לא מסיים את המסלול(הלא פשוט הזה) אתה תיהיה מש"ק מודיעין בגדוד, אמנם למעט פז"ם שישאר לך אבל תיהיה חייב להיות במודיעין.
בפז"ם שלך אתה יכול אפילו לחתום שנתיים, ואני אופטימי במידה ויכניסו אותך לקמ"מ הקרוב(יש מעט הקצאות והמון ביקוש).
קח בחשבון את האופציה שלא תתקבל לטיס ותישאר בתפקיד מאוד קשה ומאתגר, שבאמת חייב לרצות להיות בו כדי להצליח בו.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 15-03-2013 בשעה 12:32.
ישן 27-03-2013, 13:17
  Step Step אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אני רק אאשר"

יש עוד קורס- סוג של קמ"מ מקוצר, שנקרא מש"קי מכהנים. קורס של שבועיים עם הסגל של הקמ"מ, שבו עוברים רק את התכנים הלימודיים של הקמ"מ.
גם אחריו אפשר לצאת לקמנים (בין אם גדודיים או מחקר).
לגבי הקבע- בעיקרון קמ"נים גדודיים חותמים שנה ו4 ומחקר חותמים שנה ו6, כל חודש שאתה חותם מעבר זה בגלל הפזם שלך (אני מבין שאתה אוג' 11), וככל שתצא יותר מאוחר לקצונה, תחתום יותר. קמ"ן גדוד נמצא על תקן לוחם, משתתף בכל המבצעים והתרגילים, נמצא בשטח יחד עם המג"ד. אל תזלזל בתפקיד, אמנם בשגרה אתה עכבר משרדי, אבל בכל פעילות שיש אתה לוחם לכל דבר ובעצם הסמכות המודיעינית היחידה שיש בגדוד.

golani_2, בנוגע לזה שקצינים זכאים לגיבוש- לפי מה שאני זוכר, קצינים לוחמים נכנסים לאחר כל המיונים אבל בלי גיבוש. מי שרמת הרובאי שלו מעל 05, גם מדלג על הטירונות. זה לפי מה שאני זוכר, ואולי דברים השתנו בכמה שנים האחרונות.
ישן 28-03-2013, 21:17
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
נכון ולא נכון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Step שמתחילה ב "יש עוד קורס- סוג של קמ"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Step
יש עוד קורס- סוג של קמ"מ מקוצר, שנקרא מש"קי מכהנים. קורס של שבועיים עם הסגל של הקמ"מ, שבו עוברים רק את התכנים הלימודיים של הקמ"מ.
גם אחריו אפשר לצאת לקמנים (בין אם גדודיים או מחקר).
לגבי הקבע- בעיקרון קמ"נים גדודיים חותמים שנה ו4 ומחקר חותמים שנה ו6, כל חודש שאתה חותם מעבר זה בגלל הפזם שלך (אני מבין שאתה אוג' 11), וככל שתצא יותר מאוחר לקצונה, תחתום יותר. קמ"ן גדוד נמצא על תקן לוחם, משתתף בכל המבצעים והתרגילים, נמצא בשטח יחד עם המג"ד. אל תזלזל בתפקיד, אמנם בשגרה אתה עכבר משרדי, אבל בכל פעילות שיש אתה לוחם לכל דבר ובעצם הסמכות המודיעינית היחידה שיש בגדוד.

golani_2, בנוגע לזה שקצינים זכאים לגיבוש- לפי מה שאני זוכר, קצינים לוחמים נכנסים לאחר כל המיונים אבל בלי גיבוש. מי שרמת הרובאי שלו מעל 05, גם מדלג על הטירונות. זה לפי מה שאני זוכר, ואולי דברים השתנו בכמה שנים האחרונות.

כי מש"קים מכהנים הוא לא קורס פיקודי(וגם לא הכי רציני בלי קשר..) ולכן אי אפשר להיכנס איתו ללהב=קמנים גדודיים.. לצאת מהגדוד למחקר סתם ככה אף אחד לא יתן לו בקלות.. ואם כן אז הוא לא צריך שום קורס בשביל זה.
קמנים גדודיים שהם חריגי פז"ם חותמים שנה ו8..(או שנתיים)..
"אבל בכל פעילות שיש אתה לוחם לכל דבר " לא מדוייק.. ואל תטעה אותו..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר