לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2017, 21:18
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "לישראל גם אין בסיס קרוב..."

אפשר להניח שאם היו ממש רוצים היה ניתן לבצע את זה גם מכלי טייס אבל מדובר במבצע בעל חתימה גבוהה יחסית. תכלס גם המבצע שמיוחס לנו כאן הוא בעל חתימה גבוהה.

מה שאני לא מבין הוא מדוע ארגוני ביון לא משתמשים כמעט על בסיס קבוע במקרים מסוג זה בשיטות אשר מדמות מוות טבעי וכמעט בלתי אפשרי לאתר אותן מאוחר יותר (התקפי לב, סרטן וכו'). היכולת לגרום למצבים הללו קיימת בעולם המדעי ואני לא חושב שיש ספק בכלל שהיא קיימת אצל ארגוני הביון המובילים.

מה שמוזר הוא שהכישלונות (או לפחות המקרים שפורסמו) של נסיונות לביצוע חיסולים כאלו נראים כאילו נעשו עם אמצעים ממש לא אופטימאליים - זה נכון בחיסול משעל (נסיון להחדיר רעלן דרך האוזן שהיה אמור לחסל את משעל תוך זמן קצר לו היה מצליח כלל - ממש לא חתימה נמוכה) החיסול של ליטוויננקו באמצעות חומר רדיואקטיבי (הצליח אבל חשף את הרוסים) ויש עוד דוגמאות.

לאור הידע שקיים כיום (בוודאי זה שמצוי בידי גופים עתירי תקציב כמו ארגוני הביון של ארה"ב, רוסיה אבל גם המוסד) מפתיע שממשיכים (לפחות בחלק מהמקרים שמתפרסמים) לחסל אנשים בצורות כל כך בולטות. בהנחה שהמטרה לא אמורה להיות מחוסלת באופן מיידי (והרבה מטרות הן כאלו), גרימת סרטן אגרסיבי מהיר התפשטות תהיה דרך הרבה יותר "שקטה" לחסל מטרה. אם בכל זאת יש צורך בחיסול מהיר - גרימת התקף לב או אירוע מוחי עדיין יכולים להיחשב אירועים בחתימה נמוכה יחסית (כמובן שיש צורך להשתמש בשיטות שלא ניתן לאתר בבדיקות מאוחר יותר ואפשר להניח שפותחו כאלו).

אפילו אם הצד השני יחשוד שמדובר בחיסול כל עוד אין לו הוכחות חותכות עדיין יש עמימות מסויימת ובכל מקרה האירוע יש להניח לא יהפוך למתוקשר כמו מקרי משעל, ליטוויננקו או המהנדס מתוניס.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2017, 21:49

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "נתחיל מזה שאם הם היו משתמשים..."

לא לגמרי הבנתי מה כתבת.
בגדול אבל ברוב המקרים ארגוני ביון (וממשלות) לא רוצים שתדע שהיה חיסול (ואכן אפשר להניח שיש הרבה אנשים שמתים בטרם עת ולא שמענו על כך או שלא ידענו לייחס את העניין לחיסול).

לגבי הרתעה - אני מניח שיש מקרים בודדים שכן רוצים שידעו - אבל זה תמיד סיכון כי אתה לא יודע איך דברים יתגלגלו אחרי זה. בוא נגיד שלמדינה כמו רוסיה אין כנראה בעיה שידעו ואולי זה אפילו מרתיע במקרים מסוימים - למדינה כמו ישראל יש יותר מה להפסיד מחיסול מתוקשר בארץ שהיא לא בהכרח מדינת אוייב (ואפילו במדינת אוייב בהרבה מקרים).

השיטה שנבחרה לחיסול משעל למשל ממש מעוררת גיחוך. כל פעם שאני קורא איך רצו לבצע את המשימה הזאת אני לא מצליח להבין מי אישר את המבצע הזה (כן אני יודע מי אישר - וזה בטח לא מעודד אותי אבל זה לא לפורום הזה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 01-01-2017, 22:57

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "טענתי שלושה דברים עיקריים 1...."

1. גם אני לא יודע. יחד עם זאת אני מרשה לעצמי להניח שיש הרבה יותר חיסולים בחתימה נמוכה מכאלו בחתימה גבוהה (תאכלס חיסולים בחתימה גבוהה יש די מעט - בפועל אני מניח שיש הרבה מאד חיסולים מכל הכיוונים).

2. אתה מניח שחיסול באמצעות חומר כימי או אורגני דורש קרבה פיזית. אני חושב שזה ממש לא המצב. להערכתי יש כבר לא מעט שנים דרכים להחדיר את החומרים האלו לגוף המטרה גם ממרחק בדרך שלא ניתן לזהות בקלות. זאת בדיוק הסיבה שנסיון החיסול של משעל כל כך מגוחך בעיני - אבל אפילו אם זה היה המקסימום שהמוסד יכול היה לעשות בזמנו - זה היה לפני הרבה שנים - הרבה השתנה מאז אפשר להניח.

3. לגבי העברת מסר - לדעתי כמו שכתבתי - ברוב המקרים אין רצון להעביר מסר. להפך המטרה היא החיסול עצמו ולפעמים אני מניח לא רוצים שאפילו הקרובים למחוסל ידעו שמדובר בכלל בחיסול.
www.MegaPixel.co.il

ישן 02-01-2017, 00:28

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב ""שנסיון החיסול של משעל כל כך..."

אני רחוק מלהיות מומחה מודיעין אבל מכל מה שפורסם גם הרעיון היה הזוי. גם אם בוצע בעבר בהצלחה זה לא אומר שהוא לא מגוחך (יש הרי מליון ואחת דרכים להרוג מישהו וזה שהצלחת כמה פעמים בדרך מסויימת - נניח - לא הופך אותה ליעילה באמת או מועדפת ובטח לא לחסרת סיכונים כפי שהמקרה הנ"ל מראה - ולדעתי זה לא קשור רק לביצוע שבאמת היה כושל).

למה מראש יש צורך להגיע למרחק נגיעה ממישהו? לא יותר פשוט לירות חץ רעל ממרחק? להרעיל מזון? לדאוג שיקבל מעטפה עם מסמך טבול ברעל ועוד אין ספור שיטות שלא דורשות שאיש מוסד יעמוד חצי מטר מהמטרה.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר